Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ženske nekoc in danes…

ženske nekoc in danes…

nekoč je bila ženska..ženska..spomin na naše babice je lep doma je bilo vse poštimano v nulo.. skuhano čisto zlikano otroci urejeni vzgojeni..moški urejeni delovni vzor druzini.ženske danes gledajo samo kako bi dobile moškega z abdijom bmw koliko ma pod palcem delajo se nedosegljive fantom ki bi jih res ljubili.niso sposobne kod samo za pred ogledalo nohtki laski popolna postava vsaka hoče bit lepša od druge kera bo mela večjega polizanca od drugega moški so postali razcartane razvajene reve.ki se kažejo z svojimi umetnimi barbikami.ki niso sposobne skuhati enga kosila,potem pa jokajo kak jo polizanec zanicuje jo vara z drugo barbiko.same ste si krive kod moški enako ki se pustite izkoriščati.življenje hitro steče mimo vas na koncu boste imele in imeli vsi doma lenuha nesposobneza nasilneža ki je mislil da je v mladih letih bil najboljši..tisti ki jih pa niste hoteli opazit bo imel pa lepo zivljenje…

Koliko teh naših babic pa je hodilo v službo?
In koliko današnjih moških je sposobnih samo s svojim delom preživet družino?

Mislim, da ima zdajšnje obdobje dosti več potencialov za oblikovanje kvalitetnega partnerstva, kot so jih imela pretekla. Kar preberi si knjigo Ogenj, rit in kače niso za igrače, pa boš videl-a, kako “super” so se imeli včasih, ko je bil dostop do informacij omejen na peščico izobraženih, ostali so živeli v čisto drugem svetu, polnem vraž, strahu, tabujev… Ko je bila spolnost nekaj gnusnega, ko so veljale ženske, ki so z najmanjšo gesto pokazale, da jim seks ni odveč, za “kurbe” in so bile zato tepene, saj so bile, konec koncev zgolj in samo stroj za rojevanje otrok,… ko ni bilo kontracepcije, ko ni bila tako dostopna izobrazba, ko je bilo izkazovanje ljubezni ljudem tuje, ko so živeli iz danes na jutri in ko je bila njihova glavna preokupacija preživetje.

Danes so informacije dostopne vsakomur in povsod, svoboda mišljenja, prepričanja, do izbire veroizpovedi, partnerja, načina življenja… je na višku. To je lahko velik blagoslov, lahko pa tudi črna luknja, v kateri se izgubiš, če nimaš privzgojenega čuta odgovornosti in notranje odločnosti. Zato je dandanes toliko večje breme na starših, da dobro vzgojijo svoje potomce, kajti le trdni, pokončni in odgovorni bodo lahko srečni, zadovoljni in uspešni pri krmarjenju čolna življenja. Ostali se bodo v preveliki svobodi in poplavi informacij izgubili.

Yo_ zate! prvo si ti preber kakšno kjnigo o zgodovini, nato se še kaj dodatno poduči o politiki, vodenju ljudi itd. zakaj? KER NIMAŠ POJMA! ženske ste žele kao enakopravnost, in še želite. do sem je ok. potem pa so pametni ljudje na vladi hitro skontali, pa dajmo jim to željo izpolnit, vednar na nedosegljiv način, da bodo vsi rodovi naprej, ženskega spola garali za nas. zaka jbi vlekli samo davke od moških ki delajo, če lahko tudi od žensk. ja? vedno več moških tudi, dela doma, in to babam ne paše. ker še do pred 15 let nazaj so babure igrale na karto, kak je tezko pomivat, posparvlajt, dat prat, sesat, itd. kako so gospodinjska opravila bau bau. nato pa smo moški začeli opravljat ta dela. ja? in opazili, da ni tako težko, napolnit pomivalca to je 5 minut. dat tablet noter pa kaki dodatek če manjka. fuknit perilo noter v pralnega pa klknit. umetnost? ni a ne. kdo pa še lika danes razne za male otroke in kake nujne stvari? ti likaš nogavice in brisače? ja ja, pa se je stvar obrnila. sedaj pa nbabe ne morete več jokat, kako je to težko. ja sedaj pa je to urejeno v 30 minutah vse. kaj pa sedaj? daj daj daj. babe so lene in nič druzga, opran imajo mozag od sex and the city, živijo v preteklosti. mislijo da osp mladi fantje ševedno tako neumni, da bodo za eno lukno kr vse življenje delali. ja ja ja bilo in prošlo. piča se dobi na vsakem vogalu. ja?! sam nehi nabijat, kdo je bil doma kdo delal.
zaradi tega ker so babe hotele enakoparvnost imam osedaj drek. baba mora bit doma pa lepo skrbet za familijo. al pa mx 4 ure v sluzbo. mozek pa lepo na siht pa imet zeno pa eno jebačico. da je mir. aja pa orng avto,.

