Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek London za pregledati?

London za pregledati?

Poleti imam možnost bivanja v Londonu. Zanima me, koliko časa potrebuješ, da ga v miru pregledaš.Nisem pa preveč za muzeje, zraven bom imela še radovednega 12 letnika..

Minimalno 3-5 dni? Odvisno kaj vas zanima, ker kaksna stvar en dva tri zavzame celo popoldne… Ceprav pravis, da niste za muzeje, vam toplo priporocam Science Museum, predvsem za 12 letnika, jaz se stalno vracam v ta muzej, pa nikoli ni dovolj casa, da bi si pogledala vse, kar me fascinira. 🙂

Ce imate cas, potem pa vsaj en teden, Easyjet do tja ni drag, tedenska Oyster card se pa tudi splaca. Pa se kaksen izlet v Greenwich lahko potem naredite, je lustno.

Hvala, ja tehnične stvari so otroku všeč.Po moje bo tri dni tam muzeju.
No, v mislih imam ca -2-3 tedne bivanja v L. Potem bi šla še kam naokoli, z vlakom..
Nimam niti prave predstave, koliko časa iti vzame velemesto. Ne bi si pa rezervirala za predolgo 🙂

za london je značilno, da ima najgrše daljnovode

drgač pa če te ne zanimajo muzeji, ne vem kaj bi blo sploh za pogledat

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Vzameš ogled z busom, potem pa še kakšen vodne ž vodičem. Še splača že zato, ker imajo skupine popuste in gredo mimo vrste

Aja torej govorimo bolj o dolgih pocitnicah, ne kratkem izletu. 🙂 Potem pa ni omejitev, ce imas moznost nekje bivati poceni/zastonj… Jaz sem v enem velemestu ze vec kot dve leti, pa se vedno obstajajo koticki, ki jih nisem raziskala. 🙂 Tudi en mesec ti ne bo dolgcas, poleti je ogromno raznih festivalov in dogajanja, na prostem in notri. Veliko koncertov, predstav,… Relativno blizu imas Stonehenge, Oxford, Stratford-upon-Avon, razna lustna obalna mesteca… Vreme zna malo ponagajati, ker poletja niso tako topla, kot v Sloveniji, ampak nikoli ne ves…

V Londonu je velik dobrih tipov za pogledat, sploh črncov…

Na zalost je London en ogromen dolgcas.Res nimas kej pametnega za videt in dozivet,bos vidla da res…..

Men je bil edin zur v Londonu masa v Westminsterski katedrali.To je blo pa res dozivetje,

Za 12 letnika bi sama priporočala akvarij. Če ima rad naravo pa naravosloven muzej.

Pregledati London… kaj to pravzaprav pomeni? 🙂

Za generalni turistični ogled mesta pomoje potrebuješ 3 dni. Vse ostalo je pa odvisno od časa, ki ga imaš na razpolago, tvojih interesov in pa tudi financ, ker ravno poceni to mesto ni. Lahko cele dneve in tedne zabiješ na raznih bolšjakih in tržnicah, lahko v nedogled obiskuješ muzeje in galerije, lahko zapraviš ogromno denarja v njihovih trgovinah, lahko samo brezciljno blodiš po mestu, pa ti nikoli ne bo uspelo prehoditi vseh ulic.

Jaz sicer na tvojem mestu ne bi šla za več tednov v London brez nekega resnega plana, kaj bom tam počela, ker bi se mi zdelo škoda denarja. Kljub zastonj bivanju namreč vse skupaj še zdaleč ne bo zastonj. Tako da se za začetek s sinom pogovorita o tem, kaj bi v Londonu lahko počela, kaj vaju sploh zanima, kaj želita videt in doživet.

http://www.visitlondon.com/things-to-do/family-activities

Regent`s Park : Zivalski vrt, Muzej Lutk Madame Tussauds, Muzej Sherlocka Holmesa, londonski Planetarij, Canal Museum, Lord`s cricket Ground.

the British Museum ( egipcani npr.) the BBC Experience, British Library.
Hamleys, trgovina z igrackami na Regent Street.

