Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ej ateisti o kakih božičnih večerjah vi to?

Ej ateisti o kakih božičnih večerjah vi to?

Norčujete se iz vere, hkrati pa praznujete rojstvo Božjega sina.

To je isto kot da bi nekdo non stop udrihal čez muslimane in potem praznoval bajram.

Kakšni hinavci ste! Mrš!

Ti pa v sebi nosiš strupenega boga. Ne dobrega.

Če praznujete Božič potem se vsaj poučite za kakšen praznik gre. Na ta dan se je praznovalo namreč že veliko let pred tem, ko si je cerkev omislila, da sedaj bo pa to tudi verski praznik.
Sicer je pa jasno, da nekdo, ki je res veren in živi po vseh božjih zapovedih gornjega posta ne bi nikoli napisal.

A če si veren,to pomeni,da obvezno spoštuješ božje zapovedi:…ne laži….ne kradi?!

Dej ne ti meni o tem!!


Kaj pa vem, večerjam iz navade. Kaj pa praznujem, se pa tiče samo mene.
Blagoslovljene praznike tudi tebi…

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Ej odrešenik, kaj praznuješ Novo leto (saj veš šampanjec 31.12., si doma za 1.1.)?

Ja?

Marš tipični “krščanski” dvoličnež trdi, da verjame v boga, praznuje pa poganske praznike…

bemti a zdej se na ta dan vecerjat folk ne sme zato ker na koledarju pise bozic…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Jaz častim rojstvo sonca oziroma Hourusa,kar je vaša vera ukradla zgodovino in mu dala ime Jezus.

Danes sonce umre,3dni bo najnižje na nebu,od 25 naprej pa bodo dnevi daljši.Sonce po treh dneh vstane.

Verjamem tudi v mamo boginjo ISIS.

Kdo je tu ateist?Zame si ti ateist,ker ne verjameš astrologiji.

Iz vere se ne smemo norčevat. To je mišljeno. Sprejemat je potrebno kar bog naloži, se pravi BOLJŠE ŽIVLEJNJE V ONOSTRANSTVU. Muke na zemlji je potrebno prenašati v molku in če bi nas kdo udaril po levem licu mu je potrebno nastaviti še desnega itn.

Verniki, kaksne sprevrzene vecerje imate?! Na predbozicni vecer je strogi post!

Sicer pa, tisocletja pred krscanstvom so ljudstva po vsem svetu slavila ponovno rojstvo sonca, kaj vam ni malo sprevrzeno, da en najvecjih krscanskih praznikov sovpada z enim najvecjih poganskih praznikov?

In kaj se zdaj dogaja? Kakor je krscanstvo prevzemalo poganski praznik, tako zdaj ljudje sirom sveta prevzemajo bozic kot praznik druzine, ki nima nobene veze z vero, ampak s clovestvom in tako je najbolj prav!

Preden kdo v luft skoci, nisem tip, ki vklopi druzino na gumb, ljubezen na gumb ali spomin na mrtve na gumb, ko je zapisano na koledarju, da se to mora. Jaz se pac tega ne grem in na bozicni vecer vecerjamo kokice ob dobrem filmu ali pa gremo kam s prijatelji.

A ce nisem verna moram bit lačna na predbozicni večer, al kaj?

Brez skrbi, ateisti ne praznujejo božiča, le zelo radi jedo. :))) To se še posebej vidi pri velikonočnih praznikih, ko bi nekateri šunko jedli tudi na veliki petek.

Jaz se vedno nasmejem, ko verniki težijo, da ateisti ne bi smeli jedli božične večerje ali velikonočne šunke, pri tem pa veselo pozabijo na dejstvo, da so to vse poganski prazniki, ki so jih pokristjanevalci samo izkoristili za to, da so novo vero približali poganom. Ah, ta sveta preproščina…

Verniki ti težijo? Ti si pa res občutljiva.

Praznujemo, da smo frej. Božič je samo izgovor. :))))

Nehajte se vi šlepat na staroverske praznike zimskega kresa, al pa nehajte težit. Če pa vi lahko svojo zgodbo praznujete ob tem času, jo lahko pa ateisti tudi.

