Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za ene je očitno, da se podzavestno otepate službe kot hudič križa

Za ene je očitno, da se podzavestno otepate službe kot hudič križa

Zakaj je temu tako, zakaj iščete sto in en izgovor, zakaj se prepričujete, da niste sposobni dobiti službe, zakaj to dejstvo opravičujete z razmerami v državi, nepotizmom ipd.
To boste morali pri sebi razčistit.

Če samega sebe prepričuješ, da si nesposoben, če se celo poistovetiš s to nesposobnostjo, se boš pač težko kam premaknil.

Spomnila sem se na tale prispevek.

http://www.24ur.com/novice/slovenija/razgovori-prosnje-brez-odgovorov-in-po-vec-letih-se-vedno-brez-sluzbe.html

Le poglejte si.
Punca gre na razgovor za službo. Mastni lasje. Make-up kot bi se pijana mazala. Raztegnjeno ceneno majico z ramo ven. Nobene prave energije ne izžareva. Naveličana. Neambiciozna. Nesamozavestna. Iz pižame se je oblekla v druge udobne, razvlečene cunje in si rekla: “pa dajmo Sloveniji dokazat, da je nemogoče dobiti službo”.
In uspelo ji je. Vse drugo bi bil pravi čudež.

Postavite se v vlogo delodajalca. Bi takšnega človeka zaposlili? Jaz nikoli.
Ste vi človek, ki bi se zaposlili? Če boste sami prepričani, da ste terna, potem ni vrag, da se ne bi našel nek delodajalec, ki bi ga lahko v to prepričali in bi vam dal priložnost. Da prideš do tega, da si terna, je treba pa tudi kaj vase vložiti. Ne samo prošenj pošiljat.
Obstajajo ljudje, ki premikajo gore. Tudi iz SLO in tudi niso samo lopovi med njimi. Pa tudi se niso vsi med njimi rodili s pravim priimkom. Torej zakaj jih ne bi bili sposobni premikati vi?

Ker je pač lažje sedeti in iskati tisoč in en izgovor, da ni treba vstati.

Taki smo, jebiga. Proti lastni naravi ne moreš.

Vse se spreminja, tudi lastna narava! Treba se je prilagajat! Če ne nikamor ne prideš!

barbike pa keni ne znajo delat, so samo lepi uporabni pac ne.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Vem, da si to temo namerno odprla, ker je tu gor že veliko krega okrog služb. Najbrž vse tiste, ki iščemo službo primerjaš z mladenko iz začetka videa 🙂

Po pogledanem videu lahko rečem, da mladenke ne bi vzela na delo, ker deluje nezainteresirano in neurejeno.

Jaa, ogromno jih je. Poznam 4 take. Doma na njivi lahko del cele dni, za službo so pa preveč bolni. Niti 4h/dan ne sprejmejo.

Po drugi strani je kriva država. Soc. pomoči je 260€. Še 10 x 40€ za kak “fuš”. Plače je 570€. Za 10 dni doboš več, kot za 21 dni službe.

imate skupno točko – sami sebe sabotirate.

Naštej mi sto svojih pozitivnih lastnosti. Potem mi pa razloži zakaj za vraga ne uporabiš ene od teh lastnosti za svoj nick, zakaj si se toliko poistovetila s to brezposelnostjo?
Kot bi si mozoljast najstnik dal nick “neprivlačen”, “grd”. Vsakič, ko bi ga vpisal, bi še bolj ponotranjal to.
Mozolji bi izginili, on bi pa še vedno bil prepričan, da je neprivlačen. Saj se je pa vendar ves čas v to prepričeval. To je bil on. “Neprivlačen”. To je on. Še vedno.

Ti si brezposelna. Vsak dan znova si brezposelna. Vsak dan ostajaš brezposelna. Na drugi strani praviš, da bi rada službo dobila. Ja za začetek še kako drugo dejstvo o sebi poišči kot to, da si brezposelna.
Začni se učit. Beri. Knjižnice so praktično zastonj. Internet tudi.
Nekaj naredi. Od mona se res ne da živet in plačat položnic. Lahko pa si vsak dan potrjuješ, da si brezposelna.
Ampak ne mi potem reči, da nočeš biti. Če hočeš. Če si vsak dan. Vztrajno. Vztrajna znaš biti. To je dobra lastnost, samo v pravo smer jo je treba usmerit. Ti jo usmerjaš v ultra nefunkcionalno smer.
Rečem, da je človek, ki ima zdrave roke, noge, funkcionalne možgane, sposoben dobiti službo. Ti raje zajebavaš in govoriš, da sem ti rekla, da nimaš funkcionalnih možganov. Saj človek je vedno lahko teslo, če bo želel biti. Lahko je pa Nikola Tesla. Če bo želel biti.
Odloča vsak sam.

imate skupno točko – sami sebe sabotirate.

