Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek avtomobili Kia

avtomobili Kia

a so Kia avtomobili sedaj res dobri avti, ali se res lahko primerja z nemci.
npr nova kia ceed.

Stara sephia npr. bi se lahko primerjala z japonci.

Nikoli in nikdar se ne bo primerjala z nemci!!! Kako lahko sploh kdo to pomisli….

A mislite da se s kičastim dizajnom in nacickanim interiorjem naredi vse na avtu??? Kje je še vse ostalo..

nova
Uredništvo priporoča

ti se pa razumeš na avte, kot Marica na krivi
kura c.

Pa zakaj ima sploh kia 7 let garancije, a to zato, ker vedo, da se nič ne pokvari a kako, zato pa dajo 7 let garancije

ti se pa razumeš na avte, kot Marica na krivi
kura c.[/quote]

Vem, kateri avto mi je kako služil in s kakšnimi stroški me je pripeljal od a do b.
Če pa ti ciljaš na videz, pa mene razni nemci ne ganejo, so že desetletja zgolj škatle, v katerih lahko namontiraš močne zvočnike in nabijaš balkan.

Sicer imate pa zdaj super priliko. Glejte, kaj stoji ob cesti :p

Ne bi imel kie, ce je zastonj. Cez nemca ga ni, razen ferari.

Ti šele si ekspert. Daj si jajca poglej, da niso slučajno iz Marsa.

Tista garancija je marketinški nateg, jasno ko beli dan…folk pada na cifre, čeprov se ne zastopi na njih…podobno je pri telefonih, TV jih, compih, itd…sam da ma čim višjo cifro pa da je pocen….ostalo jih ne zanima…

Se spomnim, ko je prišla v SLO prva verzija Ceed….še nekaj let kasneje se ni dalo dobit npr. kopije žarometa…originalni pa seveda stal okrog 350 €…za golfa dobiš žaromet za 50 € in to skoraj takoj ko pride na trg nov model…

Podobnih primerjav je ogromno…vi kr klincajte čez nemce…cifre vse povejo (št. novih prodanih, št. rabljenih, št. kopij, rezervnih delov, itd)

upam, da vsaj ves, da Kia ni kitajski avto temvec korejski.

upam, da vsaj ves, da Kia ni kitajski avto temvec korejski.[/quote]

ful velika razlika…kitajc, korejc, indijc…isto sranje…

Tisto sedem let je nateg , ker ga moraš v tem času servisirat po njihovih normah torej so servisi prekleto dragi ker se menja vse po vrsti.
Svak je imel sedaj tri leta staro pro seed pa je raje zamenjal za 8 let starega VW….


Jaz pa kontra, pa kaj. avto, kot avto… Isto sranje kot golf. Samo nekaj cenejši. Je pa narejen na Slovaškem.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

to je brez vez tuki spraševat. sam se odloči, ti boš dal denarček. idi na testno vožnjo pa ti hitro jasno. lahko pa ti povem, dane kitajc, ne japonc ne šved, niso tolk dobri. poglej. če bi ti nekdo, neka neodvisna institucija javno povedala, da je kia in hyundai, da imata full neke kancerogene sestavine v plastiki, ki full izhlapevajo, poleti ko je vroče, ko imaš klimo žgano, je klima strupena,da drgenš z roko neko plastično ročko, ki oddaja strupene sestavine tebi točno v roko, da je volan strupen. da je cel postopek pridobivanja tega materiala, tako škodljiv, da delavci umirajo poleg? recimo a ne? a bi jo kupil? al bi rajek upil, osnovnio modle pa makar goli vw golf, mercedes c klaso. pa magari bencinar sam da je mb, da je neki preverjeno ?? ha?
poglej, noben ne bo živel večno živel, ampak, da pa veš, da imaš kancerogeno notranjost, pol pa ni fajn otrok dat noter a ne?? ha ha ha sam se odloči. kar je ugodno in poceni, ne zmore bit tako dobro kot neki kar je drago. logično. že med audijem in bmw je očitna razlika. in med bmw in mercedesom je očitna razlika. raje kupi rabljen mercedes. jaz ti povem , da je mercedes najboljši avto na svetu. pusti ti športne audije, ki jih tako nikjer ne moreš vozit, pusti ti extra super hiter menjalnik od bmw. to je vse brez veze. mercedes ima normaln automatik in ima za seboj doktrino in razvoj iz gospodarskega programa. isto kto renault. volvo ima sicer tudi, ampam volvo dela neke čudne osebne avte, ki pri nas nio kompatibilni, ker so verjetno 150 ler pred nami. če pogledaš volvo novi je taki noter kot nova scania. samo manjši!

