Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nisem dovolj dobra zanj

nisem dovolj dobra zanj

S fantom sva skupaj pol leta, jaz sem 18, on 21. Ker on živi 20 km od mojega kraja sva se večinoma dobivala ali pri njemu ali pri meni doma, večkrat pri njemu. Njegova družina je zelo velika, v hiši živi poleg njegovih staršev in dveh bratov še teta, ki nima družine ter stari starši. Ves čas je delovalo kot da je vse ok, pred tremi tedni pa sem prišla v konflikt z njegovo teto. Stara je 32 let. Šlo je za eno butasto stvar, nek “dogovor”, vendar sva se narobe razumeli, ona je pričakovala neko zadevo, ki je jaz potem zaradi spleta okoliščin nisem uspela nardediti. Ona je bila zelo užaljena in jezna name. Ko sem bila tako včeraj na obisku, sem se ji opravičila, ona pa se je spet začela jezit in dret name, na koncu mi je rekla, da nisem dovolj dobra zanj, da sem ena navadna smrklja, da je zaradi mene nehal pomagat na kmetiji, ker je ves čas pri meni (kar sploh ni res), da sem ga pokvarila. Fant me je branil, ona pa se je samo drla name. Njegova mami je bila tiho in ni ni črekla. Jaz se nisem kregala nazaj, bila sem tiho, potem sem pobrala svoje stvari in odšla. Ona se je drla za mano, da naj kar grem, da me ni treba več nazaj, če bom taka…. Fant je šel za mano, poskusil me je prepričati, da ostanem, jaz sem imela pa v glavi samo, da moram it.
Ko sem prišla domov, je moj oči znorel, da kaj se grejo in rekel je, naj fanta pustim.
Meni je ful hudo, ker ga imam rada in on mene in oni ni tak kot njegova družina, ampak takega odnosa s fantovo družino ne morem imet, ker mi je grozno. Fant me prosi, naj pozabim, noče, da greva narazen, jaz pa ne vem kaj naj…

S kom ti hodiš? S fantom ali z njegovo teto?

S fantom…

Če bi se moji hčeri zgodilo enako, bi ji jasno povedala, da naj s fantom prekine.

Če se imata rada, bosta našla pot, da bosta skupaj. Ena teta bi morala bit res zadnji faktor zaradi katerega bi šla narazen. Dobivajta se pri tebi.

Saj je vse skupaj čudno, res, ampak očitno fant in njegova mama teti preveč dovolita vtikanja. Zdaj izgleda, kot da ima teta vse pod komando. Jaz bi se na njenem mestu dobro pogovorila s fantom. Če ni zmožen obrambe pred tako posesivno teto, potem bo poleg njegove družine samo trpela. Torej če v družini ni zaželjena, naj zavzame neko stališče in se z njo dobiva drugje. Kako resno in kako dolgo bo zveza 18 letnice in 21 letnika sploh trajala je pa tudi vprašanje. Tako da na vrat na nos še vedno ni treba sprejemat življenjsko pomembnih odločitev (kot je recimo, kje bosta živela). Važno je, da čuti njegovo podporo.

imaš 2 opciji. če tvoj fant želi, da sta skupaj, bo moral zaradi tega stalno prit k tebi. torej lepo avto pa gasa. lahko bus ali kolo. preprosto. TI NIMAŠ KAJ TAM ISKAT VEČ. 32 letna teta je zakompleksana in ljubosumna. fina dama želi bit. ampak nima partnerja , ker je nihče noče. in je fauš. strah jo je da bo kmalu morala sama začet delat na kmetiji, če tvoj fant ne bo.
zdaj si ne smeš, nikakor več privoščit napake in it še kdaj tja. prvič in zadnjič. vrjami!!!
če te hoče fant videt, naj pride do tebe. če ne pa tudi prav. po eni strani tudi rešitev, da ti prepovejo da ga obiskuješ ni tako slaba. ampak ker si 18 lahko delaš kaj ćeš. ti nič nemoreta. edino če ti dajtea stanovanje in stroške. naredi vsem pravi n povej fantu, da če te želi videt, lahko pridek tebi. ampak to bo problem z tvojimi starši. menim da je res najbolje, da ga pustiš, ker bo tako edino mir. če je že sedaj tako, da nima kaj rečt in da ima neka teta vč sape, in se lahko dere nate, tvoja tašča pa nič ne naredi?? to je čudno. ČIMPREJ STRAN OD NJIH.

