Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako pripravite brstični ohrovt?

Kako pripravite brstični ohrovt?

Kako pripravite brstični ohrovt? Kako dolgo se kuha? Hvala za pomoč.

Kuha se cirka 15- 20 minut, jaz ga samo skuham, nič drugega z njim ne počnem 🙂

najveckrat ga skuham, zmesam s pire krompirjem, po vrhu nalozim kolobarje klobase, potresem s sirom in pecem se nekaj casa v pecici, odlicna jed

tukaj je se nekaj slastnih idej: http://www.naredilaana.com/2012/11/brsticni-ohrovt-na-4-nacine.html

Mi ga obožujemo. Ko je kuhan, ga lahko popražiš z drobtinami.
Lahko ga skuhanega zmešaš z jajcem, sirom, malo smetane in drobtine in z njim za 20 minut v pečico.
Naši obožujejo tudi zvitke iz njega, vendar ga jaz kombiniram s porom. Skuhaš ohrovt in na na olivnem olju prepražiš por. Dodaš dva stroka česna, jajce, malo skute in/ali kisle smetane, posoliš in popopraš. Zmes namažeš na vlečeno testo, pokapaš z maslom in v pečico za pol ure.
Lahko pa prepražiš čebulo, dodaš kuhan ohrovt, sol, poper, česen, timijan, kakšen svež paradižnik in ti je odlična priloga k mesu ali krompirju.

Lahko pa surovega daš v pečico, samo malo ga pokapljaš z oljem in posoliš. Potem pečeš, dokler ni hrustljav.

Jaz ga malo pokuham, vmes pripravim bešamel omako in ga potem pokuham še v omaki, le pregosta nja ne bo. Odlično se poda k kuhani govedini in pire krompirju.

Skuham ga v slani vodi – dokler ni mehak.

Skuham, ohladim, dam gor česen, kis in olje – najbolša solata zame

Navadno naredim kar kuhanega in prelijem z sirovo omako. Meni slastno.

Bom pa preizkusila še kakšno zgornjo idejo.

Jaz ga imam najraje v solati. Skuham v slani vodi (max 15 minut), ohladim, dodam zrezano belo čebulo, kis in olje.

solatekk, dodaj še česen, obvezno ga sesekljaj skupaj z grobo morsko soljo, pa mal mlete kumine gor 😉

Skuhanega popražim na maslu -odličen!!!

New Report

Close