Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sin nima prijateljev v razredu

Sin nima prijateljev v razredu

Sin hodi v 4. razred.Šola je majhna, vaška, v razredu jih je 10. Z glavnim v razredu nista prijatelja in kar naenkrat je naš postal izločenec. Nima prijateljev v razredu (vse 4 fante je k sebi potegnil tisti fant, ki je glavni). Z dekleti se včasih druži a le če ga sprejmejo (včasih pravijo da igra ni za fante).
Me kar srce boli a mu ne znam pomagati. Sicer ima prijatelje a v drugih razredih. Pravi da mu je dolgčas med odmori, žalosten je ker se ne more z nobenim pogovarjati. Ima še kdo take težave?

Če nima Fotra, tud frendov ne more imeti.


Fotra ima, je tudi aktiven pri vzgoji.

… Brklc, vsega ne veš, lahko si nekoliko manj direkten, da ne rečem, previdnejši s sogovorniki.


Fotra ima, je tudi aktiven pri vzgoji.[/quote]

Kje pa je potem po tvoje feler?

Tvoji ga imajo??

Tvoji ga imajo??[/quote] Najini majo pa tko svetniško mt, da mene ne rabjo.

to je res problem in tudi jaz se tega bojim pri svojih dveh fantih..ker se najde nekdo v razredu,ki napelje vse ostale, da se z nekom ne družijo..v razredu mojega otroka je fantov 13 in 11 punc..sta tudi dva fanta, ki se vedno spravljata na mojega sina in ostale napeljujeta, da se naj ne družijo z njim..sicer na srečo ima še dva , ki so že iz vrtca skupaj, ki se še vedno družijo, rad se druži tudi s puncami..itd..ampak kadar sta ta dva fanta glavna, mojega izločijo..čeprav se potem tista dva prijatelja iz vrtca tudi potem raje družita z mojim..upam, da to čimprej mine..ali ima smisel se pogovarjat z učiteljico, ne vem..je pa moj sin bil vedno priljubljen in so se radi družili z njim in ne vem, zakaj je do tega prišlo..je pa res, da je bolj miren in on se zagotovo ne bo prerekal zaradi tega s komerkoli..


Fotra ima, je tudi aktiven pri vzgoji.[/quote]

Kje pa je potem po tvoje feler?[/quote]
Ne šteka se z glavnim fantom v razredu ki je k sebi potegnil ostale 3 fante. Problem je v premajhnem razredu. Če bi jih bilo 25, bi se hitro našel nekdo s katerim bi se štekal. Tukaj mu ne morem nič pomagati, mi je pa pač težko, ker se počuti zapostavljenega in nočem da bi imel na to obdobje slabe spomine.
Kje pa ti vidiš problem?

Kje pa je potem po tvoje feler?[/quote]
Ne šteka se z glavnim fantom v razredu ki je k sebi potegnil ostale 3 fante. Problem je v premajhnem razredu. Če bi jih bilo 25, bi se hitro našel nekdo s katerim bi se štekal. Tukaj mu ne morem nič pomagati, mi je pa pač težko, ker se počuti zapostavljenega in nočem da bi imel na to obdobje slabe spomine.
Kje pa ti vidiš problem?[/quote]

Ne, kar opisuješ jest vidim kot posledico.

Hja, nekje problem-vzrok mora bit ane?

A vidva z možem sta si kul? Ker hlače nosi, predvsem v vzgoji? Je bil sinov oče tlačen od svojga fotra? Mož moško družbo ma? Kolk otrok pa mata in ker je?

Seveda se je treba o izločanju pogovoriti z učiteljico, ne pa pustiti, da samo mine, ker ne bo. Šola je tudi vzgojna ustanova in v 4. razredu se da še marsikaj narediti.

Vcasih si bil jack, ce si imel walkman ali kaj podobnega. 100 let nazaj, ce si kadil…
danes ce, bi otroku sposodili dober telefon, bi se otroci okrog njega zalimali.
Ljudlje smo rojeni materialisti, ce nekaj imas, se bojo ljudje limali na tebe. Zdaj ce vam to ni vsec ali je, pac tako je.
Je pa bolj primerno pripraviti otroka na tako zivljenje, da danes pac tako je. Ko bo starejsi, tudi ne bo imel veliko prijateljev. Kajti ze danes se ljudje premalo druzimo.
Kaksen pogov, hobi ki ga po soli veseli, se tiste pol ure odmora ne bo sekiral.


