Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Glavobol,bolečine v mišicah, motnje vida…

Glavobol,bolečine v mišicah, motnje vida…

Pozdravljeni!!

Stara sem 18 let.Po vseh teh dolgih mesecih soočanja z mojimi težavami, sem se odločila, da se obrnem še na vas na forumu, če bi mi morda kdo znal pomagati. Torej v koncu avgusta so se mi začeli glavoboli, ki pa niso ponehali, glava me boli od avgusta do sedaj ( se pravi okoli 4 mesece) vsak dan, bolečina nikoli v celoti ne mine, se stopnjuje tam do 9, najmanjša pa je okoli 5.. Nikoli manj. Ob tem pa so se pojavile še bolečine v mišicah, motnje vida ( meglenje pred očmi, ko pogledam k luč mam občutek, da me svetloba ubija). Po dobrem mesecu vztrajanja težav sem se odpravila k osebni zdravnici, ki pa mi je rekla, naj pridem nazaj če se težave poslabšajo in mi napisala analgin in to je to. Naj pa omenim da imam kronični gastritis in ezofagititis ter imela sem žolčne kamne in analgin jemljem proti bolečinam že 5 let in mi žal skoraj ne pomaga več, pri ostalih težavah. Potem sem se po dobrem tednu in pol vrnila nazaj in dobila sem napotnico za v bolnišnico na Jesenicah, poslala me je gor sicer tudi zaradi hudega poslabšanja gastritisa in tam sem bila 10 dni, delali so razne preiskave še za želodec, glavi se nekaj veliko niso posvečali, poslali so me na ORL in tam je bilo ugotovljeno, da imam neke težave s sinusi, ampak to naj nebi bil razlog glavobola saj mene boli v zatilju in bolečina se velikokrat prenese na zgornji del glave. po 10 dneh so me poslali domov, saj so rekli, da sem uredu,pa seveda nisem bila. Čez 2 tedna sem se vrnila k svoji zdravnici in predpisala mi je nujno napotnico za nevrologa, nevrolog pregleda niti ni opravil do konca, ko se je odločil, da me bodo sprejeli spet v splošno bolnišnico in naredili preiskave. Že prvi dan sem imela MR- magnetno resonanco ter rentgen vratne hrbtenice. Naslednji dan pa so me poslali k psihiatru, saj so trdili težave so psihične narave nič ni narobe s tabo. In tako sem še 8 dni ležala v bolnici, tablet mi niso dali, bolelo me je pa tako da sem od bolečin jokala. Rentgen vratne hrbtenice je pokazal rahlo bolečo držo, izvid MR pa je bil uredu.. Zadnji dan sem imela še pregled pri okulistu zaradi teh motenj vida in pregled ni nič pokazal. In so me po 8 dneh poslali domov. Bolečine so še zelo vztrajale. Čez 1 teden sem imela spet pregled pri psihiatru,tja hodim že mesec pa pol, bolečine so še kar prisotne, jemljem pa xanax in cipralex. So pa se bolečine vmes zelo poslabšale saj se je bolečina iz vratne hrbtenice preselila v celotno hrbtenico tako da nisem mogla hoditi, in so me naslednji dan poslali na infekcijsko pod nujno, saj so v bolnišnici še delali teste za boreliozo ki so bili mejno pozitivni. In so mi naslednji dan delali še lombalno punkcijo, ki pa ni pokazala nič. Sedaj me zdravniki ne jemljejo več resno. Meni pa protibolečinske analgin ne pomagajo več,glava me tako boli da je stopnja koncentracije zelo slaba, bolečine so take da jokam zaradi njih in res nevem več kaj naj nardim. Osebna zdravnica vztraja da je težava v psihi, a v 1 mesecu pa pol vsakotedenske terapije in vseh tablet in vsega ni niti malo bolje. Jaz nemorem hoditi normalno v šolo in normalno funkcionirati. Zmeraj sem trenirala sedaj pa zaradi bolečin v mišicah in v glavi sploh ne morem 🙁 Imam prijateljico, ki ima podobne težave pa so ji vsaj predpisali tramal in še nekaj, da je bolečina vsaj malo popustila,meni nočejo ničesar,da bi vsaj normalno lahko hodila v šolo.Zadniji letnik sem in si resnično želim narediti šolo.Bi mi znal kdo še kaj pomagati ? Jaz nevem več kaj naj naredim 🙁 Hvala za pomoč in odgovore že v naprej!

Spoštovani!