Naštej mi sto svojih pozitivnih lastnosti. Potem mi pa razloži zakaj za vraga ne uporabiš ene od teh lastnosti za svoj nick, zakaj si se toliko poistovetila s to brezposelnostjo?
Kot bi si mozoljast najstnik dal nick “neprivlačen”, “grd”. Vsakič, ko bi ga vpisal, bi še bolj ponotranjal to.
Mozolji bi izginili, on bi pa še vedno bil prepričan, da je neprivlačen. Saj se je pa vendar ves čas v to prepričeval. To je bil on. “Neprivlačen”. To je on. Še vedno.

Ti si brezposelna. Vsak dan znova si brezposelna. Vsak dan ostajaš brezposelna. Na drugi strani praviš, da bi rada službo dobila. Ja za začetek še kako drugo dejstvo o sebi poišči kot to, da si brezposelna.
Začni se učit. Beri. Knjižnice so praktično zastonj. Internet tudi.
Nekaj naredi. Od mona se res ne da živet in plačat položnic. Lahko pa si vsak dan potrjuješ, da si brezposelna.
Ampak ne mi potem reči, da nočeš biti. Če hočeš. Če si vsak dan. Vztrajno. Vztrajna znaš biti. To je dobra lastnost, samo v pravo smer jo je treba usmerit. Ti jo usmerjaš v ultra nefunkcionalno smer.
Rečem, da je človek, ki ima zdrave roke, noge, funkcionalne možgane, sposoben dobiti službo. Ti raje zajebavaš in govoriš, da sem ti rekla, da nimaš funkcionalnih možganov. Saj človek je vedno lahko teslo, če bo želel biti. Lahko je pa Nikola Tesla. Če bo želel biti.
Odloča vsak sam.[/quote]

Hahahahahaha! Ko že misliš, da si prebral in slišal vse bedarije tega sveta, te vsakih toliko še vedno kdo preseneti s kako dodatno oslarijo. Bravo!

imate skupno točko – sami sebe sabotirate.

Naštej mi sto svojih pozitivnih lastnosti. Potem mi pa razloži zakaj za vraga ne uporabiš ene od teh lastnosti za svoj nick, zakaj si se toliko poistovetila s to brezposelnostjo?
Kot bi si mozoljast najstnik dal nick “neprivlačen”, “grd”. Vsakič, ko bi ga vpisal, bi še bolj ponotranjal to.
Mozolji bi izginili, on bi pa še vedno bil prepričan, da je neprivlačen. Saj se je pa vendar ves čas v to prepričeval. To je bil on. “Neprivlačen”. To je on. Še vedno.

Ti si brezposelna. Vsak dan znova si brezposelna. Vsak dan ostajaš brezposelna. Na drugi strani praviš, da bi rada službo dobila. Ja za začetek še kako drugo dejstvo o sebi poišči kot to, da si brezposelna.
Začni se učit. Beri. Knjižnice so praktično zastonj. Internet tudi.
Nekaj naredi. Od mona se res ne da živet in plačat položnic. Lahko pa si vsak dan potrjuješ, da si brezposelna.
Ampak ne mi potem reči, da nočeš biti. Če hočeš. Če si vsak dan. Vztrajno. Vztrajna znaš biti. To je dobra lastnost, samo v pravo smer jo je treba usmerit. Ti jo usmerjaš v ultra nefunkcionalno smer.
Rečem, da je človek, ki ima zdrave roke, noge, funkcionalne možgane, sposoben dobiti službo. Ti raje zajebavaš in govoriš, da sem ti rekla, da nimaš funkcionalnih možganov. Saj človek je vedno lahko teslo, če bo želel biti. Lahko je pa Nikola Tesla. Če bo želel biti.
Odloča vsak sam.[/quote]

Vem, da imaš dobre namene in da ne pišeš kar tako da prođe vrijeme. Resnici na ljubo imaš v marsičem še kako zelo, zelo prav. 100 lastnosti? Ouuuuu, ne vem če jih imam toliko, moram kar dobro premislit. Vzrajnost, pa trma pa….

ps: malo moram zaj.ebavat, drugače bi bil dolgčas 🙂

@zapojest
Za ene je očitno, da se podzavestno otepate službe kot hudič križa

Kako se boš pa zaposlil, če delodajalci ne zaposlujejo? Boš delodajalcu grozil z nožem, pištolo, naj te zaposli?