Ne šteka se z glavnim fantom v razredu ki je k sebi potegnil ostale 3 fante. Problem je v premajhnem razredu. Če bi jih bilo 25, bi se hitro našel nekdo s katerim bi se štekal. Tukaj mu ne morem nič pomagati, mi je pa pač težko, ker se počuti zapostavljenega in nočem da bi imel na to obdobje slabe spomine.
Kje pa ti vidiš problem?[/quote]

Ne, kar opisuješ jest vidim kot posledico.

Hja, nekje problem-vzrok mora bit ane?

A vidva z možem sta si kul? Ker hlače nosi, predvsem v vzgoji? Je bil sinov oče tlačen od svojga fotra? Mož moško družbo ma? Kolk otrok pa mata in ker je?[/quote]

Ti si ena tako zafrustrirana oseba, da me kar glava boli, ko te berem. In te svoje težave in felerje, kot praviš, hočeš vsilit drugim. Ti najprej svojo hišo pospucaj, potem pa se pojdi psihologa drugim ok. Tako jim pa samo otežuješ situacijo, ko se sem gor obračajo za pomoč in navete. Umiri se poba!

Enim pa sonček ne sije…

Verjemi, nisi edina…


Ne šteka se z glavnim fantom v razredu ki je k sebi potegnil ostale 3 fante. Problem je v premajhnem razredu. Če bi jih bilo 25, bi se hitro našel nekdo s katerim bi se štekal. Tukaj mu ne morem nič pomagati, mi je pa pač težko, ker se počuti zapostavljenega in nočem da bi imel na to obdobje slabe spomine.
Kje pa ti vidiš problem?[/quote]

Ne, kar opisuješ jest vidim kot posledico.

Hja, nekje problem-vzrok mora bit ane?

A vidva z možem sta si kul? Ker hlače nosi, predvsem v vzgoji? Je bil sinov oče tlačen od svojga fotra? Mož moško družbo ma? Kolk otrok pa mata in ker je?[/quote]

Ti si pa tako ubogi v glavi, da je kar hudo. Po vsem kar berem (tvoji prispevki) lahko človek zaključi samo, da si ena grozno zagrenjena oseba. Pa še pametna povrhu, ker na osnovi nekaj stavkov špilaš psihologa in KAO poznaš kompletno ozadje. Me zanima kaj se je tebi v življenju zgodilo, da si tako zafrustriran. Mogoče bi bilo bolje, da čas ki ga zapravljaš tu gor nameniš sebi in tvoji samopodobi.

Enim pa sonček ne sije…

Verjemi, nisi edina…[/quote]

Veš, sonček sije, če si le sam tako narediš. dokler boš pa tako negativen, kot si, ti ne bo nikoli posijalo. Odvisno je samo od tebe..

Razred je majhen. Vsekakor moraš povedati razredničarki.

Zaradi česa sta se z “organizatorjem” razrednih fantov začela razhajati, ne vemo. Najverjetneje sta si zelo različna tudi po sposobnostih in tu tvoj otrok v tako majhnem razredu prijatelja ne bo z lahkoto našel.

Tudi ne rabiš materialnih zadev, da bi bil tvoj otrok sprejet med vrstniki. Na prvo žogo svetujem dejavnost, v kateri bo res dober, da se mu okrepi samozavest. Naj igra košarko, nogomet, karate, tenis, nekaj, v čemer fantje radi tekmujejo in nekaj, kjer se trud poplača z dobrim rezultatom.

Draga mama789456 !

Kot, da bi brala naso zgodbo, le da je nas v 2 razredu.
Fantov je le 8 in ze v prvem je bil en glaven frajer, ki je odlocil kdo bodo prijatelji.
In sicer tisti, ki igrajo nogomet. In ker ga nas ne, je odpadel.
Pa sem mislila, da bo to minilo se posebej ko je ravno ta glavni sel na drugo solo.
A se je takoj v to vlogo postavil en drug od tej fantov.
Z tovarisico ze govorili na to temo, saj je tudi nas tozil, da mu je med odmori dolgas.
In ko ga pridem popoldan iskat v podaljsano varstvo je skoraj vedno sam 🙁
A je le rekla, da taksnega razreda se ni imela, da sama ne ve kako to razbiti. Da velik govorijo
o prijateljstvu in jih spodbuja z dejavnostmi, da bi se med seboj druzili. A kar ne gre in ne gre.

