Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tokrat sama za Božič :(

Tokrat sama za Božič :(

Sicer sem vedno vesela in zadovoljna, srečno ločena, ampak ko zdaj pomislim, da bo moj bivši mož z njegovo novo ženo na božični večer imel 4 otroke (2 najina +2 njuna), jaz pa bom sama samcata, me zgrabi en čuden občutek v prsih….
Kaj naj v sredo? Naj se ga napijem in prespim?

Kaj pa če si vzameš čas zase, samo zase? Božič je čas miru, naj bo mir tudi v tebi in ne padaj na klišeje ”hepi Božiča s kokakolo”.

Na božični večer si naredi pozno kosilo. Zvečer pojej še malo potice in pojdi k polnočnici. Seveda naj ne manjkajo jaslice in smreka. Na božični dan pozno vstani in pojdi na sprehod. Morda si oglej žive jaslice. Morda obišči sorodnike. Dan bo hitro minil, ne razmišljaj, kako bi bilo, če bi bilo…Naredi si lepo.

nova
Uredništvo priporoča

Napit? To ti ravno ni treba. Naredi si en kuhan vinček, poglej dva ali tri dobre filme na online movie,. obišči starše. Preberi kakšno knjigo za dušo ali osebno rast. Ali pa pojdi se v terme kopat in uživaj. Ne razmišljaj o tem, kako si sama, ampak, da imaš priložnost bi sama s seboj. Pocrkljaj sebe, reči si, da se imaš rada in da si stojiš ob strani. 🙂 In pošlji ta naporen, sforsiran Božič nekam. Nihče ti ne more diktirat, kako ga moraš preživet. Tudi jaz bom ‘sama’ :). Pa kaj pol.

najbolje je da se ga nabutaš in greš spat.

Da grem sama ven, h polnočnici.. bo ja še bolj vidno, da nimam nikogar za Božič 🙁

ej čim manj se sekiraj. Ja zgrabi te neka tesnoba, verjetno še kaki spomini, ampak v mislih imej, da si srečno ločena in si tu v prednosti, bodi vesela za otroka, da imata v redu odnos z očetom in da sta sprejeta v njegovo novo družino. Vsi otroci ločenih staršev nimajo te sreče. Imela boš veliko časa, posveti se sebi. Če se ti ljubi kuhat, si kaj lepega pripravi, drugače pa uživaj v miru, tišini, včasih tudi to paše. Tega, da boš sama ne imej za katastrofo. Ja res je božični večer, vendar je le dan kot vsi ostali in dnevi imajo tak pomen, kot jim ga pripišemo. Če pa boš žalostna, otožna, si pa dovoli tudi ta čustva.

Kaj vam je ljudje s tem božičem in fensi šmensi neumnostmi?
Božič je verski praznik! Pomeni rojstvo Kristusa in to je edina vrednost božiča!
Verniki se večer pred božičem ne nabašejo s potico in šunko, ampak gredo k polnočnici in če že kaj pojedo, pojedo po maši ali pa v nekaterih krajih hodijo zgodaj zjutraj v cerkev in potem domov na zajtrk. Večer pred božičem naj bi bil pa strogi post, trpljenje in iskanje miru v sebi!

Jst bi mela na tvojem mestu tak lenobni dan. Kaj dobrega za pojest pa TV ali kaj podobnega.

Šele takrat, ko smo sami, lahko začutimo sebe in svoje želje, misli…kako želimo živeti mi in ne kako se od nas pričakuje…Pa ne bom dolgovezila, jaz grem sama k polnočnici, pa na kosilo, pa v kino, pa na morje..in se ne obremenjujem s tem , kaj si mislijo drugi…življenje je eno in je moje…
Kaj je boljše? Iskrenost do sebe, ali izpolnjevanje pričakovanj drugih? Verjemi, da se nihče ne bo ukvarjal s teboj…

In šele ko boš popolnoma zadovoljna sama s seboj in svojim življenjem, tudi, ko boš sama, bo čas, da pride v tvoje življenje še kdo…ostalo so samo mašila…

Vzami to kot edinstveno priložnost, da se ta čas preživiš tako, kot želiš ti…
Vse dobro in lepe praznike.

Takih lenobnih dni, ko sem sama, imam že tako veliko, saj sem veliko sama, ko sta otroka pri očetu. Božič pa naj bi bil družinski praznik – jaz pa brez družine. Moja mama je predaleč, da bi jo šla sama obiskat, počakam otroka, pa gremo skupaj. Že včeraj sem imela to grozno kepo v grlu, ko sem samo pomislila na to, kaj bo šele v sredo 🙁

Bolš, da v tvoji bližini ni več tipa, ki je sposoben zapustiti svojo družino. To je le še en razlog več za dober praznik. Praznina, ki ostaja zaradi odsotnosti otrok, pa seveda tudi boli. A tako se navajaš na njihovo odraščanje. Zato je tako težko spustiti ta mlade iz gnezda. Glej, dobro se bodo imeli, to je važno in ti lahko mirno poskrbiš zase. Dovoli si občutiti samoto, žalost, praznuj v tem, da se sprejmeš. Naj bo ta dan tvoj. Ne pomeni, da iščeš srečo, ker takrat le capljamo za nekimi predstavami. Kar boš čutila, bo ok. Le dovoli si postaviti se na prvo mesto.

