Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Kašelj-dojenček

Kašelj-dojenček

Dojenček (10 m) ima že dlje časa trajajočo okužbo spodnjih dihal (14) dni. Ima moker kašelj,težko se odkašlja, težave so bila sprva ponoči od tretje ure naprej, sedaj pa je najhuje zgodaj zjutraj po peti uri. Občasno je kak dan bolje, potem se spet poslabša. 2x je imel po en dan vročino.
Danes zjutraj se je stanje poslabšalo, saj je 2x izbruhal tako hrano kot sluz. Je bled, visi na meni ali možu, malo spi čez dan. Noče biti v vodoravnem položaju (npr. pri previjanju),ampak v naročju. Zavrača gosto hrano, tudi juho, ki jo ima drugače rad, rad popije le vodo. Doji se večkrat, ponavadi najraje leži na svojem desnem boku med dojenjem. Noče biti pokrit,vseskozi leze izpod kovtra.Danes je ogromno jokal

Ne vem, katero zdravilo dati.Če gledam proces cele bolezni, bi dala pulsatilo, saj se bolečine in izločki spreminjajo že stalno 14 dni, otrok rabi tolažbo, zanesljivega spremljevalca (mene ali moža), izboljša pa hlad (pitje vode, leze izpod kovtrčka, naslanja se na steklo okna, ki je hladno), joka ogromno …

Če gledam le poslabšanje zadnjega tedna, kjer je glavna težava kašelj, bledoličnost, slabotnost,obilo sluzi … pa
tuhtam, če bi mu dala antimonium tarataricum.
Prosim za komentar.

No, super, če se je 2 uri po pulsatilli že vse popravilo, potem ste izbrali prav. Sploh me ne rabite 🙂
O antimonu razmišljamo takrat, ko je otrok za v bolnico.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close