Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zavarovanje odgovornosti

zavarovanje odgovornosti

Otrok je padel na obisku pri kolegici in si zlomil roko. Imel je mavec 4 tedne. Ker ima kolegica zavarovano hišo tudi v primeru odgovornosti me zanima, če se poškodba kot pri mojem otroku šteje. Na dokumentaciji je napisan samo kraj dogodka ter vrsta poškodbe, v detajle v bolnici baje ne gredo. Ima sploh smisel, da podam odškodninski zahtev ter kakšno vsoto lahko okvirno pričakujem? Hiša je zavarovana pri zavarovalnici Grawe.

Odvisno, zakaj je padel.

Ti nimaš sklenjenega nezgodnega zavarovanja zanj?

Iti na njeno polico je dvorezen meč – če bo zavarovalnica ugotovila, da je padel, ker recimo ni imela v piko počiščen sneg pred hišo, bodo tvojemu otroku sicer nakazali odškodnino, vendar bodo potem ta znesek terjali od nje nazaj.

Zavarovanje odgovornosti 1.
Pred časom so otroci metali kamenje pri hiši na naši parceli. Hči je po nerodnosti nehote zadela sosedovega fanta v glavo. Je bil bolnišnično obravnavan, imel šive. Sem šla prijavit dogodek z njihovimi papirji iz bolnišnice na Grawe. Po preteku nekaj časa sem dobila od zavarovalnice obvestilo, da naj se ne oziram na sosedo, oz. če bi ona želela od mene odškodnino naj jih nujno kontaktiram.
Pred nekaj leti je k nam prišel prijatelj, kateri se je spotaknil ob otroški skiro, ki je bil odložen na potki hiše. Pri zdravniku je povedal, da se mu je poškodba zgodila ob igri z otroci, kar je bilo delno res, saj se je prišel igrat z otroci. Vendar so moji otroci nastavili skiro na potko, in ko je odhajal je padel. Zavrnili so prošnjo za odškodnino, kljub temu, da mu je ostala na bradi grda brazgotina. Sklicevali pa so se na napisan izvid zdravnika, kako je nastala poškodba.

Zavarovanje odgovornosti 2.
Prijatelj si je poškodoval koleno pri sestrinemu svaku. Ko je vstopal v hišo mu je zdrsnilo na ploščicah na hodniku hiše, najverjetneje na mastnem fleku. Ker ni mogel opravljati avtomobila, ga je sestrin svak odpeljal do bolnišnice. Pozneje so ugotovili težjo poškodbo kolena, bil je operiran. Ker je imel že od prej slabe izkušnnje z zavarovalnicami se je obrnil na Poravnavo. Čez čas so mu poslali na dom privatnega detektiva, ki ga je dobesedno zasliševal o privatnem življenju. Kje živi, s kom se druži.. itd., pritiski s strani detektiva so se stopnjevali, klical ga je, mu govoril, da laže, da ga bo zavarovalnica tožila, v glavnem neprijetno…, nikoli pa od detektiva ni dobil nobene zapisnika, da ga je ta sploh obiskal. Ker ni ravno tak, da bi se izpostavljal oz. bil bolj agresiven, je vse skupaj pustil.

V glavnem, ko ti ponujajo zavarovanje so vsi sladki, ko pa je potrebno dati takšno odškodnino, sem realist in ne pričakujem nenornalnih vsot, z eno ničlo na koncu pa že kot vsaj lepo gesto, pa obrnejo film.

nova
Uredništvo priporoča

Zavarovalnice so nateg.

Vse je odvisnto zakaj je padel. Če si odgovorna kot lastnica hiše, mu pripada odškodnina sicer pa ne. Je pa res da imajo “zgodbic” na zavarovalnici na tisoče, ki se večinoma izmišljene. Poskusiš lahko napiši kot je bilo potem boš pa videla. Detektivi pa koliko je meni znano hodijo pri vseh zavarovalnicah, ravno zaradi teh “zgodbic”, ki so večinoma “zavarovalniške goljufije”, ki pa so kaznive!

New Report

Close