Nikoli ne razmišljaj tako. Kaj bodo drugi rekli, videli… to ni tvoja stvar! Imaš svojih zadosti, da bi se ukvarjala z mislimi drugih…

Splaniraj si nekaj, kar te veseli. Ampak res veseli! Pa čeprav ni tipično za Božič. Če te veseli aerobika, si pa večer aerobike naredi. Saj je vseeno. Večer kot mnogo drugih, osnovni namen pa je praznovanje rojstva luči – sončev obrat, ko se dan začne spet daljšati. Praznuj in veseli se ga po svoje.

Jaz bom tudi letos prvič sama, sicer bi moralo biti tako že prej, vendar so otroci želeli biti z mano, bivši pa potem ni sitnaril. No letos bi “uradno” padli božični prazniki name, ampak otroci so želeli k očetu. Z bivšim sva ravno včeraj bluzila po nakupovalnem centru, da sva nakupila darila.

Malo mi je žal, da ne bomo skupaj krasili smrekice in potem imeli narezka in paketa klasičnih božičnih filmov, nastavljanja piškotov in mleka za božička in da ne bodo že ob 5 zjutraj trganja papirja in veselih vzklikov.

Ampak po drugi strani se veselim, da bom v miru povečerjala, kaj spila, pogledala kak film in da bom po 12 letih končno enkrat silvestrovala brez otrok v odrasli družbi. Saj na božič se bodo vsi (bivši z novo in otroci) narisali na kofe in kekse, da mi sporočijo kaj je prinesel božiček. Ostalo imam polno planov s prijateljicami, starši, drugimi sorodniki od smučanja, gledališča, kuhančka v Avstriji,…..

Kako daleč pa je mama?

Na drugem koncu Slovenije, več kot 200 km, pa gremo potem za več dni skupaj

Ali je pomembno kaj je videti, ali kako se imaš ti? Naredi si lepo, tudi jaz bom sama, pa lani sem bila tudi, a ko je počiščeno v glavi ni problema. Ne skrivam da sem sama, take okoliščine so, a sprejela sem jih in niti na misel mi ne pride, da bi imela polno hišo zaradi ljudi in njihovega mnenja.

Vidno komu? Tistim, ki bodo v številni družbi, v resnici pa tako osamljeni, da bodo imeli čas opazovati druge?
Naredi si en uživantski večer, počni kar ti pač paše.

Greš lepo domov k mami, če ti je že toliko bed biti sama. To je dobri 2 uri vožnje! Pa tudi če je 3, saj ni drug konec sveta!
Mi znamo večkrat letno iti za en dan dol in gor cca 300km in 4 urce vožnje ali pa za vikend cca 500km, v petek gor in v nedeljo nazaj. Danes so vsi ti km blizu.

Po otroke pa lahko potem ti greš ali pa jih da bivši na avtobus/vlak in jih ti tam počakaš. Otroci verjetno niso ravno majhni in mislim, da se komot peljejo z javnim prevozom.

Nisi edina, še ena tukaj:-) Letos prvič, otroka bosta z očetom, jaz pa blaženo sama. Si bom šla v knjižnico po nekaj knjig, pa snela si bom dol par serij za pogledat in to je to. Itak pazim na težo, tako, da kakšnega razkošnega prenažiranja ne bo, kakšna lahka večerja in za pocrkljat kos presne torte.
Mi je hudo, ampak tudi to bom preživela. Bivši uživa v novi vezi, jaz pa verjamem, da tudi mene še čaka kaj krasnega v življenju. Glede na to, kako grozno hudo je bilo za lanske praznike, tako psihično nasilje za umret, bodo ti letos pravi balzam.

Očitno sem zelo čudna, da sploh preživim, ker sem sama za božič, za novo leto in vse dni vmes med novim letom in božičem in novim letom.

To da se peljem k mami, mi ne bo pomagalo. Še vedno se bom tam slabo počutila, da nimam svoje družine in sem še vedno otrok pa sem preko 40! Potem boljše da sem doma, pa se vsaj lahko izjočem v miru, brez da bi se morala delat veselo, če nisem.

Jah, sori, bejba, če se hočeš smiliti sama sebi, se lahko smiliš v vsaki situaciji, pa naj bo še tako vse dobro in super truper in noben nasvet ti ne pomaga, ker ti sama hočeš, da ti je bed!
Če pa si ne želiš biti v stiski, v bolečini in nesrečna, si boš pa večer naredila tak, da ti bo super truper, pa če boš pod Tromostovjem spala!

Povabi kerga mačota in skupej delajta Jezuščka, za nepozaben Božič.

Glej, vse je v glavi. Če boš dovolila, da se boš počutila grozno, potem se boš počutila grozno, če si boš rekla, da bo to enkraten samo tvoj večer, se boš imela lepo.

Vem o čem govorim, ker sem se pred leti v novembru ločila, za božič (to je manj kot en mesec po ločitvi), pa je bivši odpeljal otroka v svoj novi dom in s svojo novo so praznovali (baje celo plesali).

Mislila sem, da mi bo počilo srce, pošteno sem se zjokala (kaj zjokala, stulila), potem pa se odločila, da četudi bom sama, si bom naredila lepo in tako je bilo. Lepo sem si naredila malo narezka, malo sem počvekala po telefonu s sestro, nato pa s knjigo in čajem v postelji, zraven pa fajn šaltala pilota, ki je bil samo moj. Juhuhuuu, na koncu sem bila prav zadovoljna in ponosna nase.

Tako da, nič se ne sekiraj, pridi kaj tu gor, bomo kako rekli, malo pojamrali in se nasmejali, pa bo prec boljše.

New Report

Close