Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ne razumem, kje so

ne razumem, kje so

… ki kadijo travo, pijejo alkohol cele dneve in noči
kdo jim plačuje stroške študentskega doma?
… in kje je država (ki ji je pri tem očitno mar le za denar)
(važno da so položnice plačane, ti pa delaj, kar hočeš …)

Študenti so večinoma polnoletni. Kdo jim plačuje karkoli že, se te pa ne tiče, ali pač?

Seveda se me tiče veliko okrog njih, kot prva stvar že to, da ne morem v miru študirat, ker razgrajajo in ne ponoči spat, čeprav je v domskem redu jasni, da je ob 10h zvečer tišina.

p.s. Karkoli že, kdo jim plačuje, morda tudi ti, ki si zaposlen, pa daješ prispevke v javno šolstvo?

nova
Uredništvo priporoča

Najprej bi ti svetovala inštrukcije, ker doštudirala s takim izrazoslovjem ne boš nikoli. Vsaj ne bi smela
Domski red ne vem, kaj je.
Tretje, jaz sem ženska in financiram očitno tudi polpismenim, kot si ti.

kakorkoli se nekateri delate zelo pametne, ima človek prav. hran na bone, to lepo plačujemo davkoplačevalci. itd. itd. to da imajo fešte, me ne moti. naj imajo. ampak ve se, kaj jim je prvo delo. mene bolj moti, da se vozijo okoli z avti. in to kar dobrimi avti. torej imajo starši dost denarja, če jim lahko avto kupijo, posodijo, ga financirajo in bencin ter še plačujejo vse. to niso študentje , ki bi potrebovali dom, to s odost premožni, da grejo v privat stanovanje v najemnino, pa naj plac pustijo tistim, ki res nucajo. al kako je sedaj to? a je dom postal, rešitev, da se starši rešijo otrok. da se končno malo osamosvojijo?
glede domskih pravil. ja saj je tako nekako. pravila v domu. hahahhaahahahhaa

A kje so starši študentov, ki kadijo travo in pijejo alkohol cele dneve in noči?
Hja, nekje kadijo travo in pijejo alkohol.

Od kdaj pa študenti omenjajo plačane položnice?

Ja naredi red. Nikoli niso starši hodili delat reda v študentski dom.
Ne vem no, a tebi bi se zdelo v redu, da bi zdaj tvoja mami prišla prekontrolirat tvojega tipa, če se lahko z njim dol daš? Ali če imaš dovolj pospravljeno? Pa če res študiraš?
Torej.

Zanimivo tole. Punca se pritožuje, ker ne more v miru študirat zaradi zdrogirancev ipd., pa vsi po vrsti napadete njo. Zdaj ne vem ali ste tako omejeni ali pa imate res vsi zdrogirane otroke!?
p.s. nikoli nisem bila v domu pa vseeno vem kaj je Domski red!

Ja, res je tako kot pravi avtorica.
V študentskih domovih, vsaj v tistem, kjer sem jaz bila, je katastrofa.
Ponoči nemir, žuranje po hodnikih, vse polito z vinom, pivom, po kopalnicah in WCjih pokozlano, posvinjajano.
Cimra vedno vlačila kolege v najino sobo, da so popivali.
Obup.
Verjetno je v apartmajskih ŠDjih bolje.

Zato, ker starši v študentskem domu nimajo kaj iskat. Zato jo napadajo. Pri teh letih (NAJMANJ osemnajstih) mora te stvari rihtat sama. V študentu je bil od nekdaj hrup, če si imel smolo. Ampak zmenit se morajo sami, ne s starši. Starši na Univerzi (vključno s študentskimi domovi) nimajo kaj iskati, razen na podelaitvah (in zagovorih, če jih otroci tja povabijo).

Avtorica, če tile tvoji sostanovalci SAMO popivajo in kadijo travo, se bo problem v par mesecih rešil sam od sebe in bodo leteli iz študenta, ker ne bodo naredili letnika. Če zraven še redno opravljajo študijske obveznosti, je pa bolj problematično. Predivdevam, da nisi edina, ki jo to moti, zmenite se tisti, ki ste istega mnenja, in nekaj ukrenite. Kaj lahko ukrenete, najbrž piše v domskem redu. Razumem te bolj, kot si zdaj misliš, ker mene hrup tudi ubija, ampak res morate to urediti sami.

Te stvari lahko urediš le tako, da se izseliš iz ŠD v kak drug ŠD, menda tam, ko so apartmaji ni tako hudo.
Razgrajači ostajajo. Če ne naredijo letnika pa ponavljajo. Pa eni lezejo počasi s 6kami. Če so ti šestice ok, enim pa niso.
Tako, da selitev.

