Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Obrazec pogodbe o najemu stanovanja

Default avatar

muesli

Uradni obrazec o najemu stanovanja je zelo pomanjkljiv, zato lepo prosim najemodajalce in najemojemalce, da tu prilepijo svoj vzorec pogodbe - seveda brez kakšnih osebnih podatkov :). Kliknete na pisarniško sponko Pripni datoteko. Najlepša hvala za pomoč.
Default avatar

bi pomagali, a

Mislim no, a svojega mejla pa ne bi dal-a?

Sicer ti pa noben vzorec ne bo pomagal, če:
- ne boš preveril, če je v skladu z zakonom (marsikatera pogodba vsebuje določbe, ki bi na sodišču padle)
- ne boš preveril, če je v skladu s tvojimi željami.

Kaj ti pomaga nek vzorec, ki ustreza meni in mojemu najemodajalcu, če bi ti stvari uredil popolnoma drugače? Premisli, kako bi stvari imel zastavljene, poglej Stanovanjski zakon, magari še njegov komentar, in spiši nekaj, kar bo tebi OK.
Default avatar

bi pomagali, a

Aja, pa ne obstaja URADNI obrazec, obstaja samo en muštr, ki ga celo prodajajo. Nič uradnega ni nikjer na to temo, vsaj kar se tiče tržnih najemov.
Default avatar

Modri dirkač

Takole bo bolje
http://med.over.net/forum5/file.php/151 ... godba.docx

manjka npr. o kajenju in domačih živalih..... To dodaj, če se ti zdi smiselno. In specifike.

Ena pravnica me je lepo podučila: v pogodbo zapišeš, kar si se dogovoril. Ni potreben zapleten pravniški jezik.