Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek gimnazija prepis

gimnazija prepis

Zanima me, kako se imajo dijaki, ki so se preisali iz gimnazije na srednjo šolo. Kako je izfgledal prepis, kako jim gre sedaj – so srednje šole res lažje od gimnazijskega programa?

Hči je trenutno na gimnaziji in ima težave, ki se vlečejo že drugo leto. Sicer je uspešno zaključila 1 letnik brez popravcev, vendar pa ima stalne težave in je pri glavnih predmetih stalno med pozitivno in negativno oceno. Glede na to, da tako nikamor ne pelje, razmišlja o prepisu na lažjo šolo.
Prosim za izkušnje! Hvala.

…bi šli že v prvem letniku v prepis.Zakaj bi se matrala v gimnaziji, če bi z večjim veseljem in lažjim pristopom izdelovala nekje drugje.
Kar ni zanemarljivo za dobro samopodobo dijaka.

Pri nas smo hčero prebekslali že v prvem letniku takoj po novem letu.Ocene je prenesla v novo šolo, strokovne predmete je naredila za nazaj.Takrat sem ji pomagala, da je prebrodila začetne težave.Potem je pa sama speljala naprej.Uspešno.

Moja hči je lani obiskovala gimnazijo in kaj kmalu ugotovila,da to ni to kar so jim vbijali zadnja tri leta v OŠ. Da ne omenjam,da je bilo pričakovano znanje iz strani profesorjev veliko večje kot je bila podlaga iz OŠ. Marca smo podale vpis na drugo SŠ,pač isti čas kot OŠ in čakale do junija,ko je izvedela da je sprejeta. Takrat smo naredili uradni izpis iz gimnazije in tako letos še enkrat hodi v prvi letnik na drugo šolo. Medtem,ko je lani trpela predvsem psihično,ker nikakor ni mogla ujeti tempa gimnazije ima letos 4 in 5. Lani vse dneve za knjigo in se učila,tudi vikendi,letos ve kaj je najstništvo,ker ima veliko več prostega časa katerega porabi za hobije.
Ti svetujem,da greš do socialne delavke in se pozanimaš kako in kaj.

Na gimnaziji zadosten – Umetniški gimnaziji odličen, Tud ekonomska, in zdravsvena sta par stopenj lažji,kot gimnazija

Kdor ni ravno brihten, nima na gimnaziji kaj delat. Tam je snov izredno zahtevna in se je treba učit

Prepis je zgledal takole:najprej sem poklicala na izbrano novo šolo svetovalno delavko, jo seznanila , da sem sploh zvedela, če imajo prosto mesto.Nato naju je obe s hčerjo povabila, da se zglasiva pri njej.O tem je obvestila novo razredničarko in ravnatelja in ker ni bilo ovir, je lahko v naslednjem tednu bila že v novi šoli kot občanka.Potem smo obvestili še bivšo šolo, tam so pripravili in poslali na novo šolo ocene.Po 10 dneh, oziroma po novem letu je lahko začela obiskovati novo šolo kot vsi drugi.S pravicami in dolžnostmi.

Vsedite se za mizo in pogovorite doma, kam bi hči rada šla.Potem pokličite na bodočo šolo, če imajo sploh prosta mesta.Če jih ni in bi vseeno vztrajala za smer, je potem še možnost šolanja na Ceneta Štuparja-Bežigrad ali kje drugje.Možnosti je precej, so pa ene tudi plačljive.

Kam pa so se vaši otroci prepisali?
Želja hčere je vzgojiteljska, pa so jo že postavili na realna tla, da imajo vse zasedeno in ni šans za prepis.

