Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Upravnik nam uagaša gretje ob 21.uri

Upravnik nam uagaša gretje ob 21.uri

A ima še kdo tako fašističnega upravnika, ki ugaša ogrevanje v bloku ob 21. uri in ga prižge šele ob 6.30 zjutraj? Danes smo ga zaradi tega tudi klicali, pa se mi je samo nekaj rogal v slušalko (mislim, da je bil celo pijan). Nisem ravno zrmznjene sorte, ampak da smo pa 9 ur brez ogrevanja, pa tudi ni prav. Ob petih zjutraj se kar pošteno ohladi, ali pač misli, da vsi spimo do osmih zjutraj, kot očitno on. Ima sploh zakonsko podlago, da nam regulira režim orgevanja kakor se mu sprdne? tudi ostale stvari slabo štimajo, domofoni nam ne delajo pol leta, pa smo novogradnja in nobenega interesa, da bi se to popravilo. samo položnice pa vseeno vsak mesec vestno pošlje, vključno s stroški gnilega upravljanja Žal ga ne moremo zamenjati, ker je večinski lastnik stanovanj eno fino državno podjetje, ki nam samo izbira upravnika.

Manj ogrevanja – nižji račun za ogrevanje; ni vse tako negativno 😉

No, to pa ne bo držalo, ali veš, koliko energije je potrebno, da zalaufaš ugasnjeno peč? Drugo je, da se po določeni uri zniža tempretura vode recimo, ampak da pa se komplet gretje izklopi, je pa povsem druga pesem. In zato nimamo nič nižjega računa!

No, to pa ne bo držalo, ali veš, koliko energije je potrebno, da zalaufaš ugasnjeno peč? Drugo je, da se po določeni uri zniža tempretura vode recimo, ampak da pa se komplet gretje izklopi, je pa povsem druga pesem. In zato nimamo nič nižjega računa![/quote]

Veš, da ni ravno zdravo ob taki uri biti razjarjena? Heca tudi ne razumeš? Me ne čudi, da se je upravnik raje v slušalko rogal 😀
Ženska, pristop popravi, pa te bo morda kdo bolj resno vzel.

No, to pa ne bo držalo, ali veš, koliko energije je potrebno, da zalaufaš ugasnjeno peč? Drugo je, da se po določeni uri zniža tempretura vode recimo, ampak da pa se komplet gretje izklopi, je pa povsem druga pesem. In zato nimamo nič nižjega računa![/quote]

Veš, da ni ravno zdravo ob taki uri biti razjarjena? Heca tudi ne razumeš? Me ne čudi, da se je upravnik raje v slušalko rogal 😀
Ženska, pristop popravi, pa te bo morda kdo bolj resno vzel.[/quote]

pristop?? kako pa ti veš kak pristop ima ona …jao jao

Centralno ogrevanje je povezano z zunanjo temp. in tudi casovno je nastelano….tako da upravik nima nobene veze z centralno postajo…domofoni stekajo v novigradnji,kva je SCT gradil blok?v novem bloku ne sme biti mrzlo…ce pa je mrzlo,se pa vprasaj kako je zgrajeno.Danasnje gradnje so dalec od kvalitete vsaj v Sloveniji…

Ja, jaz sem tudi tak fašistični upravnik – sam svoj. Zdaj pa raje sedi, ko ti povem, na koliko ogrevamo, ker ti bo rit zamrznila ob podatku.

Sem pa pred davnimi leti živela v bloku in enako se je ugašalo ob devetih. Meni se je zdelo normalno. Radiator je še nekaj časa topel, prostor se tudi ne ohladi v pol ure, do ure, ko greš v posteljo, je še čisto znosno. Hodila sem spat ob polnoči, enih, kar je gotovo na skrajnem robu normalne ure.
Če bi hoteli ustreči vsem, bi se moralo ogrevati non stop, ker je vedno kdo pokonci. Tisti, ki so v nočni, bi verjetno lažje zdržali brez ogrevanja dopoldne, pa nimajo prava glasanja. Tudi tisti, ki so v službi.

No, to pa ne bo držalo, ali veš, koliko energije je potrebno, da zalaufaš ugasnjeno peč? Drugo je, da se po določeni uri zniža tempretura vode recimo, ampak da pa se komplet gretje izklopi, je pa povsem druga pesem. In zato nimamo nič nižjega računa![/quote]

Mnogo mnogo manj energije, kot če peč laufaš dve uri več.
In kako veš, kakšen račun bi bil, če bi peč delala vso noč, če pa še nikoli ni?

