Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oče alkoholik, huda ciroza jeter, še vedno pije :(

Oče alkoholik, huda ciroza jeter, še vedno pije :(

Moj oče je star 60 let, celo življenje je delal na takem delovnem mestu, da so ga lahko vedno pili in to ogromne količin.. In še sedaj ima težave z alkoholom. Celotna družina mu nenehoma govori, da naj neha piti, mu skušamo na vsak način to preprečevati, a najde način, da lahko pije, ko mu to paše. Pije čez celi dan, tudi ponoči se vstaja in hodi skrivaj pit.

Pred 6 leti je bil zaradi tega hospitaliziran, saj so mu skoraj odpovedala jetra (bil je že cel rumen, zatečena jetra, trebuh, nabirala se mu je tekočina) in ga je sredi noči tako zgrabilo da smo ga urgentno peljali v bolnico, kjer je ostal en teden. Tam mu je zdravnik povedal, da nima več veliko možnosti, če takoj ne neha z pitjem, ker so jetra hin (huda ciroza), dobil je kup zdravil. Ko je prišel iz bolnice, res kakšno leto dni ni pil. Potem pa se je spet začelo, kakšne 3 mesece konstantnega pitja, pa potem spet par dni nič, spet konstantno par mesecev, dokler ni za en dan nehal in ga je spet tako zvilo, da smo ga urgentno peljali v bolnico. V bolnici mi je zdravnik povedal, da skoraj ni več možnosti, da še oče pride živ iz bolnišnice. Takrat je bil to grozen šok za nas ampak hvala bogu je oče prišel iz bolnice živ. Ampak sedaj je od tega 2 leti, oče pa še vedno pije kljub temu, da smo doma na bojni nogi zaradi tega. Cela družina skače v luft, vsi se kregamo med sabo zaradi tega (ker ga nihče ne more prisiliti da neha), oče nam pa propada in pravi da že sam ve kaj dela. Kaj ve, da bo umrl zaradi alkohola?

Ampak dopovedati mu ne more nihče.. pijan ni nikoli, ampak zaudarja pa po alkoholu že tako hudo, da me je groza, zrak v njegovi spalnici je zjutraj katastrofa, tudi napihnjen je spet, oči ima čudne.. strah me je, da tokrat ne bo več prišel iz bolnice. Ampak mu ne more nihče dopovedat, jaz imam službo, moj mož ima službo, moja sestra ima službo, nihče ga ne more kontrolirati 24 ur na dan, besede pa ne zaležejo in ne zaležejo, smo se parkrat grdo skregali, pa nič ne zaleže. Pač pije naprej skrivaj. Mene je pa samo groza kaj bo z njim… ne vem več, kaj narediti? Človek dela dejansko samomor pred nami, pa mu ne moremo preprečiti?

Škoda, da bo tako hitro končal svoje življenje po lastni neumnosti, medtem ko bi drugi še tako radi živeli…..

Takole je, sam se je odločil za tako pot, slišalo se bo grdo ampak smrt bo odrešitev za njega in za vas.

nova
Uredništvo priporoča

Ce bi bila jaz na tvojem mestu bi mu jasno in glasno povedala, da mu preprecit pitja ne morem, da pa tudi ne bom gledala, kako se unicuje. In bi prekinila stike. Potem pa naj se sam odloci kaj bo naredil.

Točno tako. Star je dovolj, preprečiti mu tega ne morete. Če se je tako odločil, ga ne bo nihče spremenil. Dolgo ne bo pil, ker bo na tak način kmalu končal svoje življenje. Ledvice, jetra, srce, počasi bodo začeli popuščati vsi organi. Ne mučite se in ne prepričujte ga, ker mučite sami sebe. Smrt bo odrešitev za vas, na žalost je tako. Pijanec se spreobrne,ko se v jamo zvrne.

