Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Obrazložitev izvida za boleče koleno

Obrazložitev izvida za boleče koleno

Pozdravljeni!

Poškodba se mi je zgodila na treningu nogometa. Med tekom sem začutil pokanje v kolenu in med sunkovitim ustavljanjem sem imel občutek kot da bi se nekaj premaknilo. Od takrat dalje več kolena ni možno popolnoma obremeniti in pri vsakem napačnem gibu zaskeli in se spet pojavi pokanje. Kolena ni mogoče popolnoma iztegniti niti skrčiti in bi prosil, če bi mi razložili naslednji izvid.

Levo koleno: kolena otečeno, palp.bolečnost v predelu pogačice in na med. strani kolena, koleno drži v semifleksiji popolna ekstenzija izvedljiva, sicer boleča v skrajnih legah, popolna fleksija omejena, Mc Murrayev test pozitiven za med.meniskus. Lachmanov test negativen. Brez NC izpadov.

Spoštovani,

zelo verjetno imate strgan (lahko da tudi vkleščen) notranji meniskus levega kolena.

Priporočam, da čimprej opravite slikanje kolena z magnetno resonanco in da pridete nato na pregled s posnetki.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za obrazložitev.

Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni.

Danes sem bil na ponovnem pregledu in dobil sem izvid na katerem piše:
Koleno brez večje otekline, ali izliv, gibljivost od 10 do 110 stopinj, polna iztegnitev boleča. Na medialni strani se koleno odpira 1+, tudi anteriorna nestabilnost 1+..Testi za meniskuse so boleči tako medialno kot lateralno, preskoka ne zaznam.
Terapija: longeta za tutor pri hoji, lahko jo snema in koleno razgibava. Dobi napoticno za MR levega kolena.

Prosim za obrazložitev izvida.

Spoštovani,

pri pregledu so ugotovili omejeno gibljivost kolena ter majhno stopnjo notranje in sprednje nestabilnosti. Z odločitvami o zdravljenju priporočam počakati na to, kaj bo pokazala še MR.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close