Starševski čvek

Kako nevarna je dehidracija?

Default avatar
Delam seminarsko o nekaterih boleznih in naletela sem na vprašanje, kjer nikjer na internetu in niti ne v knjigah ne najdem odgovora. Pa sem se spomnila, da obstaja tale uporaben forum, vprašanje pa se glasi: Kako nevarna je dehidracija in v koliko dneh se umre, če ne zaužiješ niti kapljice tekočine, bodisi s hrano ali pijačo?
Lp
Default avatar
Mar ne veš? To je najskrbneje varovana skrivnost vseh časov, kakšni prostozidarji in iluminati vendar. Dehidracija, dehidracija.
Default avatar
Odvisno od okolja v katerem si in dejavnosti, s katerimi se ukvarjaš.
Naslednjih 14 dni bo ključnih.
Default avatar
wd40 je napisal/a:
Ja, recimo ribe zelo malo časa gverajo brez vode :) Maš pa ono čudo neko od ene drobcenega večceličarja, ki lahko hibernira par let, vmes dehidrira, pa se poj spet pobere, ko Tom v risanki, k ga sploščijo. Isti princip.
Default avatar
No sem mislil, bolj na to, ali v sobi gledaš TV ali pa sredi puščave avto iz peska porivaš, ampak ja recimo...
Default avatar
Mal jo rugamo, če ti prijavi, da na internetu nič ne najde o dehidraciji ... je pač lena. Ne vem, če se ji bo ljubilo tvoj link odpret, ona bi, da ti vse napišeš sem not in ona potem samo skopira v seminarsko.

Tako da pazi prosim tudi na vejice in to.
Default avatar
kako dolgo lahko človeško telo zdrži brez vode, je odvisno od kondicije posameznika in predvsem od okolja – pri nižji temperaturi dlje kot na soncu-5-10 dni.

človek z normalno telesno težo naj bi bil po eni od raziskav sposoben brez hrane, samo ob vodi, preživeti od 60 do 70 dni, človek s prekomerno telesno težo, ki ima seveda mnogo večje zaloge maščobe, pa naj bi lahko preživel celo 200 do 300 dni.
Default avatar
ja recimo je napisal/a:
Aja.... se opravičujem.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Vstavi po potrebi:-))
Default avatar
To, da na interentu ne najdeš, je laž. Niti kliknila nisi.
Na kratko pa ... če ne ješ in ne piješ ... 3 dni ...
če piješ in nič ne ješ ... 2-3 mesece
če ne piješ in ješ ... pa nemogoč odgovor .. odvisno od sočnosti hrane ... v bistvu niti ne vpliva baš na smrtnost
Default avatar
melindina je napisal/a:
Kako nimaš po spletu nič o dehidraciji in nevarnostih?Saj se o tem le največ piše ob vročinskih nevihtah!

Najhuje je ko človek dehidrira izgubi občutek,halucinira,ne občuti bolečin,niti lakoto in žejo.Največja nevarnost je lahko odpoved ledvic,zgostitev krvi in s tem velja možnost za nastanek krvnih strdkov,kar lahko pripelje do kapi,...
Default avatar
Na spletu je ogromno o dehidraciji je napisal/a:
Samo dodatno delo jih delaš, ker ne znaš postavljati presledkov za ločili, zdaj pa ne bo mogla samo copy pastat za seminarsko. Si pa tud nesramen/na.
Default avatar
Odvisno tudi od tega, zakaj ne ješ in ne piješ. Če zato, ker si na smrt bolan in ne moreš, te verjetno prej pobere.