Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek če imaš drisko shujšaš? zakaj?

če imaš drisko shujšaš? zakaj?

Zanima me, če imaš drisko če vedno shujšaš? in zakaj?

Ne shujšaš, ampak izgubiš ogromno tekočine.

sem shujšala… leta nazaj, ko sem bila v zelo stresnem okolju… kadar so se približevale težave sem prav začutila v črevesju in sedela vedno na wc-ju niti ne z drisko, ampak zelo pospešeno prebavo… in sem izgubila kg… ko sem se uspela odseliti, se je stvar ustavila… počasi ampak res počasi dobivam kg nazaj gor…
tako,d aja lahko shujšaš tudi… zakaj ne vem…
tudi mali nečakec je imel pred leti bakterijo in je vse kar je pojedel šlo iz njega – ali z bruhanjem ali skozi drisko… je bil v bolnici nainfuziji in ja je shujšal…
tako,da ja se samo,da izgubiš veliko tekočine in elektrolite, lahko tudi shujšaš, če se stanje ponavlja dalj časa…

Med driskanjem in bruhanjem telo “izčrpava” zaloge elektrolitov, vitaminov, ogljikovih hidratov, beljakovin maščob in ostalega iz zalog telesa. Ker vodo iz zaloge oddriskaš in izbruhaš v prvih 24 urah – ker bruhaš na pol ure, vmes ti zaradi napenjanja uide še krepko iz zadnjične odprtine, potem na kocu pa ni že nič več drugega kot samo žolč. Naslednji dan pa samo ležiš in počivaš in piješ, ko že lahko.

Osebno imam izkušnjo: 3 dni trebušnega virusa- izguba 4 kg pri normalni telesni teži (ITM= 22,8), pa vmes pitje le vode in čaja, nobene hrane, ker ni šla po grlu, brez apetita, turgor kože na hrbtišču dlani je bil pa 5. dan OK, šla takoj nazaj, nezgubana koža, brez znakov dehidracije – prav tako veke.

Jaz sem vodo nadomestila, kilaža je pa ostala 4 kg manj.

New Report

Close