Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Medicinske sestre

Medicinske sestre

Danes je popoln udar medicinskega osebja, predvsem sester. Kadrovsko podhranjeni, premalo plačani, preveč nadur … OK, v bolnišnicah mogoče res, samo poglejte si pa luksuz v zdravstvenih domovih. Te ženske so navadne agministratorke, ki na prastare printerje tiskajo napotnice in recepte, vsebinskega dela praktično nobenega. Pa imajo vse diplomo. Zakaj je to potrebno? Ljudje prihajajo v ZD z enakimi boleznimi kot pred 20 leti – glavoboli, gliste, bolečine v hrbtenici, “obdelajo” jih zdravniki, one pa … In kdo zdaj tu jamra? Pa koliko jih je imelo danes v UKC v LJ čaš priti na veliko razpravo, skoraj 200 jih je bilo. Kdo je takrat skrbel za bolnike? In rečeno je bilo, da naj bi na enega bolnika prišla ena medicinska sestra. Pa saj so nori! A učiteljica ali vzgojiteljica pa 30 otrok?

Pri nas v ZD vse recepte printa kar osebna zdravnica. Ne vem, zakaj se ona s tem ukvarja, zdi se mi, da bi bilo prav, da bi to naredila sestra, saj ti zdravnica ne privošči niti ene besede, tako je zatopljena “v delo”.
Prav tako imamo enega zdravnika, ki sam tipka z dvema prstoma in se ukvarja s tipkanjem, namesto, da bi na hitro zdiktiral eni tajnici. Namesto s pacientom, se ukvarja s tipkanjem in imam občutek, da te posluša na pol. Kar se tiče sester – verjetno je velika razlika, kje delaš. Verjetno najbolj nastradajo tiste, ki delajo v intenzivni, ali pa na kakšni interni, kjer imajo vse bolnike v plenicah.
Vprašam se tudi, ali je treba imeti srednjo šolo za to, da menjavaš plenice, prazniš nočne posode in postiljaš postelje? Kolikor vem, imajo v domovih za starejše občane za to delo zaposlene negovalce, ki so tudi najbrž manj plačani od medicinskih sester. Srednje medicinske sestre najbrž ne dajejo injekcij, ker imajo za to višje oz. dipl. medicinske sestre. Mislim, da je v bolnišnicah tudi izredno slaba organizacija dela in delovne naloge niso enakomerno niti pravično razdeljene.
Strinjam se, da je delo medicinskih sester težko, velikokrat tudi odgovorno.

Ne mesajte jabolka s hruskami. Ne poznate sistemizacije del, zato komentirate zelo laicno. Kaj dela srednja sestra v bolnici, zd, zobozdravstveni ordinaciji, domu za ostarele… to so popolnoma razlicni profili in jih ne morete primerjat no! Gledate kot pacienti, logicno. Sploh pa je danes govora o sestrah v negi predvsem v bolnicah, kjer jih dejansko primankuje in kjer se dela kontinuirano 24/7, kar pa ne velja za sestre v ambulantah, zd ipd.

nova
Uredništvo priporoča

Pa dajte no mir že enkrat. A sploh kdo po vašem mnenju dela in si zasluži svojo plačo? “v bolnišnicah MOGOČE res” si napisala. Me prav zanima, kateri poklic opravljaš ti, da si upaš to trdit za medicinske sestre, ki res nastradajo na svojih delovnih mestih??? Prosim, napiši kje in kaj delaš, potem pa sikaj naprej!

Dej ne bluzi če pojma nimaš. Kaken luksuz?

Ga ni hujšega, kot poslušat bentenje, nabijanje po vratih ambulant javnih zdravstvenih domov s strani pacientov, ki čakajo kljub naročenosti na uro zato, ker dohterja ni od nikoder ( ker dela nekje v zasebni ambulanti še prej, potem pa pride še malo oddelat v javni zdravstveni dom, ali pa vmes “skoči” ven). Sestre morajo požret ves gnev pacientov – naj gredo pacienti na upravo pa naj se pritožijo čez dohterja, ne čez sestre, one niso nič krive.
A ti misliš, da po zdravstvenih domovih triažirajo samo gripozne in virozne paciente? Malo morgen 😀

In ti boš govoril-a, da ne delajo nič, da jamrajo – delajo triažo, previjajo gnile, smrdljive rane, vlečejo ven šive, dajejo intravenozno zdravila tudi ob urgentnem stanju tudi v zdravstvenem domu ( stanja pred infarkti, kapmi, iz zdravstvenih domov pa jih potem stabilizirane z rešilci pošljejo na urgenco. kot te bo naprimer pri srcu stisnilo, pa bo panika v zd – kdo ti bo hitro kanal naredil v žilo na roki, pa not vbrizgal zravilo – dohter že ne…..Dohterji ne znajo kanil pravilno in hitro vtakniti v žilo, nimajo prakse, v paniki pa sploh 🙂

Podpisem pod ta post!
Resnica!