Trafalgar Square, National Gallery in National Portrait Gallery.
Royal Academy, Piccadilly.
Picadilly Circus, za otroke The Rock Circus in pa Trocadero Centre

Buckingham Pallace, Changing the Guard, the Royal Mews, The Mall,
Green Park, St James`s Park.( krasne ptice)

Covent Garden – The Transport Museum, the Theatre Museum, St Paul`s Church, ulicni umetniki in seveda shopping, Drury Lane in The Strand za lep sprehod.

The City – St Paul`s Cathedral, Museum of London, Bank of England Museum, the Barbican, the House of Detention, Smithfield market,

Southwark – Tower Bridge, the Tower of London, London Dungeon.
HMS BELFAST ( bojna ladja) , Globe Theatre, galerija Tate Modern,
St Katherine`s Dock

The South Bank – County Hall, London Aquarium, The FA Premier League Hall of Fame, the London Eye, Florence Nightingale Museum,
The Imperial War Museum

Hyde Park – Kensington Palace – Natural History Museum, Science Museum, Victoria and Albert Museum, the Albert Hall

Westminster – Westminster Abbey, the Houses of Parliament and Big Ben, Cabinet War Rooms, Tate Britain, Downing Street

Greenwich – Millenium Dome, old Royal Observatory, National Maritime Museum, Royal Naval College, Fan Museum, the Cutty Sark, Greenwich Park, Thames Tunnel

Malo ven iz Londona

Hampton Court, East Molesley,
Kew Bridge Steam museum, Brentford
Kew Gardens
Pustolovski park Chessington, in Thorpe Park.

Za pogledat je tudi
National Army Museum and Royal Hospital, SW3
Bethnal Green Museum of Childhood, E2
Horniman Museum SE23.
Royal Airforce Museum

Nastela sem po okrajih, kar bi lahko bilo zanimivo tudi za otroke.

Kako pa ti ves, ce tako dalec se bil nisi? 😉

Vprasaj gostitelje, mogoce malo vec vedo o U.K. kot ti in ti bodo pokazali se kaj vec kot London. 🙂

Če imaš radovednega 12-letnika, lahko v Londonu marsikaj vidiš. Predvsem ti svetujem ogled Muzeja voščenih lutk ter Naravoslovnega muzeja (tudi če nisi od muzejev, sta ta dva ta boljša, ki bosta zanimiva tudi za otroka). Če ima rad vožnjo z ladjo, pa vožnja po Temzi iz centra do Greenwicha – ta se nahaja Pomorski muzej, ki je zastonj in tudi zanimiv. Vsekakor ne sme manjkati Sightseeing tour – vožnja z dvonadstropnim avtobusom po centru. Vozovnico lahko izkoristiš skupaj z ladjo po Temzi, katero unovčiš v roku 24 ur. Pa London Eye tudi ne smeš zamuditi – ‘vožnja’ s kolesom traja pol ure in če imaš srečo (lepo vreme), je pogled čudovit.
No, naštela sem oglede, katere ne smeš zamuditi in katere bi si tudi moj sin ogledal (sicer ima 9 let).
Poglej to spletno stran, ki pride v poštev, če se v London odpraviš v lastni režiji: http://london.netje.in/. Meni je zelo pomagala, da sem si naredila itinerar za 4-dnevno potepanje po Londonu.
Lepo se imejte 🙂

Za tamalga imaš muzej oroža,muzej avtomobilov,letalski muzej,čega zanimamnogomet imaš kup nogometnih igrišč od najbolših klubov na svetu,madame tussauds,gradov malo morje,živalski vrt, v centru je vedno nekaj kar se dogaja.

Če oba res dobro govorita angleško imaš 99 club vsak večer stan up show nastopajo tudi svetovne zvezde…smeha pa za potleh se valat…

pelji ga v poslovni del londona avti ki jih imam na igricah se vozijo po cesti….

London je tako velik da ko greš na končno metro postajo in potem še pol ure z vlakom stopiš ven in si v centru….

Vozi se z busom razn v top gužvi

A morda kdo ve kakšne so cene hrane, koliko cca eur potrebuješ za 5 dni. HVala

Super.

New Report

Close