Če v podjetju rabijo 30 ljudi, je tam 30 zaposlenih. Zakaj bi v takem podjetju imeli zaposlenih 37 ljudi, če 30 ljudi zadovolji potrebe podjetja?!

V komunizmu so imeli zaposlenih 45 ljudi, čeprav so potrebovali le 30 lhudi. Zato je pa vse propadlo.

Ko bodo podjetja manj obremenjena z davki, bodo tudi več zaposlovala. Danes temu žal ni tako, zato imamo 120.000 brezposelnih.

imate skupno točko – sami sebe sabotirate.

Naštej mi sto svojih pozitivnih lastnosti. Potem mi pa razloži zakaj za vraga ne uporabiš ene od teh lastnosti za svoj nick, zakaj si se toliko poistovetila s to brezposelnostjo?
Kot bi si mozoljast najstnik dal nick “neprivlačen”, “grd”. Vsakič, ko bi ga vpisal, bi še bolj ponotranjal to.
Mozolji bi izginili, on bi pa še vedno bil prepričan, da je neprivlačen. Saj se je pa vendar ves čas v to prepričeval. To je bil on. “Neprivlačen”. To je on. Še vedno.

Ti si brezposelna. Vsak dan znova si brezposelna. Vsak dan ostajaš brezposelna. Na drugi strani praviš, da bi rada službo dobila. Ja za začetek še kako drugo dejstvo o sebi poišči kot to, da si brezposelna.
Začni se učit. Beri. Knjižnice so praktično zastonj. Internet tudi.
Nekaj naredi. Od mona se res ne da živet in plačat položnic. Lahko pa si vsak dan potrjuješ, da si brezposelna.
Ampak ne mi potem reči, da nočeš biti. Če hočeš. Če si vsak dan. Vztrajno. Vztrajna znaš biti. To je dobra lastnost, samo v pravo smer jo je treba usmerit. Ti jo usmerjaš v ultra nefunkcionalno smer.
Rečem, da je človek, ki ima zdrave roke, noge, funkcionalne možgane, sposoben dobiti službo. Ti raje zajebavaš in govoriš, da sem ti rekla, da nimaš funkcionalnih možganov. Saj človek je vedno lahko teslo, če bo želel biti. Lahko je pa Nikola Tesla. Če bo želel biti.
Odloča vsak sam.[/quote]

Kol’k pa ti nakladaš. Naj uganem: živiš in delaš v Ljubljani, kjer je delo bistveno lažje dobiti kot v nekem kraju bogu izza nogu. Se ti sploh zavedaš, kakšne neumnosti blebetaš? Živim v manjšem kraju, pred kratkim sta dve veliki podjetji zaprli vrata –eno 1100 zaposlenih, drugo 350 zaposlenih-stečaj. Kje naj vsi ti ljudje sedaj dobimo zaposlitev, če se podjetja zapirajo kot po tekočem traku, novih pa ni? Nimamo cestne povezave. Do Ljubljane imamo cca 1,5 do 2 uri v eno smer. Prijavljamo se na delovna mesta tudi v Ljubljani-nobeden nas noče, ker bi imeli vsak mesec z nami še najmanj 500 evrov potnih stroškov.
Pa smo vsi dobri in sposobni delavci, ampak daj si že enkrat dopovedat, da delovnih mest NI TOLIKO, KOT JE LJUDI, KI BI DELALI.

120 000 brezposelnih

500 delovnih mest

Kje je tu računica, po kateri naj bi vsi imeli službo? Lahko razložiš, ti “zapojest”?

Kako se naj 119.458 brezposelnih čez noč zaposli, če je pa trenutno objavljenih le 626 prostih delovnih mest. Pa še 3/4 od teh objavljenih prostih delovnih mest, je že vnaprej oddanih. (nepotizem)

http://www.ess.gov.si/

Matematika ti ne leži.

