Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali en kos sadja štejete kot obrok

ali en kos sadja štejete kot obrok

Jem 4 krat na dan. Zjutraj na tešče eno sadje ali eno jabolko ali pomarančo. Nikoli ne več kot 1 kos sadja. To potem drži 3 do 4 ure, ko si naredim malico iz kosa kruha. Popoldan okoli 16 ure imam 3 obrok kosilo. In potem okoli 19 ure še zadnji četrti obrok – večerja, ki pa je brez OH ali jogurt ali solata.

Sedaj pa me zanima, ali vi štejete en kos sadja za zajtrk kot en obrok ali ne.

Če se ne šteje bi to pomenilo 3 obroki, če pa se šteje pa 4 obroki dnevno.

Kaj vi menite?

ne.

ja

nova
Uredništvo priporoča

Vsak obrok je obrok. V bistvu je že en grižljaj obrok.

Sadje se šteje kot obrok, vendar zame ena mandarina ni obrok. Štiri pa že. Mi je pa banana ali jabolko obrok.

Če hujšaš, potem ne jej sadja, niti jogurta, ker na ta način ne bo uspešno. Sadje je en sam sladkor, prav tako previdno z jogurti. Temu se je potrebno pri hujšanju na veliko izogibati. Najboljši je zajtrk s kakšnimi jajčki, če že ali pa morda malo oreškov. Veliko bolje kot sadje. Večerja pa naj vsebuje kos mesa.

jao, kakšni nasveti. Sladkor v sadju je dober, koristen in nadvse zaželen, to je naš bencin. Če boš jedla veliko sadja, boš manj hrepenela po predelanem cukru. Jaz za zajtrk v smoothie zmečem po 9 banan, pa nimam nobenih problemov s težo, ravno obratno.

Avtorica, samo ne poslušaj in ne upoštevaj takih neumnost kot je zgoraj citiran zapis. Razen, če bi rada, da ti imunski sistem oslabi in če želiš težave z zaprtostjo, slabo prebavo.

Bulshit !!!

In ja sadje je obrok

Če ti “drži” toliko časa, potem je obrok.

Seveda, da se šteje… Ali si prepričana, da ješ dovolj?

Avtorica, samo ne poslušaj in ne upoštevaj takih neumnost kot je zgoraj citiran zapis. Razen, če bi rada, da ti imunski sistem oslabi in če želiš težave z zaprtostjo, slabo prebavo.[/quote]

Saj pa so vitamini in vlaknine še kje drugje, kot pa v sadju. In posmehujejo se temu ženske, ki imajo eno mandarino za obrok ter stradajo. Sem mislila, da ste v dobi interneta že prerasle to fazo.

Avtorica, samo ne poslušaj in ne upoštevaj takih neumnost kot je zgoraj citiran zapis. Razen, če bi rada, da ti imunski sistem oslabi in če želiš težave z zaprtostjo, slabo prebavo.[/quote]

Saj pa so vitamini in vlaknine še kje drugje, kot pa v sadju. In posmehujejo se temu ženske, ki imajo eno mandarino za obrok ter stradajo. Sem mislila, da ste v dobi interneta že prerasle to fazo.[/quote]

Vsak, ki ima vsaj malo pameti v glavi, ve, da je sadje zelo zdrava prehrana in da ga je fajn dosti jesti.
In brez skrbi, ne stradamo. Z veseljem si privoščim kup sadja. Še kako tortico zraven. Tortica nima koristnih hranil, sadje ga pa ima. Če ješ veliko sadja, si lahko privoščiš tudi take grehe kot je tortica.
Ti pa kar veselo naprej brez sadja. Pa svojemu zdravniku to povej.

Po predelanem sladkorju hrepenimo, zaradi odvisnosti in ne kar tako. Med hujšanjem je pa priporočljivo, da se izogibamo sladkorja, ki nam dviguje raven inzulina v krvi, med drugim je to tudi sladkor iz sadja. To ne pomeni naj nikoli več ne ugrizne jabolka, temveč obrok s sadjem nadomesti s čim bolj uravnoteženim zajtrkom, da bo sita in ne bo naredilo norišnice z inzulinom v telesu ter kopičenje maščob. Ampak ne bom pametna, pa vso srečo, verjetno bo drugo leto ob enakem času z enakimi vprašanji na MON. 🙂

Kaj ti si padla na glavo ali kaj, da take neumnosti trosiš tu gor?

Po predelanem sladkorju hrepenimo, zaradi odvisnosti in ne kar tako. Med hujšanjem je pa priporočljivo, da se izogibamo sladkorja, ki nam dviguje raven inzulina v krvi, med drugim je to tudi sladkor iz sadja. To ne pomeni naj nikoli več ne ugrizne jabolka, temveč obrok s sadjem nadomesti s čim bolj uravnoteženim zajtrkom, da bo sita in ne bo naredilo norišnice z inzulinom v telesu ter kopičenje maščob. Ampak ne bom pametna, pa vso srečo, verjetno bo drugo leto ob enakem času z enakimi vprašanji na MON. :)[/quote]

Še nekateri diabetiki lahko uživajo nekatere vrste sadja, ker se fruktoza presnavlja počasneje kot navaden cuker in ne pride do takega skoka.

