Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Letos nimam denarja za darila

Letos nimam denarja za darila

Hudo mi je,sem brezposelna in letos nimam denarja za novoletna darilca. Nimam dovolj niti za stroške in hrano.Samo mojim najbližnjim bi rada podarila neko malenkost,a žal tudi tega ne bom zmogla. Nismo navajeni nekih razkošnih daril ali pompa okoli tega,samo neka malenkost,mala pozornost.
Ne vem kako bo letos to izgledalo,da od mene ne bodo dobili ničesar.Vejo,da nimam od kje, a mogoče vseeno pričakujejo ali mislijo,da bom zmogla kakšno malenkost. Skrbi me,da ne bodo razočarani.Zradi tega mi je hudo.Naj jim že zdaj povem,da nimam za darila?

Mi si nismo nikoli podarjali daril in nam to sploh ne manjka. Jaz sovražim kupovanje daril in sovražim, ko mi kdo podari neko neumnost in pričakuje, da bom vesela.
Zakaj je treba kupovati darila?

Si brezposelna in si brez dohodkov, le kdo bi lahko od tebe pričakoval darila? Sedaj so na vrsti ljudje okrog tebe, da tebe obdarijo in razveselijo. Brezposelnost in revščina se lahko hitro zgodi vsakemu, zato bodi pogumna in verjemi, da tudi to ne bo večno trajalo.

nova
Uredništvo priporoča

NE! zakaj bi ti bilo hudo? tud tisti k majo službe, plače…. so postali precej šparovni. Plače niso glih vnebo pijoče, stroški pa vsak dan večji

če ni daril, jih pač ni. KOnc debate. da bi te pa kdo zarad tega cahnal je pa tudi adijo pamet

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Seveda, sploh ne kompliciraj, čisto preprosto povej, sori bratje in sestre, frendi in frendice, letos žal nimam za darila, itak ji bo v redu, boš videla, kako ti bo potem odleglo, ko ne bo več tega pritiska, da moraš nekaj podariti.

Otroci vedno pričakujejo darila, čeprav samo čokolado ali kakšno malenkost. Avtorica, obrni se na Anino zvezdico ali pa se registriraj, mogoče ti bo kdo pripravljen pomagati, vsaj zaradi otrok.

Zal mi je, da je temu tako. 🙁 Ce se imate radi, bodo razumeli, ne skrbi. Morda lahko speces kaksne osnovne piskotke? Moka, jajca, sladkor, mleko in maslo? In jih okrasis s sladkornim prelivom – limona in sladkor? To je zelo poceni, pa se od srca. Zelim ti ljubezni in topline polne praznike.

PRI NAS TUDI TKO.

Brez denarja je štala. A lahko podariš, kar ne stane nič. Npr. sestaviš zgodbo o kakem dobrem spominu od vsakega izmed svojih dragih? Morda kako parodijo, pesem? Mi med slavjem take stvari obožujemo. Si pomagaš s fotografijami, posnetki, spominki?
Taka stvar res zahteva čas, a je neprecenljivo.

PRI NAS TUDI TKO.[/quote]

Enako je pri nas. Okrasimo mizo in se zberemo pri večerji. Tako za Božič in na Silvestrovo enako.

No, otroci pa morajo dobit neko skromno darilce od vsaj enega moža !(miklavža, božička ali dedka mraza)



Ja pa kaj še?? Pa na Tednik in prvo stran Slovenskih novic??

PEESDA in vaša darila, čokolade in štumfe in ‘jajca’……………. v rit si jih vtaknite!!!!

DARILO je, da greš dobre volje za cel dan ven – nabirat listje in zvečer iz njih naredit ikebano!
Da se pogovarjaš – da se nasmejiš – da daš topel

ISKREN objem!!



Ja pa kaj še?? Pa na Tednik in prvo stran Slovenskih novic??

PEESDA in vaša darila, čokolade in štumfe in ‘jajca’……………. v rit si jih vtaknite!!!!

