Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek poklic mama

poklic mama

Pred 5 leti sem ostala doma. Dva otroka, dve leti razlike.
Počasi se mi že meša. To dolgoročno ni moje poslanstvo, čeprav jih imam seveda neizmerno rada.
Vsak dan isto, monotono. Brez družbe.

Kako se mamice, ki ste doma spopadate s tem?
Kakšni so vaši dnevi?

Nikoli ne bi storila kaj takega – sploh ne pri samo dveh otrokih! Da bi bila odvisna od moža? Kaj pa, ko si bo on našel kakšno drugo in odšel? Kaj bom potem? Si bom še lahko privoščila biti mama po poklicu?

Saj nismo v 19. stoletju! Nekatere se ne zavedate, da služba pomeni vašo neodvisnost!

Te razumem, otroke imamo vsi neizmerno radi, vendar nam v celoti ne morejo izpolniti življenja. Zakaj? Zato, ker ljudje smo družabna bitja, potrebujemo tudi sebi primerno družbo, potrebujemo tudi delo, ki je drugačno od gospodinjstva. Zato, ker tako čutiš, še nisi slaba mama. Nekatere mame so presrečne, ker so ostale doma, ker gospodinijo, kuhajo, skrbijo za vse in čutijo v tem svoje poslanstvo.
Otroci so zlati, vendar z njimi se ne moreš pogovarjati o vsem tistem, kar se lahko z odraslimi ljudmi. In ko ostaneš doma, postaneš zelo, zelo osamljena. To mi je znano, saj sem upokojenka in tudi jaz nimam primerne družbe.
Svetujem ti, da si poskušaš najti službo, čeprav vem, da je to znanstvena fantastika, ali pa kakršnokoli, čeprav priložnostno zaposlitev. Ali si pa omisli kakšno ročno delo, pisanje, karkoli..
Kar naredim sama, da nisem tako osamljena: grem hodit v naravo, grem h maši, grem koga obiskat, popazim vnuka, delam ročna dela, ti, ki si mlajša pa si lahko omisliš kakšno rekreacijo aerobiko, telovadbo… Vzdržuj vsaj telefonske stike s prijateljicami, ker drugače boš popolnoma zakrnela.

nova
Uredništvo priporoča

Sem doma že več let kot si. Ni mi nič monotono. Vedno nekaj ustvarjamo,delamo ,gremo kam. In tudi brez družbe nisem

Poznam. sem že kar nekaj let doma. Bila so tudi obdobja, ko je bilo nevzdržno. Sedaj se ukvarjam s hobijem, ki počasi prerašča v posel. To me je tudi rešilo, drugače bi se mi že zmešalo. Še vedno imam obdobja, ko pride kakšna krizica (takrat ko je manj dela) vendar mine.
Jaz pač poskušam gledati na prednosti tega, da sem doma. Seveda pa so tudi minusi, tako kot povsod.

Sicer nisem mama, ampak sem pa bila en čas brez službe in doma.
Kaj naj rečem, dolgčas mi res ni bilo, vedno sem imela polno idej kaj početi. Hobijev se vedno najde kolikor češ. Ampak denar je bil pa velik problem. Ja, bi bila z veseljem doma, ker mi res ne bi bilo dolgčas, ampak samo, če bi zadela recimo sedmico. Ker biti brez denarja je pa ubijajoče. Biti odvisen od drugega? Ne hvala.


ja odvisna si lahko od države 🙂 haha,to pa ne


ja odvisna si lahko od države 🙂 haha,to pa ne[/quote]

Ne, finančna odvisnost od dedca je največja sramota feminizirane družbe…je pa že bolj samospoštovanja vredno se ločit, pobirat preživnino in klečeplazit za socialno podporo…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Po poklicu si mama? Kje si se pa izobraževala in koliko časa? Diploma?