Pri nas se kuri vsaj do desetih. Če imaš opraviti s komunistično sodrgo, ti ne preostane drugega kot selitev. Ker to res ni normalno.

no hvala bogu imamo kurjača, ki kuri normalno od 5ih do 22ih. Kadar je bolj mraz, potegne tudi do 23. in ja, men paše. NI hujšega kot da zjutraj vstaneš v mrzlo. Raje dam več za ogrevanje, kot pa da me bo zeblo. Tko da tisti, ki si vzdržujete “vročih” 18, 19 stopinj… hvala lepa za tako ogrevanje. Kar uživajte v svojem “toplem” domu.

kdo pa je ta fašistični upravnik?

sprašujem za podjetje in ne za ime osebe


Je vprašanje če imajo zunanje tipalo? Lahko da imajo prikloljeno
na časovno uro.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/


Teja 88, v tem primeru ni težava upravnik, ampak lastniki stanovanj, kateri določajo do kdaj se bo kurilo. V kolikor so lastniki kateri želijo imeti dalj časa ogrevano preglasovani, obvelja tista kdor je zmagal.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

No, to pa ne bo držalo, ali veš, koliko energije je potrebno, da zalaufaš ugasnjeno peč? Drugo je, da se po določeni uri zniža tempretura vode recimo, ampak da pa se komplet gretje izklopi, je pa povsem druga pesem. In zato nimamo nič nižjega računa![/quote]

Pa še kako drži. Mi vsak večer ob 21. uri ugasnemo centralno in jo vklopimo zjutraj ob 8. uri. En mesec nismo delali tako za preizkušnjo in račun je bil 1x višji!!!!

Sicer sploh ne razumem zakaj delaš paniko. Kakšno izolacijo pa imate ali je sploh nimate, ker nam v celi noči pade temperatura za maksimalno 2 stopinji ali pa še to ne.

Pri ns je od 6-22 (seveda to pomeni skoraj ob 7ih). Kakorkoli lastnik našega bloka je stanovanjski sklad -pol je najemnih stanovanj z lastno udeležb, pol socialnih oz. neprofitnih. Po susbidiarni odgovornosti lastnika za stroške, ki jih naredijo najemniki odgovarja on. To pomeni, da mora stanovanjski sklad plačati ogrevanje, elektriko tudi, če je kak malomarni najemnik ne plačuje. Pri nas v praksi to pomeni pol bloka, seveda vsi ti tudi ogrevajo na 25 stopinj in imajo odprta okna (tako npr. soseda za isto stanovanje dobi položnico namesto 100 evrov kot jaz tudi po 300 evrov – termostata ne štela, skoz je doma, zrači in hkrati ogreva).

No zato se je lastnik stanovanjski sklad odločil, da bo ogrevanje pač od te do te ure, da vsaj malo nadzoruje in zmanjša porabo. Žal smo kaznovani tudi vsi tisti, ki nikoli v 10 letih ne zamujamo s plačilom in bi bili pripravljeni plačat kakih 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več, da bi imeli toplo. Sploh jaz, ki od doma odhajam ob 5, vstajam ob 4ih in se zjutraj tuširam, potem pa zavita v deko pijem kavo. Termostat imam nastavljen na 6-8 in potem od 16 ali 17 ure naprej, ko z otroci pridemo domov.


Teja 88, v tem primeru ni težava upravnik, ampak lastniki stanovanj, kateri določajo do kdaj se bo kurilo. V kolikor so lastniki kateri želijo imeti dalj časa ogrevano preglasovani, obvelja tista kdor je zmagal.[/quote]

V hišnem redu imamo določeno, da se med 23. in 5. uro ogreva pri nižji T, kar se mi zdi popolnoma sprejemljivo, ampak to, da smo celo noč, več kot 9 ur brez gretja tudi ni normalno. Vstajamo ob 6. uri in potem moram kalorifer laufat, da lahko otroke sploh iz postelje zbezljam. Smo v pritličju, pod nami je garaža,. poleg tega vogalno stanovanje z velikimi panoramskimi okni in se tole negretje pri nas zelo pozna. Prvi 2 leti teh težav z nočnim režimom ogrevanja ni bilo, odkar imamo drugega upravnika, ki nič ne naredi, pa se to dogaja, tako, da ima to tudi veze z upravnikom!

