Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Problem s tiscanjem v prsnem kosu

Problem s tiscanjem v prsnem kosu

Pozdravljeni,

Pred mesecem dni me je osebna zdravnica napotila na rtg pljuc, zaradi nenehnega tiscanja v prsnem kosu in hrbtenici ter pokasljevanja. Rtg pljuc je bil b.p., odcital ga mi je dr. Camlek, ker sem se bala da je kaj hudega, ker sem kadila 12 let. Samoplacnisko sem opravila tudi celotno krvno sliko, ki je bila b.p., prav tako tudi UZ abdomna, ki je bil prav tako b.p. Res me skrbi, da ni to kaksen znak za pljucnega raka, imam 2 majhna otroka, in sem takrat popolnoma prenehala s kajenjem. Ali sem lahko pomirjena, glede nato da so bili vsi izvidi b.p. en mesec nazaj, ali se je lahko od takrat kaj razvilo, ker iste tezave se vedno vztrajajo? Muci pa me tudi spahovanje zdaj en mesec, ce vam to kaj pomaga. Hujsam ne, apetit imam normalen, kot da bi mi,hrescalo, sumelo v pljucih.

Zahvaljujem se vam za odgovor, ker sem resnicno prestrasena ter vas lepo pozdravljam.

Barbara

Spoštovana,

težave, ki jih navajate, ne spominjajo ravno na pljučnega raka. Bolj na preveč želodčne kisline, ki se vrača v požiralnik. Vsekakor je pa zelo koristna odločitev, da ste opustila kajenje. Čestitam. Tudi otroka vam bosta hvaležna zaradi tega.
Lep pozdrav

PS: verjetno bosta z dr Camlekom nadaljevala z diagnostiko in odkrila pravi razlog težav.

Mitja Košnik

Medicinska fakulteta Ljubljana/Medical Faculty Ljubljana
Univerzitetna klinika za pljučne bolezni in alergijo, GOLNIK
University Clinic of Respiratory and Allergic Diseases, Golnik, Slovenia

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Najlepsa hvala za hiter odgovor, tudi sama se zavedam, da je bilo kajenje popolnoma odvec. Verjetno je to pokasljevanje normalno, kaj menite, ker sem prenehala kaditi, izmecka je malo, malo je gnojen, vendar to izkasljujem ze odkar sem kadila po malo, res pa je da sem kadila zelo malo ( vem da je tudi ena cigareta nevarna), povprecno do 5 cigaret dnevno. Osebna zdravnica je sicer rekla, da je to stres, ker so bili vsi izvidi b.p., in me sama ni napotila nikamor, ker je rekla da sem zdrava. Pljuca b.p, tudi slisala ni nic, EKG tudi, vse ostalo tudi. V tem casu se mi je zacelo pojavljati se to spahovanje – tega zdravnica se ni vedela takrat – in s tem se vecji pritisk v prsnem kosu, zato sem po nasvetu farmacevtke zacela uporabljati Nolpazo control, da vidimo ce vse te tezave,izvirajo od kisline.
Hvala za vas odgovor, ste me pomirili, sama pa sem na zacrtani poti brez cigaret in tako bo tudi ostalo. Ni vredno takih skrbi. Zdravje je prvo.

Hvala se enkrat.

Barbara

Spostovani,

ker sem se enkrat dobro prebrala Vas odgovor, me zanima, kaj ste mislili s tem, da bova z dr. Camlekom nadaljevala z diagnostiko? Nic nisva dalje dogovorjena, saj je bil rtg pljuc b.p. ( ali mislite da je potrebno se nadaljna diagnostika prav pri pulmologu?)
Bom pa morala do osebne zdravnice, ce se bo pokazalo da mi nagaja refluks. To pa ja.

Zahvaljujem se Vam za povratni odgovor ter Vas lepo pozdravljam.

Barbara

Spoštovani,
nisem vedel, da ste že začela diagnostiko glede refluksa. Zato sem omenil, da bi bilo dobro poiskati razlog za težave s kašljem in tiščanjem v prsnem košu. Seveda je primerno, da to nadaljejete pri svoji osebni zdravnici.
Lep pozdrav

Mitja Košnik

New Report

Close