Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek TRDA KOŽA NA STOPALNIH POMOČ

TRDA KOŽA NA STOPALNIH POMOČ

kako naj odstranim trdo in odmrlo kožo na stopalih poskusila sem že veliko stvari pa nič ne pomaga

Meni pomaga samo kamen, ki je temu namenjen (v Dm, Muellerju). Potem pa redno, VSAKIČ po tušu, lepo “opilim” pete. In sem praktično brez trde kože na petah.

če bi to redno negovala sploh trde kože ne bi bilo! zdaj lahko samo še rešuješ zanemarjeno stopalo, a koža kljub postrganju ne bo tako mehka kot, če bi redno….

Če finance niso problem, bi bilo najbolje začeti s pedikuro pri kozmetičarki. Potem pa vzdrževati to stanje s kamnom ali pilo.

Poleg brusenja se mazilo iz medu in pomarancnega soka, cenejse kot krema.

Meni se poleti dela, pozimi niti nimam teh težav. Pomembna je redna nega.
Zdaj, ko si “zarasla”, je treba natočit lavor res tople tople vode, jaz dam notro sol, sodo, milo, pač kar imam pri roki in namakam stopala vsaj ene pol ure. Potem vzamem tisto zadevico, ki jo kupiš v vsakem večjem marketu, ki ima gor kamen, kovinsko pilo in “šmir” pilo, pa s tem postrgam vse kritične dele, ker nimam težav, gre pri meni že z odmakanjem vse dol, pri možu recimo je pa treba postrgat. Potem obrišeš noge do suhega in namažeš s kremo, jaz uporabljam ognjičevo (iz DM za 2,5€ cel lonček), pa čez nogavice. S to kremo si vsak dan namažem roke in višek razmažem po stopalih, mi zadostuje. Če si bolj nagnjena k trdi koži in jo imaš zdaj precej, potem ponovi postopek odmakanja, ene 2x na teden, pa maži se redno vsak dan.

Pedikura meni ni nič posebnega, vsaj kar zadeva trdo kožo, ker pedikerka ne naredi nič več, kot narediš sam doma. Če imaš pa probleme z nohti, kurjimi očesi in podobno, potem pa vsekakor dober pediker.

Vsekakor svetujem dobro pedikuro najprej, potem pa vzdržuj stanje s kremami itd. Pedikerka ima tisto žiletko, katere si jaz doma nekako ne upam uporabljati sama…

Jaz sem bila ravno zadnjič pri eni… prezadovoljna

Pedikura meni ni nič posebnega, vsaj kar zadeva trdo kožo, ker pedikerka ne naredi nič več, kot narediš sam doma. Če imaš pa probleme z nohti, kurjimi očesi in podobno, potem pa vsekakor dober pediker.[/quote]

Meni je konkretno postrgala trdo kožo s stopal s strgalom, ni samo pilila/drgnila. Tega ni tako lahko narediti doma, tudi če kupiš strgalo, rabiš “grif”.

Pedikura meni ni nič posebnega, vsaj kar zadeva trdo kožo, ker pedikerka ne naredi nič več, kot narediš sam doma. Če imaš pa probleme z nohti, kurjimi očesi in podobno, potem pa vsekakor dober pediker.[/quote]

Meni je konkretno postrgala trdo kožo s stopal s strgalom, ni samo pilila/drgnila. Tega ni tako lahko narediti doma, tudi če kupiš strgalo, rabiš “grif”.[/quote]

Ni povsod taka pedikura. Pri enih dejansko samo nekaj postrgajo, popilijo in to je to. Sem tudi jaz enkrat nabasala na en tak salon. Slabše, kot če bi si naredila doma sama.

V Lassani imajo dobro pedikuro. Poglej, katera Lassana ima pedikuro in se naroči. Zdaj pozimi najbrž ni toliko za čakat, kot čez leto.

To je znak zanemarjanja. Enako kot vidne dele koze, je treba vzdrzevat tudi stopala, sloh zato ker so se posebej obremenjena-nosijo vso naso tezo dnevno naokrog.

Jaz to sama vzdrzujem z ziletko za trdo kozo-brez urezov in tezav ze 10 let-pitem pa namazem eedno s kremo, ki vsebuje Ureo-secnino, najbolhe tako v vazelinski osnovi. Podplati so mehki , negovani.

Trde razpokane pete imajo pa tudi alkoholiki on tisti, ki majo tezave s sladkorjem.

Zakaj je treba trdo kožo odstranjevati?

Pedikura meni ni nič posebnega, vsaj kar zadeva trdo kožo, ker pedikerka ne naredi nič več, kot narediš sam doma. Če imaš pa probleme z nohti, kurjimi očesi in podobno, potem pa vsekakor dober pediker.[/quote]

Zamenjaj pedikerja. Pa ti bo jasno, da je razlika lahko ogromna. Ne samo, da ti postrgajo pete, tudi s cim in kako ti podplat potem negujejo.

[img]http://mmc.bolha.com/1/image/187504/187842/Bele-istrske-skrle–kamen_54db78cc6e10d.jpg[/img]
[img]http://www.kozak-svitavy.cz/pic_zbozi/2290127.jpg[/img]
[img]http://www.dksol.si/uploads/podobe/kuhinjska_morska_sol_fino_mleta1000g.jpg[/img]

Torej. Recept je preprost.

Vzameš lavor. Na dno položiš skrlo – kamen in dodaš sol. (dve pesti). Naliješ vročo vodo in počakaš da se sol stopi. Med tem časom, bo voda ravno pravšnja za namakanje. Nogice položiš v lavor jih namakaš in drgneš ob kamen. Ko boš večrat ponovila, bodo gladke ko ritka od dojenčka. Aja, pa namažiji jih s kremo po kopeli.

Namakanje v sodi bikarboni. Boljše kot sol.

Probleme s trdo kožo imam že celo življenje! Pa si noge namakam v škafu, zdrsam, celo vsak večer namažem s kremo. Pomaga pa ne nič. Pomagalo mi je edino to, ko sem bila v porodnišnici in sem par dni ležala. Takrat sem prišla domov iz bolnice s popolnoma gladkimi petami. Neverjetno!

Pridite v Pedimed

New Report

Close