Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Trezno o bioidentičnih hormonih – članek v razmislek

Trezno o bioidentičnih hormonih – članek v razmislek

Danes so zaradi morda motene dostave časopisa vsi članki na spletni strani dnevnik.si brezplačno dostopni. Tako sem prebrala članek o bioidentičnih hormonih. Razlaga se mi je zdela kar trezna in strokovna. Če še katero zanima, prilepljam link: .

Hvala za povezavo!

Ljudje so prav smešni: samo da dodaš prepono “bio”, avtomatično sklepajo, da gre za nekaj naravnega. Nedavno sem izvedela, da ljudje celo za biološka zdravila menijo, da so naravna.

Moje skromno mnenje , da sem bila uporabnica bioidentičnih hormonov, pripravljenih točno za moje telo in da mi je uporaba le teh ponovno vzpostavila ravnovesje hormonov v telesu. Glede na zdravila, ki mi jih je predpisala moja ginekologinja, sem imela tako hude težave, da sem jih morala prekiniti.
Vem pa tudi to, da zdravniki niso nikakor navdušeni, če uporabniki poskušamo še s čim drugim, takrat nas bela halja nima rada.
Res pa je, da je odločitev na naši strani, sama o tem želim odločati sama in če bi bilo potrebno ponovno jemati hormonska zdravila, bi se ponovno odločila za bioidnetične hormone, ime BIO pa me ne moti.

Kakorkoli vse je na zemlji,torej zemeljsko naravno,in bio in tudi če bi bilo iz vesolja smo del njega,vse kar si človek zamisli je del vesolja,res vas ne razumem???od plastike naprej,ravno tako se tudi po vaše bio ne izniči, vse se spreminja,eno prej eno kasneje,ga je del nečesa,samo za uboge na duhu pa to nerazumljivo,moje mnenje…

No, tukaj na monu je prav poseben forum, namenjen BH. Z nedvoumnim imenom Bioidentični hormoni.

Pa kdo misli, da so bio? Saj nismo butasti. Beseda bioidentični zelo jasno pove, da so enaki naravnim, ne pa da SO naravni oziroma bio. Saj pove: bio IDENTIČNI. So sintetični, po sestavi pa enaki naravnim. Kaj ti tu ni jasno? Itak pa, da ginekologi odsvetujejo, saj jim to odžira zaslužek.

Lahko tole razložiš, prosim?

Lahko tole razložiš, prosim?[/quote]

Ginekologi so v navezi s farmacevtsko industrijo in tako pač predpisujejo svojim pacientom hormone, ki jih farmacevtske družbe prodajajo in s tem mastno služijo.

Lahko tole razložiš, prosim?[/quote]

Ginekologi so v navezi s farmacevtsko industrijo in tako pač predpisujejo svojim pacientom hormone, ki jih farmacevtske družbe prodajajo in s tem mastno služijo.[/quote]

A bioidentični hormoni pa zrastejo na drevesu in nimajo s farmacevtsko industrijo nobene zveze? Pa tisti, ki jih predpisujejo, to delajo iz same čiste ljubezni do sočloveka?

Daj daj. Vsi, ki jih predpisujejo, so v raznih samoplačniških ambulantah in kasirajo neznansko več kot ginekologi v javni zdravstveni mreži.

Ginekologi so v navezi s farmacevtsko industrijo in tako pač predpisujejo svojim pacientom hormone, ki jih farmacevtske družbe prodajajo in s tem mastno služijo.[/quote]

A bioidentični hormoni pa zrastejo na drevesu in nimajo s farmacevtsko industrijo nobene zveze? Pa tisti, ki jih predpisujejo, to delajo iz same čiste ljubezni do sočloveka?

Daj daj. Vsi, ki jih predpisujejo, so v raznih samoplačniških ambulantah in kasirajo neznansko več kot ginekologi v javni zdravstveni mreži.[/quote]

Točno tako, če pa bi jih tudi ginekologi v javni zdravstveni mreži sprejeli in predpisovali, nam ne bi bilo treba hodit v samoplačniške ambulante in plačevat. Saj to je pa point tega, kar trdim.

New Report

Close