Problem je, da zdaj moj oči ne pusti, da bi prišel k meni. Edina možnost, da se vidiva je, da bi se dobivala nekje drugje.
Ful mi je težko, ker so ga pri meni doma prej zelo lepo sprejeli, zdaj pa ga nočejo videt. In kar tako ne moreva nehat, sploh pa ne zaradi te tete…

če te ima rad bo s teboj !

pa ne mislim ,da potegnil s tabo in ti celo svetoval,da pozabi……ampak bil res s tabo.
Teti pa naj sam pove,da se tako nesme in ne more obnašati do tebe.

Čprav je to brezveze svetovat kaj ji naj pove,ker če je zrel ji bo sam od sebe povedal,kje ji je mesto…..

Tako,da glavo gor.Ob težavah se vidi človek iz kakšnega testa je !!

Torej še en pizdek

Problem je, da zdaj moj oči ne pusti, da bi prišel k meni. Edina možnost, da se vidiva je, da bi se dobivala nekje drugje.
Ful mi je težko, ker so ga pri meni doma prej zelo lepo sprejeli, zdaj pa ga nočejo videt. In kar tako ne moreva nehat, sploh pa ne zaradi te tete…[/quote]

Najprej se pogovori z očetom in mu povej, da te je fant branil. Lahko mu tudi rečeš, da naj ne dela enako kot tega, ker fant ni kriv za situacijo. Pomembno je, da ata prepričaš, da te ima fant rad in da se tudi ne strinja s tem, kako je njegova teta naredila s tabo.
Potem pa naj pride fant k tebi, ti ne hodi več tja. Če te ima res rad, bo razumel.

Problem je, da zdaj moj oči ne pusti, da bi prišel k meni. Edina možnost, da se vidiva je, da bi se dobivala nekje drugje.
Ful mi je težko, ker so ga pri meni doma prej zelo lepo sprejeli, zdaj pa ga nočejo videt. In kar tako ne moreva nehat, sploh pa ne zaradi te tete…[/quote]

Pa saj fant temu ni nič kriv!
A očkova ljubica trpi? 😉

No ja, tudi oči bo moral dojet, da nisi več mala punčka… al si še mala punčka? 🙂

oprosti ampak mislim, da si ti in on preveč odvisna od staršev, očija itd. glede na to, da sta oba polnoletna odrasla osebka. bo treba počasi prerezat popkovino, brez zamere. in ti hodiš z njim, torej važno je kakšen je on do tebe, kakšen je vajin odnos, ne pa vajini starši, tete, pratete in podobna navlaka. postavi se zase in se pač zmenita, da se bosta srečevala kje drugje, naj on hodi k tebi – očiju pa povej, da ga imaš rada in, da on nima nič s tem kako ble.sava je njegova tetka. sploh pa ti oz. vama nima noben ukazovat in odločat o vajini zvezi. če pa upoštevata mnenje vseh drugih kot od vaju samih pa mogoče še nista zrela za zvezo. ne biti tako labilna, no.

…res pršolana primitivka.

Ne , jaz nikoli več ne bi šla tja.Nikoli več,ker se tam nihče ni potegnil zate.Tako malo pa nisi vredna, da te bodo v TUJI hiši nadirali, kot da si ena pritepenka.

Normalno, da se zdaj tvoj oče boji zate.
In bodoča tašča je bila tiho? Huda napaka! Očitno te tudi ne mara preveč.

Teta, 32-letnica , je pa ena glupa smrklja, brez svojega lajfa.
Dela naj, namesto , da gleda, kaj delajo drugi.

Moj nasvet za bodoče čase:glej, da si boš dobila dobrega moža.Ki bo gledal nate!
Če boš imela dobrega moža, se boš imela lepo, kot mladi mucki v pernici.In tako se bodo imeli tudi tvoji otroci.

Če boš imela pa slabega moža, se boš imela pa slabo.Zraven se bodo imeli slabo tudi tvoji otroci.

…res pršolana primitivka.

Ne , jaz nikoli več ne bi šla tja.Nikoli več,ker se tam nihče ni potegnil zate.Tako malo pa nisi vredna, da te bodo v TUJI hiši nadirali, kot da si ena pritepenka.

Normalno, da se zdaj tvoj oče boji zate.
In bodoča tašča je bila tiho? Huda napaka! Očitno te tudi ne mara preveč.

