Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

in nakup novega avtomobila

Default avatar

slovenceljni

To je tipična lastnost slovenclja, da se zapufa do krova, da ima le nov avto. Ste kdaj pomislili kake izgube so to?
V prvih dveh letih avto izgubi do 60% nabavne vrednosti. Recimo pri vrednosti 15.000€ je to cca 8000€.

Jaz vedno kupujem rabljena vozila in še nidkar nisem toliko vlagal v avto, da bi dosegel skupne stroške v višini izgube cene. Vozim se seveda enako kot vozniki popolnoma novih vozil na puf/leasing.

Zelo zanimivo je, da slovenclji plačajo za vozilo tudi 4 letni dohodek..., plača minimalc, za avto pa odkarta 15+ jurčkov....

Pač telički.

Seveda, če ima človek veliko denarja pač kupi nov avto ker mu je vseeno, to kar sem napisal zgoraj pa seveda prakticirajo bolj kot ne revni slovencli.
Default avatar

pametno!

No, v dveh letih sigurno ne izgubi 60 procentov vrednosti, v petih letih pa že (odvisno od znamke, cene novega, zanimanja na trgu).
Default avatar

///

Avtor, ti nisi slovencelj? Kaj pa si, si hrček??
Sicer pa vsak po svoje. Ti kupuj stare in ne zavidaj tistim, ki kupujejo nove. Tudi oni tebi ne :-P
Default avatar

zlatica-ndsmp

Jaz kupim nov avto, čevlje, gate,....ker hočem, da sem prva pri uporabi. In zato plačam ceno.
Default avatar

violetika

še dobro, da nekdo, ki ima kupi novo, da lahko ti, ki nimaš kupiš staro
Default avatar

Thorrr

Mene pa zanima, a tisti, ki z lahkoto dajete 150-200€ na mesec za nov avto, a imate doma popolnoma vse aparate, tehnične stvari , stroje , pohištvo, obleke, obutev, itd, nove?? Dopust je zastonj?
Sem siguren da dobro veste da bi blo treba bolj nujno nabavit marsikaj drugega, pa greste vseeno v nakup pleha....
Default avatar

žalostno res

slovenceljni je napisal/a:
To je tipična lastnost slovenclja, da se zapufa do krova, da ima le nov avto. Ste kdaj pomislili kake izgube so to?
V prvih dveh letih avto izgubi do 60% nabavne vrednosti. Recimo pri vrednosti 15.000€ je to cca 8000€.

Jaz vedno kupujem rabljena vozila in še nidkar nisem toliko vlagal v avto, da bi dosegel skupne stroške v višini izgube cene. Vozim se seveda enako kot vozniki popolnoma novih vozil na puf/leasing.

Zelo zanimivo je, da slovenclji plačajo za vozilo tudi 4 letni dohodek..., plača minimalc, za avto pa odkarta 15+ jurčkov....

Pač telički.

Seveda, če ima človek veliko denarja pač kupi nov avto ker mu je vseeno, to kar sem napisal zgoraj pa seveda prakticirajo bolj kot ne revni slovencli.
PLOSK, PLOSK, PLOSK. Si pa pogruntal vso pamet sveta. Nadpovprečna intaligenca. Mislim, da se ta mentaliteta pomika južno.
Default avatar

slovenceljni

pametno! je napisal/a:
No, v dveh letih sigurno ne izgubi 60 procentov vrednosti, v petih letih pa že (odvisno od znamke, cene novega, zanimanja na trgu).
v petih letih izgubi 70%....

v prvih dveh pa do 60%, malo poglej oglase pa ti bo jasno o čem pišem. Kupi npr. neki malo sranje za 15 jurjov in ga prodaj po dveh letih, če dobiš več kot 8 jurjov si zmagal.
Default avatar

slovenceljni

zlatica-ndsmp je napisal/a:
Jaz kupim nov avto, čevlje, gate,....ker hočem, da sem prva pri uporabi. In zato plačam ceno.
če si to z lahkoto privoščiš nič narobe, jaz govorim o slovencljih, ki doma žulijo suh kruh, živijo v garsonjeri....pred blokom pa nova kolica na puf za 8 let....
Default avatar

asdasda

res je, se ne splača.
Default avatar

ah joj

Thorrr je napisal/a:
Mene pa zanima, a tisti, ki z lahkoto dajete 150-200€ na mesec za nov avto, a imate doma popolnoma vse aparate, tehnične stvari , stroje , pohištvo, obleke, obutev, itd, nove?? Dopust je zastonj?
Sem siguren da dobro veste da bi blo treba bolj nujno nabavit marsikaj drugega, pa greste vseeno v nakup pleha....
Jaz kupim nov avto takrat, ko ga lahko plačam na licu mesta v celoti. Brez kreditov. Doma imam vse.
Default avatar

Thorrr

ah joj je napisal/a:
Thorrr je napisal/a:
Jaz kupim nov avto takrat, ko ga lahko plačam na licu mesta v celoti. Brez kreditov. Doma imam vse.
Maš ti ****** vse....
Default avatar

itak da nima

Thorrr je napisal/a:
ah joj je napisal/a:
Thorrr je napisal/a:
Maš ti ****** vse....
pod vse šteje, da ima star kruh in liter mleka na teden....
Default avatar

wd40

No, da lahko kupiš rabljeno, mora nekdo kupit novega... Zahvali se mu.
Default avatar

ej sprej

wd40 je napisal/a:
No, da lahko kupiš rabljeno, mora nekdo kupit novega... Zahvali se mu.
nisi dobro bral? tisti, ki si to z lahkoto privošči naj si, tule je govora o slovencljih, ki nimajo za osnovne potrebščine hkrati pa se pufajo za skoraj desetletje za nakup novega vozila.
Default avatar

kity-ka

Delno se bom strinjala s tabo, vendar se je število takih, ki se do amena zapufajo samo za pleh, v zadnjih letih zelo zmanjšalo.
je pa tako, da nekdo ki dela ogromno km dnevno si bo raje nov avto omislil,kot kak rabljen. Veliko je odvisno od potreb. Jaz bi si tudi kupila raje rabljenega.
Je pa tudi odvisno od kulture človeka, vzgoje itd...
Default avatar

354rf

Jao fovšija, da se kar bliska.

Lej, če tebi ne rata skup spravit kaj več kot jurja za stare bavarske gare, je to tvoj problem. Pusti druge pri miru, če so radi na kruh/mleko/voda dieti, je to njihov problem.
Da bi pa na vsakih 5 let zamenjal vse aparate v bajti, zato da tebi lahko upravičim nakup novega avta, mi pa na konec pameti ne pride.
Default avatar

ja itak

slovenceljni je napisal/a:

Pač telički.

In zakaj te tako zelo skrbi (ali moti), kaj počnejo drugi?
Default avatar

fej te bodi

Med slovenclji je hujša moda.
Greš v na pol državno službo in celo življenje voziš vedno sveže nov bmw ali mercedes na leasing, ki te ne stane nič. Pa si ta glavni frajer, saj nihče ne ve, da avto ni tvoj.