Za vaše ogrevanje ni kriv upravnik ampak ste sami tako izglasovali. Včasih je potrebno iti tudi na sestanek a ne? Pó večini se v blokih ćez noč ugaša ogrevanje, morda so ure mal drugaćne, nikoli pa ne bo vsem ustrezaln. Eni bi imeli ugasnjeno ko so v službah. Vendar tako ne gre. Je bil pa to sigurno dogovor med vami. Nabavi si klimo


Teja 88, v tem primeru ni težava upravnik, ampak lastniki stanovanj, kateri določajo do kdaj se bo kurilo. V kolikor so lastniki kateri želijo imeti dalj časa ogrevano preglasovani, obvelja tista kdor je zmagal.[/quote]

V hišnem redu imamo določeno, da se med 23. in 5. uro ogreva pri nižji T, kar se mi zdi popolnoma sprejemljivo, ampak to, da smo celo noč, več kot 9 ur brez gretja tudi ni normalno. Vstajamo ob 6. uri in potem moram kalorifer laufat, da lahko otroke sploh iz postelje zbezljam. Smo v pritličju, pod nami je garaža,. poleg tega vogalno stanovanje z velikimi panoramskimi okni in se tole negretje pri nas zelo pozna. Prvi 2 leti teh težav z nočnim režimom ogrevanja ni bilo, odkar imamo drugega upravnika, ki nič ne naredi, pa se to dogaja, tako, da ima to tudi veze z upravnikom![/quote]
Sedaj me pa pozorno sledi in mi odgovarjaj.
Hišni red je moral biti sprejet na zboru etažnih lastnikov. V kolikor je temu tako imaš zakonsko podlago, da upravitelja prijaviš stanovanjskemu inšpektorju. Inšpektor bo dokaj hitro odreagiral. Če si iz LJ. ali blizu je najbolje da osebno neseš prijavo, v nasprotnem pa pismeno z povratnico.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/


Teja 88, v tem primeru ni težava upravnik, ampak lastniki stanovanj, kateri določajo do kdaj se bo kurilo. V kolikor so lastniki kateri želijo imeti dalj časa ogrevano preglasovani, obvelja tista kdor je zmagal.[/quote]

V hišnem redu imamo določeno, da se med 23. in 5. uro ogreva pri nižji T, kar se mi zdi popolnoma sprejemljivo, ampak to, da smo celo noč, več kot 9 ur brez gretja tudi ni normalno. Vstajamo ob 6. uri in potem moram kalorifer laufat, da lahko otroke sploh iz postelje zbezljam. Smo v pritličju, pod nami je garaža,. poleg tega vogalno stanovanje z velikimi panoramskimi okni in se tole negretje pri nas zelo pozna. Prvi 2 leti teh težav z nočnim režimom ogrevanja ni bilo, odkar imamo drugega upravnika, ki nič ne naredi, pa se to dogaja, tako, da ima to tudi veze z upravnikom![/quote]
Koliko stopinj pa ste imeli danes zjutraj ?

V večini imamo nastavljeno tako,da se ograva mnimalno med 22:00 in 06:30 zjutraj, kar se običajno sprejme na zboru lastnikov. Ker bi drugače bile položnice previsoke. Če te zjutraj zebe v kopalnici, prižgi električni radiator, tak kjer se nastavi tajming. Če pa bi se rada grela na skupne stroške, potem pač zahtevaj sklic lastnikov in se ponovno dogovorite o urniku. Mislim (skoraj zagotovo vem), da ti premik ure ne bo uspel. torej v nakup električnega radioatorja in nastavitev timinga za vklop!

Na zboru lastnikov smo dorekli, da se med 23. in 5. uro vzdržuje ogrevanje na minimalni T – toliko, da so radiatorji pač vsaj mlačni. Nekaterim je bilo še to premalo in bi imeli gretje na ful 24/7. Bom danes ponovno klicala upravnika in mu tokrat zagrozila, da naj uredi gretje v skladu s hišnim redom, sicer sledi prijava na stanovanjski inšpektorat.

