Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek STE PONORELI, ko so vam vaši maturantje prinesli domov predloge za maturantski izlet?

STE PONORELI, ko so vam vaši maturantje prinesli domov predloge za maturantski izlet?

šola ne pusti, da izberemo sami :((
ponuja samo Kompas ali Palmo v Grčijo za ubijajočo ceno
(nujno je, da imajo spremljevalci brezplačno)

SPOŠTOVANI STARŠI, povejte nam prosimo:
1) ima kdo izkušnje z njimi (Palma ali Kompas) – potrebujemo samo izkušnje z MATURANTSKIMI IZLETI (ne z ostali izleti)
2) kam so vaši maturantje šli ali pa grejo + s kom + za kakšno ceno + izkušnje (če so že bili + katero leto)

POMAGAJTE NAM! za vse predloge vam bomo hvaležni, ker bi se radi čim boljš organizirali, da naši starši ne bodo pop**dili, mi pa ostali brez izleta
snežen pozdrav, dijaki

..ker ni šel skoraj nihče..prevelik strošek..in potem se učitelji bunijo,da je šolstvo zastonj..pa tudi ni šla v šolo v naravi..prevelik strošek..tudi brez tega je naredila faks..in dobila službo…

ste v Logarski dolini bili že vsi?
kaj pa Tamar ali dolina reke Soče?
Sedmera jezera?
Kozjansko?

sramota za šolstvo je, da se izvajajo izleti, šole v naravi, ekskurzije v tujini

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

September 2013, Črna Gora, 350 evrov.

Zakaj bi ponoreli? Izlet plačajo, starši in posledično se bodo starši odločili kam bodo šli otroci. Tukaj se debata konča. Če je ta ponudba slaba pač iščite drugje v dogovoru s starši. Seveda pa vam mora biti jasno, da noben učitelj ne bo peljal vas v tujino in si tovrstni izlet tudi plačal. Že to, da je nekdo pripravljen iti z vami je veliko. Osebno vem, da take odgovornosti ne bi nikoli prevzela.

Se pa strinjam z nekom zgoraj. Ste že videli vse lepe kraje po Sloveniji?

Starši smo bili vabljeni na roditeljski setanek, nato pa smo se odločili skupaj z dijaki takoj po predstavitvi agencij.

Napijete, in zurate lahko doma, skoda denarja da se greste v Grcijo napit.

Letos – Grčija – 8 dni – ladja-ladja – polpenzion (razen na ladji)
429 eur – palubni potnik
485 eur – kabina

doplačlila:
grški večer – 20 eur
izlet z ladjico – 25 eur
samostan Meteori – 3 eur

Program imajo res super. Vse kar je za doplačilo organizira šola sam brez turistične agencije in je veliko ceneje. Meni se zdi cena primerna. Sin je imel pred petimi leti isti program, samo da je bil transfer ladja – avion za 560 eur.

Pri nas šola ne podpira maturanskih izletov in se dijaki sami zmenijo. V razredu so tri skupine, ena gre na maturanca preko Collegiuma, druga na večdnevni izlet preko agencije, tretja skupina pa nekaj v lastni režiji.
Namesto maturanca šola organizira izmenjavo, ki nas bo stala minimalno 500€, seveda krijemo tudi kompletne stroške spremljevalcev! Če mene vprašate, banda! Strošek poti je cca 100€, mi ga bomo plačali 200+€, ker pokrivamo še pot in en teden hotela dvem učiteljem! Ni pa vprašanja, da kdo ne bi šel!
Ne me narobe razumet, sama izmenjava se mi zdi fajn in finančno nam ni problem, ampak 500€ ni malo denarja in ko šola praktično zahteva, da to skeširaš, ni prav! V današnjih časih sploh ne!

Pri mojem sinu pred tremi leti je bila opcija samo Grčija z neko levo agencijo, v nekem “resortu”, kar pomeni en teden popivanja bogu za hrbtom, brez izletom, v glavnem nič koristnega. Ponorela pa sem, ko je predstavnik agencije rekel, da imajo s seboj zdravnika! Zakaj že? A se gre na normalno potovanje z zdravnikom. No, potem je pvoedal še, da dobijo v hotelu, kjer so nastanjeni, ceneje pijačo.
V glavnem, odločili smo se, da sin ne gre na to zadevo in da tistih 500 EUR lahko dobi, če si bo s sošolci sam zrihtal maturantca. Pol razreda je šlo v Grčijo, druga polovica za 5 dni v Munchen itd. Čez dan so hodili po muzejih in galerijah, zvečer seveda žurali in menda so se imeli super. Z razredom se niso skregali, še zdaj se dobivajo. V Grčiji je bilo pa pripovedovanju drugih precej bruhanja, katastrofalna hrana in bolj ali manj dolgčas.