Teta, 32-letnica , je pa ena glupa smrklja, brez svojega lajfa.
Dela naj, namesto , da gleda, kaj delajo drugi.

Moj nasvet za bodoče čase:glej, da si boš dobila dobrega moža.Ki bo gledal nate!
Če boš imela dobrega moža, se boš imela lepo, kot mladi mucki v pernici.In tako se bodo imeli tudi tvoji otroci.

Če boš imela pa slabega moža, se boš imela pa slabo.Zraven se bodo imeli slabo tudi tvoji otroci.[/quote]

Halo, punca je stara 18 let, fant pa 21. O kakšnih otrocih ti to?

Avtorica, prepričana bodi, da ima fantova mama o tebi enako mnenje kot teta, zato je bila tiho in je ni poskušala utišati.
Očetu razloži, da se je fant potegnil zate, zato naj mu ne prepoveduje vstopa.
V tisto hišo pa jaz na tvojem mestu ne bi več šla…..

Jaz bi ostala. Kaj te briga tetka od tvojega fanta. Fantu bi razložila zadevo in to je to. Drugemu pa si dolžna stvar lepo povedati in se opravičiti, drugače pa ti ni nobenemu drugemu potrebno polagati račune. Le tako si boš pridobila spoštovanje. Torej ne z umikom, ampak z vprašanjem; hočem tega fanta ali ne? Če je odgovor da in če je on na tvoji strani, se nikoli več ne umakni! Verbalno napadi razne tetke in metke 😉 nazaj ..

Pa še to: če ti bo še kdaj rekla, da nisi dovolj dobra zanj, ji tudi ti zabrusi, da tudi ona ni dovolj dobra teta tvojemu fantu, še manj pa dobra sorodnica tebi!

Pa še to: če ti bo še kdaj rekla, da nisi dovolj dobra zanj, ji tudi ti zabrusi, da tudi ona ni dovolj dobra teta tvojemu fantu, še manj pa dobra sorodnica tebi![/quote]

Točno tako. Zraven lahko še dodaš, da tudi ona ni za nikogar dobra, zato je pa samska.

In če se je fant brez pomisleka postavil zate, te ima rad in te spoštuje. Takega fanta se ne pusti! A veš koliko bebcev poznam, ki so v podobnih situacijah bili tiho in samo ubogali tisto, kar je mamica, očka ali kdorkoli že rekel? In to fantje starejši od tvojega, stari 30 in čez. Zato se osredotoči na vaju. Pomembna sta ti in on, ena tetka, ki ga že leta ni dobila med noge in je zato tečna na ves svet, pa naj te sploh ne vznemirja.

če kdo, potem mora tvoj fant prepričat tvojega fotra, da te ima rad. ti ne rabiš!!!! zakaj pa bi! lepo naj se tvoj fant odloči, kaj želi. ali oni ali ti. ni druge. tako je. taki je svet. ali pa se dobivajta pač nekje zunaj, sam to je neumnost. jaz mislim da je vseeno najbolje da gresta narazen. ker ne bo bolje nikdar. vedno bo tukaj njegova familija. sem bil že na velik porokah, kjer so bili starši od enega na smrt skregani z drugimi starši. pač tako je, družina ima veliko vlogo. lahk oveliko pokvari. tako je. zdaj si jih spoznala, zdaj vidiš kaki so. če misliš biti naprej z tem fantom imaš novo bibilijo. in to je zate nov bog. NIKDAR VEČ K NJIM- NIKDAR!!!! to ti je sveto pismo in zakon hkrati. to je več kot dolžnost, to je nad zakonom, to je vgraviran ov možgane. tja nikoli več. če te fant želi bo prišel k tebi in se NA KOLENIH OPRAVIČIL. če se ne bo, lahko kar gre!!!!! nazaj pa teto nasadi. pa ji naj liže noge ali pa se kaj druzga. fantov je kok češ. lahko pa vstrajaš ampak naj se potrudi sedaj on. in to 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Ni res, da ti nisi dovolj dobra zanj. On ni dovolj dober zate.

V plus mu štejem, da je še mlad in morda bo to napako popravil. Neka teta si namreč ne bi smela niti drzniti povzdigniti glasu nad tabo. Tam v tisti družini nimajo vsega urejenega in nimajo razpucanih odnosov. Lahko se bodo učili na tebi, lahko pa na kateri drugi. Skratka, fant je tisti, ki mora ustaviti. Če se tega zaveda in namerava takoj kaj v to smer narediti, imaš še upanje. Če se fant ne zaveda tega, potem je zate bolje, da se razideta. Neodločnega moškega brez izdelanih pravih vzorcev obnašanja nikoli ne izberi, pa če je v drugih rečeh še tako popoln.

