Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek VRTEC, vpis in centralni seznam, kaj lahko zavrnem??

VRTEC, vpis in centralni seznam, kaj lahko zavrnem??

Letos vpisujem otroka v vrtec, prvi vrtec izberem sama in tja podam vlogo in napišem še drugega kot nadomestilo, kaj pa če ne bo sprejet ne v enega in ne v drugega, baje mi potem lahko dajo otroka v vrtce, ki imajo še prosta mesta in jaz če to zavrnem, me dajo ven iz centralnega seznama in moram drugo leto na novo v vrsto. Je to res tako, ali lahko vrtec, ki ga nisem izbrala in četudi imajo tam prosta mesta in me vabijo, zavrnem in še naprej ostajam v centralnem seznamu dokler ne dobim mesta v vrtcu, ki sem ju želela???

Prosim kak gre to, hvala za informacije. LP.

v Kranju lahko izbereš opcijo, da ne želiš, da dajo otroka v kateri koli prost vrtec v primeru prezasedenosti oz. nesprejetosti otroka v želen vrtec – tako, da te v primeru, da ne dobiš prostega mesta v izbranem vrtcu (oz. izbranih vrtcih), dajo na čakalni seznam za te vrtce (in ne za vse na splošno…)

če se motim me popravite 😉

Če gre za Ljubljano, napišeš samo en vrtec, dva ali tri, potem pa lahko izbereš opcijo katerikoli vrtec. V primeru slednjega ti potem, če otrok ne dobi prvega, drugega ali tretjega, ponudijo lahko katerikoli vrtec. In če potem zavrneš, ne dobiš več točk naslednje leto za čakalni seznam.
Skratka – če ti vrtec ni neka nuja, pač ne izberi te variante katerikoli vrtec, pa je.

Popravek – najprej napišeš dva vrtca, potem pa lahko še 3., 4., in peti vrtec. Če v izbranih vrtcih ne bo mest, lahko otrok potem dobi katerikoli vrtec.

New Report

Close