DARILO je, da greš dobre volje za cel dan ven – nabirat listje in zvečer iz njih naredit ikebano!
Da se pogovarjaš – da se nasmejiš – da daš topel

ISKREN objem!![/quote]

Verjamem, da so tvoji, glede na tvoje obnašanje in izražanje veseli, če privlečeš domov vrečko suhega listja in se zamotiš ter zadržiš kletvice in agresijo zase.



Ja pa kaj še?? Pa na Tednik in prvo stran Slovenskih novic??

PEESDA in vaša darila, čokolade in štumfe in ‘jajca’……………. v rit si jih vtaknite!!!!

DARILO je, da greš dobre volje za cel dan ven – nabirat listje in zvečer iz njih naredit ikebano!
Da se pogovarjaš – da se nasmejiš – da daš topel

ISKREN objem!![/quote]

hahahah………….si me nasmejala. Sem mnenja, da otroci darilce morajo dobit OBVEZNO.

Plus nabiranje listja in objeme. Se ve !

In zakaj? Drgač te odpelje božično-potrošniška policija? Verjetno morš met še slabo vest, če v lučke ne spustiš 50 kW štroma na dan in na vrtu ne postaviš trimetrskega božička.

Pač povejte lepo, da si ne morete privoščit. Saj bodo vsi razumeli, še otroci to razumejo, če jim lepo razložiš. Če bo kdo surlast, si pa itak ne zasluži nobenega darila, prekleta požrešnost, no.

Otroku, ki čez leto dan za dnem gleda, kako drugi otroci na poti iz šole kupujejo sladkarije, je težko dopovedat, da za božička ali novo leto ne bo dobil niti ene čokolade.

Tiste pravljice o objemih in suhem listju lahko piše le nekdo, ki:
– nima otrok, ali
– pa ima vsega polno rit in ne razume otrok, ki živijo v revščini.

Se mi zdi popolnoma normalno, da ni daril, če ni denarja. In tudi vsi morajo to razumeti! Tudi otroci; nikjer ne piše, da morajo obvezno dobiti darilce! Letos je Božiček pač izgubil pisemca… se lahko zgodi tudi Božičku. Naslednje leto bo že bolje; če pa ne, pa boš že jeseni skuhala kakšen kozarček marmelade za vsakega. To sem storila tudi sama v enaki situaciji.
Vse dobro!

Ma ne trudi se sploh, ker se be splača res! Tukaj gor se pasejo tako zabita in vase zagledana ženščeta, da je zelo težko verjet, da je kaj takega sploh možno. Itak ne znajo drugega kot blejit patetične floskule o objemih in ljubezni in “ustvari sam” darilih in kako nihče ne potrebuje nič in floskule o materializmu in tako dalje. So pa preglupe, da bi si prišle gor, da se jim vidi na 10 kilometrov, da nimajo in nikoli niso imele finančnih težav, ker drugače ne bi prihajale ven s tako bolanimi in patetičnimi idiotizmi. Jim pa iskreno privoščim, da pride čas v njihovem življenju, ko ne bodo mogle svojemu otroku ponudit niti eno malo čokolado, pa da potem pridejo povedat kako so mu to razložile, kako je to lepo in čisto normalno sprejel in kako je itak važna le ljubezen. Ampak to se ne bo zgodilo, ker se bodo tako grizle v svoje “pametne” jezike da bo mir enkrat za vselej. Zdaj pa svetujem pametnjakovički dežurni svetnici naj gre listje nabirat, da ga bo dovolj za ikebano (kaj boš za božič z njo mi pa sicer ni jasno??) in bodo sončki z veseljem ustvarjali z svojo zlato mamico :))))

Seveda MORAJO razumeti, ampak to še ne pomeni, da jim ni hudo.

Meni je najhuje gledati otroke, ki jih mame v obupu vlečejo po trgovini, da ne bi slučajno zašli do police s sladkarijami. Ali jih v spremstvu starejših pustijo pred trgovino, da slučajno ne bi prišlo do tega, da bi tamali otrok jokal, ker ne dobi ene usrane čokoladke. Sem tudi to videla, slišala navodila starejšemu otroku.