Jaz se tolatno, res totalno strinjam z igorjem13. Tvoj fant bo moral zbrati pogum in se pogovoriti z očetom. Moški se znajo lepo dogovoriti. Tja pa res ne hodi nikdar več.

Glede na vajino starost ni še nobene drame. Pomembno je, da se je fant postavil zate – kako je to storil, veš sama, se je kislo nasmihal in govoril ah, daj no teta, ali kaj bolj odločnega?
Kako resna je vajina zveza? Sta govorila o prihodnosti, kaj nameravajo s kmetijo?
Če sta resna začnita iskati in gledati možnosti za življenje v dvoje, SAMA, da boš videla ali imata prihodnost. Bodi pametna in ne naredi česa, kar se ne da popraviti, dokler ti ne uspe videti kako hudo je z odnosi v fantovi družini in kje on in njegova družina vidita vaju.
Prav imajo, 18 let imaš počasi se bo treba odtrgati od primarne družine in se začeti zanašati na lastno presojo. Tvoj oče še vedno misli, da potrebuješ njegovo zaščito … to pa z odraslostjo ne gre skupaj.

Če je fant v redu in če se imata rada, dajta se borit za vajino ljubezen. Ne dopustiti nikomur, še posebej pa ne eni žleht, zagrenjeni teti, da vama bo to preprečila. Vem za primer, ko sta bili teti krivi, da je nečak ostal sam, se ni ne poročil in ne ustvaril družine.
Svetujem ti pa, da ne hodi več v tisto hišo. Naj pride fant k vam. Naj požre ponos in pove, kaj se je zgodilo. On ni kriv, da je teta vzkipela in te nahrulila.
Vso srečo.

Zakaj? A jo je nadrl fant ali teta? Fant je svojo punco lepo branil, vsaka čast mu. Hčerki bi pa svetovala samo, naj ne hodi s fantom k njim – vsaj lep čas. Lahko se dobivata pri njej.

Problem je, da zdaj moj oči ne pusti, da bi prišel k meni. Edina možnost, da se vidiva je, da bi se dobivala nekje drugje.
Ful mi je težko, ker so ga pri meni doma prej zelo lepo sprejeli, zdaj pa ga nočejo videt. In kar tako ne moreva nehat, sploh pa ne zaradi te tete…[/quote]

A nisi doma razložila, da se je postavil zate? Pa kakšni ljudje prepovedujejo stike s fantom zato, ker je ena sorodnica vzkipela?

Se pač dobivajta nekje zunaj. Njegovi sorodniki so čudni, ampak tvoji nič manj.

…res pršolana primitivka.

Ne , jaz nikoli več ne bi šla tja.Nikoli več,ker se tam nihče ni potegnil zate.Tako malo pa nisi vredna, da te bodo v TUJI hiši nadirali, kot da si ena pritepenka.

Normalno, da se zdaj tvoj oče boji zate.
In bodoča tašča je bila tiho? Huda napaka! Očitno te tudi ne mara preveč.

Teta, 32-letnica , je pa ena glupa smrklja, brez svojega lajfa.
Dela naj, namesto , da gleda, kaj delajo drugi.

Moj nasvet za bodoče čase:glej, da si boš dobila dobrega moža.Ki bo gledal nate!
Če boš imela dobrega moža, se boš imela lepo, kot mladi mucki v pernici.In tako se bodo imeli tudi tvoji otroci.

Če boš imela pa slabega moža, se boš imela pa slabo.Zraven se bodo imeli slabo tudi tvoji otroci.[/quote]

Halo, punca je stara 18 let, fant pa 21. O kakšnih otrocih ti to?

Avtorica, prepričana bodi, da ima fantova mama o tebi enako mnenje kot teta, zato je bila tiho in je ni poskušala utišati.
Očetu razloži, da se je fant potegnil zate, zato naj mu ne prepoveduje vstopa.
V tisto hišo pa jaz na tvojem mestu ne bi več šla…..[/quote]

Da, stara je 18 let.Moja hči pa 19, moja sinova pa 29 in 26….

Napisala sem:NASVET ZA BODOČE ČASE:V redu?

New Report

Close