Vir?

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

upam, da vsaj ves, da Kia ni kitajski avto temvec korejski.[/quote]

ful velika razlika…kitajc, korejc, indijc…isto sranje…[/quote]

torej nimas pojma o pojmu.
Ko kaj kupujes ti je vseeno ce je kitajsko ali korejsko. Mega.


Jaz pa kontra, pa kaj. avto, kot avto… Isto sranje kot golf. Samo nekaj cenejši. Je pa narejen na Slovaškem.[/quote]

Ja, res je, avto kot avto. Prav nič manj ga ni kot … mah, no, kateregakoli. Sedem let je imela, moja kia pa razen rednih servisov niti ene okvare. Cena servisa pa vsekakor nižja kot marsikje drugje (pri hiši sta še dva avta, tako da so mi cene kar znane). Servisi opravljeni v dogovorjenem času (kar ni tako samoumevno), vedno dobim sms s ceno, vedno me vprašajo, če potrebujem prevoz.

Ko sem ga kupovala, so me res malo čudno gledali (vključno z možem), ampak od vseh avtov, kar sem jih imela (tudi bolj od slovencev priznane znamke) je ta vsekakor daleč najmanj zahteven. In to je vse kar rabim od avta: da opravlja svojo funkcijo prevoza brezhibno, vmes pa da ne vem da ga imam.

Me prav zanima, kdo je sploh že imel od nekaterih komentatorjev Kio oziroma cee’da? Sami stereotipi in kar neko nakladanje v tri krasne o garanciji, pa o kancerogenih materialih. Pa kje živite, da producirate takšne zadeve. Pa tudi na Luni še ni bil nihče, pa po zraku letajo letala, ki spuščajo strupene pline, blablabla.

Kia in Hyundai spadata danes med pet največjih avtomobilskih koncernov na svetu. Kia oblikuje in razvija avtomobile v Nemčiji in jih izdeluje na Slovaškem (kjer recimo izdelujejo marsikaj za Porsche). In cee’d ter ostale Kije imajo z razlogom 7-letno garancijo. Kia je v smislu filozofije vedno zgovarjala racionalnost in 7-letna garancija je pač eden izmed dokazov slednjega. Po mojem je 7-letna garancija bila hkrati pomemben marketinški vzvod, da je Kia pred leti izstopila iz anonimnosti in dosegla v zadnjih desetih letih največjo rast prodaje v svetovnem merilu med vsemi znamkami – kdor ne verjame, naj vpraša Google. Po drugi plati je Kia s 7-letno garancijo predramila ostale znamke, da podaljšujejo svoje garancije in postaja tako trg bolj konkurenčen. Članki, kjer so recimo v nemškem Autobildu že večkrat napisali, da cee’d bolje ohranja vrednost kot rabljen avtomobili celo od golfa in so to pripisal nizkim vzdrževalnim stroškom in 7-letni garanciji, imajo pač veliko težo. In če prizna to Nemec, potem je nekaj na stvari!

Mi imamo karavanskega cee’da že nekaj let in ni z njim nobenih omembe vrednih težav. V primerjavi z nekdanjim meganom je to čisti balzam, servisi so pa pri njem za nekaj deset evrov nižji, kot so bili pri Renaultu.