Škoda besed, nekdo ki nima srca, nikoli ne bo razumel stiske otrok.

Mater ste kemtavzarce!

Na tone igrač je po trgovinah, ki si jih otroci sploh ne želijo!! Še več! NE MARAJO JIH !!

Ve kar kupujte – tako kot kupujete na tisoče sveč in cenene rože za 1. november.

SAMO POTEM NE JAMRAT, DA SAME NIMATE NIMATE ZA FUTER!!

In imam vnuka! Ima popolnoma vse in vsega preveč. Že zdavnaj več nič ne kupim.
Ima pa me rad, ker z njim hodim na sprehode in se o vsem pogovoriva. Ker z njim špilam igrice… ker delava skupaj pečen krompir, puding, ker hodiva v bazen plavat….Ker zvečer bereva knjigo in vsako njegovo ‘razmišljanje’ obdelava… ker se pride zjutraj k meni stisnit in mu pogrejem hladne nožice…in se zmeniva, kaj bova delala čez dan.
In včasih goljufava (na vaški poti), da lahko sedi spredaj v avtu….na zapuščenem fuzblaplacu igrava nogomet! ………..

Vidiš, kakšna kokoš si.
Pišeš, kako pečeš z otrokom krompir, ga vodiš na bazen, voziš ga v avtu. Ta otrok ima igrač in hrane dovolj, zato se lahko takole šopiriš.

A misliš, da tisti, ki nimajo denarja, takole razvajajo svoje otroke ali vnuke? Ali morda sedijo v napol hladnem stanovanju in ugašajo luč ob sedmih zvečer?

Glej ne kompliciraj. Zdaj je pač kriza, ko bo boljše, pa boste se lahko zopet obdarili.

Pri nas darila nikoli niso bila pomembna in si jih že dolgo ne dajemo več, za letos pa sem celo odpovedala skupno božično kosilo iz takih in drugačnih razlogov in ni nobenega problema. Nihče ni užaljen, vsi razumejo in življenje gre dalje. Zato sem pa res ne sekiram, bolj me skrbi zdravje, to pa ja.

V tej temi se vidi, od kod vsi ti razvajeni otročaji. Jbenti, ene tolk tlači “vest”, da bi šli ledvice prodat, da lahk otroku kupijo nek nepotrebni kitajski pofl, ker ga pač dobijo vsi drugi. Tak otrok bo še dolgo dolgo mislil, da se svet vrti okoli njega. Otrok bo verjetno tudi bolj vesel tega, da ima elektriko in hrano en mesec dlje, kot pa neko igračo, brez skrbi.

Vsak ima toplo odejo (če ne, jo dobi na RK, Karitas…). Vsak otrok ima streho nad glavo!
Vsak ima še več! Pri nas!
Če pediater, vzgojiteljice, učiteljice itn. ne opazijo stiske – potem jim niti paket poletne ne bo pomagal!
Skromni, iznajdljivi in optimistični starši vsekakor nudijo otroku več, kot neki celodnevno zaposleni, ki kupujejo ‘darile’!!

Mah – ne da se mi več! Z otrokom se ukvarjajte!
Več kot vsaka plastična igrača – pomeni otroku pozornost, pohvala in objem!

Darila so eno, skupna božična večerja pa pomeni druženje. Mogoče res ni nihče užaljen, lahko pa je kdo žalosten ali prizadet.

mi tud nimamo, zato smo pa zbrali 3 eure za DAS maso, in zdej ustvarjamo razne slončke, prašičke in ovčke, ki jih boo zavili in podarili. Pa tolk jo je, da bo še za naslednje leto ostala.

Znajdi se malo. Tko kot je ena gor napisala…. ja pa kozares marmelade… lahko narediš iz praznih teglc, lepih papirnatih prtičkov in lepila lampinjončke za svečke….

Seštrikaj šal…

Moja teta bi pa rekla: Poglej mal po stanovanju česar ne rabiš in to lepo podari naprej….

New Report

Close