Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Depresija – Alventa

Depresija – Alventa

Pozdravljeni,

mena pa zanima ali je kdo/ali pozna koga, ki je/ali pa še jemlje te tablete. Fant jih je dobil, jih jemlje dober mesec. Ima 3 škatle doma, vzeti mora 1 na dan. rada bi mu sama pomagala a ne želi pogovora. Sama sem zelo realna in optimistična, ne kričim nanj, niti se ne kregava, ker se mi zdi zato izguba časa. Vse se da pogovoriti, vedno umirjeno in lepo izrazim svoje mnenje. Skratka nisem “tečna”, podpiram ga in če se mi kakšna stvar ne zdi prav mu je ne zbijem dol, ampak samo moje mnenje na umirjen način izrazim. Seveda potem prideva, do skupne točke. Imava pač včasih različne poglede, kar je prav, saj ne moremo vsi misliti enako. In tudi tukaj bi mu rada pomagala, a ne vem kako se mu približati. Sam ne ve, da vem, da jih jemlje, saj sem jih našla v najini spalnici ( skrite). Razumem, da je včasih obremenjen ampak sem kar malo žalostna, da se je odločil to jemati. Berem o stranskih učinkih in sem malo zaskrbljena. Mi lahko kod pove kakšne so dejansko te tablete? Kako mu naj povej, da vem zanje? Predvsem pa kako se mu približati, brez da bi bil užaljen, na njemu in pri njem me nobena stvar ne moti, čeprav je sam nesamozavesten.

V bistvu ne razumem kaj želiš. Če mu jih je predpisal psihiater je verjetno že vedel za kaj. Kaj pa če bi se mu stanje poslabšalo v primeru, da bi jih nehal jemati bi si sigurno očitala če ga imaš rada?

Praviš, da te nobena stavar pri njem ne moti samo on verjetno to doživlja drugače. Tvoj poleg na to se mi zdi zelo pristranski.

ask, tukaj je moje razmišljanje, glede teh tablet. In ja post sem pisala, kaj kmalu po tem, ko sem danes te tablete zagledala.

1. Šokirana sem, ker nisem vedela za tablete, niti obisk psihiatra ( ali kdo to predpiše), čeprav sem mu zadnje čase veliko govorila, da se bo moral z nekom pogovorit, da bo mogel določene stvari dat iz sebe, predvsem strahove…
2. Poslušaš vse mogoče o antidepresivih in sem se ustrašila zanj.
3. Ne moti me, da jih je, ampak me zanimajo posledice in predvsem kako bi mu jaz lahko tukaj pomagala.
4. Kaj menijo tisti, ki poznajo te tablete ( jaz jih namreč ne)
5. Ali lahko postane odvisen od njih?
5. In ja nenazadnje bi mu poskušala sama pomagat s pogovorom, ker nobene stvari ne rešujem na silo, je nisem in je ne bom. Poleg tega pa verjame, da če daš ven določene stvari ti je lažje. ( Moj dragi pa že od otroštva veliko stvari drži v sebi)
6. Da, strah me je zanj, ker ne samo, da ga imam rada, ljubim ga!

nova
Uredništvo priporoča

Če te je res strah, da bo postal odvisen ti lahko zagotovim, da je ta strah odvečen. Sicer ne jemljem ravno teh anti-depresivov samo vsi imajo več ali manj enake učinke. Razlike so samo v tem kako so močni. Držijo te pač v nekem mentalnem primežu. Nihče jih ne jemlje rad in vsi stremijo k temu, da bi zmanjšali dozo. Sam jih jemljem samo ko se mi zdi nujno. Še nikoli pa nisem slišal za nekoga, ki bi postal odvisen od njjih. Verjetno če bi googlala o tem bi zvedela vse kar moraš in ne bom tukaj zgubljal besed.

1. Šokirana si? Kaj pa, če bi bila ponosna nanj, ker je zbral toliko moči, da je stopil do ustreznega strokovnjaka? In ob vsem tem še jemlje predpisano terapijo! Saj sploh ne vem, kaj bi še rada.
2. Ne poslušaj, kaj ljudje govorijo o antidepresivi. Posvetuj se z zdravnikom, lahko tudi z osebnim.
3. Ne drezaj vanj. Že ve, zakaj ti ni želel povedati za zdravila. Poslušaj ga.
4. Nimam nič proti antidepresivom. Sama sem jih jemala 3 leta, zdaj sem pa že 5 let brez. Če bi jaz ali moja psihiatrinja presodili, da jih ponovno potrebujem, bi jih takoj začela jemati.
5. Ne.
6. Še enkrat: ne sili vanj, temveč mu prisluhni.
7. Pretiravaš. Tako v strahu kot v izražanju ljubezni.

Te tablete sem nekaj časa jemala, v nizkem odmerku, so zelo blage, za blažjo potrtost ali tesnobnost. Nisem imela stranskih niti odtegnitvenih sindromov. Antidepresivi ne povzročajo odvisnosti, odvisen si lahko od pomirjeval in uspaval – to dvoje tudi redkeje predpisujejo (tudi meni jih nikoli niso) in zgolj za krajši čas.
Na tvojem mestu bi fantu povedala, da sem po naključju našla tablete in se predvsem skušala pogovoriti o tem, kaj ga tare. Da je poiskal strokovno pomoč je zelo odgovorno od njega, za razliko od številnih moških, ki ‘zdravijo’ depresijo z alkoholom.

New Report

Close