Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Izvid kardiologa

Izvid kardiologa

Spoštovani!

Star sem 48 let in sem rekreativni športnik. Septembra sem imel prvič napad atrijske fibrilacije. Od takrat se mi je pojavljala nekako na tri tedne in sicer ob fizičnih obremenitvah (dan ali dva po fitnesu, daljšem teku, kolesarjenju na sobnem kolesu, …). Od decembra naprej sem začel jemati 1/2 tablete Concor in od takrat naprej sem imel samo še en napad atrijske fibrilacije.

Pred kratkim sem imel pregled pri kardiologu in danes sem prejel izvid tega pregleda (imel bom še UZ, slikanje koronarnih arterij,…).

Ker izvida ne razumem najbolje, z kardiologom pa ne bom v stiku vse do tedaj, ko bom opravil druge preiskave, bi vas prosil za kratko obrazložitev.

Ob pregledu je kardiolog napisal sledeče:

“Srce: iktus v 5 ICP v MCL, akcija srca je ritmična s frekv. 60/min, povdarjen I. ton na vrhu srca. V Erbu slišen tih potomezosistolni šum. RR 120/80.”

EKG: “normogram, sinusna badikardija s fr. 50/min, izraženi znaki hipertofije levega ventrikla.”

DG: “Tachycardia paroxysmalis supraventricularis?”
“Fibrilatio atrirum paroxysmalis”
“Polapsus valv. mitralis”

Spoštovani primarij, za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

“Tachycardia”…= zelo hitro bitje srca zaradi delovanja “ognjišča” v preddvorih.
“Fibrillatio”……= napad hitrega nerednega bitja srca zaradi bolezni v preddvorih.
“Prolapsus”…..= zdrs mitralne zaklopke = manjša prirojena napaka na mitralni zaklopki.
“Protomesosistolični šum”…..= srčni šum slišen na srednjem delu prsnice, ko se srce skrči

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani!

Najlepša hvala za odgovor in lep dan vam želim!

Spoštovani!

Zanima me še, če so te težave, ki jih imam nevarne za življenje? Bojim se predvsem, da bi po atrijski fibrilaciji ali tudi nedadoma prišlo do možganske ali srčne kapi.

Ali se dajo te težave pozdraviti s kakimi zdravili, mogoče operacijo (katetrska ablacija)?

Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!

V vašem dopisu je podatek, da ste opravili pregled pri kardiologu, ni pa podatka o priporočeni terapiji. Mislim, da je indicirana in upam, da bo preprečila ponovne napade fibrilacije in paroksizmalne tahikardije.V primeru nezadovoljivega učinka pride v poštev mali kirurški poseg.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovore že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close