Aha, ko si člani uprav in njihovi svetovalci ter pravniki kupujejo jahte, vile z bazeni in mercedese, pa ne jamrajo, da je luksuz preveč obdavčen.

Visoki davki, ki jih vsi utajujete, pravzaprav pospešujejo zaposlitve v sivi ekonomiji.

Ni nobene potrebe, da se spravljate na uporabnico “zapojest” in omalovažujete njen cenjen trud. Če imaš vse na dosegu roke, nikdar nisi imel težav s službo, marsičesa ne veš in ne preizkusiš, kako je ko začneš delo iskati, kaj vse doživiš in na kakšne načine se pričneš sam s sabo psihološko igračkat, da bi končno iznašel formulo “dobiti službo”. Ko je človek v delovnem razmerju marsikaj ali vse drugače vidi od človeka, ki nima tega razmerja ali se nikdar niti ni srečal s pojmom biti brezposeln na lastni koži.

Menim, da ni nobena služba tako težka in za.jebana kakor je težko in za.jebano iskanje službe.

imate skupno točko – sami sebe sabotirate.

Naštej mi sto svojih pozitivnih lastnosti. Potem mi pa razloži zakaj za vraga ne uporabiš ene od teh lastnosti za svoj nick, zakaj si se toliko poistovetila s to brezposelnostjo?
Kot bi si mozoljast najstnik dal nick “neprivlačen”, “grd”. Vsakič, ko bi ga vpisal, bi še bolj ponotranjal to.
Mozolji bi izginili, on bi pa še vedno bil prepričan, da je neprivlačen. Saj se je pa vendar ves čas v to prepričeval. To je bil on. “Neprivlačen”. To je on. Še vedno.

Ti si brezposelna. Vsak dan znova si brezposelna. Vsak dan ostajaš brezposelna. Na drugi strani praviš, da bi rada službo dobila. Ja za začetek še kako drugo dejstvo o sebi poišči kot to, da si brezposelna.
Začni se učit. Beri. Knjižnice so praktično zastonj. Internet tudi.
Nekaj naredi. Od mona se res ne da živet in plačat položnic. Lahko pa si vsak dan potrjuješ, da si brezposelna.
Ampak ne mi potem reči, da nočeš biti. Če hočeš. Če si vsak dan. Vztrajno. Vztrajna znaš biti. To je dobra lastnost, samo v pravo smer jo je treba usmerit. Ti jo usmerjaš v ultra nefunkcionalno smer.
Rečem, da je človek, ki ima zdrave roke, noge, funkcionalne možgane, sposoben dobiti službo. Ti raje zajebavaš in govoriš, da sem ti rekla, da nimaš funkcionalnih možganov. Saj človek je vedno lahko teslo, če bo želel biti. Lahko je pa Nikola Tesla. Če bo želel biti.
Odloča vsak sam.[/quote]

Kol’k pa ti nakladaš. Naj uganem: živiš in delaš v Ljubljani, kjer je delo bistveno lažje dobiti kot v nekem kraju bogu izza nogu. Se ti sploh zavedaš, kakšne neumnosti blebetaš? Živim v manjšem kraju, pred kratkim sta dve veliki podjetji zaprli vrata –eno 1100 zaposlenih, drugo 350 zaposlenih-stečaj. Kje naj vsi ti ljudje sedaj dobimo zaposlitev, če se podjetja zapirajo kot po tekočem traku, novih pa ni? Nimamo cestne povezave. Do Ljubljane imamo cca 1,5 do 2 uri v eno smer. Prijavljamo se na delovna mesta tudi v Ljubljani-nobeden nas noče, ker bi imeli vsak mesec z nami še najmanj 500 evrov potnih stroškov.
Pa smo vsi dobri in sposobni delavci, ampak daj si že enkrat dopovedat, da delovnih mest NI TOLIKO, KOT JE LJUDI, KI BI DELALI.[/quote]

BUTARA!

A ti je kdo rekel, da se zaposli v JU? Ti je mogoče napisala, da se zaposli v državni službi? Ti je napisala, da delaj v Ljubljani? Ti je napisala, da se ne smeš samo zaposlit?

Ja pa madona, no! A ste res taki butci? Ozkousmerjeni!? Ni čudno, da nimate službe! Ne znate delat! Vi iščete službo,

ne delo!