Zanimivo, da tako poudarjate, da to ni stvar staršev. Sicer je res, da ni, ampak, kdo pa to popivanje in drogiranje in žuranje plačuje?

Eni delajo. Eni imajo štipendije (npr. Zoisove), eni imajo denar od doma. Različno. Stvar je v tem, da kakršenkoli vir financiranja že imajo – če jim uspe opraviti študijske obveznosti in preživeti (to se pravi, da nekaj malega denarja vseeno namenijo tudi za hrano in osebno higieno), se držijo svojega dela dogovora in ni razloga, da jim financiranje ukineš, tudi če so konstantno high. In ni stvar staršev.

Mislim, a niste študirali, no? Jaz sicer nisem nikoli popivala ali kadila, ampak sem pa žurala. Imela sem obštudijsko dejavnost, ki mi je vzela skoraj več časa kot študij. Delala sem. Imela sem štipendijo. Preživela na štirih urah spanja, pečenem krompirju in paradižnikovi solati. In imela sem se super. Sicer sem bila pet let ves čas neprespana, ampak super. Končala v roku.

Večina ljudi, ki so imeli enak ritem študentskega življenja kot jaz, se je enako dobro znašla. S tem, da so bili oni še večkrat pod vplivom substanc, kar jaz res nisem bila nikoli. Moji najboljši prijatelji so vsi iz tistega časa in iz tistega okolja. V študentskih letih se to da speljat.

Je pa nadležno za cimre, ja.

Ja, ravno zato, ker sem študirala, se spomnim kako je bilo. Obup.
In popivali, žurali in zalivali so se vse dni tisti, ki so jim starši plačevali.
Tisti, ki smo si morali sami plačevati stroške študija (štipendija+delo) smo imeli kaj bolj pametnega početi kot vse noči žurati in popivati.
Jaz sem se izselila, ker ni bilo mira.

sploh ni res, z mano starši niso imeli nobenih stroškov, sem imela štipendijo in delala, pa sem kar nekaj težko prisluženega denarja zapravila za alko, žur, tudi droge včasih. In sem normalno doštudirala. In večina kolegov prav tako.

Zanimivo. V katerih časi si pa študirala?
V mojih časih je bilo toliko štipendije, da je pokrila samo ŠD, prevoz, knjige. Za ostalo je bilo pa treba že delat.
Kako, da ti starši niso ni plačevali?

Pa, da ne pozabim konkretnega voznega parka pred ŠDji. Samo lastniki avtov pa niso imeli štipendij. Zanimivo oz. redko kdo.

študirala sem konec 90-ih. Saj pravim, da sem delala, večinoma kot hostesa, se je kar dobro zaslužilo, pa še žurala sem zraven. Avta pa nisem imela.

Zanimivo. V katerih časi si pa študirala?
V mojih časih je bilo toliko štipendije, da je pokrila samo ŠD, prevoz, knjige. Za ostalo je bilo pa treba že delat.
Kako, da ti starši niso ni plačevali?[/quote]

študirala sem konec 90-ih, končala 2003. Saj pravim, da sem delala, večinoma kot hostesa, se je kar dobro zaslužilo, pa še žurala sem zraven. Avta pa nisem imela.

Nisi pojasnila kako to, da ti starši niso nič plačevali, ne stanarine v ŠD, ne knjig, ne prevozov.

Še nisem slišala, da bi starši delali red v ŠD.
Avtorica, a tebi hodi mama v kontrolo, če je vse tako, kot mora biti?

Logično, da ne, starši samo plačujejo, da se njihjovi sončki opijajo.

Pa kaj resno pričakujete, da bodo starši hodili v študenta nadzorovat, kaj počnejo njihova sonca?

Navsezadnje so to polnoletni ljudje in kršitev domskega reda pomeni izselitev, vsaj v naših časih je bilo tako.

Take potem imamo. Pri 16 ali še prej začnejo pot alkohol. Saj ni čudno, da je država, kjer je.

Če bi bila jaz dežurni varnostnik ali kar je že … jaz bi hodila na obhode vsakega doma na vsako uro in pol oz. na kolikor časa bi mi pač vzelo, da pregledam vse domove.

Ampak to sem pač jaz. Sem v teaki situaciji, ko mi gre tako početje, dretje … na živce in zato bi bila pri nadzoru stroga.

Vem, ja, ura je 4. zjutraj.

Ja, ker državo nam je zafurala mularija, ne?

New Report

Close