Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek potek vozniškega dovoljenja

potek vozniškega dovoljenja

Ugotovila sem, da mi je pred dnevi poteklo vozniško dovoljenje.
Zanima me kako hitro ponavadi naredijo novo dovoljenje? Je mozno začasno dobiti kakšno potrdilo s katerim lahko vozim? Trenutno nosim očala, pred leti ko so mi izdelali prvo vozniško pa očal še nisem imela in tudi v vozniški mi nič o tem ne piše…ali bom morala sedaj še 1x opraviti zdravniški pregled?

Jaz sem šla spremenit med drugim tudi vozniško zaradi sprememb os.podatkov. Vozniško sem naredila brez očal, novo so mi izdali brez očal. Nisem povedala,niso me vprašali. s tem sem si prihranila strošek zdr.pregleda in nadaljnje na vsake tok let,kot ti določi dohtar. Sedaj vozim z očali, čeprav niker ni napisano, da jih potrebujem. Meni tako ustreza in mislim,da nič nisem naredila protizakonito. Kar pojdi podaljšat, brez skrbi. Njih zanimajo samo podatki. Jaz sem to uredila lani poleti.

greš na upravno enoto, prineseš sliko, staro vozniško, podpišeš, plačaš, dobiš listek kot začasno nadomestilo vozniške in greš. Aja, pa pejt brez očal.

Ne rabiš jet brez očal. Morda jih pa nosšiš korekcijska zaradi tega ker ti morda pašejo k trenutni obleki ali so morda za na blizu. Nihče ne UE te ne bo spraševal ,zakaj imaš očala na nosu..

Ni tako preprosto, kot si predstavljate. Če vam je poteklo vozniško dovoljenje zaradi zdravstvenih razlogov (očala npr.), je nujni pogoj, da opravite zdravniški pregled na medicini dela. S tem zdravniškim potrdilom in fotografijo greste na UE, kjer oddate vlogo za izdajo vozniškega dovoljenja. Izdelava vozniškega dovoljenja traja dober teden, za ta čas dobite potrdilo, da je v teku postopek pridobitve vozniškega dovoljenja in to potrdilo velja v RS. Ne velja pa v tujini. Če v tem času planirate odhod v tujino in seveda vožnjo avta izven Slovenije, zaprosite za urgentno izdajo vozniškega dovoljenja, za katerega doplačate nekaj več in ga dobite v 2-3 dneh.

Če menjate vozniško dovoljenje zaradi spremembe osebnih podatkov (poroka) ali nova kategorija vozniškega dovoljenja, potem te seveda nihče na UE ne vpraša za zdravniško spričevalo, tudi če je na prvotnem vozniškem dovoljenju zdravstvena omejitev, v kolikor se izdaja zdravniško spričevalo še znotraj te omejitve. Če pa se je omejitev že iztekla, pa sigurno rabite zdravniško spričevalo!

Meni so npr. pred dvema letoma ukradli dokumente, morala sem zamenjati tudi vozniško dovoljenje. Izdano mi je bilo za dve leti. Ko jej poteklo, sem morala najprej na zdravniški pregled za oči in sedaj imam spet novo zdravniško spričevalo za nadaljnjih 10 let. Problem pa je v tem, da se pri tako dolgi dobi pogosto pozabi, da dokument ni več veljaven. Včasih so UE obveščale stranke, da se jim je iztekla veljavnost osebnega dokumenta, zdaj pa tega ne prakticirajo več. Srečno pot.

Hvvala za odgovore. Me pa zanima še nekaj…v primeru, da moram ponovno opraviti zdravniški pregled…ali se lahko upošteva zdravniški, ki sem ga pred kratkim opravila za sluzbo? Je bil opravljen v isti ordinaciji.

Menda nekje do pol leta še prepisujejo podatke, ki so jih dobili pri zdr. pregledu za službo.
Plačati pa bo treba še enkrat za izdajo zdr. potrdila.

Ce nikjer ne piše, da moras čez XY let na pregled, npr.zaradi vida, izpit enostavno podaljšas. Nikogar ne bo zanimalo, ali vozis z očali ali ne.

Samo ne vozi se z pretečenim vozniškim.Namreč,če te ustavijo z neveljavno vozniško ti imajo pravico zaseči vozilo.
Ni se za hecat.

Saj v tem je fora. Tistim, ki so slabovidni ali imajo druge omejitve, je v starih (rdečih) vozniških dovoljenjih pisalo, da lahko vozijo z omejitvami in do kdaj jim vozniško dovoljenje velja. Nova vozniška dovoljenja, ki so v obliki kartice, te opombe nimajo, pač pa piše na njih, do kdaj veljajo. In v računalnikih na UE je vse zapisano in referent takoj vidi, da je potreben zdravniški pregled. Sigurno ne bo šlo brez pregleda. Enak postopek je, če ima kdo omejitve zaradi alkohola, drog, psihofizičnega stanja, drugih telesnih okvar…

Mislim tudi, da zdravniški pregled, ki ste ga opravili za službo, ni isti kot za vozniško dovoljenje, razen če ste delali pregled za poklicnega voznika ali kaj podobnega. Zdravniški pregled zaradi oči namreč vključuje več preizkusov vida, globinski vid, barve, sposobnost za videnje v temi… V ambulanti medicine dela vam bodo morali izdati dodatno potrdilo, da gre za preizkus vozniških sposobnosti.

Koliko pa stane takšen pregled? Isto kot, če ga delaš prvič ali kaj manj? Na internetu najdem precej različne informacije glede cen.

Za zdravniški pregled, ki je obsegal preverjanje vida, sem plačala prejšnji teden 35,00 EUR.

New Report

Close