Tako smo se odlocili, in ga vpisali v vse mogoce aktivnosti v okviru sole, da v bistvu
skoraj ni vec v podaljsanem bivanju. Za med odomori pa si vedno odnese kaj s seboj (knjigo, puzzle, gumice …) pa malo vec se druzi s puncami. Sem ga potolazila, da ko bodo vecji, bodo pa fantje k njemu lezli, da naj jih spoprijatelji s katero od teh punc ker jim bo vsec:-)
Ima pa nas dva zelooo dobra prijatelja iz paralelke tako, da ce se ujamejo med odmori je srecen.
Zato razmisljamo tudi o tem, da bi ga prestavili v ta razred. Pa tudi drugace ima (doma, na treningih, pocitnicah) vedno veliko prijateljev, je zelo komunikativen, socializiran zato ga ta izolacije se bolj boli.
Tako, da mu prav preko tega veckrat povdarim, da ni problem v njemu. Kar svetujem tudi vam. Da se ne bo zaradi te zgodnje izkusnje izoliral in postal samotar.

Vso sreco vam zelim in da bi nasli cimvec dobrih resitev !

Mojca

Pri nas sta fanta samo dva in se tudi ne razumeta preveč ampak ok nekako shajata. Sin se pač igra s puncami. Pri tej starosti mislim, da to ne bi smel biti problem.

Pri nas je situacija identična. Moj sin si najbolj na svetu želi prijateljev.. med sošolci je večinoma izločen ( ima 4) , v šoli se druži z otroki iz nižjih razredov, popoldan pa z nikomer, ker so časi, ko so se otroci igrali zunaj minili :-(.

Tolažim se s tem, da gredo v 6 razred v večje mesto, kjer bo tudi otrok več.

Od kod si? Mogoče bi se pa najina fanta razumela?

Lp,

Nehaj ga pomiljevati. To je najslabše kar lahko storiš. Ni bogi in vse je v redu, ne pokaži da ti je hudo. To so večne napake mater. Glede prijateljev pa tako. Pač silit ne moreš nobenega. Današnji otroci imajo včasih posebnega fore, to sem videl pri mojemu. Tudi mi smo imeli te težave, vendar moj ni nikoli jamral ker je preveč zatežen da bi ga to bolelo. Moraš ga naučiti se spopasti s temi stvarmi

tudi pri nas je podobno..v razredu se je našel nekdo, ki je rekel, kdo se bo s kom družil in naš je odpadel, ker ne igra teh in teh igric na računalniku in jih ne pozna..in tudi nogomet je bil aktualen, ki ga naš sicer igra, ga pa ne trenira..v paralelki ima super prijatelja..tudi drugače je priljubljen..v šoli pa sta dva fanta, ki sta zanj nočna mora..on pa očitno za njiju, ne vem zakaj, ker je miren in nekonflikten fant..

In kje je pravzaprav problem? Saj praviš, da prijatelje ima, resda v paralelki, pa vendar. Ne vem, zakaj iz tega vedno nastane taka drama. V šoli ni popolnoma nič drugače kot kasneje v službi. Saj poznaš tisto: služba je služba, družba je družba. Med poukom se isto nima kaj igrat, med odmorom se bo pač družil s tistimi, s katerimi se zastopi. Mislim, da pri teh zadevah večji problem kot otroci, delajo starši. Ker se ne morejo sprijaznit s tem, da za njih tako zelo oh in sploh super otrok za druge morda to ni…

Kako pa naj se spopade s temi stvarmi?

Avtorica je lepo napisala v prvem prispevku, zato ne vem, kako lahko sprašuješ, kje je problem. Otrok nima prijateljev v razredu in če bi se znala vživeti v otroško dušo, bi vedela, da to JE problem. Tudi odrasli jamrajo, da nimajo prijateljev, za otroke je to še težje. Sploh, če je v razredu izoliran, izločen. Potem se ne počuti dobro, pa še dolgčas mu je. .

New Report

Close