Iz opisa ne vidim ali so vam opravili tudi slikanje glave, kakšna je bila npr. sedimentacija…

Kar se tiče samih bolečin bi poleg tramadola svetoval tudi kakšen nesteroidni antirevmatik, da bi se videlo, kaj bolečine najbolj olajša.

Psihično stanje lahko poslabp
ša glavobol, zaradi tega lahko tudi boli glava, a ne za 9. Kljub normlani sliki vratne hrbtenice, bi glavobol pripisal predvsem vratu, daj se bolečina širi po tistem delu, ki ga oživčujejo živci iz vratu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

jaz bi si sposodil to temo star sem 28 let,pred tremi meseci so se mi začele težave bil sem fejst prehlajen teklo mi je iz oči in iz nosa ampak zarad dela v tujini (imam fizično delo,hrup..) nisem šel v bolniško in sem delal še tri dni dalje v takem stanju..potem čez vikend se mi še vse skupaj poslabšalo..v tem času mi tud začelo šumet piskat v levem ušesu, kar mi še danes po treh mesecih,imel sem tudi zelo boleč pekoč jezik in požiralnik,vrata nisem mogel pravilno premikat(pokalo v vratu ko sem ga premikal),glavobole,slabo koncetracijo,zelo sem postal občutljiv na glasnejše zvoke tudi svetloba me začela motit,hude bolečine v mišicah v nogah..posebaj zjutraj ko sem se zbudil sem komaj vstal iz postelje..v tem času sem bil zelo razdražljiv,zelo utrujen..vmes sem imel občutek kot neko dvojno dno v lobanji?! kakšna dva tedna sem opazil da sem zelo pogosto moral odvajati vodo,skoraj vsako uro..tudi ponoči kar do zdaj nikol nisem rabil..to je izginilo..imel sem tudi meglen vid ki se je tudi izbolšal..po enem mesecu sem videl da tako negre več dalje..začel sem se malo več gibat v naravi jesti polno vitaminov..stanje sem izboljšal na malo bolje ampak ostal sem na nekem nivoju ki se ne izbolša..trenutno stanje je da imam še vedno boleč zadni in stranski del vrata ki pogosto preide še v glavobol , bolečina gre iz zadniga dela vrata v glavo..obstrani pa od vrata do ušes..poka mi v čeljusti ko odprem usta,kot da bi imel zakrnel sklep čeljusti..zadnji tedn opažam mravljince pod jezikom..občutek trpkiga jezika..nimam več energije ki sem jo imel pred tem,na srečo sem od novembra doma ker si niti ne predstavljam da bi lahko šel takšni delat..vmes sem bil dva krat pri zdravnici drugič me poslala na ORL kjer so opazili da res slabše slišim na levem ušesu ampak nič drastičnega..vprašal sem če lahko zarad vrata ker me tak boli pride to šumenje v ušesa..so rekli da nemore zarad tega..dali so mi tablete za neko boljo prekrvavitev v ušesih in sploh ne pomaga..pregled mam kmalu zdaj v januarju..
kaj naj povem osebnemu zdravniku in tudi tam na ORL?

hvala za bilo kak odgovor!

Spoštovani!

Težko si ustvarim celotno sliko, ki bi povazovala vse opisnae težave. Če izpustim infekcijsko bolezen, ki je bila verjetno virsuna po izvoru, a je verjetno povzročila tudi blag meningtis, kar pa se je sodlej verjetno že pozdravilo, bi pomislil na prisotnost blage depresije.

Verjetno so vam že izmerili seidmenatacijo in naredili kakšen drug izvid? Ali so bili izvdi normalni? Preveril bi še delovanje ščitnice s pregledom krvi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Res pa je, da sem se vmes s šumenjem zelo obremenjeval. Kakšen mesec nazaj ko sem šel spat sem celo dobil občutek nerealnosti ločenosti od svojega telesa.Ne razmišljam več o tem ker sem se zelo prestrašil tega občutka, tudi ga več nisem imel od takrat.Nebi si mislil da lahko depresija tako vpliva na zdravje in tudi fizično na telo, je lahko fizična izgorelost kriva za moje počutje? Imunski sistem imam tudi slabši kot včasih, tudi utrudim se hitreje pri kaknšem delu. Drugač pa mi niso še izmerili še nič,tako da nimam nobenih izvidov..

Hvala za odgovor!

