Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek PZS – PROSTA DEL. MESTA

PZS – PROSTA DEL. MESTA

Planinska zveza Slovenije je razpisala več prostih delovnih mest v različnih kočah po naših planinah.
Kuhar, oskrbnik, pomočnik v kuhinji, natakar, receptor, prodajalec spominkov……

Jaz sem mlajša upokojenka, zdrava, vitalna….. Zelo rada bi se prijavila, ker sem rada med ljudmi in ker se čurim sposobno.

Zdaj pa mene zanima, ali se sploh lahko prijavim? Da mi ne bo ‘golazen’ pobrala ali celo ukinila pokojnino??
Hvala vam za pomoč!

Verjemite, res sem prijazna – nikakor pa ne morem biti do te bande pri koritu, ki sprejema tako uničevalne ukrepe v naši domovini!

Daj se odloči, ali boš delavka ali upokojenka. Oboje pač ne moreš biti.
In če si sposobna delat, delaj, zasluži. Zakaj te potem boli, da ne boš prejemala pokojnine (ki ti jo mimogrede ne “vzamejo” ampak zamrznejo za čas ko delaš)?

imeli smo referendum o malem delu, pa je padel.

se pa strinjam sicer, da se je treba odločit … a si upokojenec ali delavec, oboje ne gre, sploh ob takem številu brezposelnih!

PZS ne razpisuje delovnih mest,razen svojih.
Razpisana delovna mesta so za koče v lastni PD! Ti pa se sami odločajo, koga in za koliko časa bodo zaposlili! Če ti meniš,da si sposobna delati v planinski koči, se najprej dogovori za tvojim najbližjim društvom, ponudi mu najprej svoje delo kot prostovoljka, potem te bo mogoče še kdo zaposlil na podjemno pogodbo ali pa na kaj drugega! Kar tako brez prakse in edino z željo, da bi malo zaslužila pač ne bo šlo!
Pa delo v koči ni enostavno, še manj je dobro plačano!

Kakšni odgovori – ne morem verjet!

Ali upokojenka ali delavka! Zakaj bi čepela pri 58-tih doma? Če rada delam in sem rada med ljudmi?
Slabo plačano delo? Zato se pa verjetno ne bodo grebli za ta mesta – meni pa se ne gre za denar!

“Slabo plačano” Sem ti mogoče dolžna razglagat, kaj sem po poklicu in koliko prakse imam na podobnih del. mestih? Sem te mogoče prosila, da mi razložiš način prijave?
Sem te mogoče prosila, da mi opišeš delo v koči?

Se pravi, da upokojenci ne smemo popolnoma nič več delat! HVALA država prekleta!
Čeprav, kolikor jaz vem, je po teh kočah kar precej starejših ljudi – v kuhinji, čistilke….

Seveda se lahko prijaviš. Pokojnino vzamejo/zamrznejo le tistim, ki so lastniki podjetij oz kapitalno vpleteni v podjetja (ali pa so pravne osebe). Kar pogumno.

Kakšni odgovori – ne morem verjet!

Ali upokojenka ali delavka! Zakaj bi čepela pri 58-tih doma? Če rada delam in sem rada med ljudmi?
Slabo plačano delo? Zato se pa verjetno ne bodo grebli za ta mesta – meni pa se ne gre za denar!

“Slabo plačano” Sem ti mogoče dolžna razglagat, kaj sem po poklicu in koliko prakse imam na podobnih del. mestih? Sem te mogoče prosila, da mi razložiš način prijave?
Sem te mogoče prosila, da mi opišeš delo v koči?

Se pravi, da upokojenci ne smemo popolnoma nič več delat! HVALA država prekleta!
Čeprav, kolikor jaz vem, je po teh kočah kar precej starejših ljudi – v kuhinji, čistilke….[/quote]

Kdo pravi, da ne smeš delat? Izvoli, delaj, pokojnino pa pusti za čas, kateremu je namenjena – za pokoj.
Na dveh stolih sedeti pač ne gre.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!


In zakaj se usajaš! Delaj, kdo ti bran? Zmeni se z tistim, ki ti ponuja delo! Ampak res se ne bi rada srečala v hribih s tako, ki o svojih državljanih misli, da so golazen in banda pri koritu! Upam, da te nikjer ne bodo zaposlili!

Kakšni odgovori – ne morem verjet!

Ali upokojenka ali delavka! Zakaj bi čepela pri 58-tih doma? Če rada delam in sem rada med ljudmi?
Slabo plačano delo? Zato se pa verjetno ne bodo grebli za ta mesta – meni pa se ne gre za denar!

