Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako jaz kot starš lahko kontroliram učno pomoč?

Kako jaz kot starš lahko kontroliram učno pomoč?

Morda veste ali imate idejo kako lahko jaz kot starš preverim koliko ur namenijo mojemu otroku z odločbo učne pomoči?
Odločbo ima za 5 ur, pa se mi zdi kolikor sin pove, da se mu na veliko reže. To se je dogajalo že prej, zdaj pa še bolj očitno.

Za ta teden mi je povedal da je imel samo 2 uri.

Ni mi všeč, da prilagajajo po svoje, kar mu pripada, naj tudi dobi.

Lahko jih vprašam direktno, a ne verjamem v iskren odgovor. V specialno pedagoginjo v vrtcu sem imela veliko zaupanje, v to v šoli pa nekako ne, ima pa ga že 3 leta. Aja, otrok mi pove, da se včasih igrata igre (šah, spomin…). Nič nimam proti igram, ampak se mi zdi to prepogosto.

Kaj naj storim?

Aja, drugače sem samo v 1.razredu dobila liste/vajem ki sta jih delala.

Ce ima 5 ur je oprede.kot dolgotrajno bolan in nima ucno pomoc ampak pomoc za premagov,primanjkljajev.Mogoce pa je spec.ped.odsotna?Drugace pa lepo vprasate.Vodi se sicer dnevnik vendar vam ga niso dolzni kazati.Ce pa niste zadovolni z izvajanjem pa lahko klicete inspekcijo..samo ce pise npr da je bila pri otroku 50krat…vi pa menite da temu ni tako tega ne morete dokazati.Tako da lahko vprasate,opozorite vodstvo…a kontrole nimate…

Najprej do ravnatelja, Odkrito, a mirno in brez obtoževanj in čustvenih izbruhov povej, da opažaš izpad dodeljenih ur in da ga prosiš, če lahko zadevo uredi. Če ne bo nič bolje,pojdi še enkrat do njega in ga ponovno opozori, da situacija še zmeraj ni urejena in da boš prisiljena ukrepati drugje. Takrat se običajno zganejo.
Kontrola: samo tako, da si zraven. En teden si vzami čas in otroka spremljaj. Zahtevaj urnik in bodi ob dodeljenih urah v šoli. To, da ti niso dolžni pokazati, kar zgoraj piše,ne bo držalo: starš ima pravico do vpogleda v vse dokumente o svojem otroku, ti samo pisno zaprosi za vpogled. Če ti bodo to odrekali, bodi odločna in jim daj vedeti, da se ne boš ustavila. Ravnatelju lahko kar poveš, da ga prosiš, da iz njegove pisarne kar skupaj pokličeta na šolsko inšpekcijo za mnenje, boš videla, kako bo naenkrat ustrežljiv in nič ne bo več problem.
Žalostno, da morajo starši groziti z nekimi ukrepi (inšpekcijami, pritožbami, odvetniki,…). Amapk takšna je reala v našem šolstvu, kjer večina zaposlenih podpovprečno opravlja svoje delo. Ne vem, če je še kakšna panoga,kjer so zadeve tako iztirile, kot v šolstvu.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas imamo trikrat letno evaluacijski sestanek obvezno. Lahko pridem kadarkoli in vprašam ali pa povem kje se je na novo pojavil problem.
Ne bodi pikolovska. Če kdaj kaka ura odpade, če je kdaj zraven še kak otrok… Kaj pa takrat ko tvojemu otroku pomagajo tudi več kot je v odločbi? Ne želi si da delajo striktno po odločbi. No vsaj na naši šoli se nam to ne bi splačalo. Dobimo veliko več, kot je v odločbi.
Sicer pa je smisel učne pomoči ravno to, da delajo drugače, da se približajo otroku. Reševanje učnih listov je brez veze, ker to lahko delaš sam z njim doma.
Mi smo poiskali dodatno učno pomoč za našega dislektika še sami in jo plačujemo. Po nasvetu specialne pedagoginje je otrok z inštruktorico delal ravno to nad čemer se zgražaš- Igral človek ne jezi se in rubikovo kocko. Mu niso nobeni učni listi toliko pomagali, kot ravno nadozorovana (pa ne s strani sorojencev) igra skozi katero je spoznal številke in dobil občutek.

Komentirala bi samo nekaj. Ne vem, zakaj ima tvoj otrok ip, te ure naj ne bi bile dopolnilni pouk ampak naj bi se ukvarjali s tezavami na drugacen nacin. Tudi igranje razlicni iger, kot je spomin, sodi sem. Ravno ta teden je na to opozarjal en strokovnjak, mislim, da iz Janeza Levca.
Drugace pa povprasaj osebe, ki nudijo pomoc in povej svoje dvome. Lahko na lep nacin vprasas in das vedeti, da z otrokom komuniciras.

PA še to sklepam, da je tvoje dete še majhno. Dodatna učna pomoč poteka tudi tako, da otroka od predmeta ker razlaga v razredu ni smiselna, to isto snov z enim ali dvema sošolcema dela dodaten pedagog izven razreda. Tega otrok morda še opazi ne. Ne gre vedno za pred ure oz.dodatne ure, ki bi jih učenec oddelal za zraven.
Pozanimaj se kako sploh poteka dodatna učna pomoč-

Lahko prosiš za sestanek in prijazno vprašaš kako in kaj. Skoraj prepričana sem, da ti sin ne pove vsega (razen, če je učiteljica odsotna, takrat ponavadi ni nikogar, ki bi to osebo nadomeščal. Včasih zato razredničarke izpeljejo kakšno dodatno individualno uro, če jim seveda čas dopušča). Sama sem največkrat prisotna v razredu in ne sedim samo pri “svojem” učencu, ampak pomagam

Jaz plačujem deset evrov na uro za inštrukcije, Eni pa vse brezplačno, pa jim še ni dovolj

Ce ravnatelj ne pusti da si ti pri pouku, ne mores biti..in ne dosezes nic…tudi ce klices inspekcijo.Kot so dejali…pogovor z izvajalcem, ce ni uspeha pa z ravnateljem.In ja…igra je pomoc..ure so namenjene premagovanju primanj. To ni instrukcija oz ucna pomoc.

New Report

Close