Na zboru lastnikov smo dorekli, da se med 23. in 5. uro vzdržuje ogrevanje na minimalni T – toliko, da so radiatorji pač vsaj mlačni. Nekaterim je bilo še to premalo in bi imeli gretje na ful 24/7. Bom danes ponovno klicala upravnika in mu tokrat zagrozila, da naj uredi gretje v skladu s hišnim redom, sicer sledi prijava na stanovanjski inšpektorat.[/quote]
Bodi previdna, ker stanovanjski zakon je napisan na kožo upraviteljev. Ta zakon je spisal staninvest, kateri se ukvarja tudi s to dejavnostjo.
Menim, v kolikor radiatorji vsaj malo delajo ponoči se boš obrisala pod nos in ne boš nič uspela. Upravitelj bo imel prav, saj kot omenjaš radiatorji grejejo ponoči minimalno.
Da pa radiatorji ponoči grejejo manj je samo po sebi umevno, ker ponoči ne rabiš dnevne temperature. “Nočno ogrevanje” bi po mojem moralo od dnevne temperature odstopat za cc2-3 stopinje, kar pa je v meji normale. V kolikor ima vaš objekt zunanje tipalo, katero uravnava toploto podnevi in ponoči, se da tudi za ponoči regulirat. Doma imam naštimano podnevi 22, ponoči na 20 stopinj.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Na zboru lastnikov smo dorekli, da se med 23. in 5. uro vzdržuje ogrevanje na minimalni T – toliko, da so radiatorji pač vsaj mlačni. Nekaterim je bilo še to premalo in bi imeli gretje na ful 24/7. Bom danes ponovno klicala upravnika in mu tokrat zagrozila, da naj uredi gretje v skladu s hišnim redom, sicer sledi prijava na stanovanjski inšpektorat.[/quote]
Bodi previdna, ker stanovanjski zakon je napisan na kožo upraviteljev. Ta zakon je spisal staninvest, kateri se ukvarja tudi s to dejavnostjo.
Menim, v kolikor radiatorji vsaj malo delajo ponoči se boš obrisala pod nos in ne boš nič uspela. Upravitelj bo imel prav, saj kot omenjaš radiatorji grejejo ponoči minimalno.
Da pa radiatorji ponoči grejejo manj je samo po sebi umevno, ker ponoči ne rabiš dnevne temperature. “Nočno ogrevanje” bi po mojem moralo od dnevne temperature odstopat za cc2-3 stopinje, kar pa je v meji normale. V kolikor ima vaš objekt zunanje tipalo, katero uravnava toploto podnevi in ponoči, se da tudi za ponoči regulirat. Doma imam naštimano podnevi 22, ponoči na 20 stopinj.[/quote]

Vilid, očitno me nisi dobro razumel. Radiatorji so ponoči mrzli in ne mlačni. Zadnji teden nam ugasnejo gretje ob 21. uri, prižgejo se po 6. uri zjutraj, vsekakor ni v skladu s hišnim redom.
Pa res me zanima, koliko manjši bo račun, za november smo plačali ogrevanje 22 €, decembra je bil 32 €, s tem, da je takrat gretje delalo celo noč 🙂 Torej bi moral biti račun za januar tretjino nižji.


Bodi previdna, ker stanovanjski zakon je napisan na kožo upraviteljev. Ta zakon je spisal staninvest, kateri se ukvarja tudi s to dejavnostjo.
Menim, v kolikor radiatorji vsaj malo delajo ponoči se boš obrisala pod nos in ne boš nič uspela. Upravitelj bo imel prav, saj kot omenjaš radiatorji grejejo ponoči minimalno.
Da pa radiatorji ponoči grejejo manj je samo po sebi umevno, ker ponoči ne rabiš dnevne temperature. “Nočno ogrevanje” bi po mojem moralo od dnevne temperature odstopat za cc2-3 stopinje, kar pa je v meji normale. V kolikor ima vaš objekt zunanje tipalo, katero uravnava toploto podnevi in ponoči, se da tudi za ponoči regulirat. Doma imam naštimano podnevi 22, ponoči na 20 stopinj.[/quote]

Vilid, očitno me nisi dobro razumel. Radiatorji so ponoči mrzli in ne mlačni. Zadnji teden nam ugasnejo gretje ob 21. uri, prižgejo se po 6. uri zjutraj, vsekakor ni v skladu s hišnim redom.
Pa res me zanima, koliko manjši bo račun, za november smo plačali ogrevanje 22 €, decembra je bil 32 €, s tem, da je takrat gretje delalo celo noč 🙂 Torej bi moral biti račun za januar tretjino nižji.[/quote]
Toliko branja, da sem pomotoma kaj drugega prebral v vezi mrzlih radiatorjev.
Glede na slabe izkušnje upravitelja, bi kar direktno podal prijavo stanovanjskemu inšpektorju. Z upraviteljem se ne bi pogovarjal in dogovarjal ker bi te vlekel za nos.
Pripravi dokumentacijo : Zapisnik, v katerem je zapisan sklep o ogrevanju ponoči, hišni red. To dvoje obvezno priložiš inšpektorju in prijavo katero spišeš. Kot sem dejal že prej, priporočeno z povratnico.
Naslov
Ministrstvo za okolje in prostor
Stanovanjski inšpektor
Vilharjeva 33
1000 Ljubljana

ZADEVA : UPRAVITELJ STANOVANJSKEGA OBJEKTA

Zdaj grem ker kličejo obveznosti.
Bom pogledal zvečer če se še kaj dogaja na to temo.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

New Report

Close