Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

cepljenje proti HPV za dekleta

Default avatar

mojjccaa

Pozdrav,

hčerka je stara 12 let in ima v okviru šole splošni sistematski pregled.
Pri tem se lahko opravi tudi cepljenje proti HPV (humani papilomski virus).

Jaz se sploh nisem ukvarjala s tem ali se bo ali ne bo cepila. Če je to v Sloveniji sedaj to cepivo za dekleta na razpolago, potem je sigurno zaželjeno. Sem za.

Zdaj mi pa hčerka pravi, da se bo cepilo zelo malo deklet, da se pač ne bodo cepile. Krepko manj kot polovica, le peščica. Zakaj? Ne vem.

Prosim za vaše izkušnje, če ste imele hčerke, ki so se cepile ali pa se niso.
Zakaj se ne bi? So kakšni stranski učinki? Se res tako malo punc cepi?

Hvala za nasvete.
Default avatar

mehanik

pri nas se jih je tudi cepilo zelo malo, naše tudi nismo cepili....prevč vprašajev je v zvei tega cepiva in veliko premalo odgovorov
Default avatar

Tetka

Jaz svojih ne bom cepila. Zakaj bi jih? Cepivo je precej novo, varuje pred 4 sevi bakterij (ki jih je pa več kot 100), drži največ 7 let, potem je treba vajo ponoviti (vaja so pa 3 ponovitve cepljena). Vsako cepljenje je za telo stres, možno je tudi, da sproži avtoimune bolezni. Preden se odločiš, si na spletu na ameriških in avstralskih straneh (kjer cepijo že dalj časa), preberi, kaj vse se je puncam zgodilo po cepljenju...
Default avatar

tudi jazffff

Se strinjam s tetko...tudi jaz moje nisem dala cepiti.
Default avatar

grrrr

Če še nisi slišala, je ena deklica v Veliki Britaniji umrla po cepljenju. Seveda staršem vsi zatrjujejo, da ni od cepljenja, ampak deklica je zbolela in umrla naslednji dan po cepljenju. To je dejstvo. Od česa drugega bi umrla pa tudi nihče ni razložil. Cepivo ni dovolj preverjeno.

Skratka, hpv je okoli tako dolgo kot človeštvo in smo žive. Je dovolj druge preventive, da ti od hpv ni treba umret. Ženskam so podvalili že enk kup druge kemije, od kontracepcijskih pripravkov do kaj vem česa, moškim ni treba jemat ničesar niti se cepit. Naj gredo v rit.
Default avatar

mehanik

kar mene najbolj moti pri tem cepljenju je to, da ko prebereš možne neželelne učinke, so ti popolnoma enaki, le v blažji obliki, kot pri tistih nesrečnih puncah, ki so hudo, hudo zbolele. Moji pameti to daje signale, da bi zadeve lahko bile povezane, torej, da je na tiste bolezni vplivalo cepljenje.
Uradna medicina pa tega ne bo priznala niti mrtva.....oni govorijo o rahli rdečini in bolečini na dotik še dva dni po cepljenju na mestu vboda, vse ostalo pa je kako nedokazljivo..
Default avatar

simpl

grrrr je napisal/a:
Če še nisi slišala, je ena deklica v Veliki Britaniji umrla po cepljenju. Seveda staršem vsi zatrjujejo, da ni od cepljenja, ampak deklica je zbolela in umrla naslednji dan po cepljenju. To je dejstvo. Od česa drugega bi umrla pa tudi nihče ni razložil. Cepivo ni dovolj preverjeno.

Skratka, hpv je okoli tako dolgo kot človeštvo in smo žive. Je dovolj druge preventive, da ti od hpv ni treba umret. Ženskam so podvalili že enk kup druge kemije, od kontracepcijskih pripravkov do kaj vem česa, moškim ni treba jemat ničesar niti se cepit. Naj gredo v rit.
Če še nisi slišala, je kup ljudi po celem svetu umrlo v prometnih nesrečah. Seveda jih en kup zatrjuje, da tu pač ni kaj pomagat, kar ti je namenjeno, ti je namenjeno in da bi umrli pa na kak drugačen način, ampak dejstvo je, da so umrli v prometnih nesrečah. To je dejstvo. Kako bi sicer umrli pa tudi ni nihče razložil. Avto je nevaren, celo smrtno nevaren in ne dovolj preverjen.

