Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Glavobol pri 10 letnem otroku, kaj dati

Glavobol pri 10 letnem otroku, kaj dati

Hčerkaje danes vstala z glavobolom in povišano temperaturo 38,6c…dala sem ji otroški daleron – prašek in je zaspala. Po 4 urah toži da jo močno boli glava in da ji daleron pri glavobolu ni pomagal. Vročina je spet 38,5. Ji naj raje dam pol lekadola ali naj nadaljujem z daleronom…toži da jo glava močno boli in joče. Grlo je ne boli , kašlja pa že nekaj dni, prosim za kak nasvet

Koliko je stara hčerka in koliko kg ima?

Daleron in Lekadol imata isto učinkovino, paracetamol, tako da je popolnoma vseeno katere tablete (ali sirup) ji daješ.

Daj ji ustrezno dozo.

Pri10. letnem otroku lahko, če ima normalno telesno težo in ni izrazito podhranjena, mirno daš 1 celo tableto Lekadola , ta bolj pomaga kot Daleron.
Paracetamol je prvi izbor zdravila ob virozah, povišani temperaturi in glavobolu.

Če pa glavobol ne bo popustil in bo vztrajal kljub tabletam Lekadola, ki jih lahko daješ na 6 ur, bo potrebno k zdravniku.
LP

nova
Uredništvo priporoča

Hčerka ima 10 let, je pa bolj drobčkana, 24 kg in 134 cm…

Daš lahko 10-15 mg paracetamola na kg telesne teže na 5-6 ur.

Se pravi od 240 do 360 mg naenkrat. Kar je približno pol tablete Lekadola, malce več. Nikakor pa ne cele.

Oz. poglej koliko mg paracetamola vsebuje ena tvoja tableta.

Mi imamo doma Lekadol s 500 mg paracetamola, to je za tvojo hčerko preveč.

http://med.over.net/forum5/read.php?46,1589184

Pri nas bilo prejšnji teden takole: isto pričelo z glavobolom in ne višjo temperturo ob 38,4, nato dobila še bolečine v mišicah, nato pa gnojno angino-bele gnojne pike v žrelu, ko je vročina padla še začela pokašljevat (neki mix). Dobila pri zdravnici penicilinski antibiotik, bila doma 5 dni…..

Daš lahko 10-15 mg paracetamola na kg telesne teže na 5-6 ur.

Se pravi od 240 do 360 mg naenkrat. Kar je približno pol tablete Lekadola, malce več. Nikakor pa ne cele.

Oz. poglej koliko mg paracetamola vsebuje ena tvoja tableta.

Mi imamo doma Lekadol s 500 mg paracetamola, to je za tvojo hčerko preveč.

http://med.over.net/forum5/read.php?46,1589184%5B/quote%5D

Pomembna je dnevna doza (v navodilih je vedno zapisana max. doza na kg TT), tako da jaz vedno dam 1 tbl raje 3x na dan in kaj zaleže, kot pa 6x na dan po pol tablete in vse skupaj nobenega efekta. Lekadol, daleron, paracetamo .. vse je glih … vse je ista učinkovina. Drugače pa, načeloma, če je res hudo, ker ko je res hudo paracetamolčki ne poamgajo nič, ne otrokom ne odraslim, se da tud kaj močnejšega, le da je to res raje izjema kot pravilo.

New Report

Close