Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bachove kapljice proti tremi pri otroku

Bachove kapljice proti tremi pri otroku

Imam 10 letno hči in ima tremo pred ocenjevanji, boji se, ne zaupa vase, ima strahove, je nesamozavestna.. Kolikor sem brala, Bachove kapljice pomagajo. Ali ima kdo konkretne izkušnje ?
Hvala vnaprej za odgovore in pomoč 🙂

Pri desetih? Kapljice? Pomirjevala?

Že par let nazaj, bi jo morala počasi odvijati iz vate!!!

Ne se hecat!!

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)


To niso nobena pomirjevala v takem smislu, kot ti misliš. In ja, 10 – letnice že imajo tremo in strahove pred ocenami. In to večje kot marsikateri odrasli.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz ti bom pa povedala, da poskusi. Samo treba je poiskat res nekoga, ki to obvlada.

Moja izkušnja je takšna, da imam 12 letno hčerko, ki ima že od majhnega tike, ki so se pred nekako 3 leti res hudo poslabšal. V razvojni amb. , kamor je hodila zaradi nedonošenosti, so nas tolažili, da bo minil, ne se ozirat,…. jaz pa sem točno vedla, da ima Tourettov sindrom. Takrat enostavno nisem več vedela, kako bo v šoli, takrat sem bila pripravljena tudi na to, da ji začnem dajat tudi tbl, ker so bili tiki zvočni glasovi, ponavljala je besede, kretnje,…
Takrat sem izvedela, da je možno Bachovo terapijo dobit tudi preko aparata za bioresonaco, kjer lahko vsake 3 tedne- 1 meseca testirajo katero esenco potrebuje. Me hodimo zdaj že okrog 3 leta in moram povedat, da je 80-90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boljše. V bistvu sploh malokdo opazi, da ima kakšne tike, ker so večinoma zdaj samo kakšno smrkanje in podobno.
Lahko pa povem, da kadar nama ne uspe pridit na terapijo v roku 1 meseca, se tam po 5 tednih začne stanje slapšat. Tako da jaz bi poskusila.


To niso nobena pomirjevala v takem smislu, kot ti misliš. In ja, 10 – letnice že imajo tremo in strahove pred ocenami. In to večje kot marsikateri odrasli.[/quote]

Ne moreš me prepričati, da če otroka vzgajaš normalno, od malega, da je pri desetih letih ves nervozen, plah, s tremo za popizdit, da je to normalno in da mu je treba dajati neke kapljice, da lahko preživi vsakdanje šolske stvari.
V kaj takšni otroci odrastejo?

Če pa misliš, da so kapljice kar nekaj, se ji pa lahko da placebo, bo isti učinek. 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)


To je zelo zelo naravno, to niso tablete. Jaz sem kot otrok imela hude stiske in tremo in depresijo, ki jo starši niso prepoznali . Jaz bi probala.


To je zelo zelo naravno, to niso tablete. Jaz sem kot otrok imela hude stiske in tremo in depresijo, ki jo starši niso prepoznali . Jaz bi probala.[/quote]

Ja, vem, da niso tablete, ampak še vedno mislim, da bi morali starši več narediti za otroka, ko odrašča, sploh v zelo zgodnjih letih. Drugače, kot se je dogajalo pri tebi, ker starši morda res niso bili pozorni nate, na tvoja občutja, želje, strahove, skrbi….
Zato pravim, da mora biti starš več, kot le hranitelj…..če veš, kaj mislim.

Če ima pa otrok bolezen, kot piše ena zgoraj, je pa povsem druga stvar.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Jaz jih priporočam iz lastne izkušnje. Pri koncu OŠ sem jih začela jemati, tudi zaradi treme in je pomagalo. Danes z njimi pomagam svojim otrokom. Ne škodijo nikomur. Tudi mački sem jih že dala.

Ti in tvoja vata. Ti res ne kapne, da se otrok od otroka razlikuje, eni so bolj občutljivi, drugi manj. Kakšno vezo ima tukaj vata? Ene ste pa res omejene.

Mimulus – rumeni krinkar bi bil primeren. Seveda so Bachove super za tak primer in to niso nobena pomirjevala. Jaz imam sam cel osnovni komplet doma in mešam po potrebi.

