Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek počena koža

počena koža

Na stopalu spodnji del mi je med mezincem in podplatom (tam, kjer prst pride na stopalo) počila koža in že nekaj časa traja, ranica občasno krvavi in se kar noče pocelit. Je tako kot ena razpoka. Ima kdo kakšen preizkušen recept, domač ali iz lekarne, karkoli, da bo pomagalo. Ne nosim visokih pet, nimam glivic ali kakšne druge kožne bolezni. Hvala za nasvete, pa lep dan vsem:)

to so gljivice, kupi si canesten v lekarni bo hitro ok

To je samo počena koža in drugega nič. Meni se je to velikokrat zgodilo na morju ampak ne znam pomagati.
Kakšna krema ne pomaga, ker se koža navadno poči v pregibu in se zato zelo težko in počasi zaceli.

Verjetno so res glivice. Pozdraviš s Canestenom, potem moraš pa paziti, ker se zadeva rada ponovi: po vsakem tuširanju ipd. zato vedno temeljito obrišeš tudi vse predele med prsti in v kožnih gubah, potem pa še na zraku posušiš stopala (ne greš takoj v copate ali nogavice, ampak ostaneš bosa, najbolje da se usedeš ali uležeš in še malo pomahaš z nogami, da se hitreje in čimbolj posušijo stopala.

Ma kakšne glivice….počena koža….to je to.
Čim manj moči in pregibaj….

koža poka zaradi gljivic, sploh če se ponavlja in traja dlje kot dan ali dva … vprašaj kateregakoli dermatologa, ti bo povedal … avtorica, poskusi s canestenom in tako kot ti je napisal Kvas, nimaš kaj falit.

3 dermatologi do zdej so mi reki da je canesten bv in da ne pomaga – pomaga pa (preverjeno) olje čajevca.

pa si probal-a?
ti je ali ti in pomagalo?
mojemu sinu je in že leta ni več gljivic … prej pa kar naprej.

koža poka zaradi gljivic, sploh če se ponavlja in traja dlje kot dan ali dva … vprašaj kateregakoli dermatologa, ti bo povedal … avtorica, poskusi s canestenom in tako kot ti je napisal Kvas, nimaš kaj falit.[/quote]

Počena pride zaradi suhosti ni vlažnosti…ne pa glivice…

Sprehodi se v gozd, na smreki naberi smolo, jo daj na razpoko, preko prelepi flajšter, pusti kakšen dan tako, če ne bo OK ponovi vajo.

koža poka zaradi gljivic, sploh če se ponavlja in traja dlje kot dan ali dva … vprašaj kateregakoli dermatologa, ti bo povedal … avtorica, poskusi s canestenom in tako kot ti je napisal Kvas, nimaš kaj falit.[/quote]

Počena pride zaradi suhosti ni vlažnosti…ne pa glivice…[/quote]

ja, na pregibu nožnih prstov pa res koža poči zaradi suhosti in vlažnosti 🙂

verjetno si dermatolog po profesiji …

Počena pride zaradi suhosti ni vlažnosti…ne pa glivice…[/quote]

ja, na pregibu nožnih prstov pa res koža poči zaradi suhosti in vlažnosti 🙂

verjetno si dermatolog po profesiji …[/quote]

A pregledam še tvojo razpoko…???

Maži z medom.

New Report

Close