Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Počitnice za 5000€

Počitnice za 5000€

Nepričakovano sem prejela nekaj denarja. En del, 5000€ bi namenila za družinske počitnice v začetku junija za našo 4 člansko družino (otroka stara 9 in 10 let).

Do sedaj smo bili na dopustu vedno v Sloveniji ali na Hrvaškem. Želimo si nekam kjer je morje lepo, turkizno, seveda čisto.

Malo smo razmišljali od Kanarskih otokih, Grčiji, mogoče kakšen del Španijie, Portugalske,……

Res nimamo veliko izkušenj, zato vas prosim za pomoč. Kam bi šli v tem rangu zares lepo doživetje ob morju? Vprašanje, kdaj se nam bo zopet ponudila takšna prilika, zato se nebi rada zafrknila.

Hvala vsem za pomoč in nasvete, predloge.

Malta je zakon, če hočeš nekaj podobnega kot Hrvaška ali Grčija…

Od Portugalske pa Madeira…

Jaz bi na tvojem mestu in s tako vsoto šla na Zanzibar (letalo in hotel za vse štiri 4.592€):http://www.potujnekam.com/pocitnice-z-letalom/rezultat-iskanja/afrika/zanzibar-tanzanija/karafuu-beach-resort-115443?zhc=1220&tdc=10-14&vnd=18.06.2015&bsd=02.07.2015&ka1=9&ka2=10

Malo smo razmišljali od Kanarskih otokih, Grčiji, mogoče kakšen del Španijie, Portugalske,……

Sem bila na vseh teh destinacijah in mi je hrvaško morje še zmeraj najlepše in najbolj prijazno. Poleti hodim samo tja. Potem že raje poglej kakšen Mauricius, Sejšele, … Kar se Evrope tiče mi je bilo recimo všeč morje v Kalabriji pa to ne povsod. Lahko bi ti priložila slike s Portugalske, ki sem jo obiskala ravno pred kratkim, pa to notri ne moreš v ta ocean 🙁 Za videti je pa lepo, tako od daleč 🙂

tudi jaz bi raje šla v kakšne lepe trope, na turkizno modro plažo, kot pa evropske države … kamor brez težav prideš kadarkoli za veliko manj denarja.

ker sem ljubiteljica azije bi šla tja 🙂 pa niti slučajno v kak resort, ampak bekpekersko varjanto, lokalni prevozi in čimveč pogledat, doživet.

mogoče bali-lombok-komodo
ali pa malezija-borneo

polovico denarja bi dala za avio karte, druga polovica bi bila več kot dovolj za vsaj 14 dnevno življenje tam.

Ta budžet je pa kr velik.

Pojdite skromno in si boste za ta denar lahko privoščili dvojne počitnice. Letos in še naslednje leto.

Obišči spletno stran PO SVETU, kjer imaš zelo ugodne aranžmaje.

Vsekakor bi ti pa jst za prvi trip priporočala HURGADO all inclusive (ne pozabite mask, ker se v morju več dogaja kot nad morjem), za drugi trip bos mela pa čas za razmislek.

5000€ ni malo denarja in je precej več, kot običajni smrtniki namenimo za dopust. Precej velika verjetnost je, da toliko ne boš več mogla nameniti in da je to res enkratna priložnost. Zato naj bo to tudi res enkraten dopust – Kanarski otoki, Portugalska, Španija… so precej dosegljive destinacije tudi sicer in za precej manj denarja, torej si boš to lahko verjetno še kdaj privoščila.
Jaz bi na tvojem mestu gledala kakšno res eksotično destinacijo, ki bi vam res ostala v spominu – kot ti je že nekdo predlagal Zanzibar, Kenijo, Bali…
Recimo kaj takega: http://www.vila-zala-bali.si/Default.aspx?Domov

Za 5.000 jaz evropskih plaž niti povohal ne bi. Moje destinacije bi bile za tak znesek npr. ZDA, Kanada, Brazilija, Islandija, Čile, Peru, Samoa, Avstralija, Nova Zelandija…. možnosti in težje dosegljivih krajev je neomejeno, tako da v izredni situaciji Evropa odpade 😉

Če človek na dopustu potrebuje samo morje, potem mogoče res ni smiselno ne vem kam daleč hodit. Razen če si lahko privoščiš Maldive, Sejšele ali kaj podobnega. Če pa primerjam še vse ostalo, kar nudi Španija, Portugalska, da o Italiji sploh ne govorim…, pa ni primerjave s Hrvaško.

