Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ženska ni vedela da je noseča

ženska ni vedela da je noseča

Zdaj poznam že dve ženski, ki sta rodili in sploh nista vedeli da sta noseči. Me zanima a je to sploh možno? No očitno je, ali pa sta dobro lagali. Obe sta se na dan poroda znašli na dežurni, češ da ju muči zaprtje,..
Kaj vi menite? Če jaz po sebi sklepam bi bilo nemogoče da ne bi vedela.

Za mene velja enako. Brc in velikega trebuha zanesljivo ne bi zgrešila.

Nemogoce. Edina varianta je da ima zenska 200 kil in se trebuha niti opazi ne in da ni cisto gladka, da ne opazi take spremembe v svojem telesu.

Tako kot je nekdo že zgoraj omenil – ženska bi morala imeti veliko maščevja, da bi se lahko nosečniški trebuh popolnoma skril oz. se ne opazil. Za normalno, vitko žensko je nosečnost lahko skrita (prikrita) samo do ene četrtega ali petega meseca, potem pa zraste tipična žogica…

Poznam…
Ampak v tem primeru je šlo za najstnico, ki je odraščala v tako bednih razmerah, da sploh ni vedela, kaj je sex, nosečnost… 🙁 Ne bi pa raje o tem, kdo ji je nrdu otroka…
In ja, to je blo v tem tisočletju :/

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

vse je možno, tudi to in sploh ne tako nemogoče. če si okupiran z drugimi stvarmi, recimo preživetjem, sploh ne opaziš kaj se dogaja s tabo, brce, trebuh itd. preprosto spregledaš. Se ti zdi, da si se malo zredil in da te nekaj zvija v trebuhu in to je to, dokler ni večjih težav se s tem ne ukvarjaš, saj imaš druge skrbi.

Se zgodi. Najbrž pri bolj debelih ženskah. Ni mi jasno, da ne čuti brc….pa nima menstruacije. Nekatere jo sicer še par mesecev imajo, a bolj rahlo?? Osebno nosečnosti ne bi “zgrešila”, niti pod razno.

ja “opaziš” brce 🙂

ne piši neumnosti

Ok, jaz nisem vedla do 5 meseca. Nič znakov, normalno perilo, nič trebuha, mam pa par kil preveč 😉 Moja sestra je nosla otroka tako “zadaj”, v hrbtenici, da se ji do 8,5 meseca ni nič videlo. Pa je normalne postave. Je delala do 9 meseca, ko je šla v porodniško nekaj dni pred pdp so sodelavke mislile, da je nekje v 4 ali 5 mescu. Samo malo zaobljen trebušček nič drugega. Tako da verjetno je že vse, ampak to so izjeme.

Na TLC-programu je bila serija oddaj o ženskah ki jih je presenetil porod,nobena ni bila debela,tudi krvavitve so imele mesečno,nobenih posebnih znamenj ,strokovno so zdravniki razložili kako je to mogoče,tako da je to še kako resnično!Pa tudi pri nas je ena dekle kar rodila in tudi starši niso opazili nosečnosti.

Jst imam ITM nekaj melega čez 40.. Ja in ko sm bla noseča sm otroka čutla. In to konkretno. Sploh po 30 tednu ko sm dobila kakšno brco v mehur. To da brc ne čutiš je z moje strani larifari.

Jaz tudi ne bi mogla zgrešit nosečnosti, tako da tudi meni ni jasno.

Se zgodi tudi pri normalno suhih ženskah. Osebno poznam eno tako.

Videla sem jo 3 tedne pred porodom, pa ni imela NIČ trebuha.
Je pa imela ves čas menstruacijo, ves čas jedla KT, zredila se je pa samo 2 kg.

Zdaj mi pa ti povej, kako bi iz tega lahko razbrala, da je noseča?

No, zase vem, da 1. ne bi mogla spregledat manjka menstruacije, 2.OGROMNEGA trebuha in 3. tudi brce so bile konkretne. Pri enih pa vem, da otroci zelo malo oz. zelo nežno brcajo – tako da hodijo na redne preglede če je z otrokom vse ok, ker jih ne čutijo.

Vprašanje ni, kako da starši (in okolica) niso vedeli, da je ženska noseča, temveč kako da njej sami ni kliknilo, da se nekaj dogaja.

