Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek je to nevzgojen otrok

je to nevzgojen otrok

Danes smo bili na rojstnem dnevu nečaka mojega moža starega 6 let. Ko mu je voščila njegova teta in mu dala vrečko sladkarij jo je zabrisal na tla in ji rekel da ne rabi takih brezveznih daril. Bila sem šokirana mož pa pravi da je še samo otrok in da po njegovem to ni nevzgojen otrok. Tale njegova teta je bila vidno žalostna rekla ni nič In kar je najbolj pomembno pri tem njegovi starši niso rekli prav nič niti trenili niso z očmi. Moj mož pravi da ni razvajen, da je pač še otrok. Kaj menite vi kaj bi naredili, če bi vam nekdo zabrisal darilo, ki ste ga prinesli dobesedno na tla? Jaz menim da je otrok nevzgojen in razvajen.

darilo mirno pobrala in spravila kot, da nič ni bilo. Ne bi mu dala nazaj, bi odnesla s seboj domov.

Boš pa ti bolj vzgojenega otroka vzgojila, a ne? Pa upam, da se ne boš imela časa brigat za druge kot se sedaj

Še to: če se ne bi otrok opravičil in starši seveda, ne bi nikoli več prišla na n jegov rojstni dan niti mu nikoli več ne kupim darila, ker je nevzgojen mulc nevzgojenih staršev!

Otrok je že otrok, ampak brez osnovne vzgoje in osnovnega bontona!!

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Ti je avtorica vprašanja stopila na žulj imaš isto nevzgojenega otroka ali si mogoče celo ti nevzgojena? glede na komentar, ki ga dala ne dvomim v to.

jaz bi tako naredil. darilo ki ga je dobil je njegovo. lahko dela z njim kar želi. to je njegova stvar in njegova odgovornost. Ukazal bi mu, da pobere in pospravi nekam na omaro. nato bi ob prvi priliki, ko bi šli v mesto ali kam ven, kjer bi srečal kakšne brezdomce, pred njim, dal to darilo njim.
kar se tiče darila samega, je res podn. sam da mulc tega ne razume , zaka je podn. on je samo razvajen.

Pri 6tih letih je to zelo nevzgojen otrok.

In zakaj bi ti NJEGOVO DARILO nesel brezdomcem? Otrok se res ni primerno obnašal, sicer pa, tudi vrečka sladkarij za rojstni dan tudi niso ne vem kako darilo.

Jp. Vzameš darilo in ga spraviš na vidno, vendar otroku nedosegljivo, da zgleda še bolj imenitno.

Niti pod razno mu ga ne daš. Razen če se ne opraviči in obljubi, da tega ne bo storil nikoli več.

Tudi tete, sosedje, znanci… vzgajamo, ne le starši.

Kaj pa reces na tole? Mi smo bili prejsnji teden na rojstnem dnevu od moje frendice, njena tamala je praznovala 3. Rojstni dan in sem ji prinesla barve za na okno in ves kaj mi je rekla: to ze imam! No, takemu otroku, ki ima res VSE, saj mama vse nabavi, ker misli, da bo rabila za svojo vrtcevsko skupino, ker zakljucuje z vzgojiteljsko izobrazbo. Se sama mi je na to rekla, da kupi vse, kar imajo za ustvarjat za otroke v hoferju. No, sem rekla, da mi je zal, da sem prinesla, nekaj, kar ze imajo. Tamali pa da bo imela zdaj se vec za ustvarjat, ko ima toliko barv. 🙂
Ne sekiraj se, rekla bi mu, da bos te vzela in odnesla otrokom, ki se bodo sladkarij razveselili. 🙂

Mogoče je pa ta teta nezaposlena in je pač prinesla vrečko bonbonov, da ni prišla praznih rok. Je kdo pomislil na to?

Ta fantek je razvajen in nevzgojen otrok. Vsak otrok bi rad imel vse kar vidi, ampak vam povem, da poznam otroke, ki imajo doma res polno rit vsega, ker jim kupujejo starši + stari starši + tete in strici, pa znajo sprejeti za RD darilo tudi 100g Milko.

Tukaj je velika razlika! Ta otrok je star 3 leta! Oni zgoraj pa 6 let!!!!!!!! Ta, mlajši, je samo komentiral, da pač to že ima, kar ni nič takega. Dočim zgoraj omenjeni je pa pokazal, da ga starši niso naučili osnov obnašanja, beri–hvala.