Lp

Opravili so mi magnetno resonanco glavo.: Normalen MR izvid glave. CT glave mi pa niso delali.To glede sedimenatacije vam ne bi znala povedati, mam pa vse izvide doma in lahko pogledam, ker nevem kako se oznaka imenuje. Bila sem tudi pri okulistu ki ni odkril težav v ozadju ..in še kar nevem kaj bi lahko tako motilo vid. V ponedeljek sem bila na nevrološki kliniki zaradi hudega poslabšanja in edino kar so mi rekli je to da moram v celoti prekiniti z jemanjem protibolečinskih tablet,saj me lahko zaradi tega boli glava,kar pa dvomim. In moram hoditi tudi k psihiatru in se zdraviti z cipralexom in xanaxom,ki mi ne pomagata, ampak zdravniki trdijo da je vse psiha. Bolečine so pa tako neznosne, da je vid zelo moten, koncentracija zelo slaba ,glavobol stalna bolečina od 2-9..bolečine v mišicah otežujejo vsakdanja opravila. in tako dalje.

Spoštovani Sarchek!

Sedimentacija je označena z SR. Ali vas senca bolijo ob dotiku?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani Karantania!

Kot rečeno, si težko domislim pojasnila za vaše težave. Med bolj verejtnimi razlogi bi bil lahko tudi vrat, oz. pritiks na živce v vratu… Na žalost vam ne morem povedati nič otipljivo koristnega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Torej Sedimentacija je normalna: 14… Ne senca me ne bolijo..boli me v zatilju oz.v zadnjem delu glave..bolečina pa se velikokrat širi tudi na zgornji del glave. Sedaj sicer nevem s čim naj blažim bolečine, saj sem morala ukiniti vse analgetike, ker sumijo da bi se mi lahko pojavil kronični glavobol zaradi analgetikov. Ampak nevem po ukinitvi le-teh me boli še bolj in ni nič boljše.

Spoštovani!

Potem ostaja kot glavni kandidat vzrok v vratu – mišice in / ali živci, ki izhahjo iz vratne hrbtenice. Brez fizioterapije ali zdravil bo težko.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

javljam se po mesecu in pol od zadnje objave.. bolečine v vratu in šumenje v ušesih so mi skoraj izginle..šumenja se sploh več nisem zavedal oz slišal,sem si mislil hvala bogu..potem pa sem šel v pustnem času en dan ven zelo malo oblečen zarad maske..bil sem le 10 minut zunaj na mrzlem vetru in potem nazaj do avta in evo ga..isti večer začel bolet zadni del vrata in glave tak da sem moral vzet tablete..in od takrat dalje spet enake težave šumenje v ušesih pokanje v čeljusti in v vratu če ga premikam..zdaj vsaj vem kaj dovede do tega..ampak zakaj sem tako občutljiv ker prej nisem nikoli bil in kaj naredim stem ko grem na mrzli veter ven? imam kaj vneto?kronično?

Spoštovani!

Težko bo odgovoriti zakaj. Kot ste omenili, pa sedaj vsaj veste, česa se morate izogibati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni zgoraj sem že predstavil svoj problem dne 2.1.15..javljam pa se ker sem včeraj dobil izvid po pošti od RTG,prosil bi vas za razlago izvida in če lahko to razlog za moje bolečine v zadnem delu vrata in šumenje v ušesih? do svoje zdravnice še nisem uspel prit ker je vikend vmes..tam ko piše stanje po poškodbi je možno da je od enga pretepa pred približno 6 leti ker od takrat dalje čutim da v vrtu ni več enako kot je bilo prej,ampak kot je trenutno stanje pa je res moteče..je možno to kak pozdravit? s kakšnimi terapijami masažami?Hvala vam za odgovor!

IZVID

1.Funkiconalno slikanje cervikalne hrbtenice:

Gibljivost ni omejena. V antefleksiji je prisotna kifotična angulacija med segmenti C5- C6.V tem nivoju lqahko gre za ev. okvaro ligamentarnega aparata- stanje po poškodbi?. Prisotni so tudi začetni znaki nestabilnosti v tem nivoju.

2.RTG vratne hrbtenice v dveh projekcijah:

zmerna ,komaj nakazana sinistrokonveksna deviacija z majnšo rotacijo segmentov.
Povdarjena je fiziološka lordoza.
I.v. prostori niso bistveno zožani.
Začetne naplastitve ob zadnjih robovih korpusov od C3 navzdol.
Kostna struktura je še primerna.
Slaba drža.

Spoštovani!

