Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Evo jih vaši sončki

Evo jih vaši sončki

http://www.zurnal24.si/osnovnosolci-pretepli-vrstnika-pediater-napad-prijavil-policiji-clanek-241857

sramota!

a veš da zoper te sončke in njihova dejqanja skorajda ni pravega orožja? dve čez rit? greš k sodniku za prekrške…šola kaj več zoper njih ne sme storiti, niti ne more (gaber, pikalo in podobni so že vedli kako je potrebno pisat zakone a ne?). max kar lahk naredi je da ji hpreseli na druge šole, kar problema sploh ne rešuje, ampka samo premakne na druge subjekte

torej kaj lahk zoper te in podobne sončke sploh narediš?

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Si lahko še bolj patetična? Lahko še bolj posplošuješ? Znaš ločiti med dejanjem, ki ga “izvedejo” določeni ljudje in vedenjem ostalih otrok? Ali kar vse v isti koš vržeš?

Če bi temnopolta oseba napadla nekoga, bi tudi rekla: Evo jih vaši črnci?

Malo omejena, zakompleksana, predvsem pa sovražna mi deluješ. Si mama?

Kar se je dogajalo temu deču, je nedopustno ampak posploševati in kriviti tako vse otroke pa je tudi nedopustno in nedoraslo in kaže, da imaš problem.

nova
Uredništvo priporoča

O, marsikaj se da narediti. Ampak ne šola – starši bi morali!

Mah ne, napadajo tisti otroci, ki imajo psihopatsko zasnovo.. to je dokazano in se vidi pod skenerjem…. in bo bolj vročekrvni, kar so pa itak južnjaki….

Oni dejansko mislijo, da si morajo druge podrediti, drugače bodo sami podrejeni… pač ne morejo iz svoje genske zasnove ven… taki pač so…

Zakaj bi bila kriva šola in sistem? Da se nekdo tako kruto obnaša do sočloveka je kriv samo starš, ki je vzgojil takega otroka.
Sama sem bila vzgojena v duhu, da drugemu nikoli ne storiš, kar ne želiš, da kdo stori tebi in tako sem od rojstva naprej vzgajala tudi svojega otroka. Nisem pristaš, da s tepežem kaznuješ otroka ampak, če bi moj to storil komu drugemu bi ga res
po goli riti.

Čeprav bi se lahko veliko govorilo tudi o tem kako družba vpliva na posameznika in koliko so se sposobni prilagoditi in posnemati… kajti če imaš nekoga s psihopatskimi nagnjenji za idola, ga boš najverjetneje posnemal….. tudi če nimaš psihopatskih genov….

Včasih je bil za take popravni dom.

A to sploh še obstaja?

Lahko jih vzgojiš. Vzgoja se pa začne prvi dan življenja in ne sredi pubertete.

O, marsikaj se da narediti. Ampak ne šola – starši bi morali![/quote]

tud šola bi lahko, prav tako kot je pediater…

Jaz se strinjam z zapisi, da za vzgojo smo odgovorni starši. Pa vendar je za to, da moj otrok v šoli varen odgovorna šola. In tukaj so pogoreli oboji. Starši, ker otrok niso vzgojili in šola, ker tega otroka ni znala oz. hotela zaščititi.

O, marsikaj se da narediti. Ampak ne šola – starši bi morali![/quote]

tud šola bi lahko, prav tako kot je pediater…[/quote]

Ne, da bi lahko, pravzaprav bi morala takšno kaznivo dejanje (kar psihično nasilje je, pozneje je bilo še fizično) sproti prijavljati, pa naj se potem starši ubadajo z obiski policistov in tako naprej. Enkrat bi jim menda že prebilo, da pa tole že ne more biti tako zelo nedolžno, če se je policiji ljubilo petkrat pripeljati k njim domov.

http://www.vzgojni-zavod-verzej.si/

Tukaj je najbrž bolj vprašanje kdo je tista oseba, ki lahko odloči, da mora otrok v dom.