no no no zdaj pa dost teh floskul. sedaj bom jaz povedal, kako je. ker mi je to pregovarjanje vaše mau tak. sploh se nimamo kaj pogovarjat. najtežje šole pri nas, z največ mednarodnimi priznanji in dosežki, z največjimi strokovnajki zaposlenimi na teh šolah so TEHNIČNE GIMNAZIJE. nato gimnazije in nato pač srednje strokovne šole. tisto ko nekdo omenja, da je sednja zdravstvena šola lažja od gimnazije se zelo moti. lažja je po količini knjig, ko pa enkrat prideš na prakso, pa gledaš umirajoče,prelivat urin, delat prevezo, potem pa to ni več tako lahko. in nikakor vsak ne zmore tega. Da se pri nas učense v oš, pere z nekimi folskulami to nič novega. da so kao elita gimnazjici !! HAHAHAHAH potem pa vsi brezposelni in nič ne znajo več po 1 letu. to so desjtva, to je dokazano tako. punca, po moje lahko izdeluje gimnazijo, zgleda pa da pač ima druge probleme. za katere ti ne veš ali pa veš pa ne poveš. verjetno ima punca, neko napačno mišljenje in predatavo o poklicih pri nas. naj si gre pogledat na CIPS zavoda za zaposlovanje,imajo na internetu zelo realen opis poklicev. točno tako kot je, brez pralnice.
gimnazija je za osebe, kiso v prvi vrsti veliko bolj umski kot praktični. torej po gimnaziji si gimnazisjki maturant. če ne delaš doma nič na računalnik, če ne znas programit kaj pol si lahko z to maturo obrišeš ritko. ja? jaz ne verjemam da ji ne gre na gimnaziji. po moje je to kaj drugega za razlog. je pa dost podlo, od stašev, da se kr predate v usodo in kr priznate in rečete , moj otrok pa ni dost pameten pa naj gre drugam. HAHAHHAHA mamicati si podn!!! ti si pomoje preračunljiva, bi rada da gre čimprej delat a ne!!! prvo naj gre deklina trenirat judo potem pa bo tudi šola stekla tudi ta opevana gimnazaija.

NUJNO po novo dozo tablet, ker je že hudo!

Kakšna pa je zahtevnost biotehnične gimnazije v primerjavi z laboratorijski tehnik biomedicine na-SŠFKZ v LJ.
Ima kdo šolarja na SŠFKZ-smer biomedicina.Hvala vam.
Hčeri odsvetujem gimnazijo ,ker sem jo delala sama in je zahtevna.Avtorica tega posta čimprej prepiši hčerko na drugo šolo .

No, srčno upam, da nisem tak PODN od mame kot si me poimenoval. Malce boli taka izjava.
Sicer tudi ne vem kaj ima judo z gimnazijo in sedenjem za knjigam. Gibanja ima dovolj, manjka pa ji učnih navad. Da pa se bom jaz nadaljnih 10 po trepalnicah metala in jo stalno priganjala k knjigam – no way! Če ni za knjige, potem pa naj gre delat.
Očitno je to sramotno pri nas! Pejt študirat, ti ne bo treba delat – je bilo v mojih časih.

No, srčno upam, da nisem tak PODN od mame kot si me poimenoval. Malce boli taka izjava.
Sicer tudi ne vem kaj ima judo z gimnazijo in sedenjem za knjigam. Gibanja ima dovolj, manjka pa ji učnih navad. Da pa se bom jaz nadaljnih 10 po trepalnicah metala in jo stalno priganjala k knjigam – no way! Če ni za knjige, potem pa naj gre delat.
Očitno je to sramotno pri nas! Pejt študirat, ti ne bo treba delat – je bilo v mojih časih. [/quote] Ne obremenjuj se s takimi nizkotneži, kot je tale Igorček, preberi mnenja drugih, njegov post pa gladko spreglej. Samo to sem želela napisati, da se ne boš po nepotrebnem še s takimi idioti ukvarjala. Sicer pa ti želim, da bosta s hčerko uspešno rešili težave, in da bo uspešna v srednji šoli. Pa leto gor ali dol, kaj je to v primerjavi s celim življenjem? Srečno!

kako sedaj zadnji post. ne obračaj besed. če bo šla trenirat judo, se bo naučila, to kar je ti nisi naučila!!! lahko tudi MMA ali jiujitsu. najbolje je judo. PREDEN JO PREPIŠEŠ PROBAJ. povej sk je si, ti bom povedal za dober klub pa probaj. bo imela za začetek trening 2 do 3 na teden. se bo naučila stvari, ki je ti ne zmoreš naučit. gibanja pa ziher nima dost. ne mi govorit o vzgoji in športu. če ni za knjige je za delo. torej si ti tista ki je morala bit za delo. a ne?? jaz pa sploh ne govorim, da idi v šolo, da ne boš rabil delat. to si ti neki naumila sedaj. jaz zagovarjam, prvo porihtaj um od punce pol pa bo šola šla. še tako težka. ko bo koga premgala v judu, bo šolo tudi naredila. ampak ti si bolj pametna ti vse veš. jaz sem itak full prti gimnazijem navadnim, amapk če je že tam, pa makar na silo, naj proba mojo metodo. probaj pa boš videla. boš malo prala doam več pa vozla na treninge. bo mogoče spoznala kakega fajn fanta ali pa tudi ne. mogoče pa jo bo potegnilo noter pa bo sama rekla hočem delat raje to. sedaj pa ima zamegljen um, in ti tudi!!!