Na žalost je res tako,da ti ne moreš nič dosti storiti,če on sam noče nehati piti.
Pa vem kaj govorim,moja mama je tudi pila,veliko let vsak dan pijana. Ampak vedno je zanikala svoje težave,ona ni pijanka…dokler je ni kap,k sreči samo blažja in je odnesla brez trajnih posledic,zdaj je let,kar je trezna in je poponoma druga oseba..
lp

Tako je, ne moreš mu preprečiti, lahko pa sebe in družino zaščitiš tako, da se od njega oddaljiš, v kolikor tega ne prenašaš. Prav tako se moraš prepričati, da nisi ti kriva, da oče počne to in moraš se prepričat, da NIČ NE MOREŠ narediti. Človek je odrasel, je pač odvisnik in pogosto takim tudi izsiljevanje ne pomaga, žal (če bi ga lahko na kakšen koli način pogojevala (to včasih počno žene – ali zdravljenje ali ločitev…)

Zanimivo, kako otroci, ko odrastemo, naenkrat mislimo, da smo odgovorni za življenja svojih staršev… Čeprav v primerjavi z nami, ki smo mlajši, zgledajo šibkejši, so še vedno odrasle, popolnoma sposobne osebe in same odgovorne za svoja življenja.

Vsaka zasvojenost je težka naj sibodi od pijače, droge,-Človek si sam težko pomaga iz tega primeža. Uspe redkim posameznikom in še to ob pomoči stroke in domačih. S tem da se doma kregate ter pregovarjate niste nić naredili. Vprašaj oćeta ali se sploh želi odvaditi in zakaj ne? Lahko da je obupal nad življenjem. Če je bolezen napredovala ga itak čaka samo trpljenje in zakaj bi ga z tabletami podaljševali? Oče ve, da si je zafural življenje in da ga nihće ne spoštuje oz da si je zapravil ugled zato z vsakodnevno dozo utaplja svojo bolečino. Povejte mu, da ga imate radi in da se boste borili z njim če se odloči za zdravljenje. Vendar, če je človek že 40 alkoholik sory ne vidim ozdravitve.

še najhuje je to, da imate vsi vi uničena življenja zaradi njega, pa se še zavedate ne.

Tudi bolan(ne ciroza) in bi bilo nujno, da neha pit. Mi ga zdravimo, kuhamo krepčilne čaje ipd., on pa vrača tako, da ko se dobro počuti, se ga gre napit. Res fajn, kajne? Jaz sem se sicer že sprijaznila in se sekiram bolj zaradi mame kot njega, a vendar. On pa tudi vidi samo flašo, to, da je pa nam otrokom uničil mladost in življenje svoji ženi, je pa pozabil. Res se bo spreobrnil..v jami…

S sestro pojdita do dobrega terapevta, da ne boste imeli preveč občutka krivde in vam obrazloži vajino pot. To sebi dajta. Drugače boste pregoreli in delali nekaj za kar bo vse slabo. Za vaju in očeta.

On uničuje sebe in vas. Namenoma, ker nikogar ne mara in ne spoštuje. Moj oče je tako mojo mamo spravil v grob. Sebe bo pa tudi vsak čas.

Praviloma so pijanci zlo mehke in poštene duše, zato ne vzdržijo največkrat pohlepa njim bližnjih, ki pa je pri nas družbeno sprejemljiv in zaželena vrednota.

In ja, pustite ga pri miru, on si pač z vami ne želi več živeti.

Sej od moje mami brat isto non stop pije. Pa imel je hudo operacijo na srcu pa eno leto je bilo bolje se je nekako držal zdaj pa spet pije. Moji mami je dop…. in je pač rekla da naj ji tak ne hodi in da če ima rajši pijačo kot svoje otroke in ženo da naj jo pač ima. Ja pa drugač ok človek in vse samo kaj ko je pijača močnejša od njega. Vem da ti ni lahko samo on se je odločil po kateri poti bo šel. Probaj se pogovorit in če ne gre vedi da si naredila vse kar si lahko. Po moje tudi sam ve da tudi če neha pit da ne bo bolje sploh če ima že tako uničena jetra. Vi se pa kot družina ne smete zaradi tega kregat ker s tem ne bo nič bolje. Če imaš družino otroke se obrni k njim in živi svoje življenje. Lp

Nič ne bo naredil – taki so tako , tako globoko v tej omami, da tudi če pol dneva ne pijejo, imajo odtegniteni sindrom – srce razbija, tresenje rok, oblivanje potu, nervoza, ker nimajo nove doze v sebi. To je že huda zasvojenost. Toliko let pitja zahteva zviševanje doze. In takim je edino pomemben v življenju samo še alkohol – žal. Samo še za to živijo.

Avtorica, njegova odločitev je to, sprejmite jo, ker je že zelo zelo globoko kar se zdravja tiče, verjamem, da je težko za vas vse, ko vam pred očmi propada, pa vi kot trezni ljudje ne morete nič narediti, ampak boste morali potrpeti.

New Report

Close