Pa kar vsakodnevno se voziš z njim, a ne? In otroke tudi...
Default avatar

HPV

Jaz pa sem svojo dala cepit in to z razloga ker imamo v družini genetiko tako, da vsak umre zaradi raka od 3-letnika do 95-letnika. Vsako leto je vsaj en pogreb iz širšega sorodstva zaradi te bolezni. V času, ko je bilo cepljenje mlajše je imel njen brat sum na limfom vendar na srečo ni bilo nič, zato nisem odlašala s cepljenjem. Starejša ima v prsih dokaj veliko bulico, ki ji jo punktirajo na pol leta nasvet je dobila naj čimprej zanosi (23) če želi otroka dojiti, ker je velika verjetnost, da bo potrebna operacija, in prav vsakič je vprašana če je bila cepljena proti HPV čeprav ni povezano.
Odločitev za in proti je za vsakega drugačna. Zame je bila enostavna vendar pa me je bilo pri vsakem cepljenju strah kakšna bo reakcija. Na srečo je ni bilo.
Default avatar

stercus tauri

Mislim, da bo več teh punc, ki jih mame dandanes ne dajejo cepit, umrlo od tega, ker se bodo poparčkale s psihopatskimi dedci (kot tista nesrečnica prejšnji vikend), kot pa od cepljenja. Da o raku materničnega vratu ne govorimo. Ampak kar naj. Ko bodo imele diagnozo, tiste z največjo smolo pred 30 letom in brez otrok, upam, da bodo prišle k svojim nadpametnim materam in jih vsaj fino na gobec. Ker ena stvar je ne imeti možnosti zaščite, druga stvar je pa imeti možnost preventive, samo jo je tvoja blesava mama odklonila zato, da bi 1. bolj fino izpadla, ker si ni pustila srat od dohtarjev; 2. ker je bila katolibanka in je mislila, da sta cepljenje in kontracepcija hudičevo delo, zaradi katerega se punce ne bodo več bale greha; 3. ker je bila butasta.
Default avatar

jojzdajsem že vse prebrala

simpl je napisal/a:
grrrr je napisal/a:

Če še nisi slišala, je kup ljudi po celem svetu umrlo v prometnih nesrečah. Seveda jih en kup zatrjuje, da tu pač ni kaj pomagat, kar ti je namenjeno, ti je namenjeno in da bi umrli pa na kak drugačen način, ampak dejstvo je, da so umrli v prometnih nesrečah. To je dejstvo. Kako bi sicer umrli pa tudi ni nihče razložil. Avto je nevaren, celo smrtno nevaren in ne dovolj preverjen.

Pa kar vsakodnevno se voziš z njim, a ne? In otroke tudi...
Večje bedarije še nisem prebrala. Avto sam po sebi ni smrtno nevaren in je varnostno preverjen, celo zelo preverjen. Nevarno je, če se kdo vate zaleti ali če ti povzročiš nesrečo, ker nepazljivo voziš. Avto pa sam po sebi te ne bo ubil.

Avto in to cepljenje pa lahko primerjaš samo s tem, da bi šla pa nalašč kupila avto s slabimi zavorami. In s takim vozila okoli tudi otroke. In bi ti vsi strokovnjaki svetovali, da je več koristi kot pa tveganja s takim ravnanjem. No, tak avto pa bi bil smrtno nevaren, varnostno nepreverjen. In seveda nobena mati ne bi vozila s tem otrok. Torej, zakaj s slabim cepivom cepiti otroka?
Default avatar

poizkusni zajčki

Ne, je nismo cepili.
Default avatar

rssnavrh

stercus tauri je napisal/a:
Mislim, da bo več teh punc, ki jih mame dandanes ne dajejo cepit, umrlo od tega, ker se bodo poparčkale s psihopatskimi dedci (kot tista nesrečnica prejšnji vikend), kot pa od cepljenja. Da o raku materničnega vratu ne govorimo. Ampak kar naj. Ko bodo imele diagnozo, tiste z največjo smolo pred 30 letom in brez otrok, upam, da bodo prišle k svojim nadpametnim materam in jih vsaj fino na gobec. Ker ena stvar je ne imeti možnosti zaščite, druga stvar je pa imeti možnost preventive, samo jo je tvoja blesava mama odklonila zato, da bi 1. bolj fino izpadla, ker si ni pustila srat od dohtarjev; 2. ker je bila katolibanka in je mislila, da sta cepljenje in kontracepcija hudičevo delo, zaradi katerega se punce ne bodo več bale greha; 3. ker je bila butasta.
Tvoj post si nasprotuje. Na začetku govoriš, da bo večina punc itak umrla od česa drugega, potem pa začneš, da če pa ne, pa naj mater na gobec. Če še ne veš, obstajamo starši, ki znamo s svojo glavo mislit in ne delamo samo tistega, kar nam drugi serjejo. Od tega je umrlo manj otrok kot od zdravniške pameti, by the way.
Default avatar

minka_binka

na srečo ne vemo kdaj in s čim smo ga "usrali". Tudi ti ne :)
Tako, da ...

Mi hčere nismo dali cepit. Ne vem zakaj bi sploh to pri 12-ih letih rabili?
Default avatar

stercus tauri

minka_binka je napisal/a:
na srečo ne vemo kdaj in s čim smo ga "usrali". Tudi ti ne :)
Tako, da ...