Izrazit primer krščanske ljubezni do bližnjega. Pridigajo strpnost, razumevanje, ljubezen. V resnici so pa taki. Zato tudi nijhovo pridiganje ne deluje ravno verodostojno.

Ja verjetno bo to. 🙂

Marsikaj je ukradenega, če se lahko tako izrazim, zato kristjani nimajo osnove za moralno vzvišenost.
[img]http://i.imgur.com/xDSjXCb.jpg[/img]

Verniki ti težijo? Ti si pa res občutljiva.[/quote]

Pajade. v tej temi tezijo.

Izrazit primer krščanske ljubezni do bližnjega. Pridigajo strpnost, razumevanje, ljubezen. V resnici so pa taki. Zato tudi nijhovo pridiganje ne deluje ravno verodostojno.[/quote]

Normalen človek ni vzvišan do nikogar.

je pa res, da je veliko ljudi vzvišanih, pa ne samo pri veri, povsod

1. Govorimo o večerji, ki jo pojemo na božični večer. Človek bi mislil, da je to že dovolj razumljivo iz imena, ampak nekateri ste očitno res počasni. Pri nas se pač ne gre za vero, ampak to razlagat tebi je manj produktivno kot da bi šla razlagat bukvi v gozd.
2. Kdo žali kristjane in cerkev in rojstvo jezusa in kar si še napletel?
3. Mrš? A to vas pri maši naučijo tako lepega obnašanja ali si samouk? Strpnosti vas učijo kaj pa to? Pa briganja zase? Ne? No, poglej si malo bonton namesto biblije, se boš mogoče celo znal obnašat človeku primerno.
4. Komaj čakam božično večerjo, ki jo bomo kot ateisti pojedli :))) Prideš na kak kos mesa ali torte, da ne boš tako napadalen? 🙂

A veš… da praznujemo v bistvu zimski solsticij, začetek daljšanja dneva in krajšanja noči. Ker pa ste katoliki v ta namen za vse državljane zrihtali dela prost dan po svojem koledarju, imamo pač tudi ostali prosto takrat kot vi. A če bi bila npr. kresna noč ali bajram državni praznik in dela prost dan, bi ti šlo iz principa v službo?

Sem ateistke. Ob Božiču še pomislim ne na Jezusa .. Božič mi pomeni dobro jesti, se zabavati, se obdarovati in žurirati. Postavim smrečico, a le za okras . Na cerkvene zadeve se ne spoznam in se z njimi ne ukvarjam.

Enako kot anttea.
Za božič je dela prost dan, oziroma kar 2 dni smo doma, to pomeni, da se tempo umiri, se sprostimo, imamo čas pripravit nekoliko zahtevnejšo večerjo. Skoraj nič se ta dan ne dogaja, vsi so doma, v trgovini so božične dobrote znižane – vse skupaj potegne za sabo to, da se vsi skupaj zberemo, pripravimo boljšo večerjo, postavimo smrečico. Pri vsem tem niti pomislim ne na Jezusa. Božič je zame družinski praznik, čas, ko se družina zbere, so skupaj, si poklonimo čas. Pod smrečico Božiček pusti darila in zaokroži celotno zgodbo božiča. Prav briga me, če je božič krščanski, Božiček uvožen iz Amerike … Od vsega si vzamem samo tisto, kar mi ustreza. Če bi bili za muslimanske praznike prosti in bi po vseh trgovinah prodajali kakšno značilno muslimansko hrano zelo poceni, bi pa to jedli in seveda pri tem ne bi molili Alaha.
Za noč čarovnic se našemimo v čarovnice, gremo na razna dogajanja povezana s tem. Itd. Pač od vsega vzamemo tisto, kar se nam ponuja. Za veliko noč je šunka v akciji v vseh trgovinah. Zakaj jo ne bi kupila – samo zato, ker nismo verni?
Živimo po svoje, tako kot se sami odločimo, kakor nam paše, ne tako, kot nam ukaže župnik ali kdorkoli drugi.
Pa mislim, da veliko ljudi počne tako.

New Report

Close