Funkcionalno slikanje je pokazalo na poškodbo vezi, ki jo lahko povezujete z omenjenim dogodkom. Sama okvara pa naj niti ne bi bila tako huda, da bi povzročala stalno draženje kakšnih živcev, ali pritisk na živce ali žile, da bi lahko šumenje ali vrtoglavico povezali s tem.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Ze nekaj mesecev se niisem oglasila..torej bolecine so zmeraj hujse.. Bolecina se je prenesla na celotno hrbtenico..vcasih me boli tako da hodit nemorem .. Bolecine v glavi na zadnjem delu so zmeraj hujse.. Bolecina se je prenesla tudi v celotne noge.. Vid je sekar meglen..saturacija je povisana..kaj bi lahko bil problem oz. Vzrok ? Kaj se lahko naredim? Saj je to res nevzdrzno..koncentracije nimam..iz odlicnega uspeha v soli sem padla na zadostnega..ne morem se uciti zaradi takih bolecin..ceprav se vsak dan trudim..tudi z treningi sem zal.morama prenehati..

Lp

Spoštovani!

Saj to je strašno. Ponovno pojdite k nevrologu, oz. se pogovorite z zdravnikom. Ne znam vam pomagati na daljavo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

živijo
jaz imam problem ne vem ravno kako bi to opisal, večkrat me močno zaboli glava bolečina takoj mine (kot bi recimo imel neko žilo od zadaj pa do odspred glave in bi poetj žili spustil elektriko) to se mi dogaja že dalj časa
včasih je kakšen teden mir glavobolov ravno nimam
To se mi je začelo dogajati ko sem bil na žurki prisotno je bilo nekaj alkohola, no v glavnem takrat kot da mi je nekaj prišlo v glavo in tolk da nisem skup padu ves sem ratal nekaj bravinčev po tem dogodku sem imel še en teden vso zmešano glavo,glavobolov nisem imel in jih tudi nimam.Zdaj vas prosim če mi date kakšen nasvet

hvala in lp

Spoštovana ga. vida…
Popolnoma se strinjam s dr. Kersnik. Pojdite k nevrologu, da vas napoti na MR. ali CTA glave in tam bodo definitivno ugotovilo kaj je narobe z vašo glavo. Imam ogromne izkušnje glede glavobolov tako, da vas popolnoma razumem. Žal jaz sem imela dve zelo težki možganski operaciji. Ni rečeno, da je pri vas kaj tako strašno narobe. Jaz sem imela Anevrizme, pri meni ni pomagala nobena tableta niti infuzije ne, samo so mi malce olajšali bolečine in sem že bila na operacijski mizi. Lahko stopite tudi, do nevrokirurga. Vse dobro vam želim
Lep pozdrav

Ko prebiram to temo, se spomnim nase izpred nekaj let. Zacelo se je z mocnim glavobolom, ki se je stopnjeval kot, da bo eksplodirala cela glava, na urgenci mi niso uspeli omiliti glavobola. Sledil nevrolog, MR glave, vse ok. Temi so sledile se motnje vida, meglena slika, neznosne bolecine v glavi ob voznji v avtomobilu.
Obiskala sem manualnega terapevta, ta je takoj sklepal, da imam vklescen zivec v vretenci, z nekaj masazami mi je zadevo omilil za 70 %, sledile so vsakodnevne vaje doma in masaze pri sportnem fizioterapevtu. Sedaj po dveh letih se lahko pohvalim, da so bolecine le se spomin. Seveda, tu pa tam naredim vaje za vrat in vaje za krepitev hrbnih ter ramenskih misic.

Ko prebiram to temo, se spomnim nase izpred nekaj let. Zacelo se je z mocnim glavobolom, ki se je stopnjeval kot, da bo eksplodirala cela glava, na urgenci mi niso uspeli omiliti glavobola. Sledil nevrolog, MR glave, vse ok. Temi so sledile se motnje vida, meglena slika, neznosne bolecine v glavi ob voznji v avtomobilu.
Obiskala sem manualnega terapevta, ta je takoj sklepal, da imam vklescen zivec v vretenci, z nekaj masazami mi je zadevo omilil za 70 %, sledile so vsakodnevne vaje doma in masaze pri sportnem fizioterapevtu. Sedaj po dveh letih se lahko pohvalim, da so bolecine le se spomin. Seveda, tu pa tam naredim vaje za vrat in vaje za krepitev hrbnih ter ramenskih misic.

New Report

Close