“Slabo plačano” Sem ti mogoče dolžna razglagat, kaj sem po poklicu in koliko prakse imam na podobnih del. mestih? Sem te mogoče prosila, da mi razložiš način prijave?
Sem te mogoče prosila, da mi opišeš delo v koči?

Se pravi, da upokojenci ne smemo popolnoma nič več delat! HVALA država prekleta!
Čeprav, kolikor jaz vem, je po teh kočah kar precej starejših ljudi – v kuhinji, čistilke….[/quote]

Pismo rosno – seveda smejo upokojenci delat po podjemnih pogodbah, po avtorskih pogodbah, z ODD … ne smejo pa kot upokojenci odpirati redne dejavnosti (s.p. ali pa biti direktorji v d.o.o.), vsaj ta trenutek tako velja, sprememba z zamrznitvijo dela pokojnine velja od ZPIZ-2 naprej.

Preden zmerjaš državo in jo obtožuješ, se prepričaj, če jo res lahko zmerjaš!

In mimogrede, s takim odnosom ne kažeš ravno, da bi bila prijazna vodja koče.

Odgovora na vprašanje ne bom dala, ker zadeve ne poznam zadosti dobro, bom pa komentirala zgornje komentarje.
Še vedno je veliko žolča zlitega na upokojence, ker ste tu gor večinoma tiste, ki imate slabe plače ali pa ste brezposelne. Ampak še vedno vam ni jasno, da za to sigurno niso krivi upokojenci. Tisti, ki je danes v penziji, je 40 let vplačeval v pokojninsko blagajno in penzija prihaja iz tistega kupčka. Teoretično. Če ste v praksi volili napačno vodstvo, ki si je s tem denarjem kupovalo vile, avione, daje v svoje žepe ipd., pač niso krivi upokojenci. In če je upokojenec še pripravljen delat, ne vem, zakaj ne bi mogel koristiti že prišparanega denarja, ki ga jemlje iz “penzijskega” kupčka, hkrati pa še zaslužiti zraven. To je pač čisto njegova osebna odločitev. Za primerjavo: Jaz delam, pol plače porabim, pol jo dajem na banko. Pride dan D, ko se odločim, da bom začela koristiti denar na banki, delo pa zmanjšala na pol. Torej živim od svojih prihrankov iz banke ter z dodatne pol plače. To je to.

Se pa strinjam, da ni prav, da je ženska pri 58 letih v penziji. Popolnoma podpiram mejo za upokojitev pri cca 65 letih in nič prej. Nekateri grejo ali so šli v penzijo pri 50, 52, 54- ih letih. Jasno, da ne more prejemat penzije do 90. leta. Ker si toliko pač ni prišparal oziroma vplačal. In ker je penzija čas za ljudi, ki niso več sposobni delat, ko je čas, da počivajo. To pa pri 50 letih sigurno ni nihče, razen kakšne izjeme mogoče.

Ne mešaj jabolk in hrušk. Nihče nima nič “prišparanega” v penzijskem kupčku, ker imamo pri nas kar lepo sistem medgeneracijske pogodbe.

Ta “kupček” se je teoretično nalagal v dinarjih v državi, ki je propadla. In v tolarjih. Iz tega kupčka bi danes upokojenec dobil kvečjemu 1 € pokojnine. Če!

Iz tega kupčka se ni kupovalo vil in avionov, ampak je kupček šel v propad skupaj z bivšo Jugo in bivšo valuto tolar in z inflacijo.
Najpomembnejše je pa to – “penzijskega kupčka”, ki ga filajo sedanji zaposleni, vsako leto hitro zmanjka. Vsako leto se zato iz proračuna doda za vsaj še en TEŠ6 denarja. Ja, preko eno milijardo se dodaja v penzijski kupček na leto!
Žal mi je sicer za upokojence z 400 € pokojnine, ampak glede na situacijo so lahko samo tiho. Imajo bistveno več kot marsikateri delavno aktivni prebivalec Slovenije, da o lastništvih nepremičnin ne govorimo.

Če gre ta penzionistka delat, potem odžira delovno mesto nekomu, ki je brezposelen. Naj dobiva penzijo, če ji je dolgčas pa naj dela v domu za ostarele gratis, ali voluntira tam, kjer bi drugače en brezposelen ubijal čas zastonj. Tudi za državo bo ceneje tako. Sicer mora brezposelnemu plačevati socialno podboro, zdravstveno zavarovanje, vrtec za otroke in vse živo. Pa še penzijo za to tastaro, ki se bo itak znajdla tako, da bo poleg plačila za delo v planinskem domu vlekla še penzijo.

Ne, ni to to. V letih, ko se nalaga na banko, se lahko zgodi marsikaj. Zamenja se valuta, inflacija, banka propade. Ostaneš lahko brez vsega!