Močno dvomim, da si po poklicu mama, lahko pa opravljaš službo/delo mame.
Je pa res škoda, da ne obstaja tako izobraževanje, saj otroke ima res lahko vsak bedak…

Je velika razlika ali si doma brez otrok ali z otroci. Ko si brez otrok lahko počneš marsikaj in ni take krize. Ko pa so enkrat otroci pa je že vsako stvar težko izpeljati od dela do hobijev. Sploh če nima varstva.

Je velika razlika ali si doma brez otrok ali z otroci. Ko si brez otrok lahko počneš marsikaj in ni take krize. Ko pa so enkrat otroci pa je že vsako stvar težko izpeljati od dela do hobijev. Sploh če nima varstva.[/quote]

POtem pa mi res ni jasno zakaj bi bilo eni z otroci dolgčas, če meni brez otrok ni bilo nikoli dolgčas?

Odvisnost od moškega, od socialne – nič ni fajn. Oboje je grozno. Ne predstavljam si, da ne hodim v službo (tako namerno) in sem deležna samo milioščine moža. Ko si najde drugo pa ostanem brez vsega. Večina žensk, ki jih poznam, da ne hodi v službo, dela doma na kmetiji, mož pa v službi, so vse prej kot zadovoljne. On dela kar hoče, hodi po gostilnah, vara, ona mora biti pa tiho in biti srečna, če ji da kak evro. Če se pritožuje, ji pa on reče, da naj spoka. On pa 50 stara, brez službe, brez delovne dobe, le kdo jo bo vzel?
MOje prednice, babice, prababice, tete in tako naprej, so večinoma tako živele, da je on hodil v službo, one ostale doma. Večina med njimi je bila ustrahovana, pogosto tepena.

Je velika razlika ali si doma brez otrok ali z otroci. Ko si brez otrok lahko počneš marsikaj in ni take krize. Ko pa so enkrat otroci pa je že vsako stvar težko izpeljati od dela do hobijev. Sploh če nima varstva.[/quote]

POtem pa mi res ni jasno zakaj bi bilo eni z otroci dolgčas, če meni brez otrok ni bilo nikoli dolgčas?

Odvisnost od moškega, od socialne – nič ni fajn. Oboje je grozno. Ne predstavljam si, da ne hodim v službo (tako namerno) in sem deležna samo milioščine moža. Ko si najde drugo pa ostanem brez vsega. Večina žensk, ki jih poznam, da ne hodi v službo, dela doma na kmetiji, mož pa v službi, so vse prej kot zadovoljne. On dela kar hoče, hodi po gostilnah, vara, ona mora biti pa tiho in biti srečna, če ji da kak evro. Če se pritožuje, ji pa on reče, da naj spoka. On pa 50 stara, brez službe, brez delovne dobe, le kdo jo bo vzel?
MOje prednice, babice, prababice, tete in tako naprej, so večinoma tako živele, da je on hodil v službo, one ostale doma. Večina med njimi je bila ustrahovana, pogosto tepena.[/quote]
Zanimivo,da se to dogaja kvečjemu pri ženskah ki imajo službo. Torej ? Aja,samo moški varajo ahahaha
In zopet smo tam,večina žensk,ki jih poznam ahahaha,ja res imaš full prijateljev da veš kaj se dogaja 🙂
jaz sem doma,dec plačuje račune,hrano,oblačim,obuvam,hobije si plačujem sama. dec me nima kaj zaničevat,niti se grdo obnašat do mene,pa veš zakaj? Ker sem samozavestna in ne pustim da kdorokoli gazi po meni.
Pa ti ,k isi najbolj pametna,veš mogoče tebe dec vara. Si pomislila na to ?
Aja,nimaš dedca .
zakaj pa tudi niso zadovoljne ženske,ki hodijo v službo?
Zakaj moški vara žensko ali obratno?
Aja,odvisno ali ima službo ali ne ahahahahahaha. fak,to moram delit na facu

Je velika razlika ali si doma brez otrok ali z otroci. Ko si brez otrok lahko počneš marsikaj in ni take krize. Ko pa so enkrat otroci pa je že vsako stvar težko izpeljati od dela do hobijev. Sploh če nima varstva.[/quote]