Obataja: vzgojno varstveni zavodi, kjer javnim uslužbencem spet plačujemo delavni ljudje, za delati veliko in malo narediti…

Sam sem pred kratkim pisal na dva taka, da bi mi pomagali najti kakega resocializiranega mladega človeka ki ga je sistem po dopolnjenem 18 letu izpljunil, pa niti odgovora nisem bil vreden…

Točno tako. Starši morajo VZGAJATI svoje otroke in starši so tisti, ki jim vcepijo vrednote in vzorce – tako pozitivne kot negativne. Šola nima pri tem nič, razen krivdo, ko v primeru nasilja ne ukrepa.
Ampak, če je vsaj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sodelujočih na tem forumu staršev in če si predstavljamo, da ti isti nestrpneži (vključno z avtorico tega posta), ki zaničujejo, posplošujejo, predalčkajo…, prenašajo te vzorce na svoje otroke, smo tukaj kjer smo.

Si lahko še bolj patetična? Lahko še bolj posplošuješ? Znaš ločiti med dejanjem, ki ga “izvedejo” določeni ljudje in vedenjem ostalih otrok? Ali kar vse v isti koš vržeš?

Če bi temnopolta oseba napadla nekoga, bi tudi rekla: Evo jih vaši črnci?

Malo omejena, zakompleksana, predvsem pa sovražna mi deluješ. Si mama?

Kar se je dogajalo temu deču, je nedopustno ampak posploševati in kriviti tako vse otroke pa je tudi nedopustno in nedoraslo in kaže, da imaš problem.[/quote]

Zakaj sovražna.Zakaj omejena? A zato,ker imaš takšnega pridnega sončka doma??’ V šolah je vedno več nasilja in kdo je kriv,MI STARŠI in ta super vzgoja.
Daj ti mene povej,zakaj se eni otroci že od prvega razreda spravljajo na mojga otroka.In nič ne moraš,šola ni vredno besed,starši sramota za ta svet-moj že ne,ni takšen,…..blablabla
Jaz,kot starš,kaj naj še naredim,naj te sončke počakam in vsakega nalomim????

O, marsikaj se da narediti. Ampak ne šola – starši bi morali![/quote]
Če bi znali in bili sposobni, potem bi.
Problem je, ker že starši rabijo psihiatrično pomoč.

bravo za pediatra !!!!!

očitno nihče ni konkretno reagiral razen mame,ki je hotela zaščititi svojega 10letnega otroka….
Zgleda,da ne ve ,da je včasih potrebno kar novinarje poklicat,ker očitno na šolstvo ne moremo računat….

Madonca kam smo prišli,da mora starš v ŠOLI ščitit otroka pred nasilneži.

Naj odgovarjajo tudi učitelji in absolutno še dotični ravnatelj.
Klinc pa tak moški !!!!

tud šola bi lahko, prav tako kot je pediater…[/quote]

Ne, da bi lahko, pravzaprav bi morala takšno kaznivo dejanje (kar psihično nasilje je, pozneje je bilo še fizično) sproti prijavljati, pa naj se potem starši ubadajo z obiski policistov in tako naprej. Enkrat bi jim menda že prebilo, da pa tole že ne more biti tako zelo nedolžno, če se je policiji ljubilo petkrat pripeljati k njim domov.[/quote]

Policijo lahko šola žal kliče šele, ko pride do fizičnega obračunavanja. In to so dosedaj preprečevali z dežuranjem mame na hodniku.
Žal pa so enkrat očitno frajerčki našli “luknjo” in priložnost, da so ga pretepli. Pediater je odreagiral kot je treba, ampak v tem primeru je bil on edini, ki je lahko. Šola pač ni mogla, če za ta pretep očitno ni vedela.

Žal je imela šola na razpolago le dve možnosti;
– preprečevati nasilje in dečka ščititi po svojih možnostih
ali
– pustiti da ga pretepejo in poklicat policijo
Odločili so se za prvo možnost, kar je edino pravilno. Žal pa je ta zaščita, kot rečeno, tokrat zatjila ali pa so bili nasilneži iznajdljivejši in ga morda počakali po pouku, ko enkrat mame ni bilo ali kaj podobnega.

