Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek počitnice vsake 2 meseca

počitnice vsake 2 meseca

Ne vem sicer, kako imate drugi poštimano varstvo za otroke nižjih razredov, ampak to je pa res tu mač. Vsake 2 meseca počitnice, naštela sem (brez poletnih počitnic seveda) 15 dni, ko moramo starši sami zagotoviti varstvo, poleg tega si je naša šola vzela še 24.12., pa zdej, ko bi naj bili taki zameti, evo 2 dodatna dneva, da niti ne pomislim na poletne počitnice, več kot 2 meseca. Vemo pa, kako so učitelji prisotni od 15.8. do 1.9.

Pa nikome ništa, znajdi se, a ne, sej sem sama želela otroke…hvala.

Veliko šol ima organizirano varstvo med počitnicami, na nekaterih vzamejo celo otroke iz okoliških šol.

Aja, pa še tole, šola je izobraževalna ustanova, ne varstveni zavod.

nova
Uredništvo priporoča

se mi zdi, da je vedno manj izobraževalna ustanova. pri toliko dneh počitnic…ne nori…verjemi, da bi mi bilo ljubše, da bi otroci imeli pouk. pa še neki…tudi par sobot bo treba v šolo, za tiste dneve pa naj dopust dam? ma ti logika špila…

Ja bogi otroci, da jim še počitnic ne privoščiš. Če hočeš bit pameten, si je treba vzet pavzo od učenja!!! Šele spočiti otroci smo zmožni napredovat. Res nevem, zakaj take sploh mate otroke. Babice pa dedki ne pridejo v poštev za varstvo? Kakšna soseda mogoče? Kakšna druga mami, glede na to, da je ogromno brezposelnih? Lažji je jamrat,kot se znajt, ni tko?

Dober post!

Smo že ugotavljali tukaj go, da v Sloveniji ni nič več počitnic kot drugje po Evropi, samo razporeditev je drugačna.

A ko si ti hodila v šolo pa ni bilo počitnic? Ali ste mogoče imeli samo poletne počitnice in nobenih drugih ??

Se vsake počitnice najde kakšna taka ljubiteljica (šole in otrok), ki se jezi, ker se ji ritem podre in nima zastonj varstva do petih. Da bi se pa prej organizirala pa zgleda ne gre, kajne?!

Meni se zdi tak urnik pocitnic – vsaka 2 meseca 1 teden cist ok z vidika otrok. Kar se tice dopusta je pa kriza ja.

Jaz imam 9-letnico ki je otrok s PP in vprasanje kdaj bo sploh samostojna, zanjo dobiti varstvo v casu poletnih pocitnic je sploh velik problem…

Šolski koledar za evropske države: http://eacea.ec.europa.eu/education/eurydice/documents/facts_and_figures/school_calendar_EN.pdf

Slovenski otroci niso na počitnicah nič več kot drugi.

Japonski otroci imajo okoli 280 dni pouka.
Naši ga nimajo niti 200 dni na leto.


Pa veš, da je med japonskimi šolarji najvišji procent samomorov na svetu? Verjetno ne brez razloga.

Najbolje, da otroke teramo 24 ur na dan, 365 dni na leto, v šolo. A za božič, novo leto in podobno bi jih pustila doma al to tudi ne?

za božič je treba kaj nabavit in skuhat večerjo, kje naj najde čas za otroke na tak dan??? naslednji dan se pa itak počiva…aja, za novo leto pa tudi…na silvestrovo si je treba fraj vzet, novega leta dan pa počivamo…šment…in taki imajo otroke 🙂

meni pa gre na živce, da te počitnice sploh niso prave počitnice. Otroci vedno po počitnicah kaj pišejo, so vprašani.
Ponavadi jim učitelji še več naložijo, češ saj so počitnice.
Zakaj ne naredijo npr. dva tedna zimskih počitnic med polletjema in da bi se takrat striktno držali, da ni potrebno delati za šolo.

To vse skupaj ni nič.


Pa veš, da je med japonskimi šolarji najvišji procent samomorov na svetu? Verjetno ne brez razloga.[/quote]

Pa veš, da ni treba, da je ravno 200 ali ravno 280, vmes je še cel kup cifer in morsa bi bilo enih 230 ravno prav.

Kar zadeva pa samomore, smo Slovenci zelo visoko na tej lestvici, tako da nam veliko šolskih počitnic očitno ni kaj dosti koristilo.