Sem diplomirana medicinska sestra. Delala sem v javnem zdravstvu – tako v dveh ZD kot v dveh bolnicah. V ZD je tako kot je napisala avtorica posta. V bolnici se dela bistveno več, vendar je delo tako slabo organizirano, da so razmere komaj znosne. Plače pa vemo, da so slabe.
Zdaj delam v privatni zdravstveni organizaciji – dela se za polovico več, plača je za 40 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višja. Zato sem se tudi odločila za spremembo.
V javnem zdravstvu je odsotnost na delovnem mestu 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pri zasebnikih je tako rekoč ni. Včeraj je bil podatek, ki me je sunil, da je v UKC zaposlenih 3700 sester, na delovnem mestu vsak dan jih je 2500. To ni normalno. To je izkoriščanje sistema. Mogoče boste rekle da pljuvam v svojo skledo samo tako se situacije v naši državi ne da urediti.

Menim, da so te medicinske sestre sestavljene iz samega sladkorja. Zgoraj je opisano, da morajo prenašati ves gnev od pacientov. Kakor, da smo pacienti 24/7 zoprni in težaki. To sploh ni res. Tega je v zdravstvu toliko kot drugod. V šolah, trgovinah,.. skratka pri delu s strankami. Do konfliktov prihaja povsod, od vsakega posameznika-od sester, pa je odvisno, kako so ga sposobne rešiti.

Pa jamrajo, da delajo za 3. Joj. Ko sem bila jaz v bolnici, sem jih opazovala in se imajo prav lepo. Prisotne so ob jutru, ob viziti, ob prehrani, pa še vsake toliko. Med tem časom, oziroma po tem opravljenem delu, pa veselo klepetajo v pisarni, ali visijo kje drugje. Če jih trenutno rabiš, jih zlepa ne dobiš.

Sicer pa, vsak normalen človek, če na delu tako zelo trpi, kot pravijo da trpijo one, pač zamenja službo, in ne martra celotno državo s svojimi problemi.

Joj jo na bruhanje mi gre kar berem. Zakaj zdravniki printajo recepte in podobno, zato ker jih morajo ker tako zahteva zavarovalnica, vsak zdravnik in vsaka sestra ima svojo profesionalno kartico s katero upravlja program na računalniku in sestre nimajo pooblastila za printanje receptov, napotnic….jasno, pravtako jih nimajo administratorke. Kar se tiče poslušanja nadležnih pacientov, lahko razpravljamo na dolgo in široko, spremenilo se ne bo nič. Veliko je odvisno od same komunikacije, enako kot v trgovinah,itd. Res pa bi rada slišala kdo od vas, ki ste tako pametni, kakšne plače imajo sestre in kako nič ne delajo??!! bi zdržal dežurstva, ki jih delajo sestre 24-28 ur v kosu, med vikendi sama ponoči za 4 oddelke, cca 30 pacientov samo na enem oddelku?? Da ne govorim da v tem času lahko naletiš na več nujnih stanj, od reanimacije, ki lahko traja tudi 2 ure ali dalj, itd. Res ne morem verjet kako lahko pluvate po sestrah, ki opravljajo delo, ki ga večina vas ne bi mogla…..seveda se najdejo, tečne, stare, naveličane, lene sestre, ampak teh je malo, žal pa verjetno mečejo slabo luč na vse ostale. A se sploh zavedate pod kakšnimi pritiski delajo sestre v večjih bolnišnicah, dnevno masiranje nadrejenih, obtožbe,itd….res dejte mal razmislt preden pišete neumnosti. Situacija v državi je katastrofalna na vseh področjih, ampak samo pluvat pa govort kako eni nč ne delajo, me zanima kja delate vi, očitno ste 200{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na šihtu, pa zastonj delate nadure..haha

Evo jaz sem medicinska sestra, ki je nezaposlena od marca naprej. Delo iscem povsod, vendar je konkurenca zelo huda. Ce dobimpovabilo za ragovor se stejem za uspesno. Vidim, da je potreba po tem poklicu velika, ampak vsi zahtevajo izkusnje. Ponavadi izpolnjujem vse pogoje, ampak zmeraj nekaj manjka. Ljubi bog pa kaj bosta samo Avstrija in Nemcija resevali to situacijo. Res sem zaskrbljena za mojo prihodnost. Obcutek imam, da:zivim v cirkusu.

Opravicujem se za pravopisne napake. Tipkovnica mi ne dela dobro.

New Report

Close