Živjo, bila na večini destinacij, ki jih omenjajo ostali: Hurgada, Dalmacija, večina Grčije,cela Portugalska in Španija, Zanzibar, Kenija, Mauricius, Bali, Lombok, Komodo, Borneo etc in če vprašaš mene bi šla ali v Dalmacijo ali v italijansko Puglio, točneje Lecce oziroma okolica. Morje je čudovito, hrana še bolj, poležavanje na plaži pa lahko kombiniraš z obiski mestec, kulture ali kakimi športnimi aktivnostmi. Poleg tega junija ni prevroče in cene so več kot zmerne. Kamorkoli greste pa se lepo imejte.

a v začetku junija bi šli? a tvoji otroci ne hodijo v šolo?
huuuuu

Puglia je top destinacija, ampak za 5k€?
se bojo preveč zredili 🙂

ne, za ta denar in če želite neki res posebnega … definitivno pojdite na daljše potovanje.

vsedite se za mizo, otroka naj povesta kam si želita oz. kaj si želita videti … posebne živali? posebne tematske parke? posebne zgradbe?
pa potem naredite plan na podlagi vseh želja.

če bi mojega 10letnika vprašala kam si želi, bi to definitivno bila amerika in fallingwater pa legoland florida, kar bi kombinirali še z NASA vesoljskim centrom pa še čim.

želim povedat … odvisno od vaših želja.

Če človek na dopustu potrebuje samo morje, potem mogoče res ni smiselno ne vem kam daleč hodit. Razen če si lahko privoščiš Maldive, Sejšele ali kaj podobnega. Če pa primerjam še vse ostalo, kar nudi Španija, Portugalska, da o Italiji sploh ne govorim…, pa ni primerjave s Hrvaško.[/quote]

Italija ti veliko nudi, če greš na jug. Če pa gledamo celo severovzhodno Italijo, pa sploh ni primerjave s Hrvaško. No razen, če so ti všeč prenatrpane plaže, ošabni turisti in turistični delavci… Hrvaška je zakon. Dalmacijo, more moje…
Jaz bi za ta denar šla 5x v dalmacijo, ali pa 2x v Španijo, Portugalsko.

Za ta denar pojdi na Tajsko ali Bali, ali kakšne Karibske otoke, naprimer Dominikanska republika je mega, ali pa pojdite v Mehiko. Za ta denar pojdi nekam, kamor si drugače absolutno nikoli ne bi mogla privoščiti. Za Evropo bo še čas. In denar. Te destinacije niso tako drage. Poleg tega je povsod več ali manj enako. Če govorimo samo o plažah itd. Meni ni neka blazovita razlika Malta, Španija, Hrvaška, Grčija. Kultura države seveda, ampak plaža kot taka, turkizno morje, to boš dobila na Karibih, v Mehiki, Bali. Na Tajsko pojdi, če te zanima tudi kaj pogledat, greš naprimer v Puket (pa dobro izberi, ne v šit kjer so vsi turisti, tam so tudi zelo lepe neobljudene plaže, tudi želve v morju smo videli) pa v Bangkok, da vidiš nekaj neobičajnega. Za ta denar kot ti govoriš smo šli mi pred tremi leti na Tajsko za tri tedne.

No, tak hud denar pa to spet ni – za družino! To je dobrega jurja po osebi. Kakšen ultra fensi hotel odpade, zaradi otrok verjetno dolga vožnja z letalom tudi. Domnevam, da želite, da je dopust vsaj 14 dni.
Jaz bi se definitivno še vrnila na grške otoke, pa sem bila tam že nekajkrat. Hočete, da se vam dogaja ali imate radi mir? Se hočete potepat, kaj doživet, biti v hotelu? Sardinija, Kanarski, Grčija, Turčija … Bi bili moja prva izbira. Za družino. Ko bova z možem sama, pa kakšna bolj eksotična lokacija.
Grčija za 14 dni se pri 3000 šele začne.

