Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali za nakup avtomobila vzamete kredit?

Ali za nakup avtomobila vzamete kredit?

Kakšnega mnenja ste, bi za nakup avtomobila vzeli kredit ali se vam zdi bolje, da se kupi tak avto, ki si ga lahko privoščiš s privarčevanim denarjem?

Če bi bila v službi za NDČ, bi morda kdaj tudi razmišljala o kreditu, a ker sem s.p., odkar delam, tega enostavno ni v moji glavi. Držim se pravila Nikoli čez svoje zmožnosti. Morda je starinsko, a jaz se bolje počutim.

Kakor kdo želi. Če se zakolje s tem, naj se pa.

Do zdaj nisem še nikoli in mislim in upam, da ne bom nikoli.

______________________________________________________________________ [i]The Conservatives. Putting the 'N' into cuts.[/i] R. Howard

Kredit? Ne, hvala!
Kupim, ko lahko in kar lahko.

Kupujem, kar in ko si lahko privoščim.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

A nihče nima kredita za avto?

Moj prvi avto je bil na kredit, takoj ko sem dobila službo, tudi ob menjavi je bilo enako… Pa ne ni nek ulala avto…prvi je bil citroen saxo, potem pred 7 leti clio, sedaj ni vreden neko premoženje in bo ga počasi treba zamenjat, so se začela velika popravila… ampak bo spet kredit in nek normalen majhen priročen avto…

Tisti, ki ga imajo, se niso oglasili. Precej slaba tema za statistiko delat.

______________________________________________________________________ [i]The Conservatives. Putting the 'N' into cuts.[/i] R. Howard

Avta še nikoli nisem vzela na kredit in ga tudi nikoli nebom. Kreditov že na splošno ne maram. Če imam v žepu oz. na banki dovolj denarja za avto si ga bom kupila, drugače pa pač ne.

Jaz ga vzamem, ker mi je ceneje kot dnar iz skladov vzet. Je bil pa najdražji avto, ki sem ga vzel, 7.000 EUR, tak znesek lahko odplačaš v kakšnih dveh letih.

Ne vem, se vsi vozite v starih kripah za jurja ali imate ne vem kake hude plače ali so vam vse ostalo financirali drugi, pa ste privarčevali za avto ali vam drugi kupujejo avtomobile ali …

Midva sva si morala vse sama, iz čiste nule in tudi avtomobili so bili na kredit. Zadnjega sva izplačala in zdaj načrtujeva nakup novega, ta bo na gotovino. Ampak poročena sva in ustvarjava že 20 let, vmes slabe plače in nezaposlenost, finančni padci, tudi avto zdaj ne bo nov, ampak nekaj za 10 jurjev…

Koliko imaš povprečnega letnega donosa pri skladih? V kakšnem obdobju? Hvala!

Glavnino sem investiral do leta 2008; danes sem na +18 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pri čemer pa je treba upoštevat:
– da sem nekaj najbolj donosnih vplačil moral dvigniti (kriza, takle mamo)
– da sem pred par meseci zamenjal polovico – iz enega v drug sklad; brez tega bi bil danes verjetno nekje okoli ničle…
Pri dvigu bi moral plačati 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davka, kar se mi ne izplača…

Vcasih se ob nakupu na leasing dobi se dodatni popust, ki je celostno gledano bolje od kredita. Sam sem za 8 k leasinga dobil dodatni popust v visini 500 eur, tako me je leasing na 3 leta stal samo 500 eur oz 166 na leto, vse ostalo je bilo enako kot nakup za gotovino ali kredit. Seveda je bilo lesinga sam za pol.

Zakaj bi se človek sekiral? Vzameš kredit, ko zagusti pa jokaš, tako kot tile “švicarji”.

Ne, ne bi šla preko svojih zmožnosti (kredit ne pomeni, da greš preko svojih zmožnosti).

Ja, od prvega avta naprej so vsi na kredit. Vedno sem vse odplačala do konca. Dvakrat je bilo celo ceneje, kot z gotovino, ker je zavarovalnica imela neko akcijo in je dala 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust na kasko. Takrat še ni bilo popustov za kasko. Zadnjega je prodajalec dal na kredit brez obresti.

Rabljenih avtov je na tone. Iz stečajev podjetij in oseb jih dobiš napol zastonj.

Sama sem svojega kupila za gotovino kolikor sem imela privarčevano.
Moj si je celotnega kupil s kreditom.

Potrebno bi bilo enega zamenjat vendar nimava privarčevano nič, ker sva vse dela v hišo.
Tako, da ko bova menjala zagotovo spet kredit. (nekje rang 10 – 15.000)

Imam pa rajši enkrat v prihodnosti kredit za avto, pa da sva se vselila v hišo z minimalnim kreditom…na koncu zmanjkalo za 3000€….ker, da je recimo kredit za 30 let za hišo…no, to bi me pa stiskalo pri srcu.

Kje se to išče??

Taki avto so zgonjeni do podna. Rabiš še par jurjev, da jih spraviš k sebi. Razen, če si mehanik in vse narediš sam, sicer ni nobene računice.

Eni se vozijo v starih kripah za jurja, ti se boš pa vozila v stari kripi za 10 jurjev. Kaj misliš, kdo bo na boljšem?

tudi ja.
Se mi zdi škoda dajat privarčevani denar za avto.Danes dobite na kredit,lizing kar ugodno ….za dobo 2,3 let in absolutno ne več .Za avto sigurno ne .

V življenju še nisem imela kredita, za avto ga pa tudi nikoli ne bi vzela.

Mi kupimo avto takrat, ko našparamo. Letos smo kupili avto hčeri za diplomo.

Kredit smo vzeli samo za stanovanje.

Ga imam na kredit in je že skoraj moj:) Zakaj? Ker nam je po vselitvi v hišo pač bolj ali manj nepričakovano crknil stari avto in sem si omislila čisto novega (cliota). Upam pa, da je ta prvi in zadnji na kredit.
Je pa na lizing bolj ugodno kot na kredit in veliko mojih znancev vzame na lizing, ker se vrednost avtomobila ne všteva med premoženje pri CSD.

Kje se to išče??[/quote]

Lahko objavim nekaj povezav na razpise v Sloveniji in okoliških državah. Ali pa jih rajši ne objavim, da ne bo kak preprodajalec jezen?

New Report

Close