Pri mojem sinu pred tremi leti je bila opcija samo Grčija z neko levo agencijo, v nekem “resortu”, kar pomeni en teden popivanja bogu za hrbtom, brez izletom, v glavnem nič koristnega. Ponorela pa sem, ko je predstavnik agencije rekel, da imajo s seboj zdravnika! Zakaj že? A se gre na normalno potovanje z zdravnikom. No, potem je pvoedal še, da dobijo v hotelu, kjer so nastanjeni, ceneje pijačo.
V glavnem, odločili smo se, da sin ne gre na to zadevo in da tistih 500 EUR lahko dobi, če si bo s sošolci sam zrihtal maturantca. Pol razreda je šlo v Grčijo, druga polovica za 5 dni v Munchen itd. Čez dan so hodili po muzejih in galerijah, zvečer seveda žurali in menda so se imeli super. Z razredom se niso skregali, še zdaj se dobivajo. V Grčiji je bilo pa pripovedovanju drugih precej bruhanja, katastrofalna hrana in bolj ali manj dolgčas.

Ne da bi ravno priporočala to varianto, ampak te agencijski izleti so maksimalen nateg!

Jaz na to gledam malo drugače, ker sem zaposlena v turizmu.
Vseh agencij ne gre metati v isti koš.
Palma in Kompas sta načeloma preverjeni imeni na področju turizma. Torej njihov izlet zagotovo ne bo temeljil na popivanju cel teden. Z njimi boste kaj pametnega tudi videli in izvedeli.

Medtem ko agencije kot so Jupiter, Collegium in ne vem katere še vse, ponujajo dobesedno samo pijančevanje in neke sexi igrice in večere.

Predvidevam, da pač glede na to , da šola in vaši spremljevalci nosijo neko odgovornost, zato raje izberejo neko agencijo z renomejem, ki dejansko naredi IZLET, ne pa transferja do raznih barov v Grčiji.

kdor hoče, da je po njegovo — naj plača.
aja Grčija … ja, tam gre pa drugače: ti plačaš jaz pa dirigiram ☺

Zakaj glih grcina, se da samo v Grcini zurat in zapravljat starsevski denar?

Moj sin se je izletu odpovedal, je rekel, da ni šans da gre na maturantski izlet, ker za 800€ on živi vse leto!!!

Ja, 800€ so naračunali, s tem da bi šli v Grčijo, 5 dni, 2 dni vožnje z “ladjo”, spali bi kot reveži zunnaj na palubi ladje in še prehranjevali naj bi se sami, ker bi jih vrgli po tri do pet skupaj v apartma in bi si morali sami kuhati ali pa kupovati hrano zunaj.

Nobenega reda, nobene organizacije, le denarja prinesite eno goro, samo da bo vaš otrok lahko rekel da je šel, da je bil, pa tudi če se potem ne bo ničesar spomnil, oziroma se bo izleta spomnil le po slabem.

Starši – ne nasedajte.
Za ta denar vaš otrok naredi že izpit za avto!

A ni v Grčiji ful kriza in bi načeloma morale biti cene malce nižje?

Saj Grki ponujajo sprejemljive cene, samo naše agencije jih na koncu sfrizirajo tako, da zaslužijo za naprej in za nazaj.

Saj Grki ponujajo sprejemljive cene, samo naše agencije jih na koncu sfrizirajo tako, da zaslužijo za naprej in za nazaj.[/quote]

Sem organizirala eno zadevo, stala je malo več kot 500€, agencija je to prodajala po 1.400€! Razumem, da mora agencija nekaj zaslužit, ampak več kot 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}???????

astrid hvala, to se sliši precej ugodno. s katero agencijo so šli?

Ponoreli, ker je pri nas cena ponudbe, ki nam jo je podala šola 600 eur!!
Saj veste, kako je s Slovenijo… ste vi šli v slovenske kraje? Tudi pri nas je tako – vsi bi radi šli ven, ker je to spešl priložnost. Nekateri sicer nikoli več ne dobijo priložnosti, ker so družine take in drugačne. Pač tako je, tukaj se ne bomo driftali. Poiskali pa bi radi najboljšo varjanto, da bomo zadovoljni mi in starši.

Nekateri ja, nekateri ne. Čisto iskreno pa povedano, nihče si ne želi tja na maturantski izlet. Je vaš razred šel tja? Pa od vaše hčere, sina? Od prijateljevega, od…. ne 🙂 Vsi vemo zakaj. Pač tako je in tudi pri nas je tako, čeprav imamo Slovenijo radi, ampak ne za maturanca in ne za absolventa. Tudi v najboljšem primeru, če bi si želeli v naše hribe, nimajo vsi kondicije in zdravstvenih sposobnosti na Sedmera jezera, pa Tamar, pa Triglav, pa… NE, to so izleti v solo režiji. Mi gremo na toplo, kjer so kopalke, vročina in žur 🙂

Vedno so se. Še naši starši so bili na maturancih, absolventih in tudi na ekskurzijah, zakaj je sramotno, če gremo zdaj mi?
Ne vemo pa, če se bodo izvajali tudi še naprej, glede na to, da država reže vse 🙁

Prosimo, povejte kaj več. Kam, s kom, za kakšno ceno…
Na našem roditeljskem niso mogli še čisto nič predstavit, ker so mutili z agencijami in ponudbami in starši niso dobili nobenih informacij še, zato so nam naknadno poslali dve ponudbi in to je vse. Noro visoki.

Radi bi, da je poleg žuranja vseeno še en poseben filing, ki ti ga da lahko le tujina. Radi bi spomine tudi z ogledov znamenitosti. Slovenijo lahko vidim vsak vikend, Grčije pač ne.

New Report

Close