POtem pa mi res ni jasno zakaj bi bilo eni z otroci dolgčas, če meni brez otrok ni bilo nikoli dolgčas?
Ne more ti biti jasno,če itak nimaš otrok kajne
Odvisnost od moškega, od socialne – nič ni fajn. Oboje je grozno. Ne predstavljam si, da ne hodim v službo (tako namerno) in sem deležna samo milioščine moža. Ko si najde drugo pa ostanem brez vsega. Večina žensk, ki jih poznam, da ne hodi v službo, dela doma na kmetiji, mož pa v službi, so vse prej kot zadovoljne. On dela kar hoče, hodi po gostilnah, vara, ona mora biti pa tiho in biti srečna, če ji da kak evro. Če se pritožuje, ji pa on reče, da naj spoka. On pa 50 stara, brez službe, brez delovne dobe, le kdo jo bo vzel?
MOje prednice, babice, prababice, tete in tako naprej, so večinoma tako živele, da je on hodil v službo, one ostale doma. Večina med njimi je bila ustrahovana, pogosto tepena.[/quote]

Začni razmišljati, kaj boš počela, ko bosta otroka stara 10, 12 let in te ne bosta več rabila vsako uro ob sebi. Upam, da si ju navajala na samostojnost in da so tvoji sposobni brez krize preživeti nekajurno mamino oz. ženino odsotnost. Mož bo najbrž pričakoval, da bo še vedno vse tip top, malo si razdelita delo, prosto uro nameni samoizobraževanju. V kolikor si bila do sedaj v službi 24 ur, potem najprej razmisli, kako bi zadeve funkcionirale, če se slučajno zgodi, da te nekaj ur dnevno ni doma.

Kakšno je tvoje socialno omrežje, mislim dejansko, ne na spletu? Imaš prijateljice, sorodnike, ohranjaš še stike s kom iz svoje stroke? Kakšne so tvoje možnosti, da se ponovno zaposliš? V 5 letih so se stvari zelo spremenile, mogoče bi bilo dobro, da se kot prostovoljka angažiraš na svojem poklicnem področju, da malo potipaš teren in preveriš kje si. Mogoče imaš kakšen hobi, ki ga lahko razširiš v pridobitno dejavnost, mogoče lahko drugim mamicam ponudiš občasno varstvo, prevoz otrok… Možnosti je v resnici veliko.

Vse dobro ti želim!

Tudi jaz sem doma, odkar imam dve dekleti. Nikoli mi ni dolgčas in ne pogrešam prav nobene družbe. Sem pač bolj samotarski tip. Imam svoj hobi, skrbim za hišo in otroka, to je zame dovolj. Denarja ne rabim, imam vse.
Ni vse v denarju! Važni so tudi odnosi med družinskimi člani.

POtem pa mi res ni jasno zakaj bi bilo eni z otroci dolgčas, če meni brez otrok ni bilo nikoli dolgčas?

Odvisnost od moškega, od socialne – nič ni fajn. Oboje je grozno. Ne predstavljam si, da ne hodim v službo (tako namerno) in sem deležna samo milioščine moža. Ko si najde drugo pa ostanem brez vsega. Večina žensk, ki jih poznam, da ne hodi v službo, dela doma na kmetiji, mož pa v službi, so vse prej kot zadovoljne. On dela kar hoče, hodi po gostilnah, vara, ona mora biti pa tiho in biti srečna, če ji da kak evro. Če se pritožuje, ji pa on reče, da naj spoka. On pa 50 stara, brez službe, brez delovne dobe, le kdo jo bo vzel?
MOje prednice, babice, prababice, tete in tako naprej, so večinoma tako živele, da je on hodil v službo, one ostale doma. Večina med njimi je bila ustrahovana, pogosto tepena.[/quote]
Zanimivo,da se to dogaja kvečjemu pri ženskah ki imajo službo. Torej ? Aja,samo moški varajo ahahaha
In zopet smo tam,večina žensk,ki jih poznam ahahaha,ja res imaš full prijateljev da veš kaj se dogaja 🙂
jaz sem doma,dec plačuje račune,hrano,oblačim,obuvam,hobije si plačujem sama. dec me nima kaj zaničevat,niti se grdo obnašat do mene,pa veš zakaj? Ker sem samozavestna in ne pustim da kdorokoli gazi po meni.
Pa ti ,k isi najbolj pametna,veš mogoče tebe dec vara. Si pomislila na to ?
Aja,nimaš dedca .
zakaj pa tudi niso zadovoljne ženske,ki hodijo v službo?
Zakaj moški vara žensko ali obratno?
Aja,odvisno ali ima službo ali ne ahahahahahaha. fak,to moram delit na facu[/quote]