Butare ste vsi vi, ki čakate, da vam bo kdo milostno kaj poklonil!

Ste očitno tako navajeni!

*Zpojest * jje končno ena normalna oseba tukaj na MONu!

Razmislite brezposelni!

Če verjamete, da ni za vas službe, je tudi res ne bo! Pika!

Vsak ima svoje življenje, vsak se trudi po svoje in ogromno jih je, ki bi lahko dosti več, pa ne, zaradi svojih namišljenih omejitev. Ker bodo našli sto in en izgovor zakaj ne morejo. Ne sto in en izgovor zakaj lahko.
V tem je problem.

Pač primerjajte svojo osebnost, svoja prepričanja, svoja mišljenja, z osebnostjo, prepričanjem in mišljenjem nekoga, ki mu je uspelo.
Po moje se bodo našle razlike. In ne zanemarljive.

Sploh pa, ni treba čakat, da je delovno mesto frej. Lahko si službo ustvarite. Ne boste edini. Je pa res treba vložiti spet ogromno več truda.

Ampak prav. Ne da se. Pa je meni povsem jasno, da dejansko razmere niso sanjske. Ampak jaz se s tem, da se ne da, ne bom sprijaznila. Sprijaznila se bom s tem, da se da.
Drug bo pa pač še naprej trdil, da se ne da. Si šel stil mavričnega. Na koncu pa celo rekel, da malo zajebava.
Naj se.
Ampak zajebava le samega sebe.
A to se pa da.
Vedno.
Kajpak.

A sem lahko Nikola Tesla, prosim lepo? Naj mi en namontira njegove možgane. Ali pa naj mi da navodila, kako se to naredi.

V tem času pa brezposelnih res ne moreš krivit, ker so brezposelni. In to kar vseh po spisku. Ko se bo zgodila kakšna katastrofa, ki bo potolkla pol civilizacije, se pa le spet oglasi. Takrat boš pa imela prav. Večinoma.

______________________________________________________________________ [i]The Conservatives. Putting the 'N' into cuts.[/i] R. Howard

@Franček, lenuh in pijanček

Ja, ljudje raje delajo na črno, ker več zaslužijo, delodajalci raje zaposlujejo na črno, ker lahko delavca bolje plačajo, ker ne rabijo plačati nenormalno visokih davkov.

Tako pridobita obe strani. Delavec ima višjo plačo/honorar, delodajalec pa več dobička.

Požrešna država se pa lahko obriše pod nosom. Če bi bila manj požrešna, bi od tega imeli vsi korist.

Ker pa imamo nesposobno vlado, ki vidi le danes ne pa tudi jutri, je tudi pobranih davkov manj.

državo, kaj si sam naredil za sebe, za sočloveka, za skupnost?

Vprašaj se, kako TI lahko koristiš!

Zakaj že? Jaz delam zase, ne za skupnost. Enako, kot tisti, ki si takole lažejo, opletajo z dobrohotnostjo in mislijo, da so frajerji.

______________________________________________________________________ [i]The Conservatives. Putting the 'N' into cuts.[/i] R. Howard

Leta 2008 je bilo brezposelnih le 60.000 ljudi, pa so vsi tako zagreto sovražili predsednika vlade Janeza Janšo.

Leta 2007 smo imeli 7{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} gospodarsko rast, pa so vsi tako zagreto sovražili predsednika vlade Janeza Janšo.

Leta 2007 smo imeli prvič v zgodovini samostojne Slovenije proračunski presežek, pa so vsi tako zagreto sovražili predsednika vlade Janeza Janšo in finančnega ministra Andreja Bajuka.

Slovenček je klovn, ki verižno nastavi anus, da ga nategnejo na volitvah.

2008 zmaga Borut Pahor (SD)
2011 zmaga Janković (LZJ PS)
2014 zmaga Cerar (SMC)

Javni dolg države se je pa od leta 2008 do 2013 povečal iz 8 na 25 milijard €.

Idioti, da vam ni para!!!

zdaj smo že na 30 milijardah. koliko bo do leta 2016? verjetno kakih 40 milijard. javni sektor potrebuje 2000 € mesečne plače

“zapojest” je odlična provokatorka in ljudje takooooooooooo radi padate na teme, ki so bile že miljavžnkrat obdelane.
Znova in znova vam dokazuje, da ne razmišljate pol metra naprej ali nazaj!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

New Report

Close