Mi hčere nismo dali cepit. Ne vem zakaj bi sploh to pri 12-ih letih rabili?
No saj, tvoje vprašanje je samo sebi odgovor. In ta odgovor je: ker smo nepoučeni, nerazgledani in hkrati še dovolj trmasti in zabiti, da si tudi ne pustimo svetovat od tistih, ki vedo kakšno stvar bolje od nas.
Default avatar

mehanik

stecus tauri se zanaša, da nje hči ne bo na gobec, ker jo je dala cepit, ker je ne bo mogla....žal je to črni humor.

dejstvo je, da z normalnim zdravim načinom življenja in sexom po pameti, ni nekih hudih nevarnosti, drastično se povečajo z nespametnim življenjem, kakor koli ga že dojemaš.....to je pa v domeni vsakega od nas....a ti svojo hčer spodbujaš k temu da čim prej začne s tabletkami, cepljena je, to se ji tudi lepo razloži, tako da lahko prosto po prešernu nastavlja svojo tamalo naokrog, seveda, ker je cepljena in je na tabletkah, ne rabi niti kondoma??
Default avatar

stercus tauri

mehanik je napisal/a:
stecus tauri se zanaša, da nje hči ne bo na gobec, ker jo je dala cepit, ker je ne bo mogla....žal je to črni humor.

dejstvo je, da z normalnim zdravim načinom življenja in sexom po pameti, ni nekih hudih nevarnosti, drastično se povečajo z nespametnim življenjem, kakor koli ga že dojemaš.....to je pa v domeni vsakega od nas....a ti svojo hčer spodbujaš k temu da čim prej začne s tabletkami, cepljena je, to se ji tudi lepo razloži, tako da lahko prosto po prešernu nastavlja svojo tamalo naokrog, seveda, ker je cepljena in je na tabletkah, ne rabi niti kondoma??
Ne, jaz svoji tamali težim, da mora kljub tabletkam uporabljat kondom in to nujno, ker cepljenje proti HPV varuje le proti 4 sevom, ti pa po drugi strani povzročajo 75% raka materničnega vratu, hkrati pa ne varuje proti tistim virusom, ki povzročajo kondilome in podobno nesnago.

Ampak ker iz lastnih izkušenj vem, da je človek najbolj pameten vnaprej in ob lepem medgeneracijskem pogovoru v dnevni sobi, na žuru in s tipom, o katerem si lahko samo sanjal, ti pa včasih zdrava pamet odpove, je vseeno 75% zmanjšanje verjetnosti za HPV okužbe precej boljše kot nič. Ker za to gre - za verjetnost.
Default avatar

minka_binka

mehanik je napisal/a:

Ne, jaz svoji tamali težim, da mora kljub tabletkam uporabljat kondom in to nujno, ker cepljenje proti HPV varuje le proti 4 sevom, ti pa po drugi strani povzročajo 75% raka materničnega vratu, hkrati pa ne varuje proti tistim virusom, ki povzročajo kondilome in podobno nesnago.

Ampak ker iz lastnih izkušenj vem, da je človek najbolj pameten vnaprej in ob lepem medgeneracijskem pogovoru v dnevni sobi, na žuru in s tipom, o katerem si lahko samo sanjal, ti pa včasih zdrava pamet odpove, je vseeno 75% zmanjšanje verjetnosti za HPV okužbe precej boljše kot nič. Ker za to gre - za verjetnost.
Tabletke in cepljenje za HPV okužbe pa na verjetnost težav vplivajo kako? Bi rekla, da človek meni, da je bolj "varen". V resnici pa?
Default avatar

mehanik

no, tvoj zadnji odgovor je vse nekaj drugega kot prvi, ko žališ drugačemisleče s katolibani in dojemanjem kontracepcije kot hudičevega semena ...

sprejmem tvoje argumente, vendar mene še vedno ni prepričalo....še vedno je veliko odvisno od našega ravnanja. zelo veliko.neko odgovornost pa naša ravnanja morajo imeti.
popolnoma pa razumem tudi eno, ki je cepila svoje otroke, ker imajo v družini pogostega raka...v takem primeru bi tudi sam brez pomisleka cepil.
Default avatar

zdežele

No lejte vsi skupaj, jaz sem se v življenju dobro prefukarla, se nisem nazaj držala, s Slovenci in tujci, zdaj pridna in lepo poročena, imela slab bris, bila testirana, brez rizičnih sevov, se je samo pozdravilo, zdravnica mi je sama rekla, naj se nič ne sekiram. Jaz sem vam živ dokaz, in tudi tebi draga stercus tauri, da se ni treba nič bat in svoji tamali nehi težit, naj živi malo. Sploh pomisli, kakšne travme ji povzročaš, ma da meni mati teži s kondomi mi uniči vse veselje do seksa in bi še frigidna postala.