Res so bile bolj spretne, bolj delavne, ampak ” potegnt” ga pa niso znale tako kot te sedaj, so imele predsodke.

Saj ga velika vecina se zdaj ne zna tko k treba..

Saj ga velika vecina se zdaj ne zna tko k treba..[/quote]

To kako je treba veste še najbolj tipi – predlagam, da si poiščeš moškega 😀

Podpis!!!

… danes pa bi morala biti kot multipraktik…

Ena in uporabna za vse namene. Hoditi v službo in služiti denar, dobro gospodinjit, pedenat mularijo in dedca, izgledati lepo, zdravo in fit, biti dobra v postelji…

Ma takšno še pri Philips-u niso zmožni skupaj sestaviti…

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- There are only five things we need in life: - good friends, good job, good food, good sleep & good _UCK (whatever you thinking is right) Great minds discuss Ideas; Average minds discuss Events; Small minds discuss People.

Saj ga velika vecina se zdaj ne zna tko k treba..[/quote]

To kako je treba veste še najbolj tipi – predlagam, da si poiščeš moškega :D[/quote]

Najboljs en par reber stran dat….

Podpis!!![/quote]

Pa še eden! Moja babica je tudi imela urejeno hišo, vse zrihtano… Ampak ni imela tako dobrega odnosa s hčerko, kot ga ima moja mama z mano, meni je všeč, da dela nekaj več kot pucanje. Dandanes je pač drugače, saj niso vse ženske barbike.

No, če ti povem o moji babici. Živela je bogu za hrbtom, nekje okrog Logarske doline, na kmetiji z deset otroki. Ni se pričakovalo od ženske, da bi se šla šolat. Pa je šla in naredila gospodinjsko šolo in še neko… Imela je delovno mesto na pošti in potem v pisarni, v enem večjih podjetij. Preselila se je v mesto. Dobila si je izobraženega moškega, moj dedi je bil dipl. ing. strojništva in zelo uspešen v svojem poklicu.Mi smo imeli mercedeza takrat, ko so drugi imeli fičke. Moja babica je bila dama v vseh pogledih. Se je tudi obnašala tako. Pa ni bila zafnana, se je pa cenila in jo je tudi njen mož (dedi). Urejena od nog do glave. Doma vse pospravljeno in urejeno. Se je trudila za otroke in vnuke, bom pa rekla, da je bila preveč skrbna. Stric in oče sta hm… v primerjavi z drugimi sicer OK, samo razvajena. In npr. razlika je med njima in dedkom, ki je naredil vse iz 0 in se povzpel iz revščine. Pri nas je ta druga generacija vse pokvarila in uničila… Tako da mi zdaj delamo iz 0.

Hočem pa še to povedat – sem babičino čisto nasprotje. Se mi ne da nekaj do pike rihtat ipd. In da bi stalno bila našminkana in urejena, tudi doma. Pa sem si ustvarila dokaj visok standard. Imam pa prijtnega, čednega in izobraženega moškega, takega i me res razvaja. Nisem preračunljiva, da bi namenoma iskala takega, me je on našel. Ko sem ga predstavila babici, je rekla – ja, vidiš, tako je treba, imet moraš izobraženega moškega, takega ki je nekaj, da boš gospa… Ko sem jaz iskala, sem hotela bit gospa… :))) No, toliko o tem, da niso bile malo preračunljive. Sicer pa moja dedek in babica sta bila vsega spoštovanja vredna in zelo sta se imela rada. V naši družini, tako mimogrede, tudi ni alkohola. Dedek me je naučil pozitivnih vrednot in da je izobrazba pomembna, ne v smislu, da imaš finančno nekaj od tega, ampak da imaš neko vrednost in spoštovanje kot človek. To mi pa manjka pri današnjih moških, zato ga je sigurno težko najt. Ker samo tisto zunaj, brez vsebine, ne hvala.

Babam smo pokazal, zakaj so mozgani. Deci smo sami krivi, da danes baba misli vec kot je zmozna. Baba misli , dec pa gara. Same afne, deci do konca nesposobni. Konc sveta!!!


Moji možgani so preverjeno in dokazano veliko bolj zmogljivi od možgan marsikaterega moškega. Zato imam nekako srečo, da sem našla nekoga, na isti valovni. Hm, ja dela več od mene, ker smo še vedno v takem svetu, kjer vlada diskriminacija nad ženskami, zato imajo moški boljše službe, bolj plačane. Kar ne pomeni, da so bolj sposobni.

Sicer pa, če mene vprašaš, mi manjkajo kdaj kaki večji intelektualni izzivi, če pa imaš družino, je pa prav, da je nekdo doma in vzgaja otroke.

