Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Dišeče sveče, blazinice, palčke.....

Default avatar

A to kdo kupuje?

A imate doma dišeče svečke? Kaj nisi kar malo zadet od tega vonja in pomanjkanja svežega zraka?

Jaz sem nekaj časa uporabljala te dišeče blazinice, ki se je vtakne v vložke, ki se priklopijo v vtičnico. Pa še drage so: 3,50 €!! V dokaj veliki sobi te začne bolet glava...oz. imaš občutek, da ti 'kar nekaj nabija v možgane'!

Da ne omenjam raznih eksotičnih kadilnih paličic - ko stanovanje smrdi, kot bi se ves čas nekaj žgalo. :(

Vse te umetne dišave so pav škodljive. Jaz samo še kakšno lupino limone fliknem na radiator.

Kaj ve uporabljate, da vam diši stanovanje? Zdaj pozimi, ko se kadi iz dimnikov in ne moreš zračit. Poleti itak nič, ker imamo odprta okna.

Kaj pa tisti, ki živijo kje ob cesti, v mestih?
Default avatar

u76867

A to kdo kupuje? je napisal/a:
A imate doma dišeče svečke? Kaj nisi kar malo zadet od tega vonja in pomanjkanja svežega zraka?

Jaz sem nekaj časa uporabljala te dišeče blazinice, ki se je vtakne v vložke, ki se priklopijo v vtičnico. Pa še drage so: 3,50 €!! V dokaj veliki sobi te začne bolet glava...oz. imaš občutek, da ti 'kar nekaj nabija v možgane'!

Da ne omenjam raznih eksotičnih kadilnih paličic - ko stanovanje smrdi, kot bi se ves čas nekaj žgalo. :(

Vse te umetne dišave so pav škodljive. Jaz samo še kakšno lupino limone fliknem na radiator.

Kaj ve uporabljate, da vam diši stanovanje? Zdaj pozimi, ko se kadi iz dimnikov in ne moreš zračit. A te nič ne boli glava od smradu ??? Poleti itak nič, ker imamo odprta okna.

Default avatar

abtay

bravo u76867, odlicno citiranje...

ja, uporabljam obcasno kaksne disece svecke ampak ne za izboljsanje zraka, predvsemo zato, ker mi lepo disijo

za svez zrak odpiram okna tudi pozimi, ceprav sem ob prometni cesti... raje malo smoga, kot zatohel predihan zrak...
Default avatar

jaz ne

Poznam eno izšolano aromaterapevtko. Ko ona nažge te svoje zvarke - prostor je res ogromen - moram res paziti, da se ne zadržujem dolgo v tem prostoru, ker me začne bolet glava. Rečt ne morem nič, ker mi je nadrejena...
Default avatar

Zracimo

Za svez zrak odpiramo okna in prezracimo.
Svecke prizigam, disece kao, ampak une ta super poceni, ki so samo pobarvane cajne svecke in nimajo skoraj nic vonja. Jih prizgem zaradi lucke, ne zaradi vonja.
Default avatar

joj no

Ajoj, avtorica! Prostor vsekakor moraš prezračiti. Šele v čist zrak lahko prižgeš dišečo svečko. Če prižgeš svečko v neprezračenem prostoru, potem le še bolj smrdi vse skupaj. To je isto, kot bi se prešvican z znojem nadišavil s parfumom. To ne gre skupaj in pika.
Default avatar

ena svečka

joj no je napisal/a:
Ajoj, avtorica! Prostor vsekakor moraš prezračiti. Šele v čist zrak lahko prižgeš dišečo svečko. Če prižgeš svečko v neprezračenem prostoru, potem le še bolj smrdi vse skupaj. To je isto, kot bi se prešvican z znojem nadišavil s parfumom. To ne gre skupaj in pika.
In koliko zraka 'požre' dišeča svečka?
Default avatar

Schildkrote

Jaz kupim dišeč vosek, ki je kvaliteten in ima res prijeten, nevsiljiv vonj. ;)
Ko oči zaspijo
Se angeli zbudijo
(Jan P.)
Default avatar

Senza

A to kdo kupuje? je napisal/a:

Kaj ve uporabljate, da vam diši stanovanje? Zdaj pozimi, ko se kadi iz dimnikov in ne moreš zračit. Poleti itak nič, ker imamo odprta okna.

Jaz že leta uporabljam samo eno vrsto dišečih palčk (Goloka Nagchampa Agarbathi), vonja se kar ne morem naveličati, predvsem pa mi je pomembno, da me po njih ne boli glava.

Pa gorilnik za eterična olja - naravna, saj od sintetičnih olj boli glava, pa tudi sluznice dražijo.

Tudi čajne svečke so mi fajn, sicer bolj za vzdušje, če imava obiske, in je kadilcev več, se mi pa zdi, da je zaradi svečk manj zakajeno.
_____________________________________________________________________________________________________________
V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...
Default avatar

od črke do črke

ena svečka je napisal/a:
joj no je napisal/a:
In koliko zraka 'požre' dišeča svečka?
Tebi je pa treba res še med vrsticami povedati.....
1. Avtorica pravi, da pozimi ne zrači stanovanja, ker pozimi ljudje kurijo in je v zraku vonj po dimu.
2. Kakšno pa je v stanovanju, če se ne zrači?
3. Neprezračeno, zatohlo, predihan zrak - ki že sam po sebi povzroča slabo počutje
4. Če v tak neprezračen prostor prižgeš dišečo svečko, se počutje še poslabša, pa ne zaradi kisika, ki ga porabi svečka.
5. Od tu dalje pa sam(a) razmisli, zakaj pride do tega.......