Če človek na dopustu potrebuje samo morje, potem mogoče res ni smiselno ne vem kam daleč hodit. Razen če si lahko privoščiš Maldive, Sejšele ali kaj podobnega. Če pa primerjam še vse ostalo, kar nudi Španija, Portugalska, da o Italiji sploh ne govorim…, pa ni primerjave s Hrvaško.[/quote]

Italija ti veliko nudi, če greš na jug. Če pa gledamo celo severovzhodno Italijo, pa sploh ni primerjave s Hrvaško. No razen, če so ti všeč prenatrpane plaže, ošabni turisti in turistični delavci… Hrvaška je zakon. Dalmacijo, more moje…
Jaz bi za ta denar šla 5x v dalmacijo, ali pa 2x v Španijo, Portugalsko.[/quote]

Če prebereš moj komentar še enkrat, v zvezi z Italijo (in drugimi državami) ni bilo mišljeno samo morje. Ker jaz ne hodim na dopust (nujno) na morje in na plažo, me zanima še marsikaj drugega. In Italija je polna zanimivosti in znamenitosti na vsakem koraku. Podobno Španija, tudi na Portugalskem imač kaj videt in počet…

Izberite si kakšno potovanje. Pojdite nekam,kjer še niste bili, si oglejte znamenitosti, malo po svoje raziskujte.
Za morje,kot tako,bi se jaz odločila za Hrvaško. Če grem pa v Grčijo,Španjijo,Portugalsko…..pa ne bi šla ležat na plažo.

če si za grčijo našla začetno ponudbo za 3k€ … potem si ali zelo zahtevna ali pa nevešča iskanja 🙂

pri 10letniku dolga vožna z avionom odpade? zanimivo 🙂

skratka, za ta denar smo mi brez težav 3 tedne nekje v aziji, kjer so stroški bivanja med ugodnejšimi in ko greš enkrat v drugo kulturo je pametno da se zliješ z okolico in živiš kot oni in ne forsiraš nekega luksuza, ker to potem ni več to…. potem je res vseeno če greš v ALL varjanto v Turčijo.

če si za grčijo našla začetno ponudbo za 3k€ … potem si ali zelo zahtevna ali pa nevešča iskanja 🙂

pri 10letniku dolga vožna z avionom odpade? zanimivo 🙂

skratka, za ta denar smo mi brez težav 3 tedne nekje v aziji, kjer so stroški bivanja med ugodnejšimi in ko greš enkrat v drugo kulturo je pametno da se zliješ z okolico in živiš kot oni in ne forsiraš nekega luksuza, ker to potem ni več to…. potem je res vseeno če greš v ALL varjanto v Turčijo.[/quote]

No, bo povedala avtorica, moji takšne želje sigurno nimajo. Ker so že letalske karte drage, me res zanima, kako prideš za 14 dni Grčije pod 3000 evrov, če ne kuhaš (domnevam, da ne bo hotela, če bi si rada privoščila), s hrano zunaj pa vemo, kako je draga. Pa da niso v zadnji luknji, dol pa se ne vozijo 2 dni s trajektom. Res me zanima.

No, dodala bi še samo nekaj. 5000 Eur za štiričlansko družino pravzaprav ni tako veliko. Tudi tropski otoki niso vsi sama milina. Če hočeš biti na res lepem koncu z dejansko lepo nastanitvijo, tega denarja niti slučajno ni dovolj. Obvezno je treba pogledati tudi to plat potovanja in dobiti maksimalno za ta denar. Ker ravno rezerviram potovanje za velikonočne praznike, vidim da imam z zgornjo trditvijo še kako prav. Žal 🙁

če si za grčijo našla začetno ponudbo za 3k€ … potem si ali zelo zahtevna ali pa nevešča iskanja 🙂

pri 10letniku dolga vožna z avionom odpade? zanimivo 🙂

skratka, za ta denar smo mi brez težav 3 tedne nekje v aziji, kjer so stroški bivanja med ugodnejšimi in ko greš enkrat v drugo kulturo je pametno da se zliješ z okolico in živiš kot oni in ne forsiraš nekega luksuza, ker to potem ni več to…. potem je res vseeno če greš v ALL varjanto v Turčijo.[/quote]