Kdo bo prevzgojil pa mojo taščo, ki je vsa moja darila vrnila meni nazaj-če ne takoj, pa čez kakšen dan… Najprej sem se žrla, preizkušala nosit različne stvari da bi ji ustregla-kmalu pa dozorela in ji nehala nosit. Čist konec. Mož oz.njen sin me je vzpodbujal da naj nehava. Pa sva.

Mi ne vabimo ljudi na praznovanja zaradi daril. Veseli smo, da dan lahko preživimo v krogu najdražjih.
Moja 8 letnica pravi, da ni važno darilo, važno je da otroci in odrasli pridejo in se imamo lepo. Če je pa darilo zraven se ga pa seveda ne odrečemo. Je pa to vzgoja od malih nog. Nikoli se nismo pogovarjali o tem koga bomo povabili in kaj bodo prinesli.
Otroci imajo že tako in tako vsega preveč.

in kaj je s stogramsko čokolado narobe, razen da je Milka veliko presladka za konzumiranje?

Imam dva vnuka. Za rojstni dan in novo leto zberemo ožji sorodniki prispevke, starši pa jima kupijo eno igračo, ki si ju res želita. Ostanek prispevkov namenijo za kakšen tečaj (plavanje, drsanje, tuj jezik). Ko pojemo skupno kosilo in slavljenec upihne svečke, dobi skupno darilo. Lepo je gledati srečo, ki odseva v njunih očkih, še lepše pa je slišati iskreno zahvalo za darilo. Tega nikoli ne pozabita.

OD mene kot starša, bi dobil tak šamar da se ne bi več upal kaj takega narediti. Totalno nevzgojen otrok brez vsakršne manire.

Tukaj je velika razlika! Ta otrok je star 3 leta! Oni zgoraj pa 6 let!!!!!!!! Ta, mlajši, je samo komentiral, da pač to že ima, kar ni nič takega. Dočim zgoraj omenjeni je pa pokazal, da ga starši niso naučili osnov obnašanja, beri–hvala.[/quote]

No ja, ponazorit sem želela, kam to pelje in da bo mene kmalu čakala podobna izkušnja kot jo je doživela avtorica. Pri treh letih vzgoja staršev še nima takšnega dometa v tem primeru, saj otroci delujejo intuitivno. Menim pa, da bom v prihodnosti enkrat priča takemu izbruhu kot mu je bila avtorica posta… Sladkarije je vrgel po tleh, ker jih ima polno rit. Starši so narobe odreagirali, ker so izbruh ignorirali. Pri meni je rekla, da ona vse kupi za ustvarjanje. Torej naslednjič prinesem? NIČ? ALi kaj?

Reakcija otroka seveda ni bila vljudna. A ne pozabimo, otrok je star 6 let, medtem ko so njegovi starši že zdavnaj postali polnoletni. Odgovornost za otrokovo vzgojo ali nevzgojo je njihova. Tudi jaz bi bila žalostna na mestu tete, pa ne zaradi otroka, temveč zaradi ignorance moje sestre ali brata.

Nevzgojen otrok, sramota za starše.

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Če bi bila jaz tista teta, bi brez besed pobrala darilo s tal, se obrnila in rekla adijo!

Ne vem, krivi so starši, ker tak odnos …. moja bo imela štiri leta in ve, kaj je prav. Največkrat še ona mene opomni, če česa ne naredim prav. Zadnjič sem ji rekla, da je zame najlepša punčka, odgovorila mi je, mama vsi ljudje so lepi, vsak po svoje, deli igrače z drugimi, ko so ji oblekice premajhne, me vedno opomni, naj jih nesem punčki od kolegice, ki je nekoliko mlajša. Če vidi smeti, ki niso v smetnjaku, ogorke od cigaret po tleh, … se vedno jezi, da tako se ne dela. Ko ne upa pojesti kosila, vztraja, da ostanke damo psu (meso), ostalo pa je za sosedine kokoške, ker hrane se ne meče v smet.
Vzgoja je predvsem zgled in odnos do otroka in drugih. Ne moreš pričakovati, da bo otrok vzgojen, če starši niso, tako je …. Zadnjič smo v gledališču srečali “sošolko” z vrtca, mala jo je pozdravila, deklica je šla mimo, prav tak je njen oče, ne pozdravi nikoli, čeprav se poznamo, ko pa je potreboval uslugo, je celo spregovoril :).
Ne upam si pomisliti, kako bo s takim otrokom v šoli, z odnosom, ki ga ima, bodo gotovo vedenjske težave.

Točno tako, dodajam samo še, da nikoli več ne bi nič prinesla.

Je to sala?
Mislim to kar pise, kaj je naredil 6 letni otrok. To je nevzgojen razvajen 6 letnik, sin nevzgojenih in primitivnih starsev.

New Report

Close