Točno tako. Starši morajo VZGAJATI svoje otroke in starši so tisti, ki jim vcepijo vrednote in vzorce – tako pozitivne kot negativne. Šola nima pri tem nič, razen krivdo, ko v primeru nasilja ne ukrepa.
Ampak, če je vsaj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sodelujočih na tem forumu staršev in če si predstavljamo, da ti isti nestrpneži (vključno z avtorico tega posta), ki zaničujejo, posplošujejo, predalčkajo…, prenašajo te vzorce na svoje otroke, smo tukaj kjer smo.[/quote]

Ni samo to.
Strpnost do nasilja je še vedno brezmejna, sploh pa so žrtve nasilja večinoma otroci, ki nimajo vplivnih in prodornih (beri pitbullovskih) staršev. In tako se vse skupaj zatuška – ostali starši so veseli, da žrtev ni njihov otrok, starši nasilnežev so pa itak veseli, da imajo tako samozavestnega otroka, ki gre po njihovih stopinjah. Njim je tak odnos do soljudi nekaj normalnega.

Ne, da bi lahko, pravzaprav bi morala takšno kaznivo dejanje (kar psihično nasilje je, pozneje je bilo še fizično) sproti prijavljati, pa naj se potem starši ubadajo z obiski policistov in tako naprej. Enkrat bi jim menda že prebilo, da pa tole že ne more biti tako zelo nedolžno, če se je policiji ljubilo petkrat pripeljati k njim domov.[/quote]

Policijo lahko šola žal kliče šele, ko pride do fizičnega obračunavanja. In to so dosedaj preprečevali z dežuranjem mame na hodniku.
Žal pa so enkrat očitno frajerčki našli “luknjo” in priložnost, da so ga pretepli. Pediater je odreagiral kot je treba, ampak v tem primeru je bil on edini, ki je lahko. Šola pač ni mogla, če za ta pretep očitno ni vedela.

Žal je imela šola na razpolago le dve možnosti;
– preprečevati nasilje in dečka ščititi po svojih možnostih
ali
– pustiti da ga pretepejo in poklicat policijo
Odločili so se za prvo možnost, kar je edino pravilno. Žal pa je ta zaščita, kot rečeno, tokrat zatjila ali pa so bili nasilneži iznajdljivejši in ga morda počakali po pouku, ko enkrat mame ni bilo ali kaj podobnega.[/quote]

Psihično nasilje je po našem zakoniku kaznivo dejanje.

Pa še nekaj me zanima: kako je potem mogoče, da je učiteljica, ki ji je učenec grozil, poklicala policijo in jo tudi priklicala, če gre za učenca, so pa samo grožnje na lepem – po tvoje – premalo?

In kaj konkretno naj bi po tvojem naredili?

A zato, ker je bosanček se o njem na veliko piše? Kakšna diskriminacija….. ko pa vsi vemo kako jugiči izsiljujejo Slovence, pa ne samo po šolah, še potem, ko so iz šole oziroma ko si kupijo lokal, podjetje, trgovino itd… Tako je bilo v mojih časih….. ampak o tem se ne govori, to je prepovedana tema.

Še v svetovni časopis naj pride, da bomo Slovenci izpadli pošasti, saj Slovenci nimajo jajc, da bi upali prijaviti nasilje, ki se izvaja nad njimi…. še celo za Jankovića se govori, da vse doseže z grožnjami in izsiljevanji…. ampak če to dela če*ur je pač kul… a ne?

Glej smo eni,ki enako gledamo na to in tako vzgajamo svoje otroke-žal nas je samo 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} -ostalo,ni vredno besede.Čez 10 let pa bo vsak ta drug tle pisal,da ga lasten otrok psihično in fizično napada.

In kaj konkretno naj bi po tvojem naredili?[/quote]

Si drznem ugibati – poklicali policijo zaradi kaznivega dejanja?

New Report

Close