Okej, imaš ekstremne jedilnike, iz katerih ljudje dobesedno črtajo vse, ampak za povprečnega človeka pa to ni, niti ni to njegova želja. In na povprečen jedilnik sodi tudi sadje. In hujšanje ne sme biti izgubljanje teže za vsako ceno, ampak celostna DOLGOROČNO VZDRŽNA sprememba tako jedilnika kot prehranjevalnih navad. Tako da brez sadja ne gre, je pa tako kot pri popolnoma vsaki stvari pomembna količina.
Naše telo je sicer čisto dobro prilagojeno na te zdaj tako osovražene inzulinske šoke in mu ne delajo problemov – govorimo o normalnem jedilniku in normalnih količinah.

Sadje so tudi vitamini in minerali, pa voda, ni samo cuker.

Ženske tečne, malo preberite kaj sem napisala, premislite in me potem pošiljajte k zdravniku, ker ne jem sadja. Nisem rekla naj nikoli več v življenju ne je sadja, ampak pri hujšanju naj se ga izogiba, ve pa hodite v skrajnosti iz prebranega in ste celo nesramne. Veliko jogurtov ima dodan sladkor, tako da naj bo tudi s tem previdna.

Ne da se mi, kaj me pa briga, počnite kar hočete same s sabo… Pa lep pozdrav.

Ženska, tema ni o hujšanju.
Drugače pa hujšanje je zdravo le takrat, ko vključuje zdravo in pestro prehrano. IN ne boš verjela, del zdrave prehrane je sadje. Kar precej ga je potrebno pojesti, vsak dan.
Veš tvoje diete, to ni zdravo hujšanje. Ja in to biti brez sadja, je dieta, taka za trape.
Razen seveda, ko zaradi zdravstvenih težav ne smeš kakšnega sadja. Recimo bolniki na dializi določenega sadja ne smejo oz. ga smejo le v omejenih količinah, ker ima preveč kalija.

Meni en kos sadja ni obrok. Je pa obrok, če pojem ali spijem smuti, zraven pa musli ploščico.

In ne strinjam se s tistimi, ki pravite, da sadja ne smeš jesti, če hujšaš! Sladkor rabiš tako ali drugače, in je bolje sladkor iz sadja jest, kot pa košček čokolade!

Hvala za vse vaše komentarje. Sem prebrala vsakega posebej. Povedati moram, da niti približno ne hujšam.
Visoka sem 171 cm, težka 58 kg. Jem le nekoliko bolj zdravo, sem že pred 10 leti spremenila način prehranjevanja. Kar se jogurtov tiče, jem le navadnega, po sladkarijah ne posegam. Razen skriti cuker, ki je žal tudi v navadnem jogurtu in še marsikje drugje. Menim, da pojem zadosti. Stradam ne, sem pa telo že toliko navadila, da vedno mine od 3 do 4 ure do naslednjega obroka, nikoli manj, prej več časa, včasih tudi 5 ur.

Sadje pa zmeraj na tešče, in to tudi sama načeloma štejem za obrok. Saj drugega sadja razen jabolk ali pomaranč ne uživam. In tudi vem, da ena pomaranča ni primerljiva z mandarino.

Torej menite, da je obrok.

jaz bi malo drugače pogledala na to zadevo, z vidika kalorične vrednosti. In zatorej, ne, ne more biti eno jabolko ali pa ena pomaranča obrok – halo, 50 kcal je primeren obrok? Ja, lahko pa je obrok, če poješ eno kilo jabolk al pa banano in ene tri jabolka. Sadež je kot prigrizek, da potešiš lakoto do naslednjega obroka (pa ne čez 4 ure, morda pol do ene ure) ali pa del obroka – del.

Da ne težim naprej, veš koliko je nek povpreče priporočen vnos živil merjeno v kcal (recimo 2000, če glih ne ležiš cel dan). Eno jabolko pa ima 50 kcal, pomaranča še manj, ker je manj izkoristka. Pol pa računaj svoj obrok.

Ne vem, zakaj je oomembno, ali je kos sadja obrok ali ne?

In ljubi bog, 9 banan na dan!!!

Hvala za napisano, si mi dala malo misliti o kalorijah. Dnevno se vsak dan gibljem vsaj 2 uri hitre hoje. Tako da hitro pokurim vnos pojete hrane,

…ker me vsak dan kdo vpraša koliko obrokov pojem na dan. Pa da odgovorim prav, se mi zdi uredu, da sem tukaj povprašala še vas za mnenja, ki pa so seveda deljena.

Bi te popravila, da je v sto gramih cca 50 kalorij, jabolko pa običajno tehta več kot sto gramov.

Potrebne kalorije so odvisne tudi od metabolizma in za nekatere je pregovornih 2000 kalorij preveč (na primer zame osebno). Če avtorica ni lačna in ima dovolj energije, poleg tega je vsak dan aktivna, očitno nekaj že počne prav. Če bi jedla premalo, bi to zdaj že opazila.

New Report

Close