Točno to pa tudi mene zanima …

Imaš pa še smer okoljevarstveni tehnik na gradbeni šoli. Ker vidim, da se otrok nagiba v te vode.
Ampak saj menda je jasno, da bo moral potem še kaj študirat.

draga avtorica
Re: gimnazija prepis
zate!! ti si še ena ki ji paše poraz drugih. ker si sam nesposobna in ti paše, če se drugi zajebejo, da sama izpadeš bolj pametna in lažje prosperiraš brez prave konkurence a ne?? poznamo take mamice. eni pravijo puši mamice. prevod zate – take povpzpetniške, je pa tudi prevod na mestu. tudi popušite vsakemu in povsod, samo da vaš sionček napreduje lepo a ne. in da je tvoja denarnica polna. da je suvek lepo pred bajtico. prasi.a naduta, breobrazna. v življenju delala dva komepnzirana petka pa cela pametna. daj tistega reveža copatarskega si malu namotala pa misliš ,da smo vsi moški kr neke pičke kot tvoj. daj da jdaj babura nagnusna sam spizdi mi.

igorček, ha, ha, pri vseh domnevah si tako mimo udaril, da bolj ne bi mogel. Sicer te pa razumem, anus imaš raztrgan, ker ti ga je moško orodje poškodovalo, pa si sedaj malo tečen. Ok, te razumem, verjetno te peče kot hudič. Moj mali nasvetek: ne jej pekoče hrane, pa prorektal pij, za lažje iztrebljanje, bo prec boljš!:)))))) JA?!!!!

Tudi pri nas je bilo isto.Pa smo šli na Ceneta Štuparja Ljubljana – Bežigrad.Ni problema.Sicer je plačljivo, vsak mesec je pa položnica 115 evrov.Pa bomo že nekako.
Lani februarja, sredi leta je začela.Priznali so ji nekatere predmete, druge dela po izpitih.Ima tudi predavanja in je zelo zadovoljna.

draga avtorica
Re: gimnazija prepis
a to bi me naj užalilo ali kako? ha ha ha torej poglej. če si ti zakompleksanka deblorita. če imaš ti cifro 40 -42 ti jaz ne morem pomagat. zakaj debelajsa vse moške, ki vas na hitro odfukajo označite kot geje?? kako to? a te res tako boli, da si debela in da tudi če daš pizdo, daš noge narazen te še kar noben noče nasadit. saj si mislim, to je res najhuj za žensko, da mora tako živet. da si tako nagnusna in debela, zavaljena z debelo ritjo in debelimi nogami, grda faco , da te noben psotaven ne želi. samo kaki obupa šofer, ki ganil ni doma. ko pa je doma pa se napije. ko mački stopiš na rep zavcili a ne?! in ti cviliš! ne znaš drugo kot žalit. jaz nimam nič proti gejem. meni ni nihče nič slabega naredil in nimam nobenih stikov z njimi. edino če imam pa ne vem da so. pa tudi če je kakšna stranka gej ali lezba je še vedno veliko lažje delat z temi ljudmi kot s takimi gnilimi kot si ti. najhuj stranke ste ravno debele babe in zakompleksani tipi z nmalimi luleki. take debelajse kot ti, največkrat igrate na karto premoženja, ker na drugo ne zmorete. in potem vam ateki na stara leta dajejo vse kar imajo, samo da si pogojno nekoga najdete. da te dobijo nek vnuke enkrat. velikokrat plačajo moškim , da jim pride hčerko nasadit.

Avtorica, toplo, res toplo ti svetujem, da jo prepišete, če ji ne gre. Jaz sem komaj komaj lezla v gimnaziji, večkrat so v šoli svetovali, da naj grem na ekonomsko SŠ. Moja mama je bila zelo ambiciozna in je rekla, da bom zmogla. Zmogla sem tako da sem nihala na popravcih, padla na maturi ter naredila le zaključni izpit. Šla sem na en lažji faks.
Sem pa imela v življenju veliko srečo, prišla sem v dobre službe, na dobre položaje v komerciali.
Danes pa sem lastnica lastne firme, ki lepo posluje.
Slab uspeh vpliva na slabo samopodobo. Danes ko moji otroci hodijo v SŠ, sem vsem odsvetovala gimnazije. En fant hodi na naravoslovno SŠ, hči pa na ekonomsko SŠ.

