Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Noseče po par mesecih zveze - je možna srečna, dolga zveza?

Default avatar

dolgotrajno partnerstvo

Če ženska na hitro zanosi, recimo v prvih šestih mesecih zveze. Ali poznate kak tak par, ki je potem ostal skupaj še dolgo ali sta se kmalu po rojstvu otroka razšla?

Kolikor jaz poznam, so take zveze razpadle v nekaj letih.
Default avatar

plusek..

Poznam en par, mislim da je že po enem mesecu zanosila kao po nesreči, trenutno sta skupaj malo več kot leto. Kako dolgo pa bo trajalo pa ne morem reči.
Default avatar

moja mama in tata

Moja mama je zanosila po treh mesecih zveze. Dvomim da namerno, pač neprevidnost. Sta skupaj že več kot 40 let. Kolikor sem opazila, se kar ujemata (še vedno ju dobim, ko ležita na kavču skupaj). Sicer zveza ni popolna, ampak to ni nobena.
Default avatar

včasih je bilo vedno tako

dolgotrajno partnerstvo je napisal/a:
Če ženska na hitro zanosi, recimo v prvih šestih mesecih zveze. Ali poznate kak tak par, ki je potem ostal skupaj še dolgo ali sta se kmalu po rojstvu otroka razšla?

Kolikor jaz poznam, so take zveze razpadle v nekaj letih.
Vprašaj tiste, ki imajo več kot 50 let :)
Default avatar

midva tAKO

Midva sva skupaj že več kot 10 let in sem tudi hitro zanosila. Očitno sem imela srečo ker ni prav nobenih signalov da nama ne bo šlo še naprej tako dobro. Je bil pa kar šok in hitro sva skočila v odrasli stan ampak nama je pomagalo v življenju.
Default avatar

čč

Poznam. Mislim, da nista bila skupaj niti 4 mesece. Po pravici priznam, da sem mislila, da ne bosta dolgo skupaj. Pa je kmalu prišel še en otrok in sta še zdaj po 10 letih srečna.
Default avatar

PV

Midva sva taka. Zanosila sem po nekaj mesecih veze. Je pa res, da sva se pred tem že poznala ene dve leti. Zdaj sva skupaj 12 let. Vmes je bil pa še en otrok, tudi nenačrtovan :)
Default avatar

vijolica8

Moja starša sta se po 2 mesecih zveze POROČILA. Po 11 skupnih mesecih sta imela že 1 otroka (mene). Danes sta skupaj že 27 let. Zakaj sta sploh še skupaj po pravici povedano nimam pojma, ker se 3/4 časa videt ne moreta. Ko smo bili majhni sta sama rekla, da sta skupaj kao samo zaradi otrok, sedaj ko smo pa vsi že zdavnaj polnoletni pa nevem v čem je fora.

Drugače pa tiste, ki so zanosile zelo hitro...ena je zanosila po cca pol leta, tip je takoj spokal kufre in šel in menda še danes ne ve kam je šel. Ta druga dva sta bila skupaj do otrokovega rojstva (zanosila je po 3 mesecih) potem je pa ravno tako on spokal po svoje. Je sicer nekaj takih, ki jim je uspelo, ampak jih ni dosti.
Default avatar

itakkkk

poznam, ampak to je loterija. sicer pa - včasih so se v enem dnevu in noči poročili, preselili skupaj, zaplodili otroka... pa kar je ratalo je ratalo. Danes pa pa bi najraje najprej nekaj let dejtal, potem nekaj let skupaj živel, potem mogoče poroka, potem čez nekaj let mogoče otroci, če VSE štima... pa gre življenje mimo...
Default avatar

malo daljša doba

Zanosila po 7-8 mesecih. Sta načrtovala. Sedaj sta skupaj že skoraj 6 let. Kako bo naprej? Za enkrat izgleda vse dobro.
Default avatar