Ti in tvoja vata. Ti res ne kapne, da se otrok od otroka razlikuje, eni so bolj občutljivi, drugi manj. Kakšno vezo ima tukaj vata? Ene ste pa res omejene.[/quote]

Če bi ti znalo še kaj drugega prebrati, kot samo tisto, kar ti paše, da lahko ljudi zmerjaš, bi ti bilo lažje. 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Eft se pilotsko uvaja tudi v nekatere šole. Sem začetnik, kar veliko sem naredila in še bom. Na netu je toliko tega, da virov ne bom navajala. če vas bo zanimalo, boste že našli pot

Najprej se sama pri sebi vprašaj kako tretiraš lastno hčerko. Preprosto ne moreš otroka narediti bolnika samo zaradi tega kar pišeš ti. Otrok sliši ko se ti pogovarjaš in nehote povleče da je nekaj narobe z njim. Otrok tudi povzema tvoje kretnje in tvoje besede. Strah pred ocenjevanjem ni nič drugega kot strah pred tem kaj bodo rekli starši. Malce revidiraj svoje besede in poglej če kje delaš narobe. Predvsem pa se vprašaj če si tudi sama nesamozavestna. Danes za vsako bedarijo skušamo otroku priskrbeti pomagala.


Ko bi le bilo tako preprosto. Moja hči je tudi začela v OŠ s tako tremo ,da je bilo za znoret. Doma vse znala, v šoli nič !!! Logično da smo tudi mi postali živčni, pred vsakim ocenjevanjem smo trepetali.Ko je dobila slabo oceno, je bila še bolj nesamozavestna. Tako da to gre spiralno navzdol in ni tako enostavno. Če staršem ni vseeno za otroka, mu pomagajo. In za Bachove kapljice sem slišala da so v redu, tudi po netu jih priporočajo za otroke.

Ti in tvoja vata. Ti res ne kapne, da se otrok od otroka razlikuje, eni so bolj občutljivi, drugi manj. Kakšno vezo ima tukaj vata? Ene ste pa res omejene.[/quote]

Če bi ti znalo še kaj drugega prebrati, kot samo tisto, kar ti paše, da lahko ljudi zmerjaš, bi ti bilo lažje. ;)[/quote]

Ne ti meni tralala, imam otroka, ki je od strahu in treme padal v nezavest. Ti je zdaj kaj bolj jasno?? Kaj je huje in bolj škodljivo? Par kapljic ali nezavest????
Ne sodi, če ne poznaš primera!

Jaz sice nisem kupila prav kapljic, ampak sem v H. kupila zalogo bonbonov z dodanimi Bachovimi esencami. Zase in za otroke. Pojma nimam ali je šlo za placebo ali pravi učinek – delovale so! In vsem se je težava zelo zmanjšal in odpravila.

Mogoče poskusi še z EFT – je fajn v knjigah tudi za otroke.

Če bi ti znalo še kaj drugega prebrati, kot samo tisto, kar ti paše, da lahko ljudi zmerjaš, bi ti bilo lažje. ;)[/quote]

Ne ti meni tralala, imam otroka, ki je od strahu in treme padal v nezavest. Ti je zdaj kaj bolj jasno?? Kaj je huje in bolj škodljivo? Par kapljic ali nezavest????
Ne sodi, če ne poznaš primera![/quote]

Sem mnenja, kot šilda, da se je potrebno z otrokom pogovarjati, ga razumeti…..
Si ti našla vzrok, za njegovo stisko? Nisi. Torej?
Ne, ti ne razumeš, ne iščeš vzroka, ampak bi pamža nafiksala.
Jaoooo, eni ste pa res bule!

Ko bi le bilo tako preprosto. Moja hči je tudi začela v OŠ s tako tremo ,da je bilo za znoret. Doma vse znala, v šoli nič !!! Logično da smo tudi mi postali živčni, pred vsakim ocenjevanjem smo trepetali.Ko je dobila slabo oceno, je bila še bolj nesamozavestna. Tako da to gre spiralno navzdol in ni tako enostavno. Če staršem ni vseeno za otroka, mu pomagajo. In za Bachove kapljice sem slišala da so v redu, tudi po netu jih priporočajo za otroke.

In zakaj je zmrznila? nek razlog je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moral biti.

COFKA!

A lahko sporočiš, kam hodita na biorsonanco? Mi imamo podoben problem.
Sem pa zelo vesela, da ste ga vi rešili.
Hvala za odgovor!

Jaz hodim sicer bolj po enem poznanstvu k eni, ki se je prej bolj aktivno ukvarjala, zdaj ima pa bolj čez seminarje in servise, tako da ti žal ne morem povedat kam. Je pa zlata gospa, ki se s hčerko res dobro razume in tudi razume, da rabimo samo Bachovo terapijo. Je pa dobro, ker v nasprotju s kapljicami ki se kupijo, na bioresonanci lahko vsake 3 tedne določi katere esence rabi v tistem času.
Ampak mislim, da bi vsak dober terapevt razumel in bi našli skupni jezik, če bi mu razložili, da rabite to terapijo.

Katere bahove kapljice so pomagale pri tikih ?

Lp

New Report

Close