Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako uspejo Slovenci, ki se so šli v Nemčijo

Kako uspejo Slovenci, ki se so šli v Nemčijo

So v Nemčiji res tako hude priložnosti za uspeh? Kako uspejo poslovneži, ki so med Nemčijo in Slovenijo?

Poslovnezi so kul, vsa ostala mala raja pa gaga, ravno tako kot delavci iz bivsih Yu republik pri nas.

Kaj natancno naj bi bilo tu vprasanje? Ce iscete priloznost v Nemciji, potem lahko recem, da ce ste vsaj nadpovprecen mojster svojega poklica in je ta poklic funkcionalne narave, potem so moznosti za to, da si zagotovite stabilen posel, dokaj boljse, kakor doma.

Sam sem tri leta v tujini, kjer delam kot – prevedeno v slovenscino – s.p. in taksnih moznosti, kot jih ponuja nemski trg, mi jih slovenski ne more. A kot receno… Dodana vrednost v Nemciji je realno v povprecju nekajkrat visja, kakor v Sloveniji. Delo je sicer uteceno in manj stresno, a zato zahteva od cloveka veliko vec vlozenega truda, oz. energije.

Moja spletna predstavitev[/url]

Zelo lepa predstavitev, čestitke za kariero.

Hvala. Sem vesel vase pohvale. Kariera je seveda relativna svar, odvisno od tega, kake cilje si posameznik zastavi. Moj namen je bil predvsem vliti poguma, ce OP razmislja o siritvi/selitvi posla v Nemcijo.

Osebno pa moram priznati, se v zadnjem obdobju bolj posvecam druzni, kakor karieri. Zato tudi vec sodelujem z drugimi podjetji kot zunanji sodelavec in tako privarcujem na casu, ki bi ga porabil za spoznavanje novih strank.

Lep pozdrav iz HH,
P.J.

V Bosni, so muslimanski bosanci napisali, da ob naslednji vojni, oni grejo ven iz bosne. To pa zato, ker vecina folka, ki je takrat sla v nemcijo/svico, zdaj prihajajo z dragimi avti na obisk.
Tako, da ni dvoma, da tam vspec ce se znajdes. Ze njihova minimalna placa, ti dovoli cisto spodobno ziveti. Pa se hrana je cenejsa, najem stanovanja je pa 100-200eur drazje, kot pri nas. To vem za Minhen…

Ja, Münich ima verjetno kar najviüjo ceno za m2, tam okoli 9 evrov, a ze 50 km ven so cene povsem sprejemljive, npr. v Augsburgu se ze da dobiti stanovanje za 6,5 – 7 evrov za m2. Sicer pa je podobno tudi v Hamburgu ali Frankfurtu. Je pa tako na grobo receno cene povsem mogoce primerjati s slovenskimi. Za trosobno stanovanje (prbl. 70 m2) v predmestju HH placujemo 480 EUR.

Glede minimalne place pa: kaj ni to njen namen? Da zagotavlja spodobno prezivetje namrec. 😉

Ja take drzava kot Nemcija ne obstaja , obstaja samo neka drzava z imenom Deutschland, in Deutschladn drzavljastvo..
In obstaja neka dezela severno od Alp z imenom Germania..

Tako da ni sedaj jasno o cem je govora tukaj.

New Report

Close