Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija dojenček, viroza, težko požiranje

dojenček, viroza, težko požiranje

Pozdravljeni,

Hči stara 5 mesecev preboleva virozo. Od 25.1 kašelj, ki je iz suhega prešel v sočnega, od 27.1. Obilen izcedek iz nosu in vročina, ki je tajala en dan potem jo en dan ni imela, sedaj pa že tri dni nad 39. Vročino zbijamo s svečkami paracetamola. Med tednom smo se kontrolirali pri pediatru, ki meni, da gre za virozo (levkociti 11.000, crp ni bil l merjen-težave z aparatom). Dva dni zelo slabo je in pije, vročino jo kar precej zdela zato smo bili poslani na inf.kliniko za ugotovitev dehidracije. Elektroliti brez posebnosti, sečnina 1,60, kreatinin 15, Levko 15.000, crp 78. Na tonzilah so opazili bele pikice, pljuča čista, telesno še ne daje znakov dehidracije, kljub kar precej slabemu vnosu tekočin. Se trudimo z brizgo in na vse možne načine. Dojenčica je slabše razpoložena, umirjena, bi samo spala. Urin nima vonja čeprav je bolj koncentriran. Ponoči je začela čisto odklanjati tekočino in ima grozne težave pri požiranju, videti je kot da jo grozno boli grlo ima tudi malo zadaha. zanima me če je možna angina pri tako majhnem dojenčku? Namen imam tudi prositi za odvzem urina čeprav ima vse znake respiratornega obolenja in je verjetno to vzrok vročine. Je tudi bruhala ampak zaradi sluzi, ki je ima ogromno v grlu. Ali bi bilo smiselno odvzeti bris grla če se vročina in odklanjanje hrane nadaljuje. Skrbi me njena mirnost, čeprav se bomo odpravili nazaj če v enem dnevu ne bo bolje. skrbi me da ne bi spregledali kaj bakterijskega.? Pa se obračam na vas, ker mi večkrat pomagate z odgovori drugim. Hvala in lep dan!

Če otrok odklanja pitje tekočin in je bil že pred tem na meji dehidracije, je potrebno ponovno na pregled. Angina pri tako malih otrocih je redkejša, vendar možna predvsem pri trocih, ki so v stiku z večjimi otroci (ki prebolevajo angino).
Vsekakor upam, da ste bili na ponovnem pregledu za oceno hidracije.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

Bili smo ponovno na inf. Ugotovili so da je še primerni hidrirana ( čeprav je zaužila le okoli 300ml v 24urah) in bronhiolitis levo. Sedaj me pa zanima samo še to ali se šteje začetek bronhiolitisa sedaj ko se sliši na pljučih ali že od prvih znakov 25.1. Sprašujem samo zato, ker me skrbi da nas vrhunec bolezni še čaka, čeprav jo ves čas gledam in še pred bronhiolitisom nisem vsaj 4 noči zatisnila očesa. Sprašujem tud zato ker razen bolj povdarjenega dihanja ni nobenih piskov in pokov, hropenje pa se sliši le iz grla občasno. Hvala za vse. Lp

Bronhiolitis je virusna okužba, ki poteka z nekajdnevnimi prehladnimi znaki, potem pa se vnetje razširi tudi na spodnja, najmanjša dihala, kar povzroči znake težkega dihanja in značilno dihanje s piskanjem. Običajno je hudo prve dni (2 ali 3), ko začne otrok težko dihati, potem pa se stanje izboljša (nekateri otroci pa imajo tudi daljši in težji potek).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

Hvala za vaš čas….nimam več vprašanj. Stanje se izboljšuje, tudi hrani se bolje. Je bil pa povzročitelj RSV.

Hvala in lp.

New Report

Close