seveda...je

je možno
Default avatar

to je relativno

Težko verjetno, da zdržita več kot 7 let. Ni pa nemogoče. Ponavadi se hočejo takšni nekako na silo špilat familijo, vse naredijo "prav", po možnosti pride kmalu še drugi otrok itd. Potem pa enkrat orng zariba, ker nekaj manjka. Tudi ljubezensko zvezo je treba nekako postopoma gradit. Otrok je običajno posledica super odnosa ne pa razlog, da včasih celo na silo vztrajaš v nekem odnosu, v katerem sicer ne bi, če ne bi bilo otroka. Mal je tudi odvisno od tega kako nekdo izbira partnerja. Če jih je pred tem imel cel kup in slučajno z enim naredil otroka, potem težko, da bo to funkcioniralo. Če je že v štartu šel v zvezo z mal več pameti in sikrenimi čustvi, pa se lahko tudi na dolgi rok obnese, kljub zgodnji zanositvi. Ne vidim pa bistvene razlike v tem, če nekdo zanosi po 4 mesecih poznanstva ali 1 letu. Dokler nisi z nekom vsaj 3 leta, težko oceniš ali je to to ali ni. Vsaka zveza slej kot prej anleti tudi na težave in takrat se vidi, ali zvoziš to ali ne. Z otrokom ali brez.
Default avatar

Polona31

Moja zgodba....spoznala sva se ko sem bila jaz 34 on pa 40. Po treh tednih poznanstva sva začela živeti skupaj. Prvi otrok je bil spočet po 4 mesecih poznanstva. Ko sva se poznala cca 7 mesecev sva se poročila in ko je minilo leto in tri tedne od najinega prvega srečanja sva postala starša.
Zgradila sva hišo, dobila še enega otročka in...sedaj sva skupaj šest let in lahko rečem da nam je lepo!
Default avatar

snowwhitee

Tudi midva sva dva izmed njih :) Zanosila po dveh mesecih poznanstva, zdaj sva skupaj 16 let. Ne bom rekla, da včasih nimava težav in nesoglasij, ampak to imajo tudi tisti, ki so bili skupaj že leta, preden so se odločili za skupno življenje.
Default avatar

dvapoznam

Ne vem če spadajo starejši pari, katerim se je kaj takega zgodilo, v 'isti koš', ker se je včasih pač 'spodobilo' da ostanejo skupaj. Takih parov je kar veliko. Poznam pa dva mlajša para, ki sta hitro začela z otročički in oba para sta v bistvu precej srečna (en par je skupaj kakih 5 let, drugi kakih 10). Oba para precej dobro poznam in v obeh primerih bi rekla, da se je takoj na začetku enostavno vedelo, da je to to. Ni neverjetno, ni pa otrok nobena garancija.
Default avatar

dejstvo je...

... da ljudje lažje ostanejo skupaj z otrokom kot brez, če kaj zaškripa.
Default avatar

Jaz...

Jaz sem zanosila po cca. 1 mesecu zveze (tudi poznala se nisva prej)...skupaj sva se odločila za splav, še vedno mislim, da je tako prav. Sva pa še vedno skupaj in še vedno se imava zeloooo rada in se razumeva...bog ve, če bi bilo tako, če bi imela otroka
Default avatar

Aprilija

Pri nama kar gre! po 3 mesecih zanosila, zdej je pa že 15 let okol, pa se mava še kar rada
Default avatar

hehe :)

Ko vas berem, dobim vtis, da se v Slovneiji samo še nenačrtovnai otroci po nekja mesecih poznanstva rojevajo. Taki potem ali ostanejo večno skupaj zaradi otrok ali pa so ločeni še preden ali pa ko gre otrok v osnovno šolo.
Default avatar

ijaijao

hehe :) je napisal/a:
Ko vas berem, dobim vtis, da se v Slovneiji samo še nenačrtovnai otroci po nekja mesecih poznanstva rojevajo. Taki potem ali ostanejo večno skupaj zaradi otrok ali pa so ločeni še preden ali pa ko gre otrok v osnovno šolo.
Res da je Slovenija zelo majhna, ampak 15 ljudi pa vseeno ne predstavlja večine :))))