Pa veš, da je med japonskimi šolarji najvišji procent samomorov na svetu? Verjetno ne brez razloga.[/quote]

Pa veš, da ni treba, da je ravno 200 ali ravno 280, vmes je še cel kup cifer in morsa bi bilo enih 230 ravno prav.

Kar zadeva pa samomore, smo Slovenci zelo visoko na tej lestvici, tako da nam veliko šolskih počitnic očitno ni kaj dosti koristilo.[/quote]

Kje pa piše, da imamo v Sloveniji veliko počitnic v primerjavi z drugimi državami? Nimamo jih! In iz tega se da prav lepo potegniti sklep, ki ga potrjuje tvoja (čeprav neresnična, če imamo seveda v mislih populacijo mladostnikov) trditev.
Dejstvo je (kar tudi dokazujejo raziskave), da je delo/učenje učinkovitejše, če je počitek sorazmeren in to vpliva tudi na psihično počutje.


Pa veš, da je med japonskimi šolarji najvišji procent samomorov na svetu? Verjetno ne brez razloga.[/quote]

Pa veš, da ni treba, da je ravno 200 ali ravno 280, vmes je še cel kup cifer in morsa bi bilo enih 230 ravno prav.

Kar zadeva pa samomore, smo Slovenci zelo visoko na tej lestvici, tako da nam veliko šolskih počitnic očitno ni kaj dosti koristilo.[/quote]

Mogoče malo pozabljaš na to, da na Japonskem in v nekaterih drugih azijskih državah, tudi odrasli delajo od jutra do večera, praktično vse dni v tednu. Ponekod otroke po šoli vozijo na inštrukcije, kjer ostajajo do pozne noči – le zato, da se lahko vpišejo na boljšo srednjo šolo ali univerzo. Ne vem, sama si takega življenja ne bi želela – ne v otroštvu, ne v odrasli dobi (pa delam kar veliko).

30 dodatnih dni pomeni 6 tednov počitnic manj? Kje dobiti te dneve?


Pa veš, da je med japonskimi šolarji najvišji procent samomorov na svetu? Verjetno ne brez razloga.[/quote]

Pa veš, da ni treba, da je ravno 200 ali ravno 280, vmes je še cel kup cifer in morsa bi bilo enih 230 ravno prav.

Kar zadeva pa samomore, smo Slovenci zelo visoko na tej lestvici, tako da nam veliko šolskih počitnic očitno ni kaj dosti koristilo.[/quote]

Sem šla pogledati kaj striček google pravi. In na tej strani http://web-japan.org/kidsweb/explore/schools/q4.html piše, da imajo mali Japončki 60 dni počitnic na šolsko leto (sem preračunala in odštela vikende). In veš koliko počitnic imajo letos naši osnovnošolci? 60!! (http://www.saop.si/media/koledar_os_prvi_del_14-15.pdf)
Morda pa le je nekaj na tej teoriji o samomorih.

res je, non stop počitnice…sama sicer nima problema z varstvom, hvala bogu,ker delam od doma, pa vseeno…ne vem, kako uredite tiste, ki imate normalne službe..kolegice vem,da imajo večinoma probleme..sploh tiste brez babic…razen učiteljice so lahko mirne..pol se pa bunijo, kakšen težaški poklic je njihov poklic..če gledam samo dejstvo, da so vedno doma, ko so njihovi otroci doma..grem takoj za učiteljico.

Otroci rabijo počitnice. Tudi učitelji. Vem, da se ne boste strinjali, pa vseeno. Jaz sem poleti doma en mesec, to je 20 delovnih dni. Ostale dneve prisotna 8 ur, razen če sem oddelala med letom več ur, kot jih potrebujem za proste dneve, beri počitnice. Vse imamo natančno vodeno, ravno danes sem pošiljala tabelo z urami.
Pa še nekaj. Moji otroci so iz vrtca in šole hodili med zadnjimi, ob 16 ali 16.30. Pa zjutraj jih oddajam ob 6.30. Še dobro da se niso vtaknili v 9 ur. Samo en dan pridem ob 13.uri. Kje so potem vsi ostali otroci, katerih starši ste brez dopusta in noro zaposleni?

a ste tukaj same matere samohranilke??

Pa kaj bi rekli za italijanske otroke: imajo manj počitnic od naših, ampak med poletnimi !!!! počitnicami obvezne naloge, ki jih morajo prinest v šolo prvi šolski dan!Naloge so iz vseh predmetov!!!

New Report

Close