Ekonomska je precej lažja. Če ji ne gre, je res škoda da se matra in ima občutek manjvrednosti.
Nečakinja se je prepisala, je rekla, da so imeli matematiko v 4. letniku tako kot je bila v gimnaziji v 1. in 2. letniku.
Kje jaz vidim problem ? Da je gimnazija kot neka obljubljena dežela, vsi gor rinejo. Tudi taki s slabimi uspehi ki se matrajo in komaj spajajo, potem pa padejo na maturi.

No, srčno upam, da nisem tak PODN od mame kot si me poimenoval. Malce boli taka izjava.
Sicer tudi ne vem kaj ima judo z gimnazijo in sedenjem za knjigam. Gibanja ima dovolj, manjka pa ji učnih navad. Da pa se bom jaz nadaljnih 10 po trepalnicah metala in jo stalno priganjala k knjigam – no way! Če ni za knjige, potem pa naj gre delat.
Očitno je to sramotno pri nas! Pejt študirat, ti ne bo treba delat – je bilo v mojih časih.[/quote]
Avtorica, ne se sekirat za izjave tegale nevrotičnega igorja. Mislim da so mu tableti popustili

Da, na Vzgojiteljski je vse zasedeno.In v Ljubljani, pa tudi v Kamniku.Mi tudi v septembru nismo prišli noter, kaj šele med letom.Saj pravim, edina šansa je potem tam, kjer imajo plačljive programe.Tam lahko začneš tudi med letom.Prineseš spričevala, priznajo ti določene predmete, ostale delaš po izpitih.Pred vsakim izpitom so predavanja, po internetu pa ti pošljejo tudi skripte, ki jih potem lahko natisneš v fizično obliko.
Moja hči obiskuje ta program Na Ceneta Štuparja in je zelo zadovoljna.Dobro ji gre.
Sicer sem tudi sama že dolgo vzgojiteljica, tudi mentorica in nekaj let nazaj sem imela dijakinjo, ki je delala prekvalifikacijo na omenjeni šoli.Moram reči, da je bila tudi vsa dokumentacija, ki jo je morala dijakinja izpolniti, prav tako pa naša ravnateljica in jaz kot mentorica, na zavidljivi ravni.

Sicer pa, ob delu oz. plačljiv program za smer Vzgojitelj predšolskih otrok poteka tudi na Vzgojiteljski šoli v Ljubljani za Bežigradom, kjer je tudi Pedagoška fakulteta.če ji lahko plačujete ta program, ga jaz priporočam.Zakaj bi hči trpela, če lahko ob šolanju uživa in se veseli!

Ha, ha, ha, igorček, tud Bepanthen pomaga, veš! Ne trudi se me prizadeti, ker me NE MOREŠ! Ženski rod te je pač zavrgel, le glej, da te ne bo še moški, ker potem ti bo pa res ostal samo še štil od metle!:))))

In na Vzgojiteljski bo imela petke.Garantiram! Predmeti so zanimivi, prav nič suhoparni.Veliko umetnosti, glasbe, naravoslovja, tuj jezik.Pri nekaterih strokovnih predmetih moraš biti obvezno prisoten na predavanjih in praksi, drugače ne moreš na izpit.Obvezna je tudi približna dvomesečna praksa v vrtcu pred maturo, kjer dijakinja aktivno sodeluje pri dejavnostih, vsak dan piše dnevnik, ki ga vsak dan pregleda in podpiše mentorica.In še marsikaj.
Kar pogumno.In dijakinja, ki dela šolo ob delu , ni prav nič slabša, kot tiste, ki hodijo redno v šolo.
V šoli pač dobiš papir.Vse ostalo je praksa, odnos do otrok in lastna aktivnost.
Če vas še kaj zanima, tu sem.Lahko vam še kaj napišem.

Ne vem iz katerega konca Lj, ste, mogoče vam je opcija vzgojiteljska šola na Jesenicah. Kolikor vem je v Lj. vsako leto omejitev, na Jesenicah pa ne, po tem sklepam, da imajo mogoče še kaj prosto. Ker avtobusne veze najbrž niso slabe, če se vozijo iz Jesenic v Lj, gre tudi obratno (mogoče tudi vlak).
Se pa strinjam, med srednjo šolo in gimnazijo je 1000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} razlika.

New Report

Close