Dodopolnjenih šest mesecev in pol nosečnosti nisem vedela, da sem noseča. Ko sem zanosila sem sicer vedela, vendar sem imela v sedmem tednu splav (ki ga očitno niso opravili). Po tem sem imela mesečne krvavitve, bilo mi je sicer slabo, vendar sem bila prepričana, da je bruhanje posledica živčne vojne, ki sem jo preživljala in neredne ter nezdrave prehrane. Brce sem sicer čutila, vendar me je to le še bolj utrdilo v veri, da sem si definitivno “zje*ala” želodec in prebavo, saj se mi nekaj “pretaka” po črevesju. Ko sem le odšla k zdravniku, mi je povedal, da je moje stanje popolnoma normalno za šesti mesec nosečnosti… Skoraj me je kap. BTW, mesečne krvavitve sem imela do konca nosečnosti.
Trebuha se mi skoraj ni videlo, kvečjemu sem bila malce “napihnjena”. Ko sem prišla sredi noči v ljubljansko porodnišnico in za sabo puščala mokro sled plodovnice, me je vratar pogledal v obraz – trebuh – obraz in vprašal “Gospa, pa ste vi prepričana, da boste rodila?”
In nisem bila debela; ob višini 169cm sem imela pred nosečnostjo 48kg, tik pred porodom pa 54kg.

Vprašanje, ki ga je zastavila avtorica, je, ali je možno, da ženska vse do poroda ne ve, da je noseča. Ti torej v to kvoto nosečnic NE SODIŠ.

Vprašanje, ki ga je zastavila avtorica, je, ali je možno, da ženska vse do poroda ne ve, da je noseča. Ti torej v to kvoto nosečnic NE SODIŠ.[/quote]

Ampak sem več kot očitno dokaz, da je možno marsikaj, kar se sicer pregovorno pametnim monam zdi nemogoče. In v kolikor takrat ne bi šla k zdravniku, bi bilo popolnoma mogoče, da ne bi vedela do poroda. Brcanje je bilo komaj zaznavno, trebuha pa, kot že povedano, skoraj nisem imela. Poleg tega se mi je zdelo popolnoma nemogoče, da bi bila noseča, če sem imela splav, po njem pa nobenih spolnih odnosov več.

Ni res. Pišeš butalaštine.

Ni res. Pišeš butalaštine.[/quote]

Neonka, očitno ti puišeš budalaštine. kako lahko sodiš o nečem, česar nisi izkusila? Če pogledaš zgodbo z nickom “ena z izkušnjo”, vidiš da je dejansko mogoče marsikaj.
Daj stopi no iz svojega milnega mehurčka, tu zunaj obstaja svet, o katerem se ti očitno niti ne sanja.

Takrat kot jaz je v sosednji porodni sobi rojevala ženska, ki je prišla k dežurnemu zdravniku zaradi prebavnih težav in si je pred tem doma kuhala kamilico. Potem je bila v isti sobi kot jaz in… no ja, je možno, ampak… Tale konkretna gospa je bila malce duševno zaostala, kot so je izkazalo pozneje celo zaposlena v bolnici. Poleg vsega še zrasla v obupnih razmerah. Ni vedela da je noseča, ko ji je dežurni povedal da bo rodila mu ni verjela, ker “kako pa naj vidi v njen trebuh”. V porodnišnici so jo (kljub temu, da je bilo tako z njo kot z otrokom vse ok) obdržali zalo dolgo, da bi vsaj nekoliko uredili razmere.

Po čudnih naključjih, ki jih ustvari življenje, sem jo potem še videvala in zgodba je bila vedno bolj žalostna. Na srečo so ji otroka (za katerega ji sploh ni bilo mar in so morale sestre že v porodnišnici paziti, da ga ni kar “poležala”) odvzeli.

Edino kar mi ni jasno je, kako da vsaj ljudje iz njenega okolja niso opazili, da je noseča in poskrbeli zanjo.

Ni res. Pišeš butalaštine.[/quote]
Se strinjam. To ni mogoče, vsaj ne iz tega razloga.

Ni res. Pišeš butalaštine.[/quote]

Neonka, očitno ti puišeš budalaštine. kako lahko sodiš o nečem, česar nisi izkusila? Če pogledaš zgodbo z nickom “ena z izkušnjo”, vidiš da je dejansko mogoče marsikaj.
Daj stopi no iz svojega milnega mehurčka, tu zunaj obstaja svet, o katerem se ti očitno niti ne sanja.[/quote] Ha jalur, precej prepirljiva si. In to ni dobro. V milnem mehurčku pa ne vem kako izgleda biti, očitno ti veš..

Novodobnim nosečnicam, ki doktorirajo iz vsake kapljice izcedka, krča, špika, brce, takega in drugačnega simptoma se to seveda zdi neverjetno. Vendar, če tega ne pričakuješ, se s sabo ne ukvarjaš toliko in imaš nekomplicirano nosečnost z majhnim trebuhom, niti ni tako nemogoče.

Je precej nemogoce, ja. Tam nekje od 6, 7 meseca dalje. Razen ce si zeloooo neveden ali zeloooo debel.

Tole ne bo držalo. Ena sorodnica je precej visoka in zelo suha. Videla sem jo sicer 14 dni pred rokom ampak tako majhen trebuh sem imela jaz čiiisto na začetku, ko bi ob širokih oblačilih komot skrila. Hočem rečt da ni nujno, da gre debelo žensko, odvisno je tud od velikosti in predvsem lege otroka.

New Report

Close