Upokojencem, ki so teoretično nalagali v “penzijski kupček” se je zgodilo ravno to – zamenjala se je valuta, inflacija, država, v katero so nalagali, je propadla. Po tvoji primerjavi bi morali sedaj ostati popolnoma brez dohodkov.
Ker pa sem ti zgoraj razložila, kako deluje “penzijski kupček”, dobivajo upokojenci še vedno pokojnino. Glede vplačevanja pa naj se nehajo tolči po prsih, ker njihovega denarja že zdavnaj ni več.

Ne, ni to to. V letih, ko se nalaga na banko, se lahko zgodi marsikaj. Zamenja se valuta, inflacija, banka propade. Ostaneš lahko brez vsega!

Upokojencem, ki so teoretično nalagali v “penzijski kupček” se je zgodilo ravno to – zamenjala se je valuta, inflacija, država, v katero so nalagali, je propadla. Po tvoji primerjavi bi morali sedaj ostati popolnoma brez dohodkov.
Ker pa sem ti zgoraj razložila, kako deluje “penzijski kupček”, dobivajo upokojenci še vedno pokojnino. Glede vplačevanja pa naj se nehajo tolči po prsih, ker njihovega denarja že zdavnaj ni več.[/quote]

Ne prodajajte buč. V Sloveniji je v veljavi takoimenovana Medgeneracijska pogodba, po kateri današnji upokojenci dobivajo pokojnino iz sredstev, ki jih v pokojninsko blagajno vplačajo današnji zaposleni. In popolnoma isto je bilo tudi v Jugoslaviji.
Noben upokojenec nima in ni nikoli imel “penzijskega kupčka”. Razen na svojem privatnem računu, če je v ta namen sam varčeval.
Je pa seveda razlika v številu zaposlenih na število upokojencev pred štiridesetimi leti in danes. Svoje pa seveda doprinese tudi podaljševanje delovne dobe.
In pokojninska blagajna je v krizi iz preprostega razloga, ker je premalo zaposlenih, ki bi vplačevali vanjo in preveč upokojencev, ki iz nje prejemajo. Simple as that.

Jih ne prodajam, sem samo razložila, da se tudi primerjava z banko ne bi izšla, ker bi v tem primeru sedanji upokojenci ostali na suhem.

Medgeneracijsko pogodbo sem razložila en post višje.

Jih ne prodajam, sem samo razložila, da se tudi primerjava z banko ne bi izšla, ker bi v tem primeru sedanji upokojenci ostali na suhem.

Medgeneracijsko pogodbo sem razložila en post višje.[/quote]

Tole so buče: Upokojencem, ki so teoretično nalagali v “penzijski kupček” se je zgodilo ravno to – zamenjala se je valuta, inflacija, država, v katero so nalagali, je propadla.

Ker je resnica taka: V Sloveniji je v veljavi takoimenovana Medgeneracijska pogodba, po kateri današnji upokojenci dobivajo pokojnino iz sredstev, ki jih v pokojninsko blagajno vplačajo današnji zaposleni. In popolnoma isto je bilo tudi v Jugoslaviji. Noben upokojenec nima in ni nikoli imel “penzijskega kupčka”.

Jih ne prodajam, sem samo razložila, da se tudi primerjava z banko ne bi izšla, ker bi v tem primeru sedanji upokojenci ostali na suhem.

Medgeneracijsko pogodbo sem razložila en post višje.[/quote]

Tole so buče: Upokojencem, ki so teoretično nalagali v “penzijski kupček” se je zgodilo ravno to – zamenjala se je valuta, inflacija, država, v katero so nalagali, je propadla.

Ker je resnica taka: V Sloveniji je v veljavi takoimenovana Medgeneracijska pogodba, po kateri današnji upokojenci dobivajo pokojnino iz sredstev, ki jih v pokojninsko blagajno vplačajo današnji zaposleni. In popolnoma isto je bilo tudi v Jugoslaviji. Noben upokojenec nima in ni nikoli imel “penzijskega kupčka”.[/quote]

A zmoreš brati med vrsticami? Oseba, ki sem ji odgovarjala, je omenjala teoretično “penzijski kupček” (ja, vemo da ga ni), jaz pa sem ji razložila, da tudi v primeru teoretičnega kupčka se ta ne bi izšel, ker so teoretično nalagali v banko, ki je propadla. (ne obesi se sedaj na izraz banka, upam, da razumeš, kaj to pomeni).
Potem sem ji še razložila, da sedanji “penzijski kupček” (v katerega se steka denar delavcev) niti ne pokrije vseh potreb sedanjih upokojencev.

Je sedaj bolj jasno?

New Report

Close