Jaz sem imela, ampak sem seveda bebec, tako da…


Jaz imam proceeda. Ampak jaz itak nimam pojma, tako da ne štejem…

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain


Jaz pa kontra, pa kaj. avto, kot avto… Isto sranje kot golf. Samo nekaj cenejši. Je pa narejen na Slovaškem.[/quote]

Ja, res je, avto kot avto. Prav nič manj ga ni kot … mah, no, kateregakoli. Sedem let je imela, moja kia pa razen rednih servisov niti ene okvare. Cena servisa pa vsekakor nižja kot marsikje drugje (pri hiši sta še dva avta, tako da so mi cene kar znane). Servisi opravljeni v dogovorjenem času (kar ni tako samoumevno), vedno dobim sms s ceno, vedno me vprašajo, če potrebujem prevoz.

Ko sem ga kupovala, so me res malo čudno gledali (vključno z možem), ampak od vseh avtov, kar sem jih imela (tudi bolj od slovencev priznane znamke) je ta vsekakor daleč najmanj zahteven. In to je vse kar rabim od avta: da opravlja svojo funkcijo prevoza brezhibno, vmes pa da ne vem da ga imam.[/quote]

Oprosti, ampak s tem se pa ne strinjam. Ni res, da je avto kot avto. Imam golfa, svakinja ceed, kupljena nova ob približno istem času. Ko sprobaš oba je razlika več kot očitna, kvaliteta materialov enostavno ni podobna, kia pri tem še vedno šepa. Izgled je ok, ampak občutka vožnje se pa ne da primerjat.

No, jaz imam Kio rio. Tri leta, dva servisa (po cca 90 eur), brez težav, avto se vozi super. Všeč mi je, ker je bolj trd (tako kot nemci, ane?), žre enako kot ostali avtomobili s takšno kubaturo in močjo. V glavnem, jaz sem super zadovoljna.
Pa sem v življenju vozila tako golfe, kot škode, kot citroene, kot bimerje, citroene in renoje … Če kupovala še enkrat, bi se spet odločila za korejca. (razen v primeru, da zadanem jackpot – potem bi padu bimer 🙂 )

Ja, res je, avto kot avto. Prav nič manj ga ni kot … mah, no, kateregakoli. Sedem let je imela, moja kia pa razen rednih servisov niti ene okvare. Cena servisa pa vsekakor nižja kot marsikje drugje (pri hiši sta še dva avta, tako da so mi cene kar znane). Servisi opravljeni v dogovorjenem času (kar ni tako samoumevno), vedno dobim sms s ceno, vedno me vprašajo, če potrebujem prevoz.

Ko sem ga kupovala, so me res malo čudno gledali (vključno z možem), ampak od vseh avtov, kar sem jih imela (tudi bolj od slovencev priznane znamke) je ta vsekakor daleč najmanj zahteven. In to je vse kar rabim od avta: da opravlja svojo funkcijo prevoza brezhibno, vmes pa da ne vem da ga imam.[/quote]

Oprosti, ampak s tem se pa ne strinjam. Ni res, da je avto kot avto. Imam golfa, svakinja ceed, kupljena nova ob približno istem času. Ko sprobaš oba je razlika več kot očitna, kvaliteta materialov enostavno ni podobna, kia pri tem še vedno šepa. Izgled je ok, ampak občutka vožnje se pa ne da primerjat.[/quote]
Zgleda, da je občutek zelo subjektiven, ko sem kupoval sem tudi golfa testiral, kar se mene tiče, ista jajca. Razen v denarnici in glavi.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Moj naslednji avto bo kia sportage. Mi je jasno, da mogoče z vidika materialov ni enaka kvaliteta, ampak saj tudi cena ni enaka, ne? Nemci imajo kar tisti, ki so zanje pripravljeni plačat.

New Report

Close