No, bo povedala avtorica, moji takšne želje sigurno nimajo. Ker so že letalske karte drage, me res zanima, kako prideš za 14 dni Grčije pod 3000 evrov, če ne kuhaš (domnevam, da ne bo hotela, če bi si rada privoščila), s hrano zunaj pa vemo, kako je draga. Pa da niso v zadnji luknji, dol pa se ne vozijo 2 dni s trajektom. Res me zanima.[/quote]

vse je odvisno od načina … enim je všeč luksuz, pa hotel ALL in vse na off
nam recimo je več do tega da vidimo in doživimo destinacijo … ne hodimo z agencijami ampak si sami poiščemo tako avio karte kot prenočišča … ki pa še zdaleč niso zgolj osnovna. za hrano pa imaš možnosti več kot dovolj, kjerkoli.

kar se grčije tiče lahko pogledaš na nizkocenovnike za karte, ki so včasih smešno nizke in na strani kot je booking, kjer si urediš prenočišče … po lastnih željah pač, ni nujno da je najceneje … pa prideš čez krepko pod 3k€.

ampak kot rečeno, vsak po svoje in tako je prav!

Pa saj otroka imata 9 in 10 let, ne 9 in 10 mesecev…

Seveda lahko 5000 mirno spičite v Grčiji, na Sardiniji… Če si omislite kako hudo nobleso, niti za 14 dni ne bo dovolj. Bi pa bilo meni škoda dat toliko za destinacije, kamor grem lahko za ene 2-3x manj denarja.

Puglia je top destinacija, ampak za 5k€?
se bojo preveč zredili 🙂

ne, za ta denar in če želite neki res posebnega … definitivno pojdite na daljše potovanje.

vsedite se za mizo, otroka naj povesta kam si želita oz. kaj si želita videti … posebne živali? posebne tematske parke? posebne zgradbe?
pa potem naredite plan na podlagi vseh želja.

če bi mojega 10letnika vprašala kam si želi, bi to definitivno bila amerika in fallingwater pa legoland florida, kar bi kombinirali še z NASA vesoljskim centrom pa še čim.

želim povedat … odvisno od vaših želja.[/quote]

Jst bi se pridružila tvojemu predlogu……

Definitivno raje potovanje, kjer bi otroci tudi uživali. Na plaži ali ob bazenu lahko ležim kadarkoli.

No, bo povedala avtorica, moji takšne želje sigurno nimajo. Ker so že letalske karte drage, me res zanima, kako prideš za 14 dni Grčije pod 3000 evrov, če ne kuhaš (domnevam, da ne bo hotela, če bi si rada privoščila), s hrano zunaj pa vemo, kako je draga. Pa da niso v zadnji luknji, dol pa se ne vozijo 2 dni s trajektom. Res me zanima.[/quote]

vse je odvisno od načina … enim je všeč luksuz, pa hotel ALL in vse na off
nam recimo je več do tega da vidimo in doživimo destinacijo … ne hodimo z agencijami ampak si sami poiščemo tako avio karte kot prenočišča … ki pa še zdaleč niso zgolj osnovna. za hrano pa imaš možnosti več kot dovolj, kjerkoli.

kar se grčije tiče lahko pogledaš na nizkocenovnike za karte, ki so včasih smešno nizke in na strani kot je booking, kjer si urediš prenočišče … po lastnih željah pač, ni nujno da je najceneje … pa prideš čez krepko pod 3k€.

ampak kot rečeno, vsak po svoje in tako je prav![/quote]

Sem že gledala, pa na otoke nekih pametnih variant za poceni lete ni. Za Santorini je kolegica recimo lani dala 400 evrov po osebi z Brnika. Tudi če bi bilo 200 na osebo (manj ziher ne bo, pa še to dvomim), je to že 800 evrov. Tudi če je apartma 50 evrov, je to že jurja pa pol, pa nisi še nič zapravil, 14 dni pa kar traja. Kje je še rent-a-car, da si kaj ogledaš. Na booking se spoznam, sem preigravala že vse variante, gremo velikokrat prek njega, ampak kakorkoli preračunavam letalo + 14 dni apartmaja + hrana pod 3000 evrov ni osnovnih šans. Sori. Še najcenej bi bilo verjetno iti z avtom dol in na trajekt.
Ja, 10 let. Še meni ne diši tako dolg let, kako bi otrokom? Desetmesečniku bi bilo verjetno vseeno.

New Report

Close