Pa če mene vprašaš -določena mera fizičnga dela, odkar otrok shodi, naprej, bi mogli vsi dat čez. Ne mislim zda, da ora prelopatat vrt, samo npr. da zložijo igrače, ipd… to pa.

Ma dejte babe nehat bit ze enkrat tolk prepotentne…vsaka(vsaka!!!!) , ki bi ostala sama z otrocmi v svoji bajti, zmrzne prvi teden…babe nimate pojma o kurjavi, stromu, popravilih, avtu , itd…za vse take stvari je kokr tolk sposoben dec, ne pa baba…in tak dec se znajde tud pri gospodinjskih opravilih…

igor13, s svojim zapisom si samo pokazal, KAKŠNIH moških ne potrebujemo :p

Se strinjam. Odkar se je tale fant pojavil na MON-u in z vsakim postom kaže resno pomanjkanje inteligence, se vsak dan zahvaljujem usodi, da sem ga zgrešila:)))

meni gre to prepucavanje pa že pošteno na….Nič nimam proti delitvi dela, nič nimam proti, da ženska poštima notri, moški zunaj. Ampak kako to funkcionira v večini gospodinjstev je pa smešno…Oba v službi, ona gospodinji, skrbi za dom, otroke vsak dan..on pa enkrat na leto pelje avto na servis pa žarnico zamenja…živijo pa itak v bloku kjer zunanjega dela ni…in ko ga ona kaj prosi!!!! da ji pomaga…je cel kažin glede moških in ženskih del.
Moški sprijaznit se je treba, da je življenje drugačno kot je bilo pred 100 leti, kjer so moški drva cele dneve delali pa v štali pa na njivah..
In govorit o tem, kako bi zmrznile če ne bi bilo tipov…halooooooo. Na koncu pokličem mojstra, če kaj crkne..kar naredi tudi moj mož, ki ni električar ampak ekonomist.

Pozabil si omenit drugih 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije ki izgleda ogabno zanemarjenih in pričakujejo da bomo trofeje tolerirali njihovo nerazumno obnašanje, viseč špeh in neurejenost.

Če bi bile vse ženske normalne in ne bi bile lepe in urejene samo tiste, ki so tako zabite, da hodijo le s kratkolulčkastimi metro zgubami, bi bilo “tržišče” veliko bolj normalno urejeno in bi bil lahko vsak moški ponosen na svojo žensko.

Tako kot je sedaj so pa redke normalno urejene ženske lahko edino razočarane in nesrečne s tisto peščico zgub, ki so med ritopikanjem svojega aveš stilista nabrali toliko nasvetov, da sedaj “furajo imidž” v “mekini” ki so jo kupili z dinarčki od ilegalnih poslov s strani atija, ki jim vse prinese k ritki, saj nimajo niti inteligence in niti priložnosti dojeti kakšni moški so prave trofeje, ki bi jih osrečile in njihovemu življenju dali smisel.

Kot je že fajn opisal/a Relativno, preteklost ni bila tako rožnata kot mislimo. Za idilično podobo takratnih družin se je skrivalo precej bolečine (tudi fizične), prikritega nezadovoljstva in neizpolnjenosti, sploh s strani žensk. Ženska je morala stisnit zobe in molčat. Morala je “dat”, pa čeprav skoraj na živo rano po gin. posegu ali porodu, kar je vodilo v komplikacije in kasnejše kronične težave, tudi prezgodnje smrti. Dvigovanje težkih bremen in ohlapnost mišičevja med. obroča kot posledic pogostih (tudi nestrokovno) izvedenih porodov je vodilo do izpadov nožnice, maternice. Sploh na podeželju so si ženske pomagale kar same. Seveda je pri tem prihajalo do infekcij (tudi higiena ni bila na višku) in bolečin. Te svoje težave so skrivale, saj se o tem ni smelo govoriti. Danes stare zdravnice so v mladih letih slišale marsikakšno žalostno zgodbo. Bolj pogost kot mislimo, je bil tudi prikrit alkoholizem pri ženskah, sploh v srednjih letih, ko so začele zdravstvene težave zdravit z brinjevčkom in so ugotovile, da pomaga tudi za dušo.So pa to lahko uspešno skrivale, saj tudi stiki med družinskimi člani niso bili tako odprti in sproščeni. Babica ali mama je imela pač malo motne oči, …

A misleš, da je sex pogruntala današnja generacija?

