Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rada imam mastno hrano.

Rada imam mastno hrano.

Sem ženska v 40. Da ne boste rekli, sem suha (teža ni problem), ampak imam zelo rada mastno hrano. Zdajle npr. jem zaseko namazano na kruhu. Če npr. jem govedino, mi je še najboljša maščoba – tisto belo. Prav uživam v odojku, tisti kožici, svinjino imam zelo rada, rada jem tudi ovčko, ampak najraje mastno. Rada imam tudi salame, hrenovke … Belega mesa ne maram preveč, zato ga jem bolj poredko. To je hrana, ki jo resnično jem z velikim užitkom. Kakšen dan ne jem mesa, ampak dva že težko zdržim.
Ker imajo sorodniki težave v srcem in večina je umrla ravno zaradi zamašenih žil. Pred krakim je bratranca, ki je star 43 infarkt, če ne bi bilo nobenega zraven bi umrl.
To me je malo streznilo, da moram vnos rdečega mesa omejiti in bolj paziti na zdravlje.
Ne vem kako naj se odvadim jesti nekaj, kar mi je zelo dobrega okusa. Imate kakšen nasvet?

Verjetno tvoj organizem to rabi. Ampak poskušaj narediti tako, da boš uživala raznovrstno prehrano. Enolična hrana, kakršnakoli že, ni nikoli preveč zdrava. Vključi v hrano tudi veliko zelenjave, sadja, orehov…veliko hodi in se gibaj, to je najbolj zdravo.

Bodi aktivna! Čim več se gibaj, delaj fizično, na zraku.

Če te skrbi – zmanjšaj ‘dobrote’ za eno žlico. Sicer se pa ne sekirat. Verjetno pa ne ješ sladkarij, piješ alkohola, kadiš…

Jaz tudi ne morem pit smutijev, jest ena semena ipd. Najrajši imam pečeno kožo perutnine, zapečene ribe….mmmmm. Pa sem zdrava kot riba v vodi. :))

Jej, kar ti paše. V mejah normale. VSE je v glavi.

nova
Uredništvo priporoča

Nisi nič posebnega, vse moje prijateljice so mahnjene na tako hrano. Jaz sem izjema, ker mastnega že od malega ne prebavljam, od mesa jem samo še piščanca, ostalo mi smrdi.
Ko smo v družbi, samo o zaseki in ocvirkih poslušam. Kako je to dobro!
Preveri holesterol in trigliceride.

Ob obroku mastne hrane spij 1dl rdečega vina, pa bo mastna hrana manj škodljiva.

Sem mislila da sem zadnja takšna na svetu.

Moja mama tudi pa ima pod 40 kg. Jaz pa 60 in jem zdravo. Njej sovdali dieto ker ima ful holesterola pa ji ni do tega… Njej jevto nekaj groznega. Ko ne ve kako je zdrava hrana okusna. Pa misli da bo shujšala kar ni res zredila bi se celo lažje ob zdravi hrani.

Tako da nehaš to jesti. 🙂 Odrasla oseba je pa menda sposobna malo samokontrole in razsodnosti. Meni je tudi čokoladna torta s smetano noro dobrega okusa, ampak vem, da se ne smem nažirati s tem vsak dan, in se pač ne.

Edino, kar ti lahko svetujem, je da začneš postoma. Recimo zastavi si, da boš en mesec mastno hrano jedla samo vsak drugi dan. Prvi teden bo težko, potem bo lažje. Potem si naslednji mesec zastavi, da jo boš jedla vsak tretji dan (en dan ja, dva dni ne). Prvi teden bo težko, potem bo lažje. In tako naprej.

In to, da tvoje telo RABI takšno hrano vsak dan, so pravljice za lahko noč. Ne verjemi tem flancam, pa če še tako lepo zvenijo. Takšno hrano rabi mogoče kvečjemu kak fizični delavec, drugi pa ne.

Poslušaj svoje telo, to ti pove največ.
Jaz bi ob taki prehrani umrla (al pa bruhala), če pa tebi paše…
Če te skrbi holesterol ipd., se daj malo prečekirat in to je to.
Veš, nismo vsi enako narejeni. Moj bratranec je bil celo življenje športnik, zdravo živel, ni da ni. Je umrl pri 40-ih zaradi možganske kapi. Drug sorodnik ga je sral na celi črti, pa je doživel skoraj 100 let. Pa še full takih primerov.

p.s. Pa manj ti škodi tista nesrečna zaseka, kot margarina…

TOOOOOOOOOOOOOOOoo mi deli!

Tako da nehaš to jesti. 🙂 Odrasla oseba je pa menda sposobna malo samokontrole in razsodnosti. Meni je tudi čokoladna torta s smetano noro dobrega okusa, ampak vem, da se ne smem nažirati s tem vsak dan, in se pač ne.

In to, da tvoje telo RABI takšno hrano vsak dan, so pravljice za lahko noč. Ne verjemi tem flancam, pa če še tako lepo zvenijo. Takšno hrano rabi mogoče kvečjemu kak fizični delavec, drugi pa ne.[/quote]

točno tako. preberi še 3x in to počasi in temeljito.

če ješ tako hrano občasno, ni nobene škode, da pa jo vsak dan… to pa je riskantno. ampak saj je tvoje življenje – delaj z njim, kar želiš.

Še ena ljubiteljica mastnega, vendar samo svinjine. Obožujem meso (tudi perutnino in govedino) in ga jem skoraj vsak dan. Pride dan, ko ga ni, vendar mi naslednji dan že manjka. Vsi krvni izvidi nazadnje so bili v redu. Imam normalno št. kg, pojem tudi precej sadja, zelenjave malo manj. Je pa res, da zjutraj tečem, čez dan hodim (imam psa), od marca do konca oktobra čez vikende kolesarim in hodim v hribe. Mnenja drugih me ne zanimajo, moje telo meso potrebuje. Prav tako imam krvno skupino 0, za katero velja, da smo izraziti mesojedci. Poslušaj svoje telo, ta ti sporoča, kaj potrebuješ.

Samo da ločiš med lakoto oči in lakoto telesa, pa ti mastna hrana nima kaj škodit. Eno telo rabi. drugo ne rabi. Če zadovoljuješ svoje želje (lačne oči), potem bi telo itak zavračalo mastno hrano in bi se počutila vedno slabše.
Po enih izsledkih za človeka niso primerni ogljikovi hidrati, temveč naj bi energijo za delo črpal iz bolj primernih in bolj kaloričnih maščob. Taka hrana tudi ne redi, redijo samo ogljikovi hidrati – žita in krompir. Poleg tega možgani delujejo na maščobni pogon. Tako naj bi se človek, ki ne uživa živalskih maščob, podložil z oreščki in jedrci, v katerih je velika količina kvalitetnih maščobnih kislin. S tem se izogne celi vrsti obolenj, skleroza ga pa niti ne povoha.

New Report

Close