Uf, tako si se razburila, le zakaj? A v reali nimaš prijateljev, samo na netu, da moraš na netu to vsem okrog razbobnat? Kaj pa tako v reali? To pa ne gre ali kako?
Kaj boš pa, ko si bo dedec našel drugo, a to pri tebi ni mogoče? Aja, saj vemo, na monu boš jokala in preklinjala ljubice. Večkrat videno tu gor :).
Tvoj izpad jasno kaže kako si zadovoljna sama s sabo :).

[/quote]

Seveda mi ni jasno, da ti je ob otrocih dolgčas. Zakaj jih pa potem imaš, če so ti tako odveč?

Res je. In ravno ti odnosi v družinah, kjer je ženska doma in brez svojih prihodkov, z leti postajajo čedalje slabši. Začne se z nespoštovanjem, očitanjem in zaničevanjem s strani moža, nadaljuje pa s sončki, ki opazujejo očeta.

Tisto idealno življenje žensk gospodinj, ki imajo ljubeče soproge, ki jih nosijo po rokah, ljubijo, spoštujejo in zalagajo z denarjem, obstaja samo v hollywoodskih filmih.

Pa ženske kaj razmišljate v smer, da si moški lahko najde drugo žensko in se loči od vas, ve pa brez službe?

Ja, res, lepo je biti doma in ne hoditi v službo. Samo potem je treba tudi to požreti, da se moški spremeni in da ugotovi, da mu ni več do babnice, ki samo doma čepi, on ji pa denar nosi.

Res je. In ravno ti odnosi v družinah, kjer je ženska doma in brez svojih prihodkov, z leti postajajo čedalje slabši. Začne se z nespoštovanjem, očitanjem in zaničevanjem s strani moža, nadaljuje pa s sončki, ki opazujejo očeta.
Če je tvoj tak,to še ne pomeni da so vsi. Potem bi lahko rekli,da so ženske kurbe in moški vsi prasci
Tisto idealno življenje žensk gospodinj, ki imajo ljubeče soproge, ki jih nosijo po rokah, ljubijo, spoštujejo in zalagajo z denarjem, obstaja samo v hollywoodskih filmih.[/quote]

Potrebuješ ljubezen in razumevanje kajne ?!! verjetno ni bilo tega v tvoji družini,zato vse to zaničuješ.
Mogoče pa boš našel/a koga . Želim ti srečo


Vsak človek se spremeni.
In vsak izgovor za dejanje je pa dober 😉
vašim moškim potem tudi ni do babnic,ki hodijo v službo in vas vara …


In kaj potem?

Res je. In ravno ti odnosi v družinah, kjer je ženska doma in brez svojih prihodkov, z leti postajajo čedalje slabši. Začne se z nespoštovanjem, očitanjem in zaničevanjem s strani moža, nadaljuje pa s sončki, ki opazujejo očeta.

Tisto idealno življenje žensk gospodinj, ki imajo ljubeče soproge, ki jih nosijo po rokah, ljubijo, spoštujejo in zalagajo z denarjem, obstaja samo v hollywoodskih filmih.[/quote]

Natanko tako.

Svojega otroka imam neskončno rada, vendar to ne pomeni, da moram zdaj z njim preživeti 24 ur na dan. Človek potrebuje tudi čas zase, za druženje z odraslimi, za dejavnosti, ki mu krepijo duha.

New Report

Close