po mamini strani je bila gospodnija, imela je 10 otrok in moža, ki je bil iznajdljiv in finančno mu je dobro šlo, a ona od tega ni imela koristi, ker je skoz nekaj špekuliral z denarjem. Garala je in delala za vse (živali, polja) in se je jaz spomnim, da je pri 65 izgledala tako, kakor da bi bila stara 120 (resno, zgubana, sključena, …). Otroci so se polovica izšolali (učitelji, električar, med.sestra…), med ostalo polovico za katero ni bilo denarja je bila moja mama, ki je šla delat v tovarno pri 17letih. Moj oče je bil tudi navadni delavec, mama pa je po rostvu mene ostala doma. Skrbela je za dom, brata, mene, njivo in smo živeli skoz od ene plače. Ni bilo nobenega razkošja, a daleč od tega da bi bili lačni. Imela sta hišo, ki sta jo normalno vzdrževala. Vso gospodinjstvo je urejala mama, jaz priznam nisem imela interesa, ona pa ni silila ne mene, ne brata. Samo sva poskrbela vsak za svojo sobo in šolo. Sva pa seveda morala sodelovati pri kakih skupnih opravilih.
Jaz imam 6.stopnjo izobrazbe, moj mož enako. Oba sva v službi, v isti branži, ista zahtevnost. Prva leta, ko sva imela malo hči, je mož prinesel domov 2/3 denarja, jaz sem lahko takrat delala od doma, posledično manj denarja, je pa bilo doma večina stvari na meni, tako kakor sva se dogovorila. Sčasoma sem tudi jaz prešla na isto delo, torej oba delava ful, tudi na terenu, zahtevno za oba. Torej tudi doma delava enakovredno, kar se mi zdi edino sprejemljivo.
Poznam pa veliko parov, ki imajo primerljive službe oz. odsotnosti od doma, pa večina stvari dela ženska, moški pa občasno ‘pomaga’. Priznam, meni se kar lasje dvignejo, ko slišim, da moški pomaga pri gospodinjstvu. Mislim, ja kje pa piše, da je to ženska domena? Jaz vsakemu, ki govori da on pa pomaga, rečem: moja mama je bila bila prava enakopravna ženska. Bila je doma, skrbela za dom (ne rečem, da ji je bilo lahko), moj oče je hodil v službo in vsi smo živeli od tega denarja, ki ga je obračala mama (očeta nisem nikoli slišala govorjenja o denarnih zadevah). Vsak sta naredila svoje in sta se razumela. Eni pa danes mislijo, da bodo ženske hodile v službo, po možnosti prinesle domov enako denarja, doma pa dirkale iz kuhinje do otrok in moža prijazno povabile na kosilo, razvozile otroke okrog, jih pripravile še večerjo, spravile spat, zorganizirale naslednji dan, vikende, vse počitnice, se spomnile na vsako praznovanje cele širše družine, prale perilo in kosile travo (in to na tak način, kot pravijo pravila), zvečer pa ga v čipkastem perilu cele spočite čakale v postelji.

Pamži so ideja od babe, zato naj za njih skrbi in ima z njimi probleme baba. Njena norost njen problem.

Če ne bo imela istega videza in performansa kot ga je imela pred idejo s pamži si bo vsak pameten raje našel eno na nivoju.

Kaj vse pove taka tema o piscih! Ne o ženskah nekoč in danes, bolj o tem, kakšen je vaš doprinos k razmišljanju oz. kaj je tisto, kar se vam zdi vredno izpostaviti.

In, tako, kot tolikokrat doslej, se najdejo posamezniki, ki te ne razočarajo. Zato: hvala za zapis.

Nekoč ženska ŽENSKA?

Časi so dandanes precej drugačni od dobrih starih časov. Nekoč se je tudi lahko bajte gradilo, dostojno živelo, hodilo na dopuste, pa četudi je delal le moški član družine. Danes delata oba, pa komaj zbereta za osnovno – to je za položnice in za hrano. Da o kakem dopustu ali gradnji nepremičnine niti ne govorim.

Ženska pa danes res mora biti, kot je nekdo že zgoraj napisal, že pravi multipraktik.

Sponzoruše pa lahko prepoznate na kilometre. To so tiste deklice, ki se ne ukvarjajo skoraj z ničemer drugim, kot s svojim videzom, pa kdaj bodo šle v savnico, pa solarij ipd., na pedikuro, manikuro in podobno.

Danes se da že po videzu ženske presoditi, katera je sponzoruša in katera normalna ženska. Iščete pa moški same take, kot izgledajo sponzoruše. Napihnjene ustnice ali na debelo namazane ustnice, dolgi nohtki, umetne trepalnice, leče, mogoče še celo lasulja, potem pa se pritožujete, da vam taka kosila ne skuha in da ne zna oprati perila. Ja, saj gledate izključno in samo na videz. Le redki gledajo še na karakter. Važno je, da se dobro je*e. Tako razmišljate moški, pa ne trditi, da ni res. Večini moškim je pomembno, da je ženska danes odprta za vse variante seksa. Analno, oralno, grupno in še kaj. Normalne